menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5921  
Nieprzeczytane 10-11-2017, 13:51
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=g_jViTULnIw Ameby, orzęski, wiciowce - historia podglądania „małych zwierzątek”, Łukasz Lamża . "Małe zwierzątka", czyli animalcule, są znane od XVII wieku i są od tego czasu przez nas podglądane z rosnącą fascynacją. Nic dziwnego - w jednym milimetrze sześciennym wody czy gleby potrafi zmieścić się niewyobrażalna, bujna menażeria drapieżników i ich ofiar, pasożytów i ich gospodarzy, filtrujących wodę kolonii, a nawet jednokomórkowych ruchliwych drapieżniko-glonów.

Antoni van Leeuwenhoek (1632-1723) twórca mikroskopu i mikrobiologi świetny wykład ,można zobaczyć pierwszy mikroskop i dowiedzieć się co to są protisty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5922  
Nieprzeczytane 11-11-2017, 00:34
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie .....

Ciekawi mnie Waldemarze dlaczego tak dużo czasu spędzasz w Senior Cafe. Pewnie wiele lat już przeżyłeś ale to nie znaczy, że powinieneś unikać młodych ludzi. Wiem, że łatwo się mądrzyć .... Może powinieneś założyć swój blog ? Może to nie wypali ale warto spróbować. Masz tak wielką wiedzę .... szkoda ją marnować. Moim zdaniem nic nie powinieneś oceniać bo wszyscy muszą robić to sami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5923  
Nieprzeczytane 11-11-2017, 15:07
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Basiu nie przesadzajmy z tą wiedzą , jest wielu co ma większą i ja zdaję sobie z tego sprawę , swoją wiedzę staram się aktualizować nic więcej. Należę do partii .Nowoczesna i mam możliwości podzielenia się opiniami i uczestniczyć w dyskusji merytorycznej z specjalistami na interesujące mnie tematy , po to się zapisałem .Nawet najlepsze pomysły bez przekonania innych o ich słuszności upadają .

Zaczynałem z Palikotem /wyprzedził epokę/ temat "Marihuana" i opory naszych seniorów nad wprowadzeniem jej legalności w Polsce /cierpienie uszlachetnia/ , potem temat podjęty przez Piotra Liroya-Marca .By coś zmienić i doprowadzić do normalności wszystko musi trwać bo Polacy są oportunistami ,i nie należy się tym zrażać.
Choć Sejm poparł projekt ustawy o leczniczej marihuanie (440 posłów za i 2 przeciw) i marihuana medyczna w Polsce będzie legalna (po podpisaniu ustawy przez prezydenta), uprawa narodowej marihuany w Polsce nadal stoi pod znakiem zapytania. Politycy PiS nie chcą dostrzec plusów takiego rozwiązania. Niektórzy spędzili nie potrzebnie czas w więzieniu , chcieli pomóc bliskim by nie cierpieli ,ale złamali prawo, teraz jest to już legalne.

Nie będę tworzył bloga , nie widzę sensu , piszę kiedy chcę i na tematy związane z tym co przeczytam a widząc głupotę ludzi , piszę o tym http://memnews.pl/img/36633/terlikow...alezy-sie-bac/ Skretynieć można w każdym wieku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5924  
Nieprzeczytane 12-11-2017, 10:41
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

"My chcemy Boga" - hasło marszu tysięcy ludzi polskiej prawicy w stolicy... To do tej pory nie znaleźli? Może go po prostu nie ma? Może jest na wish.com ?

