menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #10141  
Nieprzeczytane 06-12-2017, 22:57
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 182
Domyślnie

Witajcie kochani .
Dawno zaglądałam ale przypomniałam sobie , że dziś są przecież Mikołajki ... W takim razie wyprawię swojego Mikołaja z prezentami dla Was...

Pozdrawiam wszystkich mikołajkowo ....
P.s. Tesiu witaj miło....
Do miłego...
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10142  
Nieprzeczytane 07-12-2017, 08:25
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Ho,bo,ho...Ale wirtualny prezent!! Nie płacz Franusiu-wszak nie zapomniał o Tobie święty. Ja pierwsza ogólnie spytałam czy byliście grzeczni? Ja chyba nie!! Pod choinką może znajdę coś? Dla Niemców zakupiłam po bombce i po parę cukierków z Wawelu (malaga,kasztanki i tiki taki). Polska wszak słynie i z bombek produkcji i z tych wyrobów cukierniczych!! Cieszę się,że mogę kogoś obdarować!! Mój dr.ma choinkę ale nie obwieszona jest ozdobami. Prawdziwa jak las pachnie!A co wy zrobicie za prezenty?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10143  
Nieprzeczytane 07-12-2017, 21:10
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 182
Domyślnie

Hm..... w tym roku nie wiem jeszcze jak spędzę święta , może zupełnie sama ? W końcu nie będę musiała nic..... jak nigdy . W moim życiu dokonują się ważne zmiany więc nie jestem jeszcze niczego pewna.... Wiem jedno - nie dam się skrzywdzić i tyle.... Ale mamy jeszcze troszkę czasu więc za wcześnie mówić o czymkolwiek . Pozdrawiam wszystkich cieplutko .....
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10144  
Nieprzeczytane 08-12-2017, 22:34
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 182
Domyślnie

Wow ! Cisza jak makiem zasiał....
Odpoczywam bo nie ma szczurka (na razie) tylko stary szczur za ścianą...
Rozmawiałam dziś z młodszym synem i najprawdopodobniej Wigilię spędzę u niego , decyzja zależy ode mnie....
Jeszcze trochę czasu zostało , muszę pomyśleć co kupić półmiesięcznemu szkrabowi i prawie pięcioletniej księżniczce , tu mam zagwostkę .
Nadchodzą święta i wspomnienia z lat dziecięcych ogarniają.
Wiem jedno - to były wspaniałe święta - wszyscy w rodzinnym domu , choinka aż po sufit , obowiązkowa pasterka i przede wszystkim nas dużo.... Kolędy śpiewane głośno , kolędnicy z szopką lub z gwiazdą ... ech , jest co wspominać . Dzisiejsze święta to namiastka jedynie....
Ale musimy iść z postępem ponoć .....
Udanego weekendu życzę WSZYSTKIM i pozdrawiam cieplutko z miasta gdzie śnieg znikł.... Do miłego .



wspomnienie lata....
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10145  
Nieprzeczytane 09-12-2017, 07:15
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 743
Domyślnie

Dzień dobry wszystkim!
Przed świętami nawiedzają nas wspomnienia - tym cenniejsze, że coraz bardziej odległe. Danciu, tak jak Ty, wspominam wspominam szeleszczącą, zmarzniętą choinkę, którą Ojciec wnosił do domu, pamiętam ubieranie drzewka... Zawsze wtedy czułam się pokrzywdzona, bo moje dwie starsze siostry mogły wieszać ozdoby wysoko, a ja nad podłogą, bo wyżej nie sięgałam. Także na pasterkę nie chodziłam, rodzice zostawali ze mną w domu. Miałam chyba 8 lat, kiedy uznano mnie za wystarczająco dużą i poszłam do kościoła z siostrami i młodzieżą ze wsi. Był śnieg, księżyc, mróz skrzypiał. Dłuuugo wracaliśmy z powrotem, a odległość wynosiła raptem 1,5 km. Jeszcze dwa razy przypadła mi w udziale pasterka w "rodzinnym" kościele. Potem śmierć Ojca, przeprowadzka do miasta, a tu już wszystko było inne... Tamto odeszło, została tylko pamięć.
Ech, rozmazałam się wspominkowo... A przecież nowy dzień wstaje, i kolejne święta coraz bliżej.
Dobrego, spokojnego dnia życzę wszystkim!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10146  
Nieprzeczytane 10-12-2017, 00:11
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 182
Domyślnie

