menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #121  
Nieprzeczytane 04-03-2016, 11:19
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Totolotek nie da Wałęsie alibi

Cytat:
Twierdził, że pieniądze miał, bo. często grał w totolotka. W latach 1970-1972 miał wygrać w sumie 35 000 zł. - Mogę powiedzieć, że wygrywałem zawsze, kiedy naprawdę potrzebowałem - stwierdził w jednym z wywiadów. W poniedziałek w TVN zarzekał się, że bez problemu udowodni swoje wygrane w Totalizatorze.
Co na to jego dawni znajomi, na których TW Bolek miał donosić? - Jak go wtedy pytaliśmy, za co kupił mieszkanie, to mówił, że wygrał właśnie w totka. Ale już wtedy nas to dziwiło, myśmy podejrzewali, skąd może mieć te pieniądze i dlaczego tak się wypytuje nas o wszystko. Dziś, jak mówi o wygranych w totka, to jest to po prostu śmieszne - ocenia Henryk Jagielski (84 l.), były działacz opozycji w PRL, który w latach 70. pracował z Wałęsą w Stoczni Gdańskiej.

http://www.se.pl/wiadomosci/polityka...bi_787180.html
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #122  
Nieprzeczytane 04-03-2016, 11:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Zrobił AMA, dostał łomot i ....nawiał, tylko portki furczały.

Nie ma już blogu na wykopie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123  
Nieprzeczytane 04-03-2016, 12:41
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Klub Inteligencji Katolickiej popiera Lecha Wałęsę
Cytat:
„Szanowny Panie Prezydencie,

Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie pragnie przekazać Panu wyrazy solidarności i wsparcia w tym trudnym dla Pana i dla naszego kraju czasie, gdy historia staje się przedmiotem walki politycznej. Dla nas Pan jest i zawsze będzie twórcą „Solidarności” i przywódcą przemian roku 1989, a więc symbolem zwycięskiej walki o wolność i demokrację.
Dla starszych z nas z nową wyrazistością stają dziś przed oczyma pamiętne dni sierpnia 1980 roku, gdy na Pana zaproszenie bramę Stoczni Gdańskiej przekroczyli m.in. Tadeusz Mazowiecki, Bohdan Cywiński i Andrzej Wielowieyski, członkowie warszawskiego KIK-u, by służyć wsparciem i radą strajkującym robotnikom. Młodsi już tylko z lektur i rozmów ze starszymi usiłują zrozumieć fenomen i znaczenie tamtych wydarzeń, które nie tylko doprowadziły do powstania pierwszego w całym ówczesnym „obozie komunistycznym“ niezależnego samorządnego związku zawodowego, ale także stały się zalążkiem współdziałania środowisk robotniczych i inteligencji w rozpoczynającym się procesie przemian.
Dobrze pamiętamy częste Pana wizyty w latach osiemdziesiątych w ówczesnej siedzibie Klubu Inteligencji Katolickiej przy Kopernika 34, oraz prowadzone tam długie rozmowy i trudne debaty poprzedzające chyba wszystkie najważniejsze wydarzenia w historii „Solidarności”. Zwieńczeniem tych spotkań było wspólne wyjście na obrady Okrągłego Stołu 6 lutego 1989 roku. Jako świadkowie tamtych wydarzeń, których bezpośrednimi uczestnikami byli m.in. członkowie warszawskiego KIK-u: ówczesny prezes Andrzej Stelmachowski, Tadeusz Mazowiecki, Andrzej Wielowieyski, Stanisław Stomma, Jerzy Turowicz czy Stanisława Grabska – mamy głębokie przekonanie, że rozpoczęły one nie tylko wspaniały – mimo wielu niedociągnięć i trudności – rozwój Polski w minionym dwudziestosiedmioleciu, ale także szybko nabrały charakteru uniwersalnego (na co zwrócił uwagę w 1991 roku św. Jan Paweł II encykliką Centesimus Annus). Trzeba też przypomnieć, że Kościół katolicki podjął się roli obserwatora obrad Okrągłego Stołu. Jednym z uczestników obrad był ksiądz – a obecnie biskup senior – Bronisław Dembowski, duszpasterz warszawskiego KIK-u.
Pragniemy Pana i innych uczestników „Solidarnościowych” wydarzeń lat osiemdziesiątych zapewnić, że w miarę swych sił i możliwości będziemy starać się przekazywać nasze wspólne wartości młodszym pokoleniom i przypominać o autorytetach i roli Polski jako lidera przemian demokratycznych w Europie.
Na zakończenie proszę pozwolić, że przypomnimy słowa, które często sobie powtarzamy, wypowiedziane kiedyś przez świątobliwego kapłana z Lasek, naszego nauczyciela i duszpasterza ks. Tadeusza Fedorowicza (1907-2002): „każdy czasem upada i błądzi; nieszczęściem, grzechem jest to, jeśli nie powstaje”. Życzymy Panu siły, wytrwałości i mądrości w zmaganiu się ze stojącymi przed Panem wyzwaniami.

