menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 13-03-2017, 16:37
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie czytniki e- booków


Jestem na etapie kupna czytnika e- booków. Mam już wybrany typ, trochę poczytałam wiem, czego chcę. Czy jest ktoś na forum posiadający wiedzę na temat czytników z kim mogłabym przedyskutować nurtujące mnie problemy. Zakup nie jest tani, chciałabym by czytnik spełniał moje oczekiwania.
__________________
''Absurdem jest żądać od człowieka, aby nigdy się nie zmieniał."
http://donkaja0335.blog.onet.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 13-03-2017, 16:54
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

Mam czytnik od kilku lat, mają też koleżanki z wątku - Szuanka i Wiesia,
ma też kolega Hutkow, czy ktoś jeszcze od nas nie wiem.
Myślę , że każdy chętnie podzieli się swoimi wiadomościami na ten temat.
Z tego co wiem, każde z nas ma inny sprzęt.

Zadaj pytania, odpowiem w miarę swojej wiedzy.


Pozdrawiam,,,
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 13-03-2017, 21:01
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie Do Krychy

Bardzo dziękuję, odłożymy to chyba do jutra. Zasygnalizuję tylko problem:
Przymierzam się do kupna czytnika PocketBook Touch Lux 3 i to jak najszybciej. Będzie to mój pierwszy czytnik. Bardzo dużo czytam i tylko do tego jest mi potrzebny. W jego teście autor pisze, że Touch Lux 3 słabo czyta formaty PDF. A jednocześnie przeglądając e-booki zauważam dużo książek w pdf. Prawdopodobnie ich układ jest jednokolumnowy. Więc zbliżony formatem do e-booków. Czy ich odczytywanie mimo to może być utrudnione.A może formaty pdf można przekonwertować. Touch Lux 3.ma dużą zaletę, bo posiada menu w jęz. polskim. Jestem całkowitym laikiem….od 3 dni siedzę i czytam, czytam o różnych czytnikach – ten wydaje mi się prosty i jak na moje umiejętności dość łatwy w obsłudze.
Napisałam nawet z zapytaniem jak wyżej do autora testującego Touch Lux 3. Przed chwilą otrzymałam odpowiedź, której treść przytaczam:

W pierwzej kolejności polecam artykuł: http://swiatczytnikow.pl/czytam-duzo...i-tak-to-jaki/ – bo to co tam pisze odnosi się do wszystkich czytników.
Jeśli PDF jest jednokolumnowy, z jego lekturą nie powinno być wielkich problemów, najwyżej przekręci się ekran.


Przeczytam go oczywiście. Typ czytnika, który chcę kupić ma naprawdę b.dużo zalet: dobre podświetlenie, szybkie przewracanie stron, obsługę wielu formatów. e- papier itd.
Znakiem zapytania są jednak dla mnie te książki pdf. Przeglądając różne źródła z e-bookami zauważyłam, że jest ich naprawdę dużo.
Jak się zapoznam z polecanym artykułem odezwę się, niemniej ogromnie dziękuję za odzew.
__________________
''Absurdem jest żądać od człowieka, aby nigdy się nie zmieniał."
http://donkaja0335.blog.onet.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 13-03-2017, 21:38
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

Każdy sprzęt ma swoje wady i zalety, dokładną wiedzę jakie, ma tylko posiadacz danego cacka.

Formaty e- booków można przekonwertować.
Ja mam czytnik Kindle Amazon w wersji angielskiej. Ma kilka lat i jako gadżet tego typu, jest już stary.

Wszystkie formaty książek np. z Chomika , zmieniam na pliki MOBI w Calibre - PDF też.

W bibliotece poukładałam je w pliki z nazwiskiem autorów.

Na każdym czytniku, mieści się spora biblioteka na kilka tysięcy tomów.

Obsługa i użytkowanie jest bardzo łatwe,
Ważną zaletą, jest możliwość ustawiania wielkości czcionki.

To tyle z mojej strony w kwestii ogólnej.
Jeśli chodzi o Twój wybór, niestety nie pomogę, nie znam praktycznie tego sprzętu.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 14-03-2017, 15:21
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krycha.
Każdy sprzęt ma swoje wady i zalety, dokładną wiedzę jakie, ma tylko posiadacz danego cacka.

Formaty e- booków można przekonwertować.
Ja mam czytnik Kindle Amazon w wersji angielskiej. Ma kilka lat i jako gadżet tego typu, jest już stary.