Nacjonalizm stary jest jak świat ,w II RP prawicowego nacjonalizm jednym z haseł było : Żydzi na Madagaskar .Po II wojnie światowej stał się niemodny ale w latach 80-90 powrócił , głównym elementem nacjonalizmu nie jest miłość do ojczyzny , ale wrogość do obcych. We Francji mieliśmy fobie"polskiego hydraulika " i "portugalskiej sprzątaczki ".
W Polsce nacjonalizm został wykorzystany do walki politycznej , populistyczne hasła znalazły zwolenników , wśród niezadowolonych ofiar neoliberalizmu . Sfrustrowana młodzieży licząca na wielkie pieniądze po byle jakim prywatnym szkolnictwie wyższym produkujących ekonomistów biznesmenów polityków itd .Studia jak kiedyś wojsko opóźniało wejście w dorosłość i przesuwało stanie się bezrobotnym.Za ten stan , ktoś musiał być winny.
Jak w każdym nacjonalizmie poza stworzonym wrogiem zewnętrznym mamy też stworzonego wroga wewnętrznego zmieniającego się od czasu do czasy . Specjaliści od emocji społecznych troją się i dwoją przy produktach oferowanym durnym masom ogłupiałych ludzi. Mamy złodziejskie elity prawników ,lekarzy ,nauczycieli ,polityków opozycji ,które należy podmienić , nowymi , gdzie najważniejsza będzie lojalność i usłużność do władzy , potem kompetencje .Powrót do lat jak za początku PRL.Będziemy dzisiaj mieli trucie jaka jest władza wyrozumiała to nic że prawodawstwo i łamanie prawa i ograniczanie swobód obywatelskich ale temu Unia jest winna i obcy ,już ich znamy Putin Merkel Tusk
https://www.youtube.com/watch?v=yiWlzXzsnqU Czarny walc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5925  
Nieprzeczytane 13-11-2017, 12:26
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

W małopolskim Polacy żyją o 3,6 lat dłużej niż w łódzkim. Według prof. Pawlikowskiego chodzi o religijność, gdyż mapa polskiej długości życia bardzo wyraźnie koreluje z mapą poziomu praktyk religijnych.

Co to pokazuje że tytuł profesorski nie jest powiązany z tym że jest normalnie głupi i plecie „ trzy po trzy . Ostatnio mamy wysyp specjalistów starających się przypodobać władzy która wyraźnie preferuje tych spolegliwych i tych o odpowiednim światopoglądzie.Profesor to tytuł nadawany przez ludzi i związane jest z wąską specjalizacją i należy mieć to na uwadze. Natomiast idee religijne u wielu ludzi powodują chęć udowodnienia swoich religijnych preferencji na każdym kroku.

Zwróciłem uwagę na dyskusję naszego seniora ,Pielgrzyma z Ostatkiem Zapiski na skrawku dysku… boskość Człowieka http://zapiski-na-skrawku-dysku-2.bl...osc-czlowieka/ . Co ta dyskusja ma wspólnego z wypowiedzią Pawlikowskiego ,to to ,że możemy we wszystkim widzieć wyznawany przez siebie światopogląd , nawet tam gdzie go nie ma. Ostatek ma zupełną rację że święte księgi , to nie podręczniki naukowe. Błędem jest stawianie znaku równości , pomiędzy nauką a treściami zawartymi w świętych księgach , twierdząc że są naukowe.
A tak na marginesie Bóg to pojęcie któremu możemy przypisać różne znaczenia , które są defa-kto subiektywne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5926  
Nieprzeczytane 13-11-2017, 13:40
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Należę do partii .Nowoczesna i mam możliwości podzielenia się opiniami i uczestniczyć w dyskusji merytorycznej z specjalistami na interesujące mnie tematy , po to się zapisałem .
......

Ja tylko w kwestii formalnej i poza trybem.

