menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-02-2012, 15:35
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Społeczeństwo przyszłości ?


Zachęcam wszystkich do zapoznania się z takimi pojęciami jak: "freeter" i "neeter", które stają się aktualne także i u nas.
Nie wiem dlaczego tego filmu nasz Dzwonnik (Qusimodo) nie umieścił na forum, tylko u mnie na privie, ale to jest Jego wątek:http://youtu.be/FhpvacqN92w
Moim zdaniem, społeczeństwo najbliższej przyszłości to społeczeństwo freeterów i neeterów, a co będzie dalej, to sie okaże?
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
  #2  
Nieprzeczytane 05-02-2012, 16:00
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

A my klaskaliśmy (?) za obietnicę "drugiej Japonii".....
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #3  
Nieprzeczytane 05-02-2012, 17:24
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Kazimierzu-"O tempora , o mores"- swiat idzie naprzód, zmienia sie wszystko ludzie- zwyczaje-moze my, wychowani inaczej juz tego nie pojmujemy.
  #4  
Nieprzeczytane 05-02-2012, 18:18
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Moim zdaniem, społeczeństwo najbliższej przyszłości to społeczeństwo freeterów i neeterów, a co będzie dalej, to sie okaże?

Co tu zawracac sobie glowe spoleczenstwem przyszlosci, dawac rady, tworzyc utopijne projekty, marzycielskie teorie, kiedy jest sie spoleczenstwem PRZESZLOSCI. Nieprawdaz Kazimierzu.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #5  
Nieprzeczytane 06-02-2012, 11:15
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
Co tu zawracac sobie glowe spoleczenstwem przyszlosci, dawac rady, tworzyc utopijne projekty, marzycielskie teorie, kiedy jest sie spoleczenstwem PRZESZLOSCI. Nieprawdaz Kazimierzu.
Ponieważ, obydwoje jesteśmy , +-, w tym samym wieku, óśmielam się zaliczyć i Ciebie do społeczeństwa przeszłości.
Podejrzewam też, że nie obejrzałaś filmu końca, bo pointa znajduje się na końcu, gdzie twórca filmu, Francuz , mówi wyrażnie, że społeczeństwo freeterów i neeterów to społeczeństwo najbliższej przyszłości.
Ale, wiadomo, że to chyba spojrzenie francuskiego lewicowca, komunisty. No , ale wiadomo, Francja to Komuna. Sołeczeństwo freeterskie to dopiero początek dalszej rewolucji, pardon ewolucji.Feeterów jestkilkanaście %, ale ich % rośnie na całym świecie. W Japonii jest już ich 30 %, w USA ?
W Polsce chyba ze 13 %. W Marbelli,w Hiszpanii, chyba nawet więcej ?
Poza tym, społeczeństwo freeterskie to nie utopia, ani marzenie komunisty. Freeterzy nie płacą na ZUS, itp ubezpieczenia na starość.
Kilka % najbogatszych, musi pdzielić się z kilku % freeterów, jeśli chcą utrzymania spokoju społecznego. W Japonii to jest możliwe, moim zdaniem, bo tam freeterzy są łagodniejsi, ale w UE ?
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson

Ostatnio edytowane przez Kazimierz : 06-02-2012 o 12:09.
  #6  
Nieprzeczytane 06-02-2012, 12:59
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Kazimierzu, obejrzałam cały film i zdziwiłam się, bo jednak Japonię postrzegałam inaczej, tzn ich ludzi, jako bardzo pracowitych i oddanych pracy.
Ale to chyba te nasze media zrobiły swoje - japońskie juppies.
Wzór do naśladowania.
U nas z kolei przybywa młodych ludzi, którzy godzinami siedzą przed kompem. Są na utrzymaniu rodziców, nie zakładają rodzin. To netsi - od netu.
Oto w których kierunku idą społeczeństwa przyszłości.
A co stanie się, jak ci ich utrzymujący odejdą do lepszego świata?
  #7  
Nieprzeczytane 06-02-2012, 15:03
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Krystynko !