Zarząd Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie

Warszawa, 29 lutego 2016 r."
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #124  
Nieprzeczytane 04-03-2016, 12:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Tak, tak...Wujec we władzach, co się dziwić. Cza dbać o geszeft.

Zresztą ''katolicki'' nagle zaczął być cacy, a przecież jeszcze jesteśmy przed pogrzebem arcybiskupa - konfidenta,
który wsypał Kiklińskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125  
Nieprzeczytane 05-03-2016, 13:31
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Klub Inteligencji Katolickiej popiera Lecha Wałęsę
A tymczasem...trwa zla passa...

Cytat:
Trwa zła passa Lecha Wałęsy. Po ujawnieniu przez IPN teczki TW "Bolka", były prezydent ma problemy z komornikiem, bo nie wykonywał prawomocnego wyroku sądowego nakazującego mu przeproszenie w prasie Ryszarda Czarneckiego. Komornik zajął konto Wałęsy, by opłacić stosowne ogłoszenie.

- Sprawa jest sensacyjna dlatego, że nikt nie wie, że mimo prawomocnego wyroku Sądu Apelacyjnego z Gdańska z 2012 r. Lech Wałęsa lekceważąc ten wyrok i mając w nosie wymiar sprawiedliwości, uważając, że stoi ponad nim, nie chciał go wykonać - mówi portalowi niezalezna.pl Czarnecki.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126  
Nieprzeczytane 05-03-2016, 15:40
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Dokumentach zastanawiajacy.

TAK WAŁĘSA POTRAKTOWAŁ PUŁKOWNIKA KUKLIŃSKIEGO...INNYCH:KACZYŃSKICH,GWIAZDĘ,WALENTYN OWICZ
https://youtu.be/085Oo6dppUo

Cytat:
PO 2 MINUTACH LEPIEJ SŁUCHAĆ W SŁUCHAWKACH:ORYGINAŁ FILMU BYŁ CICHO NAGRANY Z GÓRY PRZEPRASZAM. DZISIEJSZY KRZYKACZ PAN WAŁĘSA NIC SIĘ NIE ZMIENIŁ OD TAMTEJ PORY....DALEJ UŻYWA SWOJEGO JADU NIENAWIŚCI...DO SWOICH BYŁYCH KOLEŻANEK I KOLEGÓW Z SOLIDARNOŚCI....PRZEJRZAŁEM POLSKĄ TELEWIZJĘ Z ARCHIWUM-DZISIAJ W TELEWIZJI O TYM BARDZO MAŁO
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127  
Nieprzeczytane 07-03-2016, 20:50
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Kaczor podłożył kwity w domu Kiszczaka i wysłał wdowę do IPNu.
Kaczor umieścił agentów śpiochów w KODzie.
No nie ma siły na Kaczora!
Setki tysięcy kaczek znowu, jak co roku, przylatuje do Polski. Kaczor rośnie w siłę.