Wacuś!!! Bój się boga!!!! W Nowoczesnej teraz jesteś?
To ty jak te króliki kicasz po każdej królicy partyjnej która się nawinie
.
Miller,Piskorski,PO, Palikot, Grodzka ... i PETRU
i tu zacytuję klasyka:
Cytat:
Skretynieć można w każdym wieku


psst. do kompletu pozostaje KACZYŃSKI i Winnicki i ..bracia Rojek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5927  
Nieprzeczytane 13-11-2017, 14:44
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Wyznawca ortodoksyjny -patrzy na świat jednostronnie i żadne logiczne argumenty do niego nie trafiają .
Czy świat jest przypadkiem czy celowym działaniem ? odpowiedzieć się nie da , bo pytanie już sugeruje odpowiedz .Jeżeli powstanie świata jest celowym działaniem to mamy pieszego jego twórcę w religiach przyjmuje nazwę Bóg.
Pytanie czy człowiek stworzył Boga czy Bóg człowieka ? na pewno człowiek stworzył Boga ,Czy Bóg istnieje czy nie to jest inne już zagadnienie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5928  
Nieprzeczytane 14-11-2017, 07:51
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Rasizm, ksenofobia, szowinizm, infantylna i nieprofesjonalna reakcja Ministra Spraw Wewnętrznych.To rzucające się w oczy cechy Wielkiej Patriotycznej Manifestacji dostrzeżone przez całą prasę światową i agencje informacyjne . To co się dzieje jest również winą pewnej dość znaczącej części Polaków, która lekceważy zagrożenie. Jak można pozostawić takie zachowania i postawy bez krytyki? Jak nie nazwać takich ludzi kretynami, tych, którzy idą w takich marszach a rzekomo nie są nazistami?

Warszawie brało udział około 60tys ludzi. Że nie wszyscy to nacjonaliści, narodowcy czy ludzie agresywni. Większość to podobno normalni obywatele chcący świętować i czcić. Jak bezmyślni muszą być to ludzie, którzy idą np. za wielkim transparentem o treści „Biała Europa”, wśród ludzi, którzy wykrzykują rasistowskie i faszystowskie hasła?

Podobno, jak mówi Blaszczak - z uśmiechem ,spędzają czas ciesząc się wolnością i radością z powodu święta. No, cóż atmosfera po byku zwłaszcza, że nad głową i pod nogami śmigają race, a wśród maszerujących są nie tylko dorośli ale i dzieci. I to są normalni ludzie?! Jak nie nazwać takiego zachowania kretynizmem

A dla tych co nie jest straszna wielokulturowość JAK WYGLĄDA WNĘTRZE MECZETU? | DUBAJ VLOG
https://www.youtube.com/watch?v=gSBO...ature=youtu.be

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 14-11-2017 o 08:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5929  
Nieprzeczytane 14-11-2017, 11:06
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Przyszłość Strefy Euro - z Polską czy bez?Przyszłość Strefy Euro - z Polską czy bez? - debata Instytutu Spraw Publicznych i Fundacji im. Friedricha Eberta
https://www.facebook.com/InstytutSpr...type=3&theatertrwa transmisja na żywo.

Jak to wszystko wygląda i o czym się dyskutuje , co jest ważne . Obecnie korzystając z możliwości sprzętowych jakie daje nam internet możemy uczestniczyć w debatach siedząc przy komputerze i słuchać co mają do powiedzenia kompetentne osoby.

Lilu ,o co ci konkretnie chodzi ? Napisałem jak w Europie odebrali naszą manifestację środowisk prawicowych agencje informacyjne , pokazując migawki z Polski. Uważam że ONR powinno być dawno zdelegalizowane i nie raz o tym pisałem. Faszyzm jest ideologią którą się nie miło wspomina w Europie.
Dywagacje na innych wątkach mnie nie interesują ,nie czytam fake news , cenię swój czas i szkoda mi go przeznaczać na emocjonalne do tego jałowe dyskusje o niczym .
Wszystkie te zjawiska z jakimi się spotykamy obecnie przewidział Zygmunt Bauman socjolog który jest bardziej znany na zachodzie europy niż w naszym zaścianku. też warto przeczytać Grzegorz W. Kołodko Andrzej K.Koźmiński Nowy Pragmatyzm Kontra Nowy Nacjonalizm jak przeczytasz możemy do spraw poruszanych przez tych intelektualistów , zawsze powrócić.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 14-11-2017 o 13:42.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5930  
Nieprzeczytane 14-11-2017, 16:01
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Z jakiego to powodu ONR ma być zdelegalizowany to nie wiem. Co do reszty;
https://niezlomni.com/wiadomo-rozwin...ekawe-tvn-byl/