Witam wszystkich serdecznie i Ciebie Krysiu .
Tak , to były święta o których nie da się zapomnieć ......
Pamiętam jak zapalało się świeczki na choince bo wtedy lampek jeszcze nie było . Starsza siostra źle umocowała te świeczki i pewnego razu choinka spłonęła bo ogniem zajęły się gałązki . W rogu pokoju tato stawiał snopki zboża bo to wróżyło urodzaj . Na pasterkę jechało się 10 km sańmi o ile był śnieg albo tzw. furą . A najlepsze było to gdy wraz z braćmi zakradaliśmy się do obory , do krów i nasłuchiwaliśmy czy nie mówią ludzkim głosem . Fajnie było gdy zbierała się cała rodzina , nawet siostra , która była już mężatką...
To nas scalało ...... gdzie to przepadło ?

Wszyscy mają swoje rodziny , swoje sprawy więc rozumiem to ale troszkę smutno .... Dobrze , że mam synów i wnusia ... Jakoś będzie . Nawet przeglądałam oferty świąteczne ale za drogo , koszmar....zdarliby skórę gdyby mogli . Już po północy , szybko zleciało , dobrej niedzieli życzę .

__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10147  
Nieprzeczytane 11-12-2017, 23:01
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dancia54
Tak , to były święta o których nie da się zapomnieć ......
Pamiętam jak zapalało się świeczki na choince bo wtedy lampek jeszcze nie było . Starsza siostra źle umocowała te świeczki i pewnego razu choinka spłonęła bo ogniem zajęły się gałązki . W rogu pokoju tato stawiał snopki zboża bo to wróżyło urodzaj . Na pasterkę jechało się 10 km sańmi o ile był śnieg albo tzw. furą . A najlepsze było to gdy wraz z braćmi zakradaliśmy się do obory , do krów i nasłuchiwaliśmy czy nie mówią ludzkim głosem . Fajnie było gdy zbierała się cała rodzina , nawet siostra , która była już mężatką...
To nas scalało ...... gdzie to przepadło ?

[b]Wszyscy mają swoje rodziny , swoje sprawy więc rozumiem to ale troszkę smutno .... Dobrze , że mam synów i wnusia ... Jakoś będzie . Nawet przeglądałam oferty świąteczne ale za drogo , koszmar....zdarliby skórę gdyby mogli

Było...minęło...coraz mniej ludzi przy stole....
Lubię gdy jest dużo ludzi, odkąd jestem sama jestem zapraszana i tradycyjnie niosę pasztet specjalny pieczony tylko na święta, czasem jeszcze kaczkę z jabłkami no i prezenty w wigilię


Naszła mnie w niedzielę chęć na grochówkę nie pamiętam kiedy ją gotowałam i czy gotowałam?
groch namoczyłam potem go do gara, i ....na oko widzę, że ilość dla wojska wyjdzie...
połowę grochu z gara wyciągnęłam dołożyłam żeberek wędzonych, gar na komin
i ten odłożony groch też.
Grochówka dobra, resztę zamroziłam a dziś dokupiłam kapusty i kapustę z grochem zrobiłam

Tydzień na grochu mi się zapowiada
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10148  
Nieprzeczytane 12-12-2017, 08:12
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witam witam. Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej. Długo nie posiedziałem w Gdańsku.. Zresztą muszę się spakować odpocząć przed czwartkowym wyjazdem. W Gdańsku byłam na Listy do M 3. Fajna komedia ale dziwiło mnie to lekkie podejście do erotyki. Ja to naprawdę jestem już w starej daty.! Pogoda nas nie rozpieszcza pada deszcz. Wczoraj padał nawet śnieg ale wszystko stopniało. Grochowej zupy nie jadłam chyba z rok tak jak fasolówki. Dziś posprzątam ostatni raz Zrobię pranie. Właściwie to Cieszę się że jadę na trzy miesiące. dobra kasiora przyda mi się na remont. Biorę ze sobą i tablet i laptop. Będę się do was odzywać a jakże. Pozdrawiam was pa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10149  
Nieprzeczytane 15-12-2017, 00:33
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 182
Domyślnie

Witam na chwilkę bo noc zaczyna mi się kurczyć . A jeszcze do pracy trzeba będzie wybrać się o godzinę wcześniej . Mam nadzieję , że nasza Danusia dojechała szczęśliwie o czym nas powiadomi .
Arti- Aniu , kiedyś jak byłam młoda ugotowałam zupę pomidorową , że aż łyżka stała w niej na baczność .
Ale na dziś kończę i zmykam lulciu . Pozdrawiam...
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10150  
Nieprzeczytane 15-12-2017, 20:18
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Hej!A jakze-spieszę donieśc,ze dojechałam szczęśliwie!!Tylko ciężko było bo prawie nic nie spałam.Jutro obszerniej napiszę a teraz zmykam!Dobranoc!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10151  
Nieprzeczytane 16-12-2017, 00:31
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 182
Domyślnie

