menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 13-03-2010, 19:02
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Klub Diabetyka


Bardzo proszę o wpisy dotyczące cukrzycy, ze szczególnym uwzględnieniem cukrzycy insulinozależnej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 13-03-2010, 19:05
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

A konkretnie, co Cię interesuje?
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 13-03-2010, 23:23
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Mój maż miał przez długie lata cukrzycę drugiego stopnia. Brał dwa rodzaje tabletek , trochę ograniczenia w żywieniu,a tak po za tym nie przeszkadzała w normalnym życiu.Do czasu.
Miesiąc temu, miał udar ,na szczęście lekki. Bardzo szybko wracał do zdrowia ale już w szpitalu okazało się ,że cukrzyca z II stopnia, przeszła na insulinozależną..Dość łatwo poradziłam sobie z wstrzykiwaniem insuliny, i z kilkukrotnym pomiarem krwi na zawartość glukozy.
Ale mam znikomą wiedzę na temat diety. Nie stety ścisłej.
I tu pomyślałam , że pomogą mi koleżanki. Wiem, że kilku koleżankom , problem ten nie jest obcy, a na pewno jest ich jeszcze więcej.
Założyłam ten wątek w celu wymiany doświadczeń ze znajomości diety w praktyce. Takie porady sprawdzone, stosowane są nie porównywalnie lepsze niż te książkowe.
Bardzo bym chciała, aby watek ten był pewnego rodzaju ..poradnikiem dla zainteresowanych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 13-03-2010, 23:33
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie Witaj Jolinko

Jolinko jestem słodka od 26 lat a od 10 na insulinie,
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że wcale insulina nie jest taka straszna,wiem to teraz gdy ją biorę i o wiele lepiej się czuję na insulinie.Tą nieodłączną już towarzyszkę trzeba polubić i można z nią w miare dobrze żyć.Jak byłam na szkoleniu diabetycznym to byli tacy weterani którzy już chorują od 46 lat.Ta choroba wymaga zdyscyplinowania i przestrzegania diety.Postaram Ci sie na wszystko odpowiedzieć,pytaj konkretnie co Cię interesuje.
Pozdrawiam Cię i dziś życzę już dobrej nocy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 07:54
zrycla's Avatar
zrycla zrycla jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 101
Domyślnie

to zeczywiscie temat na czasie. Ja z tym sie borykam prawie 20 lat a raczej z mojm mężem bo to on jest chory na cukrzyce 2 stopnia mozna z nią życ, ale to choroba bardzo podstępna
A tobie moge pozazdroscic zdystlypliwanego meża
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 08:21
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Witaj Zryciu

No wiesz , nie trudno być zdyscyplinowanym, kiedy wszystko dostanie się na tacy, a samemu zostaje tylko brać.
Nawet nie mowie o wstrzykiwaniu insuliny, to opanowałam szybko, tak samo jak pobieranie krwi 5 razy dziennie.
Ale wymyślanie tych jedzonek, a to jest :3 podstawowe posiłki i 3 pomiędzy. I ciągle towarzysząca myśl, czy aby nie podskoczy cukier., A skacze jak na batucie. Tu miał np. 110 , następny pomiar, też oczywiście przed jedzeniem - już przeszło 200. Zaczyna się rozmyślanie ...dlaczego ????
Czego podałam za dużo, wychodzi ze to nie możliwe, a jednak glukometr nie kłamie.Maz pomimo, 80 lat , apetyt ma . chciałby jeszcze coś zjeść, a tu trzeba mu odmówić i jeszcze pilnować by nie podjadał.. bo nawet o jeden owoc więcej niż to co podałam, i już pomiar wyższy
To jest właśnie dla mnie absorbujące.WYMYŚLANIE POTRAW, PILNOWANIE BY NIE PODJADAŁ I CIĄGŁA DYSPOZYCYJNOŚĆ.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 13:12
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 749
Uśmiech Brawo Jolinko/Halinko!