W Polsce nie było faszyzmu, a bohaterów z ONR nie wolno zapomnieć;
https://niezlomni.com/janek-bytnar-c...go-szef-z-onr/
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,10114
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5931  
Nieprzeczytane 15-11-2017, 11:11
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Już raz poruszałem temat marihuany i zmian w ostatnim kwartale tego roku, naszego prawodawstwa , wtedy nie dysponowałem linkami do filmów omawiającymi ten temat ,dzisiaj uzupełnienie : marihuana medyczna , rynek marihuany.
https://www.arte.tv/pl/videos/072415...na-na-recepte/
https://www.arte.tv/pl/videos/067846...iatowym-rynku/
czy nie warto coś wiedzieć coś więcej na ten temat wiedzieć ??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5932  
Nieprzeczytane 15-11-2017, 12:10
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Cytat:
Lila napisała -W Polsce nie było faszyzmu, a bohaterów z ONR nie wolno zapomnieć;

Na pewno nie można zapomnieć bo idea narodowego socjalizmu głoszona przez Hitlera w połowie XX wieku doprowadziła do II Wojny Swiatowej. Odczytywanie od nowa historii staje się modne .

ONR II RP co na to Wikipedia https://pl.wikipedia.org/wiki/Ob%C3%...dowo-Radykalny .Ten ruch przecież istniał a nowy do swoich korzeni się odwołuje . Przecież też istniał Nacjonalizm chrześcijański. Narodowo-katolicka formacja ideowa w II Rzeczpospolitej .Nie zawsze karty historii są laurką dla narodu. Byliśmy prekursorami obozów jak Bereza , nie rozwijam tego tematu, bo jeszcze dla wielu żyjących ,obozy koncentracyjne to nie miły temat.

Kto w google wpisze frazę Faszyzm w Polsce wyświetlą się linki artykuły omawiające ten temat jak i zdjęcia pokazujące ludzi i ich zachowania.
Lilu nigdy nie generalizuję że wszyscy ludzie są źli bo nawet ci z SS , NKWD byli ludzcy , też nie wszyscy Polacy byli szmalcownikami. Polityka ma to do siebie że poszukuje "usłużnych idiotów" do sprawowania władzy i manipulacji nastrojami ,ale można przedobrzyć i stracić kontrolę. Tłumaczenie że hasła na transparentach niosą zamaskowani agenci jest dziecinne .Przecież jest ich tak dużo że mogą tą osobę oddać w ręce policji .A dzielenie ludzi i granie na emocjach negatywnych do niczego dobrego nie prowadzi .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5933  
Nieprzeczytane 16-11-2017, 16:47
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

https://www.polityka.pl/tygodnikpoli...ten-trend.read
Religia dla wyznawcy , stąd konwersja to rzecz normalna i można to robić kilkakrotnie by wyznanie było zgodne z naszymi oczekiwaniami.Zmieniając wyznanie na protestanckie należy zdawać sobie sprawę że wyznań protestanckich jest wiele.

Obecnie jest obchodzony Rok Lutra ,bo w 1517 . 31 października w Wittenbergi w miasteczku liczącym 2000 dusz , do drzwi kościoła przybił Luter http://dabar.de/old.dabar/Tezy.pdf 95 słynnych tez .Luter rzucił wyzwanie kościołowi przeciwstawiając się sprzedaży odpustów i o tym procederze pisał „ Gdy głos w skrzynce zabrzęczy ,dusza z czyśćca uleci”. Zdaniem Lutra odpuszczenie grzechów sprowadzono do wulgarnej transakcji finansowej.