[b]Wiedziałam . Danusiu odeśpisz jakoś ten brak snu i cieszę się , że odezwałaś się . Już po północy więc pewnie wszyscy smacznie śpią , przykrywam Was kołderką aby nikt nie zmarzł . Rozpoczęłam w końcu weekend więc dlatego jestem . Odeśpię te nocne szaleństwo . U nas dziś znów padał deszcz na przemian ze śniegiem i troszkę ślisko ale jest na razie 1 st na plusie . Sobota więc czekają obowiązki domowe - pranko przede wszystkim , porządki itd..... Do świąt jeszcze tydzień... Ale zanim święta to życzę wszystkim dobrego weekendu , pozdrawiam . [
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10152  
Nieprzeczytane 16-12-2017, 06:41
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 743
Domyślnie

Witajcie rankiem! Danusiu, jak znalazłaś p. Doktora po dłuższej nieobecności? Opiszesz nam świąteczne zwyczaje u Niemców? Bardzo jestem ciekawa.
Święta coraz bliżej i czas pomyśleć o przygotowaniach. Danciu, jak bardzo jesteś zaawansowana w przygotowaniach? Ja jak na razie mam listę zakupów i pomału ją realizuję. Ze sprzątania zostały tylko podłogi, więc nie ma pośpiechu, zdążę. Dzisiaj wyprawiam się na poszukiwanie choinki - ta, którą mam, zrobiła się nagle za ciężka i za duża, potrzebuję mniejszej, ok.1,5 m. Przymierzałam się do naturalnej, ale przy grzejniku długo nie postoi. Dla zapachu zrobię stroik ze świeżych gałązek.
Miłego dnia!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10153  
Nieprzeczytane 16-12-2017, 17:17
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Hej!Dziś jest mi juz trochę lepiej ale pobolewa mnie głowa!Doktorek bardzo osłabł,śpi do obiadu bez śniadania.Nie chce mu się grać w chinczyka,ani układać puzzli,podupadł psychicznie!!Ogląda tylko TV do 23,00 aż zachce iść do łóżka!Rodzina przygotowała mu już łózko z podnośnikiem na pilot,wózek inwalidzki,fotel profilowany na pilota.Powoli gaśnie,cóż zrobić?
Zwyczaje opiszę bo będzie cała rodzina u niego w drugi dzień Świąt jak co roku.Szybko minął ten rok jak byłam u niego też na Święta!!Zmienniczka zrezygnowała i ja będe tu aż do 15 marca.No nic-życzę na razie miłego wieczoru i uroczej niedzieli!Ja jutro idę na spacer do miasteczka na 2 godziny!Pa!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10154  
Nieprzeczytane 16-12-2017, 17:31
alekss alekss jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 92
Domyślnie

Witam Was serdecznie i pozdrawiam w ten przedświąteczny czas
Właśnie leżę chora,od dłuższego czasu mam problem z zawrotami głowy po długim okresie stresów kosmicznych...i niedługo czeka mnie przeprowadzka,będę mieszkać sama i jakoś boję się tej samotności,więc z chęcią czytam Wasze optymistyczne posty na ten temat i pomysły jak sobie z tym poradzić i wyszukuję plusy takiej sytuacji...

Proszę Was o porady,jak szybko przyzwyczaić się do samotności,,,z góry dzięki wielkie

Ostatnio edytowane przez alekss : 16-12-2017 o 18:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10155  
Nieprzeczytane 16-12-2017, 21:02
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 743
Domyślnie

Alekss, witaj ponownie - spotkałyśmy się już na "Rozmowach..." Współczuję Ci z powodu choroby, ale myślę, że jesteś pod lekarską opieką. Jeśli nie, to udaj się do lekarza jak najszybciej. Stress może być przyczyną wielu schorzeń. Czy po przeprowadzce spodziewasz się mniej powodów do stressu? Samotność nie jest straszna, ma swoje dobre strony. Całe życie mieszkam sama i nie skarżę się. Na pewno osobom, które mieszkały z rodziną czy z partnerem i nagle zmienia się ich sytuacja, trudniej zaakceptować nową rzeczywistość. Najczęściej mówiąc "samotność" mamy na myśli mieszkanie w pojedynkę, a to nie wszystko.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10156  
Nieprzeczytane 16-12-2017, 22:45
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie

