menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-03-2010, 17:11
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Pytanie Magiczne Aspekty Naszego Życia część III


Z wielką przyjemnością otwieram III część wątku..licząć na Wasze niesamowite historie, zasłyszane od innych, przekazywane w rodzinie z pokolenia na pokolenie,opisy zjawisk dziwnych, przeżyć niewytłumaczalnych,snów "proroczych"....magia towarzyszy nam czy chcemy , czy nie, wierzymy w nią czy nie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 05-03-2010, 17:18
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Część II zakończylismy rozważaniami na temat "tajnych broni"biorących udział w inwigilowaniu naszych mózgów..istnieją takie badania na swiecie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 05-03-2010, 23:13
alja9 alja9 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 276
Domyślnie

tutaj jest link to części drugiej tematu: http://www.klub.senior.pl/roznosci/t...ge26-4375.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 05-03-2010, 23:17
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Alja9 za mnie wykonała te wszystkie "linkowania" i dzieki Jej za to....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 00:02
alja9 alja9 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 276
Domyślnie

Eledand napisała w tym wątku http://www.klub.senior.pl/ogolny/t-n...age2-6004.html słowo "Grób" z dużej litery i od kiedy to przeczytałam nie opuszczają mnie rożne refleksyjne myśli o zmarłych i miejscach ich wiecznego spoczynku. Tyle szacunku do "tych" spraw mieści się w słowie GRÓB napisanym z dużej litery... Sama nigdy tak nie piszę, dlatego być może tak duże znaczenie na mnie to wywarło Dziękuję Eledand za dawkę magii.
Ja mieszkam daleko od miejsc w których pochowani są moi bliscy, dlatego tez nie mam okazji często odwiedzać ich Grobów. We Francji nie ma tez niestety zwyczaju palenia świeczek na cmentarzach, dlatego tez zapalam je w domu i światłem modlę się za ich dusze.
Wiele razy już doświadczyłam niezwykłego "nakazu" zapalenia lampki za te czy inna osobę i wielka ulgę jak już świeca się wypaliła. Kwiaty na grobach w moim przekonaniu są dla żywych ale światła świec zapalone w ich intencji służą naszym zmarłym naprawdę.
Kolejnym więc akcentem magii w mojej codzienności jest nieustający płomyk dla tych co odeszli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 00:34
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Ludzie przypisują magię temu co dla nich jest niezrozumiałe
zbyt mamy małą wiedzę.

np Trójkąt bermudzki.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 00:56
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Dlatego, zeby jak najwięcej wiedzieć i starać się dotrzeć do zrozumienia wątka tajemnicy ludzie robią różne badania i poswięcają temu fortuny, i wcale nie uwazam, ze chodzi tu o straszenie kogokolwiek, tylko poddanie rozważeniu i może dyskusji, czy dalszym badaniom tej strony życia , która stanowi dla człowieka dotychczas nierozwiazaną tajemnicę, A ja zawsze uważam ,ze im więcej wiadomosci przyswajam i to z roznych dziedzin tym mniej wiem i chcę wiedzieć coraz więcej.I to ma chyba sens rozwoju nie tylko własnego, ale tak chyba rodzi się postęp,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 01:19
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
A ja zawsze uważam ,ze im więcej wiadomosci przyswajam i to z roznych dziedzin tym mniej wiem i chcę wiedzieć coraz więcej.I to ma chyba sens rozwoju nie tylko własnego, ale tak chyba rodzi się postęp,


rozwój osobisty poprzez poszerzanie świadomości uważam za celowy dla każdego ...jest konieczny do lepszego funkcjonowania w świecie i niezbędny.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 01:35
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Mój post skierowany był jako odpowiedź Krystynie z II częsci wątku, a alji9, dziękuję za link,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 01:45
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał alja9
Kwiaty na grobach w moim przekonaniu są dla żywych ale światła świec zapalone w ich intencji służą naszym zmarłym naprawdę.
Kolejnym więc akcentem magii w mojej codzienności jest nieustający płomyk dla tych co odeszli.

Symbolika, ale jak bardzo wazna. A może to wcale nie jest symbolika, lecz część życia.
Bo przecież świat jest pełen "umarłych" z tylko maleńką garstką żywych istnień.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 03:08
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Fakt jest późno...a temat o magiczności, magii
Cytat:
Napisał iksigrek
Symbolika, ale jak bardzo wazna. A może to wcale nie jest symbolika, lecz część życia.
Magia a symbolika to dla mnie różnie znaczące pojęcia.
Jest biała magia i czarna magia.
Czasem stosowana jest bezwiednie.