A jak to wyglądało Instrukcja odpustowa wydana przez arcybiskupa Albrechta Hohenzollerna dla duchownych , zajmujących się sprzedażą odpustów , umożliwiających wykupienie siebie i zmarłych członków rodziny , od kar czyśćcowych .Bogaty miał zapłacić drogo jak za Maybacha Przede wszystkim sprzedawcy odpustów i spowiednicy muszą , po wyjaśnieniu penitentom wielkość całkowitego odpustu i jego skutków , zapytać ,na jaką kwotę pieniędzy lub innych doczesnych dóbr szacują w swym sumieniu wspomniany całkowity odpust z jego skutkami.
W tamtym okresie czasu późnego średniowiecza „duchowny proletariat „ zakonnicy też mieli pod górę , zakonnicy w –pół podartych habitach włóczyli się po mieście żebrząc .Żebractwo miało nawet swój cech i nie było procederem hańbiącym ......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5934  
Nieprzeczytane 17-11-2017, 10:21
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Tak na jednym poście poświęcony Lutrowi nie można zakończyć , czas późnego średniowiecza opisał Johan Huizing - Jeśień średniowiecza przeceniona dobra książka w taniej księgarni wysyłkowej Dedalus .pl , znowu jakaś księgarnia zbankrutowała i jest wysprzedaż ,możecie się sami przekonać ile co kosztuje

A co mieszkańcy ci z kasą w średniowieczu zbierali ,by innym zaimponować ? Władcą tych terenów z Wittenbergią włącznie był Fryderyk Mądry , posiadający największy w Europie zbiór relikwii , około 19 000 przedmiotów z flakonem z mlekiem Matki Bożej. A czy obecnie żaden hierarcha kościelny nie chce zbić majątku na relikwiach.Proceder już w XVI wieku był dobrze znany. Póki będzie popyt będzie i podaż .

W czasach Lutra Cesarstwo jeszcze istniało i Karol V Habbsburg miał inne zmartwienia niż zajmować się mnichem z Wittembergi , cesarzowi który był Pomazańcem Bożym powiedział że nie odwołuje swoich tez , nie był skrócony o głowę tylko wygnany. Luter stał się kaznodzieją ludowym , zyskiwał coraz większą popularność , był specjalistą od krótkich pism,m dzisiaj nazwanych ulotkami gdzie w prosty sposób tłumaczył nadużycia i pazerność kościoła. Pisał w języku narodowym a nie w łacinie.Zyskiwał popularność i sławę i stał się niechcąco reformatorem religii rzymskokatolickiej i twarzą reformacji.

Luter był prorokiem "Apokalipsy" zamierzał zgromadzić „wyznawców takich jak on „ i czekać na Bożą interwencję i bronić tej rzeszy przed tym co co jest złe w kościele rzymskokatolickim .Przetłumaczył Biblię na język narodowy a drukarze ,zaczęli ją drukować jako Biblię Lutra bo lepiej się sprzedawała .Prawdziwi reformatorzy którzy odnosili się do spraw teologicznych to: Zwingli, Kelwin , Erazm a zapoczątkował to wszystko Jan Hus który skończył marnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5935  
Nieprzeczytane 19-11-2017, 13:18
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=2PJpExHVfAE
O przypadku i konieczności | Daniel Dennett & Michał Heller | debata
Daniel C.Dennett już na naszym forum gościł z wykładem ,potem jak zwykle u nas, przeciwnicy naszych kontaktów z innymi ,zaistnieli w przestrzeni medialnej w komentarzu.
Wypada mi zareklamować książkę wydaną ostatnio przez Copernicus Center Press Od Bakterii do Bacha o Ewolucji Umysłów.
Standpoint napisał:Kto jeszcze nie czytał prac Dennetta , ten powinien po nie sięgnąć.Bardzo niewielu współczesnych myślicieli dało nam tak wiele "narzędzi do myślenia ". Książka Dennetta jest zdumiewająco bogata i wprowadza najważniejsze idee w dziedzinie , przez którą odważnie kroczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5936  
Nieprzeczytane 20-11-2017, 16:05
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Niekonwencjonalny wizerunek orła u podstaw ratusza był wysublimowaną instalacją plastyczną, która aczkolwiek abstrahuje od altruistycznych sofizmatów i metafizycznego pietyzmu, to w konkluzji artysta był w swej wizji sugestywny, co zapewne jest w stanie udowodnić empirycznie.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji. Przedostatnim ogniwem tego łańcucha myśli artystycznej było przysłonięcie pamiątkowej tablicy, by ostatnim jego elementem stał się nacechowany artyzmem finezyjny paradoks

