menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > łódzkie > Łódź
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 22-04-2009, 15:57
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Uśmiech Miasto Łódź - o Piotrkowskiej i innych witrynach metropolii, i to europejskiej ...


Pietryna czyli ulica Piotrkowska
Brudno jak na Pietrynie - to na pierwszej stronie Polska Dziennik Łódzki (wydanie papierowe z 22.04.2009).
" Tłuste plamy po kebabach straszą na Piotrkowskiej, w szkołach śmierdzą toalety, w przedszkolach tynki odpadają z sufitów. Miasto nie potrafi poradzić sobie z brudem...."
To w bardzo wielkim skrócie.
O "Śmierdzącym centrum" wczoraj opublikowano list czytelniczki Joanny Ch., Łódź ... na szalety miejskie brak pieniedzy. Ale za to pomników coraz więcej.
I uroczystości coraz częstsze.
Cytat:
Dyrektor nie był w stanie powiedzieć, czy uda mu się skontrolować efekt pracy MPO.
- Czy informacja o tym odbiorze jest dla pani taka ważna? Po południu idę na uroczystości na stację Radegast... - tłumaczył w rozmowie z "Polską Dziennikiem Łódzkim".

http://www.polskatimes.pl/dzienniklo...zili,id,t.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 22-04-2009, 23:31
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

A prezydent Kropiwnicki cały czas uśmiechnięty i zadowolony z siebie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 22-04-2009, 23:52
Mary Grace's Avatar
Mary Grace Mary Grace jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódź
Posty: 120
Domyślnie

Taki prezydent to dramat.Niestety nie można go pozbawić urzędu ,ponieważ naród sam tak postanowił.On zaś wykorzystuje piastowanie urzędu do maksimum. Za nasze pieniądze zwiedza świat i przekonuje do jeszcze dłuższego świętowania.Oj ,nie mamy szczęścia do odpowiedniego zarządzającego ,a nasze miasto z każdym rokiem staje się ,niestety przedmieściem W-wy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 23-04-2009, 10:36
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Jeśli ktoś by mnie zapytał, którego miasta w Polsce najbardziej nie lubię, bez wahania odpowiem - Łodzi. Studiowałam tam 5 lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 23-04-2009, 14:56
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie Za tydzień rada miejska będzie dyskutować o absolutorium dla Jerzego Kropiwnickiego.

Cytat:
Napisał Mary Grace
Taki prezydent to dramat.
... "Prezydent absolutorium dostanie, nawet bez kilku głosów PiS. Wystarczy tych z PO i radnych niezrzeszonych."

http://www.polskatimes.pl/dzienniklodzki/stronaglowna/108549,o-prezydencki-prestiz,id,t.html

Pan Prezydent na oficjalnej fotce prezentuje się ... właśnie, jak?
Szarfa z herbem miasta - może być.
Ale czapka - o jakimś szczególnie dla łodzian charakterystycznym nakryciu głowy nie czytałem i nie słyszałem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 24-04-2009, 17:27
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Mruga oczkiem (żart) Kropiwnicki&Tomaszewski ... duet zadowolonych

Cytat:
Napisał bachakuj
A prezydent Kropiwnicki cały czas uśmiechnięty i zadowolony z siebie.
... Łodzią kieruje.
Ostatni ich hit to hala widowiskowo-sportowa - podobno imponujące wnętrze, z zewnątrz nic szczególnego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 24-04-2009, 17:44
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie Łódź w latach 1970-tych, to był zakurzony secesyjny antyk ...

Cytat:
Napisał wankabor
Jeśli ktoś by mnie zapytał, którego miasta w Polsce najbardziej nie lubię, bez wahania odpowiem - Łodzi. Studiowałam tam 5 lat.
... i wielka szkoda zniszczenia dworca Kaliskiego, mam sentyment do tamtego widoku.
Dojazd do UŁ z dworca był wtedy okazjonalnym zwiedzaniem miasta - secesja była przykurzona, ale było to nastrojowe.
I wtedy, i obecnie było dużo zieleni - przybrudzonej, ale widocznej - nie ma w Polsce tak rozległego terenu jak łódzki Park Na Zdrowiu z Ogrodem Botanicznym.

