menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.rodzina.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 11:57
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Basiu, mozęsz założyć swój wątek, jeśli masz coś ciekawego do opowiedzenia w dłuższym cyklu( pamiętam jak sie bałąm załozyć swój wątek, pomijając ,ż enie wiedziłam jak to zrobić technicznie, ale bałąm sie ośmieszenia, zlekcewazenia, i nie wiem czego jeszcze i popatrz przez niecały rok sama otworzyłąm kilka,Kilkanaście? wątków) a jaka to przyjemnosć wymieniać się myslami, spostrzeżeniami....czasem korzysć, bo przecież nie zjadłam wszystkich rozumów.....Odwagi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 12:52
BarbaraStreisand BarbaraStreisand jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 32
Domyślnie

Dziękuję Wam wszystkim.Jesteście kochani. Tadeuszu50. Spróbuję zrobić tak, jak mi to technicznie wytłumaczyłeś. Nie wiem,czy czegoś nie zepsuję, ale myślę,że to będzie ciekawe.Nie jestem pewna,czy mam coś ciekawego do powiedzenia,to się dopiero okaże w trakcie wymiany myśli.Pozdrawiam Was.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 13:27
BarbaraStreisand BarbaraStreisand jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 32
Domyślnie

Granny. Ja też bywam w Teatrze Rozrywki i przyznam,że bywają tam bardzo ciekawe spektakle i koncerty. I też na ogół jestem tam tylko w swoim towarzystwie. Jest mi przykro,kiedy na koncertach widzę pary, albo rodziny. A ja jestem sama. Ale podczas koncertu zapomina się o tym. Lecz przyjemniej byłoby po koncercie wymienić z kimś swoje spostrzeżenia,uwagi,podzielić się wrażeniami,prawda? Czy często bywasz tam na koncertach?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 13:37
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Basiu, rzadko bo to kosztuje a poza tym samotne chodzenie nie należy do przyjemności, zupełnie inaczej człowiek się czuje jak ma do kogo otworzyc usta. Są u nas na UTW w Katowicach co miesiąca bileta za 10 zl na wybrane przedstwienia w Teatrze Rozrywki, ale z reguły są to przedstawienia mniej ciekawe. Czuję, że spotkamy się na czymś interesującym. Lubię teatr, jestem wrażliwa na dobrą grę aktorów, uwielbiam muzykę wszelkiego rodzaju byle dobrą. Cieszyłabym się gdybym miała towarzystwo do takich wyjśc, bo moje koleżanki seniorki z braku nadmiaru pieniędzy trudno namówic na tego rodzaju rozrywki.
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 14:09
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Basiu jeśli coś za mało napisałem o otworzeniu "priv" spróbuję powtórzyć dokładniej instrukcję. Napisz jak Ci idzie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 15:26
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Barbaro ! Fajny masz nick Czy to oznacza ze lubisz ta Barbare ktora spiewa w realu ?? Bo ja tak. Bardzo.
Witaj w klubie.
Jestem pewna ze znajdziesz tu pokrewne dusze tak jak to zdarzylo sie nam wszystkim.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 17:49
BarbaraStreisand BarbaraStreisand jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 32
Domyślnie

Pani Słowikowa. Tak,to prawda,prawdziwa Streisand pięknie śpiewa,ja już nie. Ale gram. Lubię słuchać Presleya,Sinatrę,Connie Francis (piękny głos ),Bennetta,
Michaela Buble - to tylko niektórzy moi ulubieńcy. No i oczywiście niezrównana orkiestra Glenna Millera. To cudowna muzyka mojego dzieciństwa i młodości.A Pani Słowikowa,jaką muzykę Pani lubi? Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 17:53
BarbaraStreisand BarbaraStreisand jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 32
Domyślnie

