menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 09-06-2010, 22:28
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie *** Co mnie zdziwiło, wzruszyło, zaciekawiło***


Dziś wzruszyła mnie ta piosenka - do łez.

http://www.youtube.com/watch?v=xy4AB4t2gh4
  #2  
Nieprzeczytane 09-06-2010, 22:46
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Na rynku ukazała się nowa książka Marcina Szczygielskiego, prywatnie partnera Tomasza Raczka, "Bierki". Co sądzicie o okładce?
  #3  
Nieprzeczytane 09-06-2010, 22:56
alja9 alja9 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 276
Domyślnie

mnie wzruszył mój Pan, który bardzo chce mieć w chacie zwierzaka i zapytał mnie dzisiaj czy jak kupi jutro koszatniczkę to czy będę ją razem z nim kochać...

co do okładki książki to zaczynają mnie już takie obrazki brzydzić, pomimo iż sukces komercyjny wydawcom zapewnią...
  #4  
Nieprzeczytane 09-06-2010, 22:58
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cieszę się, że w tym wątku podzieliłaś się swoim wzruszeniem, no i oczywiście życzę wspaniałego zwierzaczka w domu.
  #5  
Nieprzeczytane 09-06-2010, 23:01
alja9 alja9 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 276
Domyślnie

Co do wzruszeń to "jestem pierwsza" wiec pewnie tutaj zamieszkam w tym wątku
  #6  
Nieprzeczytane 09-06-2010, 23:59
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

(odłamałam gałąź miłości...)

odłamałam gałąź miłości
umarłą pochowałam w ziemi
i spójrz
mój ogród rozkwitł

nie można zabić miłości

jeśli ją w ziemi pogrzebiesz
odrasta
jeśli w powietrze rzucisz
liście je skrzydłami
jeśli w wodę
skrzelą błyska
jeśli w noc
świeci

więc ją pogrzebać chciałam w moim sercu
ale serce miłości mojej było domem
moje serce otwarło swoje drzwi sercowe
i rozdzwoniło śpiewem swoje sercowe ściany
moje serce tańczyło na wierzchołkach palców

więc pogrzebałam moją miłość w głowie
i pytali ludzie
dlaczego moja głowa ma kształt kwiatu
i dlaczego moje oczy świecą jak dwie gwiazdy
i dlaczego moje wargi czerwieńsze są niż świt

chwyciłam miłość aby ją połamać
lecz giętka była oplotła mi ręce
i moje ręce związane miłością
pytają ludzie czyim jestem więźniem


Halina Poświatowska
  #7  
Nieprzeczytane 10-06-2010, 00:40
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał saguela
Na rynku ukazała się nowa książka Marcina Szczygielskiego, prywatnie partnera Tomasza Raczka, "Bierki". Co sądzicie o okładce?

mnie się podoba a i treść książki pewnie ciekawa.
Co jak co ale autor jest o dużej inteligencji.
__________________
  #8  
Nieprzeczytane 10-06-2010, 00:55
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Przyznaję, hmm że coraz mniej mnie dziwi coś tam, wzrusza
czasem muzyka a zaciekawienie pojawia się rzadko.
Trochę czasu żyję a z czasem powszednieje prawie wszystko.
__________________
  #9  
Nieprzeczytane 10-06-2010, 02:21
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

A może taka muzyka spodoba Ci się artafilko?

http://www.youtube.com/watch?v=zBDu7RsH-Kc
  #10  
Nieprzeczytane 10-06-2010, 11:03
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Wibi, dziękuję za próbę wzruszenia naszej koleżanki z forum
Ja dzisiaj wzruszyłam się piosenką Edyty Geppert i zapraszam do posłuchania piosenki z samego rana.
http://www.youtube.com/watch?v=UUrXq...eature=related
  #11  
Nieprzeczytane 10-06-2010, 11:29
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Mnie wzrusza muzyka Chopina..jest tam taka dawka emocji, która współwibruje z moimi emocjami w każdej chwili mojego życia...wogóle muzyka jest czymś niesamowitym w trudnych chwilach potrafi zabić emocjonalnie a w radosnych uskrzydlic niemozliwie.....wzruszają mnie oczy zwierząt, bezradnosc ich wobec człowieka, który potrafi byc tak okrutnym "bratem większym"......
  #12  
Nieprzeczytane 10-06-2010, 12:00
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Nie W tytule wątku niema słowa oburzyło, bo można było łagodniej :(

Hołdys o Kaczyńskim: "Ponury CH*J! Parszywy posraniec!"


Kampania prezydencka wkracza w decydującą fazę - już 20. czerwca odbędzie się pierwsza tura wyborów. Emocji jest więc coraz więcej. Niestety, głównie tych niezdrowych
. Serwis piszący o aktualnościach na Facebooku, Fejsik.pl, zauważył, że Zbigniew Hołdys, były muzyk
zespołu Perfect, słynacy z ostrego języka i tego, że ma dużo do powiedzenia na każdy temat, skomentował we wpisie na swoim publicznie dostępnym profilu kampanię Jarosława Kaczyńskiego. Zdjęcie
przedstawiające puste haki wiszące w szafie zamiast wieszaków Hołdys podpisał: Widok z szafy Jarosława Kaczyńskiego. Ponurego średniowiecznego chuja.


