menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 18-01-2009, 15:01
Jendrek Jendrek jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Podkowa Leśna
Posty: 366
Domyślnie

Cytat:
Napisał es55ca
Jendrek już się cieszę!Trzymam za słowo.

Może zacznijmy powoli rozmawiać o terminie bo w tym największy jest ambaras aby dwoje chciało na raz.
  #42  
Nieprzeczytane 19-01-2009, 00:09
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Aż mnie w dołku ściska jak czytam o Waszych wyczynach rowerowych i planach. Sprzedałam swój 2 lata temu, bo był ciężki i wyciąganie go z piwnicy po schodach, pokonywanie drogi przez miasto, by dojechać do parku było trudne. Gdybym miała lżejszy, pewnie jeszcze bym wsiadła. Kupno używanego nie wchodzi w rachubę, bo nie umiałabym niczego sama poprawić, trzeba na pewno wiele części wymienić, a nowy za drogi. No i co zrobić? Zapomnieć o tym?
  #43  
Nieprzeczytane 19-01-2009, 08:02
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam, ja tez czekam na wiosne by pojezdzic, dla mnie to duza frajda miec wiatr we wlosach i jechac...bardzo to lubie. W tej chwili "jezdze" na stacjonarnym ale to nie to samo. Pozdrawiam wszystkich
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
  #44  
Nieprzeczytane 19-01-2009, 12:55
Jendrek Jendrek jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Podkowa Leśna
Posty: 366
Domyślnie

Cytat:
Napisał granny
Aż mnie w dołku ściska jak czytam o Waszych wyczynach rowerowych i planach. Sprzedałam swój 2 lata temu, bo był ciężki i wyciąganie go z piwnicy po schodach, pokonywanie drogi przez miasto, by dojechać do parku było trudne. Gdybym miała lżejszy, pewnie jeszcze bym wsiadła. Kupno używanego nie wchodzi w rachubę, bo nie umiałabym niczego sama poprawić, trzeba na pewno wiele części wymienić, a nowy za drogi. No i co zrobić? Zapomnieć o tym?

Właśnie widziałem na Allegro, że rowerek składaczek można kupić nowiutki za 300 zł. Sądzę, że jak na inwestycję dla zdrowia i dla przyjemności na okres powiedzmy 3 lat to nie są wielkie pieniądze. Jeżdżę na takich składaczkach już chyba ze 20 lat z tym, że sam co nieco przy nich grzebię. Jest to sprzęt niewielki, w miarę lekki i naprawdę nie trzeba wysiłku aby na nim jechać. Moim zdaniem dla seniorów idealny.
  #45  
Nieprzeczytane 19-01-2009, 17:28
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Jendrek, składaczek ma małe koła i o ile wiem trzeba się dobrze natrudzic, żeby na takowym wjechac pod górkę. W moim parku teren jest zróżnicowany i trzeba czasem podjechac wyżej.
300 zł, to dobra cena, musiałabym się jednak nauczyc najpierw jak kupowac na Allegro, poza tym nie wiem nic o tym czy sprzedający na Allegro są godni zaufania.
  #46  
Nieprzeczytane 19-01-2009, 17:37
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 379
Domyślnie

Granny ! Warto nauczyć się kupować na Allegro, to nie takie trudne,a daje wiele możliwości. Korzystam z Allegro prawie 2 lata i sama się tego nauczyłam.Wystarczy,że wejdziesz na ten portal,klikniesz na hasło"rejestracja",a dalej pójdzie zgodnie z opisem. Powodzenia.
__________________
Agnieszka
  #47  
Nieprzeczytane 19-01-2009, 17:46
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Dzięki Ignesjo, spróbuję, wszystkiego można się nauczyc. Nie święci garnki lepią.
  #48  
Nieprzeczytane 19-01-2009, 18:16
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Sklepy...

Niekoniecznie Allegro.
Są też sklepy internetowe.
W obu przypadkach można płacić przy odbiorze
Szukaj w np. www.ceneo.pl
__________________
You never have this day again...
  #49  
Nieprzeczytane 19-01-2009, 18:45
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Dzięki Destiny.
  #50  
Nieprzeczytane 19-01-2009, 18:50
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

http://www.zasada-rowery.pl/rowery-model.php?maxim
Tu są extra rowerki.Cena wyższa,ale 3 lata temu była znacznie wyższa za ten sam asortyment.Można też szukać maximów w innych sklepach lub na allegro.Bardzo stabilne,wygodne...itd.Jest też pełno wyprzedaży rowerków w sklepach netowych.Przywiozą do domu.
Destiny prawdę mówi-trzeba sprawdzić w ceneo gdzie ten sam model można kupić najtaniej.
  #51  
Nieprzeczytane 19-01-2009, 20:49
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Ja własnie zamieniłam mój poprzedni rower (góral ) na Maxima od Zasady.
Pomimo, że pojechaliśmy do Wielunia (mieści się tam jeden z zakładów Zasady ) to rower nie był nic tańszy niż w innych sklepach.
Ale warto było go kupić pomimo, że nie był tani.
W ubiegłym roku syn i synowa też sobie takie kupili, bo te które kupili w markecie za małe pieniądze nie nadawały się do jazdy.
  #52  
Nieprzeczytane 19-01-2009, 22:18
Jendrek Jendrek jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Podkowa Leśna
Posty: 366
Domyślnie

