menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 25-08-2008, 03:00
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Pani Helena jest piękna kobietą ,ma śmiejące się czarne ,bardzo żywe oczy w pięknej oprawie ,gęste szpakowate włosy ,Pani Helena jest kobietą bardzo inteligentną,oczytaną ,dowcipną ,zainteresowaną wszystkim co dzieje się dookoła,kiedy Pani Helena się śmieje to jakby dzwoniły dzwoneczki ,ale śmieje się coraz rzadziej.Pani Helena porusza się z trudem ,musi używać "koziołka",żle widzi,ma zawroty głowy.Pani Helena ma 85 lat i mieszka w domu "spokojnej starości" w pachnącej sosnami podwarszawskiej miejscowości.Życie tak się ułożyło ,że Pani Helena jest sama -chociaż ma dwoje dzieci i jakieś wnuki-ale nie mogą się nią opiekowac bo są daleko.Pani Helena sprzedała swoje mieszkanie i w zw .z tym nie ma prawa do dofinansowania płaci więc w Domu pełną stawkę .Opieka jest dobra.Jedzenie znośne .Tylko....nic kompletnie się nie dzieje swiat p.Heleny to jej malenki pokoik (z własnymi meblami ,a jakże) jęcząca sąsiadka za ścianą (pełna demencja),zejście na posiłki -jeśli jest w stanie (a jeśli nie -posiłki przyjeżdżają na gorę) i ewentualnie spacer wokół domu z przystankiem na ławce pod sosnami.Smutne prawda.
Straszne jest to ,że ludzi starych traktuje się jak przezroczystych nie uwzględnia się ich potrzeb wyjścia gdzieś spotkania z kimś .Nie ma wycieczek ,nie ma nawet saloniku gdzie mogliby razem pooglądać TV ,poczytać prasę, porozmawiać .Po Domu snują się smutne staruszki witające radosnym uśmiechem każdego z zewnątrz kto zauważy ,zagada ,uśmiechnie się....jak dzieci w domu dziecka .
Marbello twój pomysł jest świetny ,ale dla ludzi na jakimś poziomie finansowym-dlaczego domy dofinansowywane przez opiekę społ.nie dbają o potrzeby duchowe swoich podopiecznych,zabierając im większą część emerytury -przecież wszędzie tym zarządzają ludzie ,którzy mają starych rodziców ,babcie dziadków ,którzy wreszcie sami pewnego dnia będą starzy .Czy tak ma to wyglądać?????
Alisiu,no comments-kula w płot i kaszana for ever dla ciebie-a już zaczęłam się do ciebie przekonywać -błąd
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 25-08-2008, 04:14
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie

.Pani Helena ma 85 lat i mieszka w domu "spokojnej starości" w pachnącej sosnami podwarszawskiej miejscowości.Życie tak się ułożyło ,że Pani Helena jest sama -chociaż ma dwoje dzieci i jakieś wnuki-ale nie mogą się nią opiekowac bo są daleko.Pani Helena sprzedała swoje mieszkanie i w zw .z tym