Witam wszystkich samotnych u mnie w nocy spadł śnieg
ale teraz już go prawie nie ma.
Do Świąt coraz bliżej,robię sprzątanie pomalutku,
potraw świątecznych nie przygotowuję,robią to córki.
W domu tylko choinka będzie symbolem Świąt,
bardzo lubię na wigilię groch z kapustą,córka nie gotuje
tej potrawy,więc może się skuszę na jej przygotowanie.
Mam już choinkę na cmentarz ale zawiozę ją w sobotę,
w domu będę ubierał może nawet jutro.
Witaj Alekss,kiedyś mieszkałem w Żywcu tylko 21 km
od Ciebie,kuzynka mojej małżonki tam mieszka.
Piąty rok jestem sam,moje córki mieszkają niedaleko,
już się do tego przyzwyczaiłem tylko w Święta nadal
jest mi smutno i tak zostanie i Ty się przyzwyczaisz
czas leczy rany.
Życzę wszystkim dobrej nocy!
__________________
_____________________
Edward
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10157  
Nieprzeczytane 16-12-2017, 23:06
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 182
Domyślnie

Witajcie moje drogie Panie .
Krysiu , do świąt jeszcze tydzień i trwam w tzw. zawieszeniu . Na pytania znajomych i syna odpowiadam - nie wiem....
Nic innego nie mogę powiedzieć gdyż w moim życiu trwa rewolucja .
Danusiu , Twój podopieczny ma już jednak swoje lata i wiadomo , że z roku na rok jest tylko gorzej.....
Alekss- Alinko , widzę , że masz zawroty głowy , które i ja miewam . Ale musisz to zbadać kochana aby mieć odpowiednie leki itd.... Odnośnie samotności..... To , że masz mieszkać sama nie musi oznaczać samotności . Jeśli tylko dasz radę - wyjdź do ludzi , nie zamykaj się w czterech ścianach bo to jest najgorsze wyjście z możliwych . Może dasz radę odnowić stare znajomości czy przyjaźnie ?
Poza tym masz nas - wirtualnych znajomych a może i przyjaciół .... Życzę Ci z całego serducha aby Ci się wszystko poukładało , i zdrówka przede wszystkim , przytulam ....
Pozdrawiam cieplutko i życzę spokojnej niedzieli .....
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10158  
Nieprzeczytane 16-12-2017, 23:13
alekss alekss jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 92
Domyślnie

Dziękuję za pociechę,ze to nie jest takie złe i jesteś zadowolona. Owszem jestem pod opieką lekarską i mam nadzieję,że jakoś się z tego ogarnę. Trochę rozszalało mi się serce z tych stresów i niestety problemy z kręgosłupem,,,Po przeprowadzce myślę,że stresów będzie mniej i jeśli tylko uda mi się dojść do ładu ze zdrowiem,to powinno być dobrze.Właściwie to okres stresów strasznych mam już za sobą/kilka lat trwały/,teraz już pozostał tylko stres przyzwyczajenia sie do nowego miejsca i sytuacji i poprawy zdrowia.Jestem wdzięczna ,że odpisałaś do mnie i jesli to możliwe ,to chętnie częściej bym z Tobą tutaj porozmawiała. Jestem tutaj nowa i nie bardzo jeszcze wiem jak się tutaj poruszać i jak podtrzymywać np.romowę tylko z konkretna osobą,,,Pozdrawiam Cie serdecznie,Alina
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10159  
Nieprzeczytane 16-12-2017, 23:27
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 182
Domyślnie

Edziuś witaj , dopiero teraz zauważyłam Twój wpis a wychodziłam na chwilę do kuchni .....
Wiesz , że nigdy nie jadłam grochu z kapustą ? Jak przyrządza się tę potrawę ?
U mnie w tym roku w pokoiku będzie tylko świąteczny stroik w pokoiku zamiast choinki . Kupiłam go w ubiegłym roku .
Bo nie sądzę , że przed świętami zdążę wyprowadzić się stąd .... za mało czasu .
Dobrej nocki Ci życzę i spokojnej..... .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10160  
Nieprzeczytane 16-12-2017, 23:31
alekss alekss jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 92
Domyślnie

Dziękuję Danusiu serdecznie
mam nadzieję,że jakoś mi się uda z tym wszystkim poukładać i cieszę się,że tak ciepło jestem tutaj przyjeta przez Was i będę miała tutaj Was,to jet dużo
Będzie łatwiej Wami
Pozdrawiam cieplutko i wspaniałej niedzieli Wam życzę
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.