Cytat:
Napisał granny
Jendrek, składaczek ma małe koła i o ile wiem trzeba się dobrze natrudzic, żeby na takowym wjechac pod górkę. W moim parku teren jest zróżnicowany i trzeba czasem podjechac wyżej.
300 zł, to dobra cena, musiałabym się jednak nauczyc najpierw jak kupowac na Allegro, poza tym nie wiem nic o tym czy sprzedający na Allegro są godni zaufania.


Granny, podalem Ci tylko przykadowa cene roweru. Skladaczek mozesz kupic takze w zupelnie normalnych sklepach rowerowych, a taki i to nie jeden jest na pewno w kazdym miescie powiatowym. Rozpoznanie sie na czym polega kupowanie na Allegro i proces rejestracji troszke trwaja dlatego mozesz skorzystac z pomocy kogos z rodziny kto ma rozeznanie: wnuczek, siostrzeniec lub jakis kuzyn.
A teraz cos z fizyki - im rower ma mniejsze kolka tym lzej jechac pod gore. Kto uwaza inaczej to wysylaj go na korepetycje z fizyki. Zapewniam Cie, lzej jest pod gorke pojechac na kolach 20" niz na kolach 26" przy takiej samej przekladni lancuchowej. Sa tez skladaczki na kolach 16", ale wtedy latwo pedalem zawadzic o glebe przy skrecaniu lub o jakis np: kraweznik oraz sa problemy po wjechaniu w dolek. Zwroc uwage, iz na skladaczkach po ulicach jezdza glownie ludzie starsi, a tylko mlodziez szaleje na goralach bo nadmiar energii, ktora musi gdzies zuzyc. Nie musisz mnie wierzyc, mozesz zawsze zasiegnac opinii sasiada lub znajomych, a ostatecznie sprzedawcy rowerow. Pozdrawiam.
  #53  
Nieprzeczytane 20-01-2009, 11:42
walentynahrywniak walentynahrywniak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 36
Domyślnie

Zanim sie ludzie przyzwyczają, np. do widoku seniora w różnych niecodziennych sytuacjach, min.na rowerze, to dziwią się. Mnie zapytano wprost- to pani jeżdzi na rowerze? Pozdrawiam rowerzystów i nie tylko.
  #54  
Nieprzeczytane 20-01-2009, 11:52
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Jendrek dzięki za wyczerpującą wypowiedz, nie miałam pojęcia, że na małych kołach lepiej wjeżdża się pod górkę, żyłam w przekonaniu, że im większe koła tym mniej wysiłku musisz włożyć, ale swoją drogą im większe koła tym mniej się nakręcisz, wystarczą dwa obroty, a na mniejszym kole musisz zrobić tych obrotów trochę więcej. Nie wiem czy mam rację?

Walentyno, zmieniły się nasze poglądy, coraz mniej ludzi się dziwi, że starsi ludzie jeżdżą, przynajmniej tak jest u mnie, gdzie mieszkam, bo jest nas już niemłodych coraz więcej wśród rowerzystów i tak powinno być. Każdy ortopeda zaleci rower, spacery dla naszych niemłodych kolan.
  #55  
Nieprzeczytane 20-01-2009, 13:33
babciaela's Avatar
babciaela babciaela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Sanok
Posty: 9 308
Domyślnie

Ja też uwielbiam rower
jak przyjechałam do
dzieci na plac budowy,
droga do nich to dosłowna
sinusoida,to ich znajomi
i robotnicy byli w szoku
że ja naprawdę przyjechałam.
Mój "góral" się skiepścił,i
trzeba pomyśleć o nowym,
dobrze że tu tyle na temat....
Pozdrawiam tych co lubią
Rower.....
  #56  
Nieprzeczytane 20-01-2009, 14:09
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

A ja mam podstawowe pytanie.Od jakiego wieku jesteśmy seniorami na rowerze? 40lat? 55lat? 65lat? wstawić dowolny wiek
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #57  
Nieprzeczytane 20-01-2009, 15:12
Jendrek Jendrek jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Podkowa Leśna
Posty: 366
Domyślnie

Cytat:
Napisał granny
Jendrek dzięki za wyczerpującą wypowiedz, nie miałam pojęcia, że na małych kołach lepiej wjeżdża się pod górkę, żyłam w przekonaniu, że im większe koła tym mniej wysiłku musisz włożyć, ale swoją drogą im większe koła tym mniej się nakręcisz, wystarczą dwa obroty, a na mniejszym kole musisz zrobić tych obrotów trochę więcej. Nie wiem czy mam rację?
Walentyno, zmieniły się nasze poglądy, coraz mniej ludzi się dziwi, że starsi ludzie jeżdżą, przynajmniej tak jest u mnie, gdzie mieszkam, bo jest nas już niemłodych coraz więcej wśród rowerzystów i tak powinno być. Każdy ortopeda zaleci rower, spacery dla naszych niemłodych kolan.