Cytat:
Napisał krystynka
Kazimierzu, obejrzałam cały film i zdziwiłam się, bo jednak Japonię postrzegałam inaczej, tzn ich ludzi, jako bardzo pracowitych i oddanych pracy.
Ale to chyba te nasze media zrobiły swoje - japońskie juppies.
Wzór do naśladowania.
U nas z kolei przybywa młodych ludzi, którzy godzinami siedzą przed kompem. Są na utrzymaniu rodziców, nie zakładają rodzin. To netsi - od netu.
Oto w których kierunku idą społeczeństwa przyszłości.
A co stanie się, jak ci ich utrzymujący odejdą do lepszego świata?
Nic się w tym względzie, moim zdaniem, nie zmieniło., Japończycy są nadaL pracowitym narodem, tylko zmieniają sie formy zatrudniania, o czym mówi ten film. Maleje liczba pracowników zatrudnianych dożywotnio na etatach. Dotychczasowy model państwa i firm, gwarantujący dożywotnio etaty, pracę stałą, kończy się i firmy zatrudniają nowych pracowników, dotychczas freeterów czyli młodych , którzy z własnej woli nie chcieli pracować na etatach, oddani bez reszty firmie. Po prostu, freeterom było dobrze, gdy w Japonii kwitła prosperity.
Poza tym, między amerykańskimi youppies (juppies), a freeters`ami jest różnica.
Ci pierwsi, to "Young Urban Professional ", a ci drudzy to " free arbiters" ( zbitka ang. free i niem. Arbeit). Nie wiedziałem, że Japończycy słowo niemickie słowo "praca" adoptowali do własnego języka.
Youppies to młodzi uzależnieni od kariery ludzie, a tokijski freeter to człowiek pragnący pracować zarabiać tyle, aby mogł założyć rodzinę.
Poza tym, Krysiu, netsi to nie to samo co neet`si ( to skrót od " no employmment,education or training"). Napisałem neettersi, ale żle napisałem. Zbyt upodobniłem do słowa "freeter".
Fakt, wielu neetsów żyje na garnuszku rodziców. Dobrze , jak są oni na tyle bogaci (konto multicyfrowe), aby ich utrzymać do końca życia.
Net to żródło wiedzy, rozrywki i virtualnych podróży na wszystkich: młodych i starych. Ale, bez podstaw szkolnych, edukacji szkolnej, nie obędzie się, a ta będzie coraz droższa, gdzie pieniądz , zysk jest królem.
Teraz wiedzę zdobywamy przede wszystkim po to, aby mieć zysk dla wspierania obecnego systemu.
Niektórzy wierzą, że tak musi być do końca świata ?
Jakie będzie przyszłe społeczeństwo zadecydują netersi, czyli użytkownicy netu, Krysiu !
Światowy Rząd, o ile taki istnieje, musi się liczyć z ICH POTĘGĄ.
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
  #8  
Nieprzeczytane 06-02-2012, 23:07
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Powiem tak wielu freeterów mamy w Polsce. Freeter to osoba pracująca (nie mylić z neetem) w nisko płatnych sektorach gospodarki, czy na niskich stanowiskach, zatrudnieni często na umowę cywilno prawną (dzieło, zlecenie) czy na czas określony.
Powiem więcej freeterzy to nie tylko duch naszych czasów freeterów mieliśmy i przed wojną. Czy mówi Wam coś pojecie "wyrobnik"? Według słownika języka polskiego wyrobnik określa osobę
1. lekcew. «ktoś, kto wykonuje jakąś pracę bez zaangażowania i talentu, tylko dla pieniędzy»
2. daw. «osoba wynajmująca się do różnych prac fizycznych»
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2540486
Spotkałem się z drugim znaczeniem, z pierwszym to się trochę zaskoczyłem bardziej bym skojarzył pierwsze znaczenie z bumelantem.
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
  #9  
Nieprzeczytane 06-02-2012, 23:11
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
U nas z kolei przybywa młodych ludzi, którzy godzinami siedzą przed kompem. Są na utrzymaniu rodziców, nie zakładają rodzin. To netsi - od netu.
Młodość i młodość to dwie różnice bo jak ma się powiedzmy naście latek to trudno wtedy wymagać wiele, ma swoje prawa. Co innego gdy ma się dowód osobisty to trochę dziwne że się nie pracuje...
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
  #10  
Nieprzeczytane 06-02-2012, 23:23
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Ponieważ, obydwoje jesteśmy , +-, w tym samym wieku, óśmielam się zaliczyć i Ciebie do społeczeństwa przeszłości.
Podejrzewam też, że nie obejrzałaś filmu końca, bo pointa znajduje się na końcu, gdzie twórca filmu, Francuz , mówi wyrażnie, że społeczeństwo freeterów i neeterów to społeczeństwo najbliższej przyszłości.
Ale, wiadomo, że to chyba spojrzenie francuskiego lewicowca, komunisty. No , ale wiadomo, Francja to Komuna. Sołeczeństwo freeterskie to dopiero początek dalszej rewolucji, pardon ewolucji.Feeterów jestkilkanaście %, ale ich % rośnie na całym świecie. W Japonii jest już ich 30 %, w USA ?
W Polsce chyba ze 13 %. W Marbelli,w Hiszpanii, chyba nawet więcej ?
Poza tym, społeczeństwo freeterskie to nie utopia, ani marzenie komunisty. Freeterzy nie płacą na ZUS, itp ubezpieczenia na starość.
Kilka % najbogatszych, musi pdzielić się z kilku % freeterów, jeśli chcą utrzymania spokoju społecznego. W Japonii to jest możliwe, moim zdaniem, bo tam freeterzy są łagodniejsi, ale w UE ?