Za to, że:
- założyłaś ten bardzo wartościowy wątek - na pewno wielu Seniorom się przyda,
- że tak pięknie opiekujesz się Mężem - NAJWYŻSZE UZNANIE!
- że tak ładnie, ciekawie, poprawnie stylistycznie potrafisz opisać.

Choć nie mam cukrzycy, moja małżonka też nie, ale naprawdę szczerze gratuluję.
I serdecznie Cię pozdrawiam.
J.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 13:37
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Wszystkich zainteresowanych problemem cukrzycy odsyłam na strony Newslettera Moja Cukrzyca.org
Podaję link do niego:
http://www.mojacukrzyca.org
Można się zarejestrować i należeć do klubu cukrzyka a można też wchodzić na strony jako gość.
Jolinko jeśli mogę mieć uwagę to muszę Ci powiedzieć że bardzo źle robisz wyręczając męża we wszystkim.
Pomagać owszem ale to co robisz to jest wspaniałe poświęcenie z Twej strony dla niego ale on nie powinien być jak ten "ubezwłasnowolniony" przez chorobę.Z tą chorobą on musi nauczyć się żyć i w takich czynnościami jak kontrola glukometrem wysokości cukru czy też podanie insuliny to nie powinno byc dla niego problemem.Do podawania insuliny są peny na których są zaznaczone jednostki i wystarczy tylko ustawić sobie tyle ile trzeba.Najlepiej podawać insulinę w fałd na brzuchu,dwa palce poniżej pępka i wokoło,trzeba zmieniać miejsce wkłucia za każdym podaniem,to naprawdę nie boli.
Natomiast pobierając krew do badania z opuszka to najlepiej wkłuwać się w boki opuszka a nie w sam czubek,boki są mniej ukrwione i wtedy mniej boli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 13:52
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Stefanie, dziekuję za miłe słowa.

No cóż , a od czego ma sie ,żonę, ta druga połówkę.
Nie wiem jak by to było , gdyby było odwrotnie. Ale wiadomo, że my kobiety mamy... BARDZIEJ ROZWINIĘTY INSTYNKT OPIEKUŃCZOŚCI.
A Tobie Janku i Twojej zonie życzę miłego niedzielnego popołudnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 14:05
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Objawy cukrzycy
Wczesne rozpoznanie cukrzycy umożliwia działanie już w początkowych etapach jej rozwoju i często pozwala na zapobieganie wielu niepożądanym powikłaniom. Najprostszą metodą rozpoznania cukrzycy są badania poziomu cukru we krwi. Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć cukrzycę najlepiej natychmiast udaj się do lekarza, który skieruje Cię na właściwe badanie. Nieleczona cukrzyca może wywołać bardzo poważne następstwa, włącznie z utratą wzroku, utratą przytomności, a nawet śmiercią.

Najczęstsze objawy cukrzycy
Częstymi objawami cukrzycy są następujące dolegliwości:

•Ciągłe zmęczenie i senność - te objawy często mogą być połączone z ogólną depresją i niechęcią do działania.
•Zwiększone pragnienie, połączone z częstym oddawaniem moczu - nawet do 2-3 razy więcej moczu niż osoba zdrowa. Pragnienie może osiągać poziom, przy którym występuje suchość w ustach czasem utrudniająca spożywanie pokarmów.
•Objawy skórne - takie jak zapalenia śluzówki, jamy ustnej i narządów płciowych. Należy tu wymienić trudno leczące się ropniaki przyzębne, i zakażenia drożdżakowe jamy ustnej, a w przypadku narządów płciowych - świąd pochwy lub członka. W przypadku cukrzycowych objawów skórnych często występują też czyraki, grzybica paznokci, wykwity oraz wypadanie włosów.
•Bóle głowy.
•Pogorszenie zdolności widzenia.
•Objawy neurologiczne - mrowienie i drętwienie kończyn, kurcze łydek w nocy, osłabione czucie lub brak czucia w skórze, niedowłady mięśni.
•Zwiększony apetyt bez przybierania na wadze.
•Wolniejsze gojenie się ran.
•Objawem zaawansowanej cukrzycy jest zapach acetonu z ust, a w bardzo zaawansowanych stadiach - utrata przytomności (śpiączka cukrzycowa).
Cukrzyca często rozwija się bezobjawowo
Powyższe objawy są najczęściej pojawiającymi się podczas cukrzycy, należy jednak pamiętać, że cukrzyca typu 2 może bardzo często rozwijać się przez długi czas zupełnie bezobjawowo. W takich przypadkach często degraduje ona powoli zdrowie osoby chorej, która zaczyna cierpieć na inne choroby i dolegliwości, nie zawsze dające się łatwo powiązać z cukrzycą. Oznakami cukrzycy w takich przypadkach mogą być przede wszystkim ciągłe psychiczne zmęczenie i niechęć do działania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 15:08
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie Indeks glikemiczny