Dalej jest jeszcze ostrzej:


Żaden ubek znany mi z imienia i nazwiska nie narobił tyle gnoju w relacjach między Polakami, co ten posraniec. Najbardziej parszywa postać, jaką pamiętam, a pamiętam nawet Władka Gomułkę dobrze. Powinno się go wpakować do Wastoka i wystrzelić w kosmos bez możliwości powrotu kiedykolwiek.

Dostęp
do wpisów Hołdysa mają wszyscy - nie trzeba być nawet jego znajomym
. Znajomi Hołdysa poparli jego wpis. Zobacz: "Ponury chuj" - komentarze.

Jak uważacie, czy osoby publiczne powinny wznosić poziom debaty publicznej na takie wyżyny?
  #13  
Nieprzeczytane 10-06-2010, 13:49
Mekintosz's Avatar
Mekintosz Mekintosz jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Kraków
Posty: 242
Domyślnie

Cytat:
Napisał saguela
Na rynku ukazała się nowa książka Marcina Szczygielskiego, prywatnie partnera Tomasza Raczka, "Bierki". Co sądzicie o okładce?
Dziwna ta okładka. Jeśli to opowieść o związku gejowskim, to
tatuaż kobiecych nóg w szpilkach na męskim udzie jest nie na miejscu.
__________________
Myślę, więc jestem - Nie myślę, więc "Trwam" ... A wyborów dokonujemy sami.
  #14  
Nieprzeczytane 10-06-2010, 14:02
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

[quote=saguela
Jak uważacie, czy osoby publiczne powinny wznosić poziom debaty publicznej na takie wyżyny?[/QUOTE]

Poziom debaty publicznej już dawno jest na tych"wyżynach" i znaczny w tym udział ma Kaczyński i jego formacja oczywiście pozostali z dużą przyjemnością twórczo rozwijają taką debatę to jest wyjątkowo proste i nie męczące przecież.
  #15  
Nieprzeczytane 10-06-2010, 18:31
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Dałkowska o paleniu i sadzeniu trawki


Ewa Dałkowska (63 l.), aktorka znana m.in. z filmów "Medium", "Korczak" czy "Bez znieczulenia", opowiedziała o czasach młodości. Była niepokorna i zbuntowana, lubiła ryzyko i eksperymenty. Zdarzało jej się nawet palić trawkę.

- Narkotyki nigdy mnie nie pociągały. Poza marihuaną nie próbowałam żadnych innych - opowiada w wywiadzie dla magazynu "Rewia".

Pierwszego skręta zapaliła z przyjacielem domu: - Myślałam, że umrę, tak bardzo źle się potem czułam. Nasz przyjaciel dał mi potem nasionka i mieliśmy ją w doniczce na balkonie. Gdy wyrosła, zapaliłam ją z mężem. Potem jeszcze raz zapaliłam z Wojtkiem Pszoniakiem, gdy byliśmy w Ameryce. Wojtek był zabawny, sytuacja była zabawna. Na tym to się skończyło. Trudno nazwać to epizodem. Pamiętam jedynie, że za pierwszym razem było to nieprzyjemne ciepło.
czytaj dalej


Aktorka w wywiadzie wspomina również swoje drugie małżeństwo, do którego... zmusił ją ojciec. Chciała żyć na kocią łapę, nie była przekonana do instytucji małżeństwa. - Ojciec na ten temat rozmawiał ze mną w sposób zasadniczy, bo zasady miał proste jak drut. Uważał, że jeżeli ludzie są ze sobą, to powinni być związani węzłem małżeńskim. On z moją mamą był w związku przez 50 lat, uchodzili zawsze za wzorowe małżeństwo.

Aktorkę do małżeństwa przekonał... przekaz pieniężny: - Tłumaczyłam ojcu, że nie ulegnę. Mówiłam, że jak będę miała dziecko, to wtedy się zobaczy. Któregoś dnia przesłał mi przekaz na kwotę 5 tys. zł, co było dużą sumą. W przekazie była adnotacja: na koszta wesela. Mówiłam ojcu, że nie chodzi mi o pieniądze, ale skoro już przyszły, to podjęłam decyzję i cała przekazana suma rzeczywiście poszła na wesele.

Przypomnijmy, że aktorka w wyborach prezydenckich popiera Jarosława Kaczyńskiego.

Z Ewą Dałkowską rozmawiał Bogdan Kuncewicz. Cały wywiad w najnowszym, 23 numerze magazynu "Rewia" - w kioskach od 9 czerwca!
  #16  
Nieprzeczytane 10-06-2010, 22:07
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Elzbietko, nalezaloby się zastanowic , czy Hołdys jest jeszcze osoba publiczną. Myslę, że szuka taniego poklasku. A, że jest chamski- no coż , takich czasow dozylysmy. A on dzięki swemu chamskiemu pisaniu i postępowaniu, dopial swego, bo zaczeto o nim mówic- to sama widzisz.... Polityka zawsze byla brudna i nieuczciwa, a maluczcy zyskują ... Ale przeciez my jestesmy ponad to.
  #17  
Nieprzeczytane 11-06-2010, 09:39
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Cyz tą kobietę będą szanowały jej dzieci?

