menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 31-01-2009, 12:59
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie wczasy w kopalni soli


mam pytanie, czy ktoś już korzystal z wczasów pod ziemią
w Wieliczce lub Bochni,... o innych miejscowościach w Polsce nie słyszałam.
Chciałabym się wybrać pod koniec lutego, ceny jeszcze zimowe zastanawiam się czy można wytrzymać pod ziemią 6 dób bez wychodzenia? czy nie jest to "ekstrema" dla organizmu seniorki i wnuczka?
proszę o opinie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 31-01-2009, 13:03
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

mój wnuś siedmiolatek bez przerwy choruje na górne drogi odechowe, może pobyt w odmiennych warunkach by mu pomógł?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 31-01-2009, 13:44
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Leluri
Coś chyba żle zrozumiałaś ofertę sanatoryjną w Wieliczce.
http://www.sanatoria.org/pl/sanatorium/kopalnia.html
lub wpisz w google "sanatorium w Wieliczce"
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 31-01-2009, 17:35
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał leluri
mam pytanie, czy ktoś już korzystal z wczasów pod ziemią
w Wieliczce lub Bochni,... o innych miejscowościach w Polsce nie słyszałam.
Chciałabym się wybrać pod koniec lutego, ceny jeszcze zimowe zastanawiam się czy można wytrzymać pod ziemią 6 dób bez wychodzenia? czy nie jest to "ekstrema" dla organizmu seniorki i wnuczka?
proszę o opinie

Tadeusz ma racje,coś nie tak odczytalas.
Cytuję kawalek tekstu z oferty:
Ośrodek organizuje 6,5-godzinne pobyty lecznicze w ramach turnusów rehabilitacyjno
leczniczych 135 m pod ziemia w komorze "Jezioro Wessel" pod opieką profesjonalnego personelu medycznego.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 01-02-2009, 10:50
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

no oczywiście , macie rację, bardzo szybko czytałam ,... to tak jak człowiek jest pazerny na leczenie
wyobraziłam sobie,że jak leczenie pod ziemią to przez cały czas pobytu ..... hihihi. W Wieliczce ok 6,5 godz jeden pobyt, natomiast w Bochni 3 pobyty x 3 godz. i jeden pobyt nocny 11 godzinny = 760 zł/os w pokoju 2-osobowym. dłużej jak 7 dni nie mogę poświęcić, a i tak pod warunkiem,że znajdę opiekunkę do mamy! bardzo jestem ciekawa efektów !?
pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 01-02-2009, 11:21
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Tadeusz, czy chciałbyś i mógł opowiedzieć, jak to jest pod ziemią dłużej niż 3 godziny, myślę o tym pobycie nocnym ?
chyba oblatuje mnie strach. świadomość, że tyle skały nad głową .......i równocześnie ciekawość, która była wielokrotnie przyczyną moich kłopotów. a jak się obudzę w nocy z wrzaskiem ... uwolnijcie mnieeee...........
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 01-02-2009, 11:27
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