Indeks glikemiczny (IG) to lista produktów uszeregowanych ze względu na poziom glukozy we krwi po ich spożyciu. Oblicza się go dzieląc poziom glukozy we krwi po przeprowadzeniu testu żywnościowego z udziałem 50 gram węglowodanów, przez poziom glukozy uzyskany po spożyciu danego produktu. Na przykład indeks glikemiczny wynoszący 70 oznacza, że po spożyciu 50 gram danego produktu, poziom glukozy wzrośnie o 70 procent, tak jak po spożyciu 50 gram czystej glukozy. Indeks glikemiczny żywności nie może być ustalony na podstawie jej składu lub wskaźników wchodzących w jej skład węglowodanów. Aby go wyznaczyć, należy podać konkretny produkt, konkretnej osobie. Podaje się dany produkt grupie osób a następnie przez dwie godziny, co 15 minut pobiera im krew i bada się poziom cukru. W ten sposób uzyskuje się przeciętną wartość IG. Stwierdzono, że wartość średnia jest powtarzalna, a badania wykonane w różnych grupach ochotników dają zbliżone wyniki. Wyniki uzyskiwane u osób chorych na cukrzycę są porównywalne z wynikami uzyskanymi u osób zdrowych. Im wyższa wartość IG danego produktu, tym wyższy poziom cukru we krwi, po spożyciu tego produktu. Zjedzenie węglowodanu o wysokim IG doprowadza do gwałtownego skoku poziomu cukru wywołującego w odpowiedzi duży wyrzut insuliny. Poziom cukru szybko ulega obniżeniu i podobnie do wahadła, które znacznie wychyliło się w jedną stronę i musi to podobnie uczynić w przeciwną - poziom cukru nie spada do wartości wyjściowej lecz znacznie niższej, źle już tolerowanej przez organizm a nazywanej hipoglikemią. Poza różnymi niemiłymi doznaniami - objawem hipoglikemii jest głód. Chęć jego zaspokojenia jest powodem niekontrolowanego pojadania. Produkty o wysokim IG sprzyjają tyciu w dwojaki sposób: wywołują głód, co sprzyja częstszemu jedzeniu i działają anabolicznie dzięki powodowaniu dużych skoków poziomu insuliny. Insulina reguluje poziom cukru ale też powoduje aktywacje procesów przyswajania, składowania określanych mianem anabolizmu, co w praktyce przekłada się na tycie. Insulina aktywuje procesy neolipogenezy - tworzenia tłuszczy - głównie z dostarczanych węglowodanów. W tej też formie następuje składowanie. Ponadto insulina ułatwia deponowanie tłuszczy krążących w surowicy krwi do komórek tłuszczowych. Jest więc ona tzw. hormonem anabolicznym.
Wysoki poziom insuliny sprzyja tyciu. Ów wysoki poziom związany jest zaś z konsumpcją pewnej grupy węglowodanów, które w sposób gwałtowny i znaczny podnoszą chwilowy poziom glukozy w surowicy krwi, czyli innymi słowy, mają tzw. wysoki indeks glikemiczny (wyższy lub równy 70). Natomiast spożycie produktu o niskim indeksie glikemicznym powoduje powolny i relatywnie niewielki wzrost poziomu cukru i co za tym idzie - niewielki wyrzut insuliny. Produkty takie nie są więc sprzymierzeńcem tycia. Warto pamiętać, że przetwarzanie produktów żywnościowych (obróbka termiczna, czas obróbki termicznej) podwyższa ich indeks glikemiczny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 15:14
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie Produkty i niskim IG