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...wierzycie.html

To odpowiedz Urzędu na pytanie dziennikarza o orła umieszczonego na tablicy okolicznościowej .Przerost formy nad treścią . To podobnym stylu , jak możemy nieraz przeczytać w folderze przygotowanym przez komisarza wystawy .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5937  
Nieprzeczytane 21-11-2017, 09:52
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Prawie 2/3 ludności mieszka w Pamplona Alta, na peryferiach peruwiańskiej stolicy. Tu nie ma gazu, elektryczności czy bieżącej wody, są jedynie drewniane i blaszane baraki zawieszone na zboczu góry. Po drugiej stronie muru, w Las Casuarinas i La Molina, asfaltowe ulice otoczone parkami prowadzą do pięknych willi z ogrodami i basenami https://www.arte.tv/pl/videos/078636...ru-mur-wstydu/

Mury ,płoty,kamery ,strażnicy, obraz tych nowych podziałów na biednych i bogatych wszędzie zobaczycie nawet u nas.Zawsze Rio nam się kojarzyło z fawelami potem słyszeliśmy o Afryce , ale tak na prawdę jest ich dużo a w Europie to całe dzielnice gdzie mieszkają emigranci ekonomiczni . Klimat mamy inny stąd w prowizorycznym baraku nie da się mieszkać.

To że człowiek chce sobie poprawić byt nikogo nie powinno dziwić że z przeludnionej wsi przenoszą się do miast szukając zatrudnienia .Zmiany klimatyczne też powodują stepowienie terenów rolniczych w Afryce Azji Mniejszej do tego konflikty zbrojne i mamy napływ emigrantów .Część specjalistów od klimatu twierdzi ze zmiany klimatyczne są trwałe ,to nie zanosi się że kiedyś emigracja ustanie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5938  
Nieprzeczytane 21-11-2017, 16:00
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Po długim nie czytaniu, zobaczyłam, że jesteś i piszesz. Miło mi zrobiło się na sercu. Pisz bo mało kto tak potrafi. Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5939  
Nieprzeczytane 23-11-2017, 10:24
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Przybyli do Izraela z terenów objętych wojną, jednak i tu nie mają żadnych praw ani perspektyw: Izrael rzadko nadaje status uchodźcy nieżydowskim imigrantom. Rotem Genossar założył dla nich klub treningowy, którego celem jest edukacja młodzieży, nadanie im statusu uchodźcy, a pewnego dnia – obywatelstwa Izraela. 80 sportowców z Afryki w wieku od 6 do 22 lat zaciekle trenuje. https://www.arte.tv/pl/videos/076848...cig-uchodzcow/

Można narzekać i straszyć się wzajemnie problemem uchodźców i przypisywać im nie zawsze prawdziwe zdarzenia . Nie szybko uda nam się wygasić konflikty zbrojne i do nich nie dopuszczać bo to na razie jest to nie możliwe . Uchodzców ekonomicznych i tych którzy uciekli przed wojną , nie będzie ich mniej , ale więcej. W Izraelu próbują tych ludzi zintegrować i poprzez edukację sport zmniejszyć różnice kulturowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5940  
Nieprzeczytane 23-11-2017, 23:20
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Przebojem internetu Szopka na komisji sejmowej z posłami "przewodniej siły narodu" w tle.

http://polskiateista.pl/peryferiumle...isji-sejmowej/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.