Haha, z "tym samym" tos sie ciutek zagalopowal, ale niech Ci bedzie. Podejrzenia....znowu nie trafiles. Obejrzalam. Nigdy nie bawilam sie w poglady komunistyczne, dlaczegoz mialabym to robic dzisiaj? A dzielenie sie z nierobami i nieudacznikami zyciowymi...lekka przesada.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #11  
Nieprzeczytane 07-02-2012, 17:39
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
Nigdy nie bawilam sie w poglady komunistyczne, dlaczegoz mialabym to robic dzisiaj? A dzielenie sie z nierobami i nieudacznikami zyciowymi...lekka przesada.
Tak, nieroby to ci co pracują na umowy zlecenie, o dzieło, pracują na niskich stanowiskach,
wykonują podrzędne zadania. Tak w tym kapitalistycznym syfie liczy się ten kto ma środki produkcji, kapitał czy ustawionych rodziców. Niestety jest nas 99 % i większość to ludzie pracy niekoniecznie z własnym gabinetem i z tytułem per pan dyrektor. nie każdy niezamożny to leń, często bieda jest wynikiem przemocy strukturalnej ze strony systemu.
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
  #12  
Nieprzeczytane 07-02-2012, 18:04
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Nie ważne kim jesteś, nie ważne jak wyglądasz, nie ważne ile masz lat, nie ważne co robisz - ZERWIJ KAJDANY KŁAMSTWA, KTÓRYMI JESTEŚ SKUTY / globalnaswiadomosc.com/
  #13  
Nieprzeczytane 08-02-2012, 14:00
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Wandziu !

Cytat:
Napisał wankabor
Nie ważne kim jesteś, nie ważne jak wyglądasz, nie ważne ile masz lat, nie ważne co robisz - ZERWIJ KAJDANY KŁAMSTWA, KTÓRYMI JESTEŚ SKUTY / globalnaswiadomosc.com/
Coś mi sie wydaje, że pomyliłaś wątek, bo link, który podałaś dotyczy ogólniemówiąc zdrowia, a przede wszystkim reklamy nowej książki dr. W. Rybickiego " Dostrojenie ...". Może to kogoś zainteresuje, podaję więc adres dokładniejszy:
http://www.globalnaswiadomosc.pl/337...ii-dostrojenia
Ten wątek dotyczy , tak mi sie wydaje, przede wszystkim ekonomicznych aspektów przyszłego społeczeństwa.
Kosmiczne pochodzenie naszego zdrowia, nas i przede wszystkim życia, to moim zdaniem oczywista oczywistość.
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
  #14  
Nieprzeczytane 08-02-2012, 17:22
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Coś mi sie wydaje, że pomyliłaś wątek, bo link, który podałaś dotyczy ogólniemówiąc zdrowia,.

Kazimierzu, nie pomyliłam wątku. Link powtórzę "globalnaswiadomosc.com" Jeśli wejdziesz na tę stronę otworzy się "Strona startowa" i w górnej części tej strony zobaczysz planszę( w kolorze czarnym) z tym hasłem.Wydaje mi się ,że Ty otworzyłeś "globalnaswiadomosc .pl , a to trzeba "com" Serdecznie pozdrawiam. Wanda
  #15  
Nieprzeczytane 08-02-2012, 18:35
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Wandziu !