Produkty o niskim indeksie glikemicznym 2
Skomentuj


Podczas stosowania diety zdarzają nam się chwile słabości, wtedy też najczęściej sięgamy po słodycze. Tymczasem zamiast za słodyczami, powinniśmy rozejrzeć się za produktami niskokalorycznymi, a najlepiej za produktami o niskim indeksie glikemicznym.

Bardzo przydatna w odchudzaniu jest wiedza właśnie na temat indeksu glikemicznego spożywanych produktów. Indeks ten pozwala szeregować produkty pod kątem ich zdolności do podwyższania lub obniżania poziomu glukozy we krwi, tuż po ich spożyciu.

Niski indeks glikemiczny produktów to mniejsze skoki poziomu glukozy we krwi i analogicznie – im wyższy indeks, tym wyższe skoki poziomu glukozy. Produkty o wysokim indeksie glikemicznym gwałtownie podnoszą poziom glukozy we krwi, który automatycznie obniżany jest przez produkcję znacznych ilości insuliny. Na skutek tej reakcji poziom glukozy spada, to z kolei może wywołać hipoglikemię, a ta – pojawienie się uczucia głodu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że produkty wysoko przetworzone mają znacząco wyższy indeks glikemiczny. Dlatego to tych produktów w szczególności należy unikać. Do najczęściej kupowanych produktów o wysokim indeksie glikemicznym należą przede wszystkim zupy w proszku, produkty instant itp.

Popularne produkty o niskim indeksie glikemicznym, pomocnych w zwalczaniu chęci podjadania:

•Warzywa: pieczarki, sałata, soja, soczewica zielona, kiełki fasoli, fasola biała, marchew (sok marchwiowy), ryż brązowy, kasza gryczana, groch, sok pomidorowy
•Owoce: morele świeże i suszone, grejpfrut (sok grejpfrutowy), śliwki, czereśnie, brzoskwinie, pomarańcze, jabłka, winogrona, kiwi
•Orzechy: orzechy włoskie, orzeszki ziemne
•Produkty zbożowe: pumpernikiel, chleb żytni, otręby owsiane
•Przetwory mleczne: jogurty naturalne, jogurty owocowe, mleko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 15:16
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Tabela indeksów glikemicznych
Indeks Glikemiczny - zakresy wartości

Niski Indeks Glikemiczny = 55 lub mniej
Średni Indeks Glikemiczny = 56-69
Wysoki Indeks Glikemiczny = 70 lub więcej

Produkt Indeks Glikemiczny
Ananas 59
Arbuz 75

Chciałam jeszcze zaznaczyć że produkt im mniej przetworzony
tym mniejszy posiada indeks glikemiczny.
Posłużę się tutaj na przykładzie marchewki,surowa ma niski IG ale ugotowana
z masełkiem oprószana mąką to już IG jest bardzo wysokie.Wartości IG są podane na 100g produktu