Granny, faktycznie tak jest, że na większych kołach musisz zrobić mniej obrotów pedałami bo koła mniej razy obrócą się. Jest też pewne ale...
Policzmy zatem jaka jest różnica. Przyjmijmy, że mamy do przejechania 1000m pod górę. Obwód koła 20" wynosi ok. 157 cm, a koła 26" wynosi ok. 204 cm. Stąd koło 20" musi obrócić się 637 razy, a koło 26" - 490 razy. Zatem wybór należy do Ciebie czy chcesz kręcić lżej 637 razy czy męczyć się z 490 obrotami. Jeżeli droga pod górkę będzie mieć 100m to mamy odpowiednio dziesięć razy mniej obrotów.

Tadeusz pyta od kiedy jest się seniorem. Myślę, że z tym pytaniem to jest tak jak mówi stare ludowe porzekadło: kobieta ma tyle lat na ile wygląda, a mężczyzna ma tyle lat na ile czuje się. Dlatego mówimy, że dama ma zawsze 18 lat bo na tyle wygląda. O tym, że czasami razy kilka dyskretnie nie wspominamy. A faceci - no cóż skoro może usiedzieć na siodełku i ruszać nogami to jeszcze seniorem nie jest.
Wszystkim życzę szerokich ścieżek.
  #58  
Nieprzeczytane 20-01-2009, 15:19
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Dopóki można się utrzymać na rowerze ,to koniecznie jeżdzić.
Dodam,że za nic nie zmieniłabym roweru z większymi kółkami na mniejsze.Jeden obrót i droga mija,do tego zmiana biegu...
Mieszkam przy ulicy bardzo długiej,a jednocześnie mało uczęszczanej i widzę wielu "starszaków" paradujących na rowerkach.Jest też pan,który w ramach rehabilitacji jeżdzi na specjalnym czterokołowcu.To duży rower dla dorosłych,z trzema kołami z tyłu ,jak w dziecięcych.Ma naprawdę wiele lat więcej ode mnie.Jest też pan,który jest po 2 zawałach i codziennie spaceruje, prowadząc rower,jest on dla niego jakby zabezpieczeniem przed zachwianiem się.Do niedawna spacerował z nim ktoś,a teraz sam sobie chodzi.Jest już suchy asfalt i zaczyna się ruch.Oby tylko piraci tu się nam nie sprowadzili.
Wieczorem jeżdżą trochę szersi w bioderkach..
  #59  
Nieprzeczytane 20-01-2009, 16:02
Jendrek Jendrek jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Podkowa Leśna
Posty: 366
Domyślnie

Nie wiem na czym to polega, ale do przedmiotów użytkowych przyzwyczajamy się. Dlatego stare rzeczy tak starannie pielęgnujemy, dbamy o nie, a jak przyjdzie z nimi rozstać się to jest bez mała tragedia. Może rzeczy też mają duszę??
  #60  
Nieprzeczytane 20-01-2009, 16:11
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Elizko bardzo podobała mi się Twoja wypowiedz, bardzo zachęcająca do roweru, tylko co z tymi biodrzastymi, czy dla nich to tylko wieczór? Prawda, że nie widziałam biodrzastych starszych pań na rowerze, większość jest raczej w normie, no ale jak ta biodrzasta pani usiądzie raz i drugi na rowerze to przynajmniej zachowa rozmiar taki jaki ma i uniknie powiększenia go.

Jendrek elegancko odpowiedziałeś Tadeuszowi na Jego pytanie o wiek seniora. Z mojego punktu widzenia to dopiero po 60 można powiedzieć o kimś, że jest seniorem, ale nie ma reguły, granice trochę się pozacierały, bo jeśli dzisiaj 50 latek wygląda lepiej niż jego dziadek w tym wieku, lub trudno orzec po wyglądzie czy to już senior czy jeszcze człowiek w sile wieku, to chyba jednak samopoczucie, kondycja decyduje do jakiej kategorii można zaliczyć daną osobę.

Bywajcie seniorzy i nieseniorzy. Byle do wiosny.
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
nordic walking i rower Anilah Hobby, pasje 37 20-07-2015 11:09
Sport to zdrowie - rower nollewska Hobby, pasje 46 29-03-2013 23:37

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.