Tadeusz50. Witaj. Nie wiem,jak odnaleźć to "priv". Może mi wskażesz,czym mam się kierować,szukając takiej opcji.Tak dużo jeszcze nie wiem, więc za każdą wskazówkę w lepszym poruszaniu się w internecie będę wdzięczna.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 18:09
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Basiu po kolei.
Na czerwonym pasku po lewej stronie jest napis "ustawienia" kliknij na niego, pokaże się tabelka tam między innymi napis "edycja opcji" ponownie kliknij na niego, po ukazaniu się stronki zaznacz w kwadraciku
Przysyłanie prywatnych wiadomości
Tak by tam był tzw ptaszek i troszeczkę poniżej
Powiadamianie o otrzymywaniu prywatnej wiadomości w formie pop-upu
podobnie
następnie na samym dole zaznacz "zapisz zmiany"
możesz też zaznaczyć pozostałe pytania tak jak sobie tego życzysz. Powodzenia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 18:39
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Mam jakieś dziwne przeczucie a raczej skojarzenie ze Senior jest samotny ponieważ taki jest jego własny wybór. Przynajmniej tak wynika z moich obserwacji.
Nie chcę generalizować ale w wielu wypadkach nie jestem zdziwiony ze jest samotny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 18:48
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Araad, Ty jak coś powiesz to to ma zawsze drugie dno.
Wiadomo, że każdy jest kowalem swojego losu, czy każdy z nas zasłużył na samotnośc, na pewno nie. Czasem jest to wybranie mniejszego zła. Pomyśl o rodzinach, gdzie ludzie żyją obok siebie z przyzwyczajenia, lub ze względu na opinię publiczną, czasem dzieci. Czy nie lepiej jednak w takim przypadku wybrac świadomie samotnośc?
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 18:49
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał araad
Mam jakieś dziwne przeczucie a raczej skojarzenie ze Senior jest samotny ponieważ taki jest jego własny wybór. Przynajmniej tak wynika z moich obserwacji.
Nie chcę generalizować ale w wielu wypadkach nie jestem zdziwiony ze jest samotny.
Jeśli masz na myśli senioraA.P to on jest aktualnie zbanowany, czyli nie może udzielać się na forum
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 18:56
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Granny ależ zgadzam się z Tobą i właśnie dlatego napisałem ze nie generalizuję.Ale sporo znanych mi samotnych ludzi wybrało samotność bo tak chciało a znam też takich ze nawet za pensję poselską nie wytrzymał bym z taką cholerą 24 godzin. Tak więc jak ktoś moim zdaniem nie chce być samotny to zawsze spotka innego samotnego nawet jako rekaw do wypłakania się czy wytarcia nosa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 19:44
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Araad nie wiem jak to jest wśród mężczyzn, czy samotny mężczyzna jeśli chciałby to spotka takiego samego. Wśród kobiet na pewno jest łatwiej, poza tym wiem, bo znam to środowisko kobiece lepiej niż męskie. Ale pomyśl, człowiekowi samotnemu z czasem rośnie taki garb, i trudno mu jest iśc do ludzi, mimo, że właśnie to powinien zrobic. A już człowiekowi z pewnym życiowym bagażem to już całkiem jest trudno. Jeśli zostaje się samotnym w dojrzałym wieku, to robi się wokół człowieka pustka, pary się trzymają razem, spotykają się z drugimi parami, a ty sam samotny człowieku, jesteś sam jak kołek w płocie. Czyż nie tak?
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 19:50
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Tak Granny tak masz rację napisałem swój post mocno zeby uwypuklić problem bezradności Seniora>samotność jest zła a dodatkowe zasklepianie się w sobie pogłębia ten stan.A ja znam ludzi którzy nie cierpią samotności ale palcem w bucie nie kiwną zeby to zmienić i to mnie wkurza Granny tylko to.Nawet nie mozna im pomóć wolą cierpieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 19:51
BarbaraStreisand BarbaraStreisand jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 32
Domyślnie

araad,może masz rację,ale nieraz bywa tak,że nie wybiera się samotności. Ona wybiera człowieka, spada jak sęp i trzyma w swoich szponach. To po prostu niefortunny splot różnych okoliczności.Niechcianych,rzecz jasna.
I co z tym zrobić? Wcale to nie jest łatwe do pokonania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 19:58
BarbaraStreisand BarbaraStreisand jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 32
Domyślnie

A tak ogólnie - do miłych,samotnych seniorów pytanie,czy czasem zastanawiacie się,co zrobicie,kiedy potrzebna będzie opieka,a za nic w świecie,nie chcielibyście spędzić reszty swojego życia w domach tzw.spokojnej starości? Bo ja nie potrafię sobie odpowiedzieć na to pytanie,które mnie bardzo dręczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 19:58
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Araad, jeśli nie cierpią tej samotności, to wydaje mi się, że boją się czegoś nowego, może myślą, że niemożliwe jest to by ich los się odmienił, może za ich samotnością przemawiają złe doświadczenia z przeszłości. Trudno jednak jest uwierzyc, że nie można pomóc takim osobom. Ale trzeba też wziąc pod uwagę to, że można byc samotnym nawet w rodzinie, nawet wśród grona ludzi możesz się poczuc samotnym. I to, że np, powiedzielibyśmy samotnikowi co powinien zrobic i on nawet to zrobiłby, nie uwolni go to od samotności. Jesteśmy albo towarzyscy, albo jesteśmy samotnikami, czy mamy to w genach?
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 20:05
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Basiu, ja staram się nie myślec o tym, bo odpowiedz na to pytanie jest bardzo trudna. Właśnie to, jest chyba najgorsze w samotności. Ta myśl, jak długo jeszcze będę sprawna, jak długo jeszcze los pozwoli mi życ tak jak żyję w tej chwili. Ale przecież wiem, że to kiedyś się odmieni. Moja córka żyje swoim życiem, daleko stąd, nie wyobrażam sobie, by mogła mi pomóc wtedy, dom starości? Nie chcemy tego, powinniśmy życ wśród ludzi, miec przyjaciół, na których moglibyśmy liczyc wtedy, kiedy przyjdzie ten ostatni nasz etap.
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 20:06
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Barbara fakt to jest problem.Przyznaję ze ta myśl mnie dręczy szkoda bardzo załuję ze nie ma eutanazji.Ale to inny temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:40.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.