Banan 59
Banany dojrzałe 72
Baton Mars 65
Baton Twix 44
Biszkopt 46
Brzoskwinie 29
Brzoskwinie z puszki w syropie 52
Budyń 43
Buraki 65
Cebula 15
Chipsy 90
Chleb - Pieczywo francuskie 95
Chleb biały 95
Chleb pełnoziarnisty żytni 58
Chleb pszenny 85
Chleb pumpernikiel 40
Chleb żytni na zakwasie 55
Chrupki kukurydziane 63
Chrupki pszenne 70
Ciasto francuskie 59
Coca Cola 63
Cukier rafinowany 68
Czekolada biała 44
Czekolada gorzka 22
Czekolada mleczna 49
Czereśnie 22
Czosnek 15
Daktyle suszone 103
Dynia 75
Fanta 68
Fasola biała 40
Fasola biała, ugotowana 33
Fasola czarna 30
Fasola płaskostrąkowa 46
Fasola szparagowa 71
Figi suszone 35
Fruktoza 20
Frytki 95
Glukoza 100
Grejpfrut 25
Groch gotowany 22
Groszek zielony 45
Groszek zielony z puszki 61
Gruszki 42
Herbatniki 57
Jabłka 38
Jabłka suszone 29
Jogurt owocowy 36
Jogurt 0% tłuszczu 27
Jogurt czysty bez cukru 15
Jogurt naturalny 36
Kasza gryczana ugotowana 54
Kasza jaglana, ugotowana 71
Kasza manna 58
Kiełki fasoli Mung 25
Kiwi 52
Kleik ryżowy 90
Knedle ziemniaczane 52
Kukurydza słodka 53
Kukurydza z puszki 55
Kus kus gotowany 65
Laktoza 46
Lody z pełnego mleka 61
Maltoza 110
Makaron 65
Mango 55
Marchewka długo gotowana 85
Marchewka świeża 30
Mąka kukurydziana 70
Melon 65
Miód 87
Mleko odtłuszczone 32
Mleko pełne 3% tłuszczu 27
Mleko słodzone, zagęszczone 61
Mleko zsiadłe 32
Morele suszone 30
Morele świeże 15
Nutella 33
Orzechy 22
Orzeszki ziemne, solone, prażone 14
Otręby owsiane 55
Płatki kukurydziane 84
Płatki owsiane błyskawiczne 85
Płatki ryżowe 80
Pomarańcza 44
Pomidory 15
Popcorn 72
Proso 70
Rodzynki 64
Ryba 38
Ryż Basmati gotowany 60
Ryż biały gotowany 70
Ryż brązowy (naturalny) gotowany 55
Ryż długoziarnisty gotowany 56
Rzepa 72
Soczewica z puszki 44
Soczewica zielona gotowana 30
Soja 14
Soja z puszki 18
Sok ananasowy 46
Sok grejfrutowy 48
Sok jabłkowy 40
Sok pomarańczowy 52
Sok pomidorowy bez cukru 38
Sok z marchwi świeży 43
Śliwki 30
Truskawki 40
Winogrona 46
Wiśnie 25
Ziarna całe pszenicy 41
Ziarna całe żyta 34
Ziarno jęczmienia 25
Ziarno kukurydzy 69
Ziemniaki gotowane 95
Ziemniaki młode 57
Ziemniaki pieczone 85
Ziemniaki puree 90
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 17:16
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Sprostowanie

Założyłam ten watek w celu wymiany doświadczeń z zakresu znajomości diety
w PRAKTYCE., Czyli sprawdzonych, poprzez lata przygotowywania,takiej swojskiej a nie ksiązkowej. Bo tych przez te 20 lat choroby męża,trochę się nazbierało. Nie mówiąc o broszurkach dawanych członkom klubu do którego uczęszczał ok. 1o lat, tzn, do czasu wybudowania się i opuszczeniu miasta.
Dla tego kierowała mój apel do koleżanek , które maja z ta choroba styczność od lat i nabytą wiedzę w praktyce, nie książkowa, bo ta, owszem jest potrzebna, ale w pierwszej fazie choroby.w celu uzupełnienia wiedzy wyniesionej z przeszkolenia każdego cukrzyka przez lekarza, oraz ze szkoleń w klubach. .
To samo dotyczy znajomości podstawowej wiedzy, jak pobieranie krwi glukometrem z którym mam odczynienie, od przeszło 20 lat...nie stety.
WSTRZYKIWANIE INSULINY....i wszystko co z tym związane, to jak już pisałam we wstępie, mam dawno i dokładnie opanowane.
Tą wiedzę musiałam już posiadać z chwilą zabierania męża ze szpitala.
A i tak przez pierwsze trzy dni przychodziła pielęgniarka, aby dopilnować jak sobie radzę.

