menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 23-08-2009, 23:17
Irek00 Irek00 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 349
Domyślnie Wyroby z gorczycy.


Witam serdecznie.
Ma duże problemy z bólem reumatycznym kolan i przeczytałem w internecie że wyroby z gorczycy mogą pomóc.
Mam pytanie czy ktoś takie rzeczy stosował i z jakim skutkiem.
Dziękuje za opinie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 10:05
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Spróbuj..ja szczególnie polecam kąpiele na sucho w gorczycy..przepis na dyskopatii, albo zwyrodnieniach...tam podawałam dokładny sposób, mało klopotliwy, ale przynoszacy ulgę.......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 14:38
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Spróbuj..ja szczególnie polecam kąpiele na sucho w gorczycy..przepis na dyskopatii, albo zwyrodnieniach...tam podawałam dokładny sposób, mało klopotliwy, ale przynoszacy ulgę.......
Malwinko jaki biznes prowadzisz? przecież ta gorczyca wyłazi u Ciebie z każdego kąta, albo wątku, nie kombinuj - powiedz jak w to wejść i ile na tym można zarobić? Gdzies tam widziałem, że poduszki reklamujesz.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 14:54
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Niczego nie reklamuję, mówie o tym co znam z terorii i wypróbowałam..zajmuję sie chorymi dziećmi, masażem i akupresurą, ale gabinetu już dawno nie mam..pisze o tym co niektórym moze pomóc, a reklamy ogólnie nienawidzę....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 17:49
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Niczego nie reklamuję, mówie o tym co znam z terorii i wypróbowałam..zajmuję sie chorymi dziećmi, masażem i akupresurą, ale gabinetu już dawno nie mam..pisze o tym co niektórym moze pomóc, a reklamy ogólnie nienawidzę....
Przepraszam, palnąłem znowu kulą w płot. Może dlatego, że też nie lubię reklamy a dość dużo w dziedzinie zdrowia się tutaj zakrada, na przeprosiny:
[IMG][/IMG]
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 18:02
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Kupiłam kiedyś tzw.poduszki z gorczycy.One są raczej jak nieduże,wielkości jaśka ,materacyki.Za bardzo nie da się na tym spać,więc wykorzystuję je jako podkładki na taborety i fotele,zwłaszcza przed komputerem.Specjalnych korzyści nie stwierdzam ,jedynie to,że nie "lepimy się" do foteli.
Mam też duży materac,pojedynczy ,który wkładam pod prześcieradło do spania gdy coś mi strzyka.Nie jestem na 100% pewna,że pomaga.No,jest inaczej,a może i pomaga?Dobrze mi z nim gdy latem kładę go na wersalce do oglądania tv.Nie jest gorąco,ale jakoś przyjemnie chłodno.
Nie wiem tylko co się z tym robi,gdy się zabrudzą?Czy trzymać je w pokrowcach jak poduszki,jaśki-co?

Irku!Na bóle kolan- może czasem przesmarować je tzw.końską maścią z apteki.Dowiedz się ,która z nich ewentualnie się nadaje do tego celu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 18:32
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

jip nie powiem..ugryzłes mnie, bo jestem z daleka od tego co myslałeś, ale ztym kopmuterem cholernym tak jest ..nie wszystko wyglada tak jak jest...ale z radoscią przyjmuje kwiaty...one prawie zawsze wszystko w moim przypadku załatwiają..hihi
Niestety Elizko trzeba na nie cos nakładac , bo z gorczycą prac sie ich nie da...i używac gorczycy o ile dobrze pamietam można tylko do 2 lat potem wyrzucić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 20:02
Irek00 Irek00 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 349
Domyślnie

Bardzo wszystkim dziękuję. Po prawie 20 latach moich zmagań z tą chorobą w tym po paru operacjach i przetestowaniu niezliczonych ilościach maści kremów leków jestem już trochę podłamany bo niewiele leków już działa na moje dolegliwości.
Sami wiecie że człowiek ratuje się jak może żeby jakoś funkcjonować.
Jeszcze raz wszystkim dziekuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 15-09-2015, 11:50
tobiasz-leszczynski tobiasz-leszczynski jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 1
Domyślnie Materace z gorczycą moja opinia

Sam osobiście śpię na tym materacu http://sentien.eu/pl/materace-z-gorc...-op-folia.html i tam jest dodane wiele opinii innych użytkowników. Jak teraz pisze ten komentarz to jest środek września a oni materace zawsze sprzedawają od października do kwietnia, gdyż jak piszą później gorczyca jest za stara aby ją wkładać bo już praktycznie jeden rok materaca jest z głowy. Tutaj są pokazane ich wszystkie modele http://sentien.eu/pl/12-materace-z-gorczyca i z tego co piszą to dostępne będą od 29 września 2015 rok z nową świeżą gorczycą. Sam od nich mam materac i na prawdę jestem zadowolony bo kupiłem go już całej mojej rodzinie a na święta zrobię prezent kuzynowi z Gdyni i cioci z Gdańska
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wyroby uciskowe mareczek50 Choroby, badania, terapie 15 03-05-2023 11:20

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.