Cytat:
Napisał wankabor
Kazimierzu, nie pomyliłam wątku. Link powtórzę "globalnaswiadomosc.com" Jeśli wejdziesz na tę stronę otworzy się "Strona startowa" i w górnej części tej strony zobaczysz planszę( w kolorze czarnym) z tym hasłem.Wydaje mi się ,że Ty otworzyłeś "globalnaswiadomosc .pl , a to trzeba "com" Serdecznie pozdrawiam. Wanda
Przepraszam za pomyłkę. Byłem tam, ale moim zdaniem nadal uważam , że ten Twój adres tu też nie pasuje ?
Tu i tam globalnaswiadomosc. Zwariować można !
Fakt ! Globalna świadomość polega na tym , moim zdaniem, że "wszyscy jedziemy na tym samym wozie", ale, żeby za to obwiniać Tuska i Komorowskiego ? Przesada, nie uważasz ?
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
  #16  
Nieprzeczytane 08-02-2012, 20:47
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Przepraszam za pomyłkę. Byłem tam, ale moim zdaniem nadal uważam , że ten Twój adres tu też nie pasuje ?
Tu i tam globalnaswiadomosc. Zwariować można !
Fakt ! Globalna świadomość polega na tym , moim zdaniem, że "wszyscy jedziemy na tym samym wozie", ale, żeby za to obwiniać Tuska i Komorowskiego ? Przesada, nie uważasz ?
Kazimierzu, nie ma za co przepraszać., to tylko maleńkie przeoczenie.
Być może,że mój post nie pasuje do tego wątku, ale nie wiedziałam gdzie go wpisać.
Hasło w mojej (subiektywnej) ocenie jest adekwatne do sytuacji, ale Ty masz prawo myśleć inaczej.
Moja socjaldemokratyczna albo nawet socjalliberalna ideologia zawsze będzie przeciwna wszelkim prawicowym rządom. Komorowski, Tusk, Kaczyński i cała reszta tej ferajny
nie są patriotami, nie służą narodowi, oni dbają wyłącznie o własne i ich mocodawców interesy. Jak nazwać takich ludzi? Ja wiem, ale nie chcę tu używać bardzo ostrych słów, które im się słusznie należą, więc nie przesadzam.
  #17  
Nieprzeczytane 09-02-2012, 17:51
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Nasza (moja) nadzieja http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polit...wiadomosc.html
  #18  
Nieprzeczytane 09-02-2012, 19:18
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Wandziu !

Cytat:
Napisał wankabor
Teraz widzę, że tytuł mojego wątku odpowiada zapowiedziom:"Były prezydent Aleksander Kwaśniewski, byli premierzy Włodzimierz Cimoszewicz i Józef Oleksy, poseł PO Dariusz Rosati i europosłanka Danuta Huebner zainaugurują w piątek centrolewicowe konwersatorium "Dialog i Przyszłość". Chcą rozmawiać o przyszłości Polski i UE. "
Cieszę się też , że dialog o przyszłości będziemy prowadzić też u nas w tym wątku . Mam nadzieję z Twoim i innych udziałem.
Jeszcze raz przepraszam za pomyłkę . Społeczeństwo przyszłości to społeczeństwo posiadające mocną socjaldemokratyczną euroświadomość. Taki jest nasz cel, moim zdaniem.
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
  #19  
Nieprzeczytane 09-02-2012, 19:45
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 555
Domyślnie

Cytat:
Napisał quasimodo81
Tak, nieroby to ci co pracują na umowy zlecenie, o dzieło, pracują na niskich stanowiskach,
wykonują podrzędne zadania. Tak w tym kapitalistycznym syfie liczy się ten kto ma środki produkcji, kapitał czy ustawionych rodziców. Niestety jest nas 99 % i większość to ludzie pracy niekoniecznie z własnym gabinetem i z tytułem per pan dyrektor. nie każdy niezamożny to leń, często bieda jest wynikiem przemocy strukturalnej ze strony systemu.

Q-modo!
Najgorszy to leń umysłowy.
Tego żadne stołki i pieniadze nie zmuszą do myślenia.
Nie pisz w liczbie mnogiej.
W końcu umyslowe lenistwo i nieróbstwo dotyczy jednostki.
Gdybyś byl bardziej pracowity, to pewnie wiedziałbys, ze całkiem niedawno środki produkcji należały do ...ludu socjalistycznego miast i wsi, a także do chłopstwa.
Gdybys był mniej leniwy, to wiedziałbyś czemu to sie zapadło..

Kazimierz wypisał ci nazwiska mądrych ludzi o lewicowych[PZPR-owskich] korzeniach, którzy nie byli leniwi i nie mieli klapek na oczach. Za to wiedzieli coś o dodawaniu i odejmowaniu, bo sie uczyli.
Co i tobie polecam gorąco...
  #20  
Nieprzeczytane 15-02-2012, 13:35
tomeh tomeh jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Stargard
Posty: 339
Domyślnie

To jaka jest przyszłość zależy od nas i naszych dzieci - czyli my ją kształtujemy.
__________________
Serwis ToTemat.pl artykuły i filmy tematyczne.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Społeczeństwo ale tak bardzo na codzień... Stalin Społeczeństwo - wątki archiwalne 124 03-01-2010 22:31
Rodzina wielopokoleniowa – jak będzie w przyszłości? - komentarze Zdzisia Ogólny 11 19-05-2009 11:59
Porozmawiajmy o przyszłości... Kazimierz Społeczeństwo - wątki archiwalne 10 30-03-2009 19:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.