Na dodatek wszyscy kandydaci na prezydenta USA, starsi od niego, a towarzysz Lis i Czerska od dawna wyją, że za stary i czas na emeryturę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #128  
Nieprzeczytane 09-03-2016, 20:45
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie Ktoś dokłada do pieca

Rosyjska prasa; Lech Wałęsa współpracował z KGB

http://www.gazeta.ru/politics/2016/0..._8086025.shtml

Cóż, skoro on wierzył Ruskim jeśli chodzi o Smoleńsk,
to jak to teraz ugryźć?
Ja z zasady im nie wierzę, niezależnie o kogo chodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129  
Nieprzeczytane 13-06-2016, 18:58
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Lech Walesa - nasz kochany Lech. Smutno bez Lecha na pierwszych stronach gazet. Tym razem zdradza tajemnice co powiedzial Ojciec Swiety umierajac:

Cytat:
w wywiadzie dla „Polski The Times” Wałęsa został zapytany, czy włączy się w działania opozycji przeciwko rządom PiS. Odpowiedział w swoim stylu…

Jak widzę, co się dzieje w Polsce, to myślę, że zostanę przymuszony do tego, żeby się jeszcze raz włączyć. To mi zresztą przepowiedział Ojciec Święty. Umierając, mówił: „Ty będziesz jeszcze potrzebny”. I zastanawiam się, jak Ojcu Świętemu znowu udało się trafić. Ale nie chciałbym dzisiaj robić powstania warszawskiego

Brnie dalej:

Cytat:
dodaje, że ostrzegał polityków Platformy - bezskutecznie.
Mówiłem: - Jeśli wy ich nie rozliczycie, to oni rozliczą was.

Zdecydowanie rozliczenie zaczyna bolec i uderza wielu w kieszen!

Dostaje sie p.Grzegorzowi:

Cytat:
Według mnie Schetyna nie ma charyzmy. Ale ja mam do niego sporo pretensji. Pomagałem, na przykład, polskiego Ursusa umieścić w świecie, a on chodził i to wszystko mi rozwalał. W oczy mówił jedno, a za plecami robił coś innego. Dlatego Schetyna jest u mnie przekreślony

Ciekawe u kogo nie jest przechlapany!

A na kopniec perelka:

Cytat:
Jeszcze zabawniej wyglądał specjalny kwestionariusz, jaki Wałęsa wypełnił na prośbę Komitetu Obrony Demokracji. Zamieszczamy trzy najciekawsze pytania i odpowiedzi:


Kiedy kłamię?
Właściwie nigdy. Naginam, ale kłamać wprost to nie.
Czego nie cierpię ponad wszystko?
Kłamstwa, tego nie znoszę.
Obecny stan mojego umysłu?
Muszę powiedzieć, że słabnę.

wwr, se.pl, polskathetimes

Nie ma to jak szczerosc!

http://wpolityce.pl/polityka/296443-...iety-umierajac

PS. Zdecydowanie nikt nie chce mu podwazac liderstwa "Solidarnosci", Nagrody Pokojowej Nobla, urzedu Prezydenta Polski. To mamy my i on za soba. Nic nie zmieni faktu, ze woda sodowa uderzyla mu do glowy i wyplukala resztki cwaniackiego mozgu. Trzeba do tego przywyknac.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130  
Nieprzeczytane 14-06-2016, 10:17
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Basiu, Boluś to żałosne pośmiewisko. Doczekał się swojego ''hasztagu'' nawet.

https://twitter.com/search?q=jarek%2...Bcisz&src=typd

Boże drogi, na Sądzie Ostatecznym nie wybaczysz mi chyba,
że 2 razy głosowałam na agenta, nadętego prostaka i wyjątkowego głupca, w ten sposób podnosząc rękę na Ojczyznę.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #131  
Nieprzeczytane 15-06-2016, 18:33
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Boże drogi, na Sądzie Ostatecznym nie wybaczysz mi chyba,
że 2 razy głosowałam na agenta, nadętego prostaka i wyjątkowego głupca, w ten sposób podnosząc rękę na Ojczyznę.

Myślę, że zostanie Ci wybaczone.
Podobno szczery żal za grzechy i pokorne przyznanie się do winy załatwia sprawę.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132  
Nieprzeczytane 16-06-2016, 21:08
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Myślę, że zostanie Ci wybaczone.
Podobno szczery żal za grzechy i pokorne przyznanie się do winy załatwia sprawę.

Kurcze, pomyslec, ze tez na niego glosowalam.

Ile czasu potrzebowałby Wałęsa na rozprawienie się z PiS?