Łodzi potrzeba Prezydenta o duszy i wyobraźni artysty architekta i Wojewody dobrego organizatora.
Niestety ... rzeczywistość skrzeczy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 25-04-2009, 09:11
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał z centrum
... i wielka szkoda zniszczenia dworca Kaliskiego, mam sentyment do tamtego widoku.
Dojazd do UŁ z dworca był wtedy okazjonalnym zwiedzaniem miasta - secesja była przykurzona, ale było to nastrojowe.
I wtedy, i obecnie było dużo zieleni - przybrudzonej, ale widocznej - nie ma w Polsce tak rozległego terenu jak łódzki Park Na Zdrowiu z Ogrodem Botanicznym.

Łodzi potrzeba Prezydenta o duszy i wyobraźni artysty architekta i Wojewody dobrego organizatora.
Niestety ... rzeczywistość skrzeczy
Januszu jeśli podajesz wiadomości to podawaj chociaż prawdziwe. Co powiesz o tym?
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=489873
Pozdrawiam
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 25-04-2009, 11:16
Mary Grace's Avatar
Mary Grace Mary Grace jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódź
Posty: 120
Domyślnie

Władze w naszym mieście zadowolone z siebie są okrutnie to prawda,ale i prawdą jest to ,że mamy lunapark,i to duży,wielkie zielone płuca także i tak już zupełnie nie musimy się tej naszej Łodzi tak bardzo wstydzić.
A dworce nie odbiegają urodą od innych,choć stolica przecież wizytówką kraju jest.W każdym mieście można znaleźć urokliwe miejsca,tu jestem zwyczajnie u siebie i czuję się jak w domu.
Zapraszam do Łodzi ,może też zauważycie pozytywne zmiany ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 25-04-2009, 12:33
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Januszu jeśli podajesz wiadomości to podawaj chociaż prawdziwe. Co powiesz o tym?
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=489873
Pozdrawiam
Tadziu czy Ty musisz być tak dosłowny,aż upierdliwy?Na pewno park "Zdrowie"ma inny charakter aniżeli park w Chorzowie.Zadaję Ci pytanie,czy byłeś w Łodzi?Jeżeli nie,to w Twoim wypadku nie byłabym tak wszystkiego pewna.Czyzbyś posiadał wiedzę na wszystkie poruszane tu tematy?Wygląda na to że tak i jeszcze do tego, prawie zawsze masz odmienne zdanie od wielu.Zastanów się nad swoimi wszystkimi wypowiedziami,może dojdziesz do wniosku , że nie należy wszystkim dokładać.Wystartuj w jakimś mądrym teleturnieju,może "Jeden z dziesięciu",skoro posiadasz taką rozległą wiedzę encyklopedyczną?Pozdrawiam Barbara.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 25-04-2009, 12:43
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Dla Tadeusza

Park na Zdrowiu ma więcej charakter kompleksu leśnego
http://www.centrum3.edu.lodz.pl/konk...informacje.htm
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 25-04-2009, 13:53
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Dla Barbary
Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie im. Gen. Jerzego Ziętka SA to jedyny w swoim rodzaju obiekt przyrodniczo - rekreacyjny. Park położony jest w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Do dziś WPKiW to zielone płuca Górnego Śląska i największy park miejski w Europie.
Jak można faktom zaprzeczać. Po prostu może umiem szukać.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 25-04-2009, 15:01
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Dla Barbary
Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie im. Gen. Jerzego Ziętka SA to jedyny w swoim rodzaju obiekt przyrodniczo - rekreacyjny. Park położony jest w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Do dziś WPKiW to zielone płuca Górnego Śląska i największy park miejski w Europie.
Jak można faktom zaprzeczać. Po prostu może umiem szukać.
Ależ ja temu nie zaprzeczyłam,tylko napisałam,ze czepiasz się wszystkiego.Mimo ze ja nie jestem najlepiej obeznana jeszcze z komputerem,to taką informację też potrafię znależć,co nie skłania mnie do tego aby wszystkich poprawiać i pouczać.Znalezienie informacji to naprawdę nic trudnego.Skorzystaj z mojej podpowiedzi i wystąp gdzieś,bez możliwości natychmiastowego szperania w internecie.Pozdrawiam i życzę powodzenia.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 25-04-2009, 15:51
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

W Łodzi mamy jeszcze Las Łagiewnicki, który jest chyba największym (kompleksem) lasem miejskim w Polsce 1205,45 ha.
Park w Chorzowie jest o połowę mniejszy.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Las_%C5...i_w_%C5%81odzi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 25-04-2009, 16:17
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie Chorzów - niewiele ma wspólnego z terenem parkowym

Cytat:
Napisał tadeusz50
Januszu jeśli podajesz wiadomości to podawaj chociaż prawdziwe. Co powiesz o tym?
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=489873
Pozdrawiam
... o którym napisałem.
Park chorzowski znam z kilku pobytów - to zupełnie inny teren zielony.
Wspaniały, potwierdzam - ale inny od łódzkich lasów miejskich.

