menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 24-07-2011, 13:46
janusz60 janusz60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: warszawa
Posty: 1
Domyślnie Ośrodek uzależnień...


Witam.
Czy mogliby Państwo polecić dobry ośrodek do walki z uzależnieniami,konkretnie chodzi o alkohol.
Z góry dziękuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 25-07-2011, 01:20
szunaj szunaj jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: kielce
Posty: 155
Domyślnie

Na miejscu masz Instytut Psychiatrii i Neurologii który podobno jest dobry.Piszę podobno ,bo go nie znam.Wiem natomiast kim jest dr Woronowicz ,a On tym kieruje.Trudno jest napisać który ośrodek jest dobry , bo prywatnych natworzyło się bardzo dużo. Mnie pomógł pobyt w Morawicy koło Kielc na oddziale 12 u dr Tymińskiej.O niej pacjencji mówią " Matka Teresa " i nie spotkałem się jeszcze ż żadną negatywną opinią o pobycie na tym oddziale. Ale jest to tylko moja opinia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 25-07-2011, 23:13
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał janusz60
Witam.
Czy mogliby Państwo polecić dobry ośrodek do walki z uzależnieniami,konkretnie chodzi o alkohol.
Z góry dziękuję.
Kolego ! Tak na marginesie , Z alkoholizmem nikt walki nie prowadzi bo tej walki nikt nie wygrywa , alkoholizm sie leczy.A co do osrodkow . Gdziekolwiek bys sie leczyl pod kazda szerokoscia geograficzna to wszedzie bedziesz slyszal ze trzezwosc zalezy Tylko i wylacznie od Ciebie.Coz Ci da posiadanie nawet najwiekszej wiedzy na temat choroby alkoholowej jak nie bedziesz mial dosc mocy zeby ta wiedze zdyskontowac w zyciu?Ja juz bardzo dlugo jestem trzezwym alkoholikiem ale ciagle sie boje ze moze nastapic ten dzien ze moge sie napic i nikt z trzezwych alkoholikow takiej opcji nigdy nie wyklucza. Uwazam ,ze tak jak nikt nie jest w stanie przewidziec ile bedzie zyl ,tak nikt z alkoholikow nie jest w stanie przwidziec jak dlugo bedzie trzezwym. Mocne to slowa ale niestety prawdziwe.Nie odbieraj mojego postu jako zniechecenie do leczenia wrecz przeciwnie , poszukuj wszelkich metod prowadzacych do trzezwosci ale przedewszystkim trwaj w przekonaniu ze juz nie chcesz pic.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 19-02-2012, 00:54
AlicjaJJ's Avatar
AlicjaJJ AlicjaJJ jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Kołobrzeg
Posty: 11
Domyślnie polecam

Stanomino - najlepszy!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 20-02-2012, 20:16
MARYLCIA 54's Avatar
MARYLCIA 54 MARYLCIA 54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 6 384
Domyślnie

Cytat:
Napisał AlicjaJJ
Stanomino - najlepszy!!!

ALICJO -- Janusz pytał o ośrodek w lipcu ubiegłego roku.
Mam nadzieję, że znalazł do tej pory.
Koledzy, którzy skomentowali pytanie Janusza mają 100% racji -- nie ma ośrodków najlepszych i tych najgorszych
W każdym ośrodku -- trzeba chcieć być TRZEŻWYM !!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 10-12-2012, 12:19
viola5231 viola5231 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: Opole
Posty: 4
Domyślnie

Śmiało możesz sobie wejść na http://www.detox-wroclaw.pl/. Specjalizują się właśnie w alkoholu, lekomani i narkotykach. Powodzenia!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 12-12-2012, 21:48
asap asap jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: Polska
Posty: 2
Domyślnie

ja słyszałam o Nowy Horyzont (www.detox-wroclaw.pl), czyli tym, co napisalas. Informacje od osoby blisko spokrewnionej, ktorej pierwsze wrazenia są bardzo pozytywne. Nie jestem w stanie powiedziec nic więcej bo na to chyba dopiero przyjdzie czas ale początki zapowiadają się dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 13-12-2012, 00:00
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A ja myslę , ze najlepszymi osrodkami sa osrodki AA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 07-02-2013, 14:10
blue blue jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 18
Domyślnie

Cytat:
Napisał janusz60
Witam.
Czy mogliby Państwo polecić dobry ośrodek do walki z uzależnieniami,konkretnie chodzi o alkohol.
Z góry dziękuję.
Witaj
Minęło już trochę czasu od kiedy szukałeś dobrego ośrodka, mam nadzieję że znalazłeś taki w którym Tobie pomogli.Jeżeli jednak nadal masz ten problem to mogę polecić ten który znam osobiście.Jest pod Warszawą, pracują tam fachowcy w każdym calu. http://leczyc.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 20-02-2013, 16:42
Siri's Avatar
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 313
Domyślnie

Cytat:
Napisał xyz58
Kolego ! Tak na marginesie , Z alkoholizmem nikt walki nie prowadzi bo tej walki nikt nie wygrywa , alkoholizm sie leczy.A co do osrodkow . Gdziekolwiek bys sie leczyl pod kazda szerokoscia geograficzna to wszedzie bedziesz slyszal ze trzezwosc zalezy Tylko i wylacznie od Ciebie.Coz Ci da posiadanie nawet najwiekszej wiedzy na temat choroby alkoholowej jak nie bedziesz mial dosc mocy zeby ta wiedze zdyskontowac w zyciu?Ja juz bardzo dlugo jestem trzezwym alkoholikiem ale ciagle sie boje ze moze nastapic ten dzien ze moge sie napic i nikt z trzezwych alkoholikow takiej opcji nigdy nie wyklucza. Uwazam ,ze tak jak nikt nie jest w stanie przewidziec ile bedzie zyl ,tak nikt z alkoholikow nie jest w stanie przwidziec jak dlugo bedzie trzezwym. Mocne to slowa ale niestety prawdziwe.Nie odbieraj mojego postu jako zniechecenie do leczenia wrecz przeciwnie , poszukuj wszelkich metod prowadzacych do trzezwosci ale przedewszystkim trwaj w przekonaniu ze juz nie chcesz pic.
W Kanadzie są już praktykowane nowe metody leczenia, pewnie do nas też dojdą...A poza tym praca nad sobą w grupach AA też daje efekty, jest metodą opracowaną przez samych alkoholików w USA...

http://www.youtube.com/watch?v=V9cT9rcJGdg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 27-11-2013, 15:29
horn horn jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 11
Domyślnie

Według mnie najbardziej skuteczne jest leczenie zamknięte.



_________________________
Esperal Warszawa- http://esperal-warszawa.com.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Od czego zależy predyspozycja do uzależnień? kufa86 Uzależnienia 39 04-11-2007 04:05

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.