menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #481  
Nieprzeczytane 15-05-2009, 13:33
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie kajka100

Używając "edytuj" można poprawić tekst. Do 20 minut nie widać, że zmieniono. Później pisze, że edytowano. Po 48 godzinach, nie ma możliwości edytowania.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
  #482  
Nieprzeczytane 18-05-2009, 15:57
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
OK Nowa prośba.

Chciałam,wysłać do Niemiec obrazek z mojego komputera,juz tyle umiem.Ale wysłac,jak narazie umiem tylko na nasze forum.Na jakim linku mogę znależć zwiększanie obrazków.Mam poczte z interii.Pozdrawiam was milutko,u nas rano bardzo padało,jechaliśmy we wielkim deszczu do domu.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #483  
Nieprzeczytane 18-05-2009, 16:08
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Chciałam,wysłać do Niemiec obrazek z mojego komputera,juz tyle umiem.Ale wysłac,jak narazie umiem tylko na nasze forum.Na jakim linku mogę znależć zwiększanie obrazków.Mam poczte z interii.Pozdrawiam was milutko,u nas rano bardzo padało,jechaliśmy we wielkim deszczu do domu.
Jak zrozumiałem, chcesz przesłać zdjęcia, obrazki przez email. Oczywiście musisz mieć adres email adresata.
Piszesz adres jakieś tam xxxxxxx, temat, i masz załączniki i "przeglądaj" klik i szukasz tego co chcesz dodać następnie dodaj. Można kilka wysłać jednym emailem następnie treść i klikasz "wyślij" lub o ile chcesz zachować kopię "zapisz i wyślij". Powodzenia
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #484  
Nieprzeczytane 18-05-2009, 16:27
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Tadeusz,dziekuje Tobie bardzo próba rozpoczęta.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #485  
Nieprzeczytane 18-05-2009, 16:34
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Tadeusz,dziekuje Tobie bardzo próba rozpoczęta.
Będę się cieszył jak się uda.
ps. wiem, że nic nie wiem. Staram się jednak cokolwiek pomóc tak jak i mnie pomogli. Wyznaję zasadę "przekaż dalej"
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #486  
Nieprzeczytane 18-05-2009, 17:42
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech odpowiedz od eledand

Cytat:
Napisał tadeusz50
Będę się cieszył jak się uda.
ps. wiem, że nic nie wiem. Staram się jednak cokolwiek pomóc tak jak i mnie pomogli. Wyznaję zasadę "przekaż dalej"
E-maile znam,także nie było z tym problemem,ale reszta już poszła bez problemów.Raczej myślę to to poszło,oni mi dają znać.Mam w Komputerze prawdziwy galimatias z tymi obrazkami.Nasciągałam,wiele z Chomika,i Obrazky,ale wiele nie wiem gdzie one są,i jak je wyłuskać.Jak powiększyć też jeszcze nie wiem,ale to powolutku do mnie też dojdzie.Zyczę miłego dnia i pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #487  
Nieprzeczytane 19-05-2009, 08:21
elik13's Avatar
elik13 elik13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 15 817
Domyślnie Dzień dobry

Oczywiście proszę o pomoc Nie radzę sobie z prostą chyba sprawą uporządkowania muzyki w Vind.Media Player. Connie Francis ma okładkę Presleya, (skąd brać okładki?) Niemen razem z innymi wykonawcami, przy Niemenie - anonimowy (unknown) i ogólnie totalny bałagan. Weszłam w "zaawans. edyt.znaczników"...i wyszłam Może ktoś poprowadzi mnie, koniecznie za rękę
  #488  
Nieprzeczytane 19-05-2009, 10:50
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 764
Domyślnie Jeszcze o zagrożeniach kompa - czym zabezpieczyć (post #478)

Napisała do mnie elik13:
"Jeśli pozwolisz to prywatnie Ciebie "pomorduję" Po przeczyt. Twojego #478 opadły mnie wątpliwości. Do niedawna miałam AVG 7.5. (Win.XP) ale stał się nieaktualny i chcieli jakieś pieniądze. Za radą innych zainst. AVAST-a nie wiem czy dobrze czy nie. A gdybym chciała zmienić na "Twojego" Terminatora 2.5.6 lub AVG Free 8.0 pl.? Przy inst. AVAST-a byłam rejestrowana,czy to ne problem przy ewentualnym odinstalowaniu? Pozdrawiam".

Odpowiadam:
AVG Free 8.0 PL oprócz tego, że zabezpiecza przed wirusami ma jeszcze skaner oraz firewall (zaporę ogniową).
NOD32 (choć bardzo skuteczny) i Avast tego nie mają.
Ja mam skaner i firewall-a osobno (ZoneAlarm).