Tak się leczy Felicjańska


Gorące plaże, piękne widoki i miłe towarzystwo. Tym wszystkim cieszy się teraz Ilona Felicjańska. Bynajmniej nie w samotności. Byłej modelki nie odstępuje bowiem wspaniały mężczyzna. Fakt dowiedział się, że ma na imię Hubert i jest właścicielem ekskluzywnego butiku w Mrągowie. Podobno łączy go z Iloną coś więcej niż przyjaźń. Czy to dzięki niemu na twarzy Felicjańskiej widać już spokój i radość kobiety zadowolonej z życia? Można przypuszczać, że tak.

A przecież jeszcze niedawno Ilona byłą strzępkiem nerwów. Najpierw pod wpływem alkoholu spowodowała wypadek, za który jeszcze nie odpowiedziała. Później w dramatycznym wywiadzie udzielonym stacji TVN przyznała się, że od lat zmaga się z alkoholizmem i podjęła kolejną próbę pokonania nałogu. Jakby tego było mało, w innym wywiadzie zdradziła, że również w jej małżeństwie z Andrzejem Rybkowskim (54 l.) nie dzieje się dobrze i szykuje już dokumenty rozwodowe.

Ale jak to w życiu bywa, po złym okresie przychodzi dobry. A widząc Ilonę czule przytuloną do ramienia swojego towarzysza, nie można mieć wątpliwości, że w jej przypadku jest to zmiana na lepsze. A może być jeszcze lepiej. Słoneczna Majorka to dopiero początek eskapady celebrytki. Według naszych informacji, Ilona obecnie bawi się Las Palmas, później wraz z grupą przyjaciół rusza dalej w świat.

Cóż, nowe uniesienia potrafią przecież wyleczyć z każdej przypadłości. Być może nawet z choroby alkoholowej, a już na pewno ze złamanego serca.
  #18  
Nieprzeczytane 11-06-2010, 10:40
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Mówią,ze jak matka jest szczęsliwa to dzieci też.Nie rozumiem dlaczego miałyby jej nie sznować.Lepiej ,zeby tkwiła przy mężu,który się nią nie zajmował i piła alkohol?Tak chyba jest lepiej ,przede wszystkim dla niej.Mnie sie to podoba,ale ponoc ja jestem inna,bardzo wyluzowana i nic mnie dziwi..Pozdrawiam cieplutko.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #19  
Nieprzeczytane 11-06-2010, 12:12
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Anielko, a chciałabyś, aby Twoje dzieci czytały w każdym brukowcu na Twój temat?
Ja uważam, że odrobina wstydu by się tej pani przydała.
Robi wszystko by o niej pisać i nie ważne, czy dobrze, czy źle, oby tylko pisali, ale jest to zgubny zabieg, bo wystarczy poczytać komentarze ludzi.
  #20  
Nieprzeczytane 11-06-2010, 12:22
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Od dziś bojkotuję Fakty w TVN

Sianecki WYLECIAŁ Z "FAKTÓW"! Nie wiadomo, czy zostanie w TVN!


Tomasz Sianecki, którego widzowie kojarzą głównie ze Szkła Kontaktowego oraz końcowych, często satyrycznych felietonów na koniec Faktów, nie będzie już pracował w redakcji serwisu informacyjnego TVN. Jak dowiedziała się Gazeta Wyborcza, został zwolniony, lub odszedł, z redakcji.



Tak, to prawda - mówi rzecznik stacji, Kamil Smoląg. Tomasz Sianecki odchodzi z "Faktów". Pytany o to, czy dziennikarz został zwolniony przez
szefa faktów, Kamila Durczoka, odpowiedział: Przyczyny odejścia to wewnętrzna sprawa firmy, której nie będziemy ujawniać. Jednocześnie GW dotarła do informacji
, z których wynika, że Sianecki wysłał do swoich redakcyjnych kolegów
maila z opisem swojej sytuacji.



Sam zainteresowany nie chciał komentować sprawy publicznie. Wszelkie pytania w tej sprawie proszę kierować do redaktora naczelnego "Faktów" Kamila Durczoka - powtarzał. Durczok również nie udziela w tej sprawie informacji. Nieoficjalnie jednak mówi się o tym, że zwolnienie to efekt wielomiesięcznego konfliktu pomiędzy dwoma dziennikarzami. Nie wiadomo w związku z tym, czy Sianecki w ogóle zostanie w TVN.



Naszą intencją jest, by kontynuował pracę w grupie
- zapewnił rzecznik stacji. Stwierdził również, że szefowie TVN mają o tym wkrótce rozmawiać z dziennikarzem.



Jak myślicie, czy Durczok ma tak silną pozycję
, że mógł pozbawić pracy tak doświadczonego dziennikarza? Przypomnijmy, że Sianecki tworzył Fakty od początku i jest związany z TVN-em od 12 lat, Durczok - od 4.
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.