PS. a czemu ma służyć to klikanie o nieprawdzie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 25-04-2009, 16:29
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Uśmiech na szczęście mamy w mieście nie tylko piękne parki ... są zabytki

Cytat:
Napisał Mary Grace
Zapraszam do Łodzi ,może też zauważycie pozytywne zmiany ?
Kaplica Pamięci Karola Scheibler - taki jest oryginalny napis na neogotyckim arcydziele architektury na Starym Cmentarzu.
To jeden z najcenniejszych łódzkich zabytków i jak określają architekci, perła europejskiego neogotyku.
I jeden z nielicznych tej klasy zabytków w Europie. Została zbudowana w 1888 roku. http://www.polskatimes.pl/dzienniklo...lera,id,t.html

Piszmy na forum o tym co w Łodzi jest ciekawego, pięknego - poza Pietryną, bo ta ulica jest tylko w kawałku ciekawa, nie całe pięć kilometrów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 25-04-2009, 16:40
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Żarówka Szukaj ... a znajdziesz

Cytat:
Napisał tadeusz50
Dla Barbary
Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie im. Gen. Jerzego Ziętka SA to jedyny w swoim rodzaju obiekt przyrodniczo - rekreacyjny. Park położony jest w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Do dziś WPKiW to zielone płuca Górnego Śląska i największy park miejski w Europie.
Jak można faktom zaprzeczać. Po prostu może umiem szukać.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Parki_w_%C5%81odzi
Cytat:
Na obszarze dzisiejszej Łodzi istnieje duży zespół zieleni miejskiej. Oprócz kilku lasów (w tym największego w Europie lasu miejskiego - łagiewnickiego - o powierzchni 1205 ha), skwerów i wielu ogrodów działkowych, szczególne znaczenie dla mieszkańców mają parki, będące miejscem codziennego wypoczynku i rekreacji.

Obecnie istnieją 34 publiczne łódzkie parki, z których 11 uznano za zabytki kultury. Wiele z nich pamięta jeszcze czasy Łodzi przemysłowej w XIX wieku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 25-04-2009, 18:03
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

[quote=z centrum]Kaplica Pamięci Karola Scheibler - taki jest oryginalny napis na neogotyckim arcydziele architektury na Starym Cmentarzu.
To jeden z najcenniejszych łódzkich zabytków i jak określają architekci, perła europejskiego neogotyku.
I jeden z nielicznych tej klasy zabytków w Europie. Została zbudowana w 1888 roku.
Według mnie wiele pomników na Starym Cmentarzu jest po prostu pięknych.Mam do tego cmentarza olbrzymi sentyment.Chodziłam do XV LO ,wówczas jak mieściło się przy ul.Drewnowskiej i codziennie chodziliśmy przez cmentarz do szkoły.Wracając często odwiedzaliśmy różne alejki z zabytkowymi pomnikami.Dopóki moi najbliżsi nie zostali pochowani na Manii,byłam również częstym gościem w Świeto Zmarłych.Wrócę również do ulicy Piotrkowskiej,chyba rzeczywiście nigdzie na świecie nie ma tak długiej ulicy zabudowanej pieknymi secesyjnymi kamienicami.Wnętrza tych kamienic ,których właścicielami,czy też najemcami są dość bogate firmy,też są odnawiane w stylu.Marzy mi się aby podwórka i oficyny tych kamienic odzyskały swój blask,ale to chyba odlegla przyszłość,albo już zupełna niemożliwość.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 25-04-2009, 18:04
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cóż jeśli lasy porównujemy do parków. Januszu pisałeś o parku a nie lasach miejskich jak mnie się wydaje istnieje tu zasadnicza różnica i w nazewnictwie i w definicji.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 25-04-2009, 18:36
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

a tu niektóre pomniki
http://www.uml.lodz.pl/index.php?str=1437
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Łódź żegna Ewę... ostatek łódzkie 113 14-09-2022 20:50
Czy Łódź jest dla nas Fami Łódź 18 24-02-2013 15:43
Łódź 4 kultur z centrum Łódź 5 15-03-2009 00:15
Cele edukacji w Unii Europejskiej gratka Nauka, problemy i pomysły edukacyjne 30 21-03-2008 20:48
Nowy program Unii Europejskiej - komentarze hanka93 Ogólny 0 05-12-2006 18:52

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.