I jest tak jak napisałem: "Bardzo dobrą opinię ma też AVG Free 8.0. Jest darmowy (freeware) i w j.polskim. Rekomendowali go E-Asystenci w KURSIE. Również w piśmie PC Format 2/2009 jest zachwalany. I bardzo szczegółowo opisany."
Możesz go ściągnąć z Google. I zainstalować (to drugi krok). Gdy już to zrobisz na pewno, dopiero teraz odinstaluj Avasta. Wiesz jak ? - w "Dodaj lub usuń programy".
Ale żeby mieć pewność, że dokładnie usunięty (wszystkie jego elementy) - to sprawdź to w CCleaner.
Ten sławny już programik jest naprawdę "genialny". Służy przede wszystkim do robienia porządków w kompie. Pisałem o tym (wróć do #478 i jeszcze dalej).

Natomiast Spyware Terminator 2.5.6, to program antyszpiegowski. Ma to w nazwie. Powinnaś go mieć niezależnie od tamtych dwóch. Też go pobierz z Google.
To, że byłaś rejestrowana przy instalowaniu (jakimkolwiek), nie stanowi żadnego problemu przy odinstalowaniu.

Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości.
Pozdrawiam. S.
  #489  
Nieprzeczytane 19-05-2009, 11:44
rednex's Avatar
rednex rednex jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 67
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
Napisała do mnie elik13:
"Jeśli pozwolisz to prywatnie Ciebie "pomorduję" Po przeczyt. Twojego #478 opadły mnie wątpliwości. Do niedawna miałam AVG 7.5. (Win.XP) ale stał się nieaktualny i chcieli jakieś pieniądze. Za radą innych zainst. AVAST-a nie wiem czy dobrze czy nie. A gdybym chciała zmienić na "Twojego" Terminatora 2.5.6 lub AVG Free 8.0 pl.? Przy inst. AVAST-a byłam rejestrowana,czy to ne problem przy ewentualnym odinstalowaniu? Pozdrawiam".

Odpowiadam:
AVG Free 8.0 PL oprócz tego, że zabezpiecza przed wirusami ma jeszcze skaner oraz firewall (zaporę ogniową).
NOD32 (choć bardzo skuteczny) i Avast tego nie mają.
Ja mam skaner i firewall-a osobno (ZoneAlarm).

I jest tak jak napisałem: "Bardzo dobrą opinię ma też AVG Free 8.0. Jest darmowy (freeware) i w j.polskim. Rekomendowali go E-Asystenci w KURSIE. Również w piśmie PC Format 2/2009 jest zachwalany. I bardzo szczegółowo opisany."
Możesz go ściągnąć z Google. I zainstalować (to drugi krok). Gdy już to zrobisz na pewno, dopiero teraz odinstaluj Avasta. Wiesz jak ? - w "Dodaj lub usuń programy".
Ale żeby mieć pewność, że dokładnie usunięty (wszystkie jego elementy) - to sprawdź to w CCleaner.
Ten sławny już programik jest naprawdę "genialny". Służy przede wszystkim do robienia porządków w kompie. Pisałem o tym (wróć do #478 i jeszcze dalej).

Natomiast Spyware Terminator 2.5.6, to program antyszpiegowski. Ma to w nazwie. Powinnaś go mieć niezależnie od tamtych dwóch. Też go pobierz z Google.
To, że byłaś rejestrowana przy instalowaniu (jakimkolwiek), nie stanowi żadnego problemu przy odinstalowaniu.

Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości.
Pozdrawiam. S.

Małe wyjaśnienie co do Noda. Istnieją dwie wersje programu Nod32 jedna to:

"Eset Nod32 Antivirus" - sam program antywirusowy

oraz

"Eset Smart Security" - ktory zawiera program antywirusowy i antyspyware, firewall, oraz moduł antyspamowy.
__________________
--
Pozdrawiam
rednex




"Władza, poza swoimi prawowitymi funkcjami, nie dokona niczego tak dobrze i efektywnie, jak mógłby to zrobić sektor prywatny" - Ronald Reagan
  #490  
Nieprzeczytane 19-05-2009, 15:08
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 743
Domyślnie

Witaj Rednexie, dawno cie ne bylo. A twoja uczennica, z ktora tak ciezko bylo na poczatku... rozwinela skrzydla... graficzne, ale ciagle ma problemy z komputerem.
Pozdrawiam cie serdecznie i mam nadzieje ze bedziesz czesciej!!!
Jezeli tak, to skorzystam z twojej pomocy, jezeli wytrzymasz nawal pytan... !!!
  #491  
Nieprzeczytane 19-05-2009, 19:01
elik13's Avatar
elik13 elik13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 15 817
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan

Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości.
Pozdrawiam. S.

Owszem rozwiałeś dziękuję
  #492  
Nieprzeczytane 22-05-2009, 09:56
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Dziwne zjawisko

Przy uruchomianiu komputera onże pika 4-krotnie, po czym pojawia się plansza polecająca naciśnięcie klawisza F1. Po wykonaniu dalszy proces przebiega normalnie. Czasami uruchomianie przebiega jak dotychczas. Zdołałem się zorientować, że na tej planszy jest narzekanie na zbyt wolną
prędkość. Korzystam z kablówki (Vectra), która ostatnio zwiększyła prędkość do 1 Giga (dotychczas 512 - było bez zakłóceń).
Na marginesie: wykonałem czyszczenie - bez efektu.
  #493  
Nieprzeczytane 22-05-2009, 10:12
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie

P.S. Mam Windows XP.
  #494  
Nieprzeczytane 22-05-2009, 14:42
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 764
Domyślnie Prefekcie. Samo czyszczenie to za mało. Przeskanuj czasem.