Cytat:
Bo przecież świat jest pełen "umarłych" z tylko maleńką garstką żywych istnień.
Co masz na myśli ?

dobranoc.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 10:00
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Iksygrek ma rację ...świat jest pełen "umarłych" z maleńką garstką zywych....ja to rozumiem dwojako...mamy wśród nas całe pokolenia tych , którzy byli pzred nami...i jest ich więcej niz nas zyjących i warto miec tego swiadomość i szacunek do tego ...a podchodząc inaczej dużo jest między nami "żywych trupów", egzystujących po prostu w tym życiu nie wnoszących prawie nic do swojego życia , zycia innych, a garstka tych , co żyją pełnią, rozumiejąc prawa natury, rozwijąjących sie , dającym sobie i światu coś więcej....pchających ten świat do pzrodu poprzez kreatywnoć...
Jakempo..tak, tak..wiem ze nic nie wiem...tez mam takie odczucie im więcej tym mniej i dalej w głąb i talk na okragło...no i chyba to jest własnie rozwój....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 11:10
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał alja9
/.../ We Francji nie ma tez niestety zwyczaju palenia świeczek na cmentarzach, dlatego tez zapalam je w domu i światłem modlę się za ich dusze.
Wiele razy już doświadczyłam niezwykłego "nakazu" zapalenia lampki za te czy inna osobę i wielka ulgę jak już świeca się wypaliła./.../
Kolejnym więc akcentem magii w mojej codzienności jest nieustający płomyk dla tych co odeszli.
Światła na grobach są starosłowiańskim obyczajem. Kiedyś były to ogniska. Dziady jesienne i zimowe.
Pamięć pokoleń?
Przepraszam za to, że odarłam Twój wewnętrzny nakaz z magii.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 12:26
alja9 alja9 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 276
Domyślnie

Chyba żartujesz - z niczego mnie nie "odarłaś" a wręcz przeciwnie; podoba mi się, ze moje DNA coś tam zapamiętało i się o coś dopomina.
Ciekawe ze w każdej prawie religii występuje światło dla zmarłych (ogniska, świece, latarnie umarłych etc..) Sami umarli ponoć tez maja kierować się do światła..
A my, żywi, bez światła - czym bylibyśmy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 17:26
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka



Co masz na myśli ?


Malwina to świetnie przedstawiła, a dodam może tylko to, że rozumiemy tylko świat dla nas widzialny i namacalny. A czy nioe jest wazniejszy ten którego nie widać?
Szczęście! -czy możemy je zobaczyć? ...a przecież istnieje i jak bardzo jest wazne.
A może najwazniejsze?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 19:21
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

szczęście?..nie mozna zobaczyć ziemskimi oczami..
prąd? trudno ujrzeć....jednego i drugiego doświadczamy....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 20:03
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

magia stosowana

---> http://www.youtube.com/watch_popup?v=9xMS0EICUSQ#t=565
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 20:24
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Artfilko...ten pan od wejścia zrobił na mnie negatywne wrazenie...żle bym sie czuła na jego warsztatach....pranie mózgu...moze dlatego?owszem parę prawd wyczaiłam np to jaka róznica w byciu samym ze sobą, a samotnym...to prawda i to ze oczekując akceptacji w pewnym sensie pozbywamy sie swojej wolnosci, uzalezniamy się...ale sposób w jaki on to podawał robił na mnie niedobre wrażenie...uciekałabym od takiego mentora gdzie pieprz rośnie....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 21:12
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
...ten pan od wejścia zrobił na mnie negatywne wrazenie...żle bym sie czuła na jego warsztatach....pranie mózgu...moze dlatego?

a co Ty z tym praniem...ten pan zwraca uwagę na uzależnienia no i proponuje sprawdzenie jak to uzależnienie działa u każdego.
a to, że w osobie jego wyczuwasz zagrożenie to może warto się przyjrzeć...kogo Ci przypomina lub do kogo ma podobny głos lub zachowanie
Bo on jako on jest Ci nieznany mnie też. Jego osoba nie wzbudza we mnie lęku więc tylko może przypominać kogoś.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 22:43
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

nie, nie pzrypomina.......jego wyuczony spokój i pzryklejony uśmiech na twarzy z głosem stanowiącym próbę panowania nad obecnymi....tak ja odbieram....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Klub Raczków część III Basia. Choroby, badania, terapie 587 28-07-2017 13:11
Okiem obiektywu część III krynia Fotografia 502 04-11-2010 00:46
MAGICZNE ASPEKTY NASZEGO ŻYCIA- II częsć Malwina Różności - wątki archiwalne 506 05-03-2010 23:09
Magiczne Aspekty Naszego Życia Malwina Różności - wątki archiwalne 502 24-03-2009 19:04
Powitania - część III babciela Różności - wątki archiwalne 44 31-05-2008 12:43

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.