Cytat:
Były prezydent deklaruje, że jeśli będzie trzeba, wykona „brudną robotę”, a potem odda władzę. Wskazuje nawet komu.
Lech Wałęsa jest znany ze sceptycznego stosunku do Jarosława Kaczyńskiego, rządów PiS i „dobrej zmiany”. Jednak podczas internetowego wywiadu, którego udzielił, zasiadając w Europejskim Centrum Solidarności, poszedł o krok dalej, tłumacząc, jak według niego Polacy powinni odsunąć PiS od władzy. - Potrzeba tyle podpisów, ile PiS dostało głosów, by świat widział, że Kaczyński stracił mandat do rządzenia Polską – stwierdził podczas chatu na żywo.


Były prezydent uważa, że najpierw należy przekonać społeczeństwo, że Jarosław Kaczyński pogrąża Polskę, i poczekać, aż „demagogia przestanie działać”. Następnym krokiem ma być według niego referendum, którego wyniki PiS będzie musiał zaakceptować. Jeśli politycy nie uznają woli narodu, rozpoczną się masowe demonstracje – mówił Wałęsa i zadeklarował, że jeśli zajdzie potrzeba, sam stanie na 48 godzin na czele, by wykonać „brudną robotę”. Tyle miałoby mu wystarczyć na „rozprawienie się” z Jarosławem Kaczyńskim. Dodał jednak, że sam czuje się już nieco zmęczony, dlatego po dwóch dobach przywództwo odstąpiłby młodszym, np. Władysławowi Frasyniukowi. Nie sprecyzował jednak, kto miałby ogłosić referendum i jakie pytania powinno ono zawierać.

Wałęsa twierdził też, że zgadza się z niektórymi postulatami PiS, jednak metody partii są według niego nieakceptowalne. Chodzi przede wszystkim naruszanie trójpodziału władzy. Były prezydent ma też pretensje do Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego, że w porę nie rozliczyli Jarosława Kaczyńskiego i nie uniemożliwili mu powrotu do władzy.

O wladze chodzi panu Walesie. Oj drogi Lechu, po co Ci wiecej klopotow.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133  
Nieprzeczytane 23-06-2016, 11:13
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Basiu, Boluś to żałosne pośmiewisko. Doczekał się swojego ''hasztagu'' nawet.

Pan Bolek z Zaspy - inteligent specjalnego sortu

Cytat:
..pan Bolek z Zaspy przedstawił nam kolejne kłamstwo. Bolesław Krzywoprzysięzca wpadł już w takie szaleństwo, że odważył się wmieszać postać św. Jana Pawła II w bieżące rozgrywki. Jak nisko trzeba upaść, by twierdzić, że właśnie nasz Ojciec Święty jest patronem Bolka w jego buńczucznej i pokracznej nienawiści do dziś rządzących? Jak nisko?
http://wpolityce.pl/polityka/297095-...enciarz-znikad
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134  
Nieprzeczytane 27-06-2016, 18:20
Antonioli's Avatar
Antonioli Antonioli jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Miasto: Gdańsk, Pomoskie, Polska
Posty: 1
Domyślnie

Mnie denerwuje ta cała nagonka na Wałęsę. Dla mnie to nie jest istotne był, czy nie był agentem. Jest postacią historyczną i pozytywnie kojarzoną na świecie. Tego nie należy zmieniać, ale robić pieniądze na tym i stworzyć z niego i Solidarności wizytówkę Polski.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135  
Nieprzeczytane 28-06-2016, 01:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Pewno. Święta racja. W końcu postacią historyczną był nawet Dracula.
Na Bolka nie trzeba robić nagonki, Bolek nagania się sam. Ostatnio jest Superstar na TT jako BolkoKod.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kobieta samotna. Danuta Wałęsa - Marzenia i tajemnice - komentarze Irenka 26 Ogólny 1 06-09-2014 18:53
Wałęsa. Człowiek z nadziei. Polski kandydat do Oscara w „Dojrzałym Kinie” - komentarze 87.99.111.xxx Ogólny 5 09-10-2013 15:45
Lech Wałęsa skończył 70 lat - komentarze Baca223 Ogólny 0 30-09-2013 17:33
Lech Wałęsa politykiem dwudziestolecia - komentarze Zenek Ogólny 66 03-03-2013 09:49
Jacek Lech nie żyje - komentarze BUNIA Ogólny 12 04-11-2012 20:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.