Cytat:
Napisał Prefekt
Przy uruchomianiu komputera onże pika 4-krotnie, po czym pojawia się plansza polecająca naciśnięcie klawisza F1. Po wykonaniu dalszy proces przebiega normalnie. Czasami uruchomianie przebiega jak dotychczas. Zdołałem się zorientować, że na tej planszy jest narzekanie na zbyt wolną
prędkość. Korzystam z kablówki (Vectra), która ostatnio zwiększyła prędkość do 1 Giga (dotychczas 512 - było bez zakłóceń).
Na marginesie: wykonałem czyszczenie - bez efektu.

Też mam WindXP. Ale mam prędkość 4Gb/s!. I mam CCleaner-a, i Spyware Terminatora-a, o których tyle napisałem w #478 i 490.
Koniecznie zainstaluj przynajmniej CCleaner-a. I nim regularnie czyść kompa. W nim masz także skanera rejestru. Ale lepiej skanuje Spyware Terminator. Automatycznie. I informuje o wykrytych np. trojanach. I zapyta czy ma "remove?". A Ty odpowiadasz "Yes". I po kłopocie. A po skanowaniu znacznie szybciej kompek chodzi. Szczerze Ci życzę i doradzam. S.
  #495  
Nieprzeczytane 22-05-2009, 19:52
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Stefan
Nie wiem czy mam dobrze ustawione opcje w CCleaner. Prawdopodobnie było coś tam zmieniane a pamiętam, ze radziliście zostawić ustawienia. Czy mogę zrobić 3 małe zrzuty 2 zakładek: Windows i Programy pokazujące te ustawienia i prosić o ocenę?
  #496  
Nieprzeczytane 23-05-2009, 18:09
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Na moim komputerze czasami pojawia sie tablica Microsoft office i potem mam wprowadzic klucz produktu z 25 znakami podpowiedzcie co to jest.Czy ten program jest mi potrzebny.Na Komputerze mam ikonke Microsofft ofice 6o dni.Ponoć to płatne.Wszystkie opakowania przeglądnełam i nigdzie takiego czegoś nie ma.Nie wiem co to jest wyjaśnijcie mi to prosze.Dzieki.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #497  
Nieprzeczytane 24-05-2009, 14:30
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Stefanie Szanowny!

Użyłem wszystkiego zalecanego. I nic nowego. Do uruchomienia kompa niezbędne jest użycie F1. Co ciekawe -
CZASAMI niekoniecznie. Poza tym - działa.
  #498  
Nieprzeczytane 25-05-2009, 21:34
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Stefanie, korzystając z pozwolenia zamieszczam 3 zrzuty pokazujące co jest "zaptaszkowane" w CCleaner z prośbą o ocenę.
W zakładce Windows - wszystko jest zaptaszkowane z wyjątkiem końcowych pokazanych na zrzucie.


W zakładce Programy pokazuję na 2 zrzutach co jest "zaptaszkowane"



  #499  
Nieprzeczytane 26-05-2009, 10:27
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 764
Domyślnie Wiesławie

Cytat:
Napisał chaliniak
Stefan
Nie wiem czy mam dobrze ustawione opcje w CCleaner. Prawdopodobnie było coś tam zmieniane a pamiętam, ze radziliście zostawić ustawienia. Czy mogę zrobić 3 małe zrzuty 2 zakładek: Windows i Programy pokazujące te ustawienia i prosić o ocenę?
Oto moje zrzuty:
To są moje ustawienia domyślne - nic nie zmieniałem.
Aby porównać Twoje ustawienia z moimi: zredukuj okna z CC (środkowym, w prawym górnym rogu ekranu) i postaw mój CC obok swojego.
Ale, ale - masz przecież Firefoxa - otwórz strony na pasku kart obok siebie.









Przede wszystkim masz starszą wersję CC. A jest już jeszcze nowsza od mojej - CC 2.19.901.
Różnice są. W Windows brakuje Ci całego Wind. Explorer, a w System - trzech pierwszych.
W Programy - muszą być różnice, bo masz co innego zainstalowane.

Wniosek.
Zainstaluj nową wersję CC i polegaj na ustawieniach domyślnych - nic nie zmieniaj.
Powinno być dobrze. Pozdrawiam. S.

PS. Wiesz, że masz opcję odinstalowania programów także w CC?. Ale przydałby Ci się program do super-dokładnego odinstalowywania. Nazywa się Revo Uninstaller. Ale to inna bajka.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 26-05-2009 o 10:56.
  #500  
Nieprzeczytane 26-05-2009, 15:50
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie Zamykam

część drugą i zapraszam do następnej odsłony:

http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...tml#post380284
__________________
Zamknięty Temat

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.