Wszystkie formaty książek np. z Chomika , zmieniam na pliki MOBI w Calibre - PDF też.

W bibliotece poukładałam je w pliki z nazwiskiem autorów.

Na każdym czytniku, mieści się spora biblioteka na kilka tysięcy tomów.

Obsługa i użytkowanie jest bardzo łatwe,
Ważną zaletą, jest możliwość ustawiania wielkości czcionki.

To tyle z mojej strony w kwestii ogólnej.
Jeśli chodzi o Twój wybór, niestety nie pomogę, nie znam praktycznie tego sprzętu.

Dziękuję Krysiu za odpowiedź, jestem zdecydowana na kupno PocketBook Touch Lux 3, który choć zbliżony, jest inny od Twojego czytnika. Przede wszystkim ma menu w wersji polskiej. Dla mnie to bardzo ważne. Nie znam jęz. angielskiego. Na forach użytkowników cieszy się uznaniem i dobrymi ocenami.Testy fachowców też są b. pozytywne.
Konwertuje się w razie potrzeby z pdf / bo jeszcze nie wiem czy to będzie potrzebne /do epub. Zresztą na razie nie posiadam na temat wiedzy praktycznej, wszystko sie okaże gdy go będę miała w ręku. Myślę, że nie ma ideałów, każdy może posiadać drobne usterki, do których się pewnie przyzwyczajamy.... czytniki co roku są coraz bardziej ulepszane, niepotrzebnie dodawane różne gadżety z audio i muzyką... mnie ma służyć tylko do czytania, audiobooków słucham na odtwarzaczach.

Pozdrawiam bardzo serdecznie.
__________________
''Absurdem jest żądać od człowieka, aby nigdy się nie zmieniał."
http://donkaja0335.blog.onet.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 14-03-2017, 15:44
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

Dla mnie czytnik pełni rolę zastępczą , kiedy zabraknie świeżych kartek do czytania.

Nade wszystko kocham książki w oryginalnym wydaniu, korzystam z kilku bibliotek.
Czasami trafia mi się nieudany wybór, i wtedy sięgam po czytnik.

Ściągnęłam sobie kilkaset tomów z dziedzin , które mnie interesują.
Z czytnikiem nie grozi mi brak lektury, wszystkim czytającym polecam ten gadżet.

Życzę Ci udanego zakupu, Donko i dobrej zabawy przy poznawaniu sprzętu.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 14-03-2017, 17:00
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krycha.
Dla mnie czytnik pełni rolę zastępczą , kiedy zabraknie świeżych kartek do czytania.

Nade wszystko kocham książki w oryginalnym wydaniu, korzystam z kilku bibliotek.
Czasami trafia mi się nieudany wybór, i wtedy sięgam po czytnik.
Ściągnęłam sobie kilkaset tomów z dziedzin , które mnie interesują.
Z czytnikiem nie grozi mi brak lektury, wszystkim czytającym polecam ten gadżet.

Życzę Ci udanego zakupu, Donko i dobrej zabawy przy poznawaniu sprzętu.

Ja też przedkładam Krysiu normalną, drukowaną książkę od audiobooka,czy e-booka. Kocham szperanie w bibliotece, sam zapach książek.... ale mieszkam b. daleko od jedynej biblioteki w Zakopanem, w zimie w ogóle nie wyjeżdżam do miasta. Jesienią wypożyczyłam sobie 30 książek, które miały starczyć do wiosny. Nie starczyły. Zastępuję je audiobookami, kupowaniem ciekawszych pozycji z zakresu moich zainteresowań.
Główny powód decyzji kupna czytnika jest trochę może śmieszny. Lubię czytać przed snem, nie raz i do późna. Brak książek - zastępuję jakimiś audiobookami.... niestety one mnie usypiają. Czytnik jest mi więc głównie potrzebny do czytania w łóżku. Z nadzieją, że jednak da mi namiastkę książki. Cało życiowe przyzwyczajenie.

Pozdrawiam b. serdecznie.
__________________
''Absurdem jest żądać od człowieka, aby nigdy się nie zmieniał."
http://donkaja0335.blog.onet.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 14-03-2017, 17:31
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

Ależ z pewnością da, Donko! W Twojej sytuacji pokochasz go na pewno!!

Przestaniesz martwić się , czy jest coś na wieczór do czytania.
Po za tym, samo opanowanie sprzętu, to też przyjemność. Powodzenia,,,
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ebooki - niektóre czytniki zakłócają sen - komentarze 213.195.146.xxx Ogólny 5 31-12-2014 20:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.