Ostatnio edytowane przez Jolina : 14-03-2010 o 22:28.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 17:24
zrycla's Avatar
zrycla zrycla jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 101
Domyślnie

Widac Julio jestesmy w pododnej sytuacji ; moj mąż ma 60 lat a o dystyplinie to mogę sobie pomarzyc Czasami jest cięzko na duszy jak sama insuliny nie dam to w życiu by nie wzjoł A skutki sa tragiczne nieraz przekonał się na własnej skurze Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 17:35
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jolina
Założyłam ten watek w celu wymiany doświadczeń z zakresu znajomości diety
w PRAKTYCE., Czyli sprawdzonych, poprzez lata przygotowywania,takiej swojskiej a nie ksiązkowej. Bo tych przez te 20 lat choroby meza,troche sie nazbierało. Nie mówiąc o broszurkach dawanych członkom klubu do którego uczęszczał ok. 1o lat, tzn, do czasu wybudowania się i opuszczeniu miasta.
Dla tego kierowała mój apel do lolezanek , ktore maja z ta choroba stycznośc od lat i nabytą wiedzę w praktyce, nie książkowa, bo ta, owszem jest potrzebna, ale w pierwszej fazie choroby.w celu uzupełnienia wiedzy wyniesionej z przeszkolenia każdego cukrzyka przez lekarza, oraz ze szkoleń w klubach. .
To samo dotyczy znajomości podstawowej wiedzy, jak pobieranie krwi glukometrem z którym mam odczynienie, od przeszło 20 lat...nie stety.
WSTRZYKIWANIE INSULINY....i wszystko co z tym zwiazane, to jak już pisałam we wstępie, mam dawno i dokładnie opanowane.
Tą wiedzę musiałam już posiadać z chwilą zabierania męża ze szpitala.
A i tak przez pierwsze trzy dni przychodziła pielęgniarka, aby dopilnować jak sobie radzę.
Jolino pytałam Cię na początku o jakie wiadomości Ci chodzi a jeżeli te wiadomości które Ci podałam są zbędne przecież zawsze mogę te posty usunąć,widocznie źle Cię zrozumiałam a chciałam Ci pomóc.W zmaganiach z tą chorobą jestem weteranką i trochę wprawiona ale swoimi wiadomościami nie zamierzałam Cię urazić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 17:43
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Już w drugim poście pytałem, o co chodzi konkretnie, ale odpowiedzi nie było.
Poza tym dobrze by było, aby watek trwał nadal, bo może się pojawić wiele ciekawych spraw.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 19:32
jagodka.g jagodka.g jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: warszawa
Posty: 3
Domyślnie

Powrót do natury, powrót do zdrowia.Ja piję virumin, herbatkę z łuski gryki.Mogę sobie nawet pofolgować z jedzeniem.Łuska gryki wspaniale reguluje poziom cukru.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 19:42
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Napisz o tym coś więcej!
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 20:09
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Ja z ciekawością przeczytałam o indeksie glikemicznym.Na tym watku powinny się pojawiać wszelkie informacje dotyczące zarówno początkujących jak i zaawansowanych cukrzyków..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Coś smacznego dla diabetyka Anonymous Dieta 15 16-11-2010 17:34
Klub Seniora. Justynusia Wrocław 6 06-05-2009 16:07
Klub Raczków Basia. Choroby, badania, terapie 505 23-08-2008 10:40
Klub Bilderberg Dariusz Kosiur Społeczeństwo - wątki archiwalne 10 16-08-2008 12:12
Taurus klub kufa86 Różności - wątki archiwalne 32 11-05-2008 12:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.