Moja wnusia była w zeszłym roku w Bochni.
Ale z tego co się orientuję to są zjazdy kilku godzinne i to chyba dwa w czasie turnusu. Musiała wcześniej wracać bo zachorowała na anginę. Jednak różnica temperatur zrobiła swoje. Turnus był w sierpniu, a wnusia miała wtedy 13 lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 01-02-2009, 11:29
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał leluri
Tadeusz, czy chciałbyś i mógł opowiedzieć, jak to jest pod ziemią dłużej niż 3 godziny, myślę o tym pobycie nocnym ?
chyba oblatuje mnie strach. świadomość, że tyle skały nad głową .......i równocześnie ciekawość, która była wielokrotnie przyczyną moich kłopotów. a jak się obudzę w nocy z wrzaskiem ... uwolnijcie mnieeee...........
Jak jest pod ziemią? Czas pewnie nie gra roli-przynajmniej jak dla mnie. W tych podziemiach gdzie będziecie nie ma najmniejszego zagrożenia by cokolwiek się stało. Jedynie może działać wyobrażnia. Pomyśl, że jesteś w przejściu podziemnym. Oczywiście co innego jest w miejscach gdzie trwa eksploatacja jakiegoś surowca.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 01-02-2009, 11:46
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Jak jest pod ziemią? Czas pewnie nie gra roli-przynajmniej jak dla mnie. W tych podziemiach gdzie będziecie nie ma najmniejszego zagrożenia by cokolwiek się stało. Jedynie może działać wyobrażnia. Pomyśl, że jesteś w przejściu podziemnym. Oczywiście co innego jest w miejscach gdzie trwa eksploatacja jakiegoś surowca.
no, wyobraźnię to ja mam bogatą jeżeli chodzi o zagrożenia
aannaa235 -Moja wnusia była w zeszłym roku w Bochni.
Ale z tego co się orientuję to są zjazdy kilku godzinne i to chyba dwa w czasie turnusu. Musiała wcześniej wracać bo zachorowała na anginę. Jednak różnica temperatur zrobiła swoje. Turnus był w sierpniu, a wnusia miała wtedy 13 lat"
tak, to istotna uwaga, byłam kilka dni temu w jaskini "raj" temperatury prawie identyczne pod ziemią i na powierzchni- komfort dla ciała, a jakie widoki . pani przewodniczka zgasiła na chwilę wszystkie światła i poprosiła o milczenie,... odczucia nie do opowiedzenia, ale pozytywne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 06:32
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał leluri
no, wyobraźnię to ja mam bogatą jeżeli chodzi o zagrożenia
aannaa235 -Moja wnusia była w zeszłym roku w Bochni.
Ale z tego co się orientuję to są zjazdy kilku godzinne i to chyba dwa w czasie turnusu. Musiała wcześniej wracać bo zachorowała na anginę. Jednak różnica temperatur zrobiła swoje. Turnus był w sierpniu, a wnusia miała wtedy 13 lat"
tak, to istotna uwaga, byłam kilka dni temu w jaskini "raj" temperatury prawie identyczne pod ziemią i na powierzchni- komfort dla ciała, a jakie widoki . pani przewodniczka zgasiła na chwilę wszystkie światła i poprosiła o milczenie,... odczucia nie do opowiedzenia, ale pozytywne.
Temperatura w kopalni soli pd ziemią jest wartością stałą. Nie zmienia się ona tak jak na powierzchni kopalni. Latem będziemy odczuwać pewien chłodek, zimą ciepło. Co do anginy wnuczki pewnie wina była po stronie braku odpowiedniego ubrania do pobytu na dole kopalni. Sierpień tak więc na powierzchni pewnie gorąco i ubiór stosowny do tego. Pewnie nie zabrała jakiegoś sweterka lub podobnej części garderoby i skutki widoczne. Wiek 13 lat jak dla mnie mów swoje. Pewnie myślała ja wiem swoje co mi tu będą gadać. Cały urok tego wieku!
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 09:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Da się żyć pod ziemią ,nie wyjeżdżając na powierzchnię,przez wiele lat.
Brat mojego Ojca ,miał bezpłatne wczasy w kopalni za Uralem,gdzie przez ponad 7 lat ,nieba nie zobaczył.Zresztą w ogóle już nie zobaczył ,bo oślepł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 04-02-2009, 20:39
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Da się żyć pod ziemią ,nie wyjeżdżając na powierzchnię,przez wiele lat.
Brat mojego Ojca ,miał bezpłatne wczasy w kopalni za Uralem,gdzie przez ponad 7 lat ,nieba nie zobaczył.Zresztą w ogóle już nie zobaczył ,bo oślepł.
Lilu, jakie to smutne, życie bardzo potrafi doświadczyć, mojemu stryjowi udało sie opuścić żywemu Oświęcim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
wczasy rehabilitacyjne wisia Choroby, badania, terapie 12 02-06-2012 20:26
wczasy odchudzające aleksa5 Profilaktyka i zdrowy styl życia 8 18-11-2008 08:41
wczasy dla sosob chorych na alzhaimera szrajdeger Choroby, badania, terapie 2 15-01-2008 09:54
wczasy lecznicze dla osob chorych na alzhaimera szrajdeger Choroby, badania, terapie 4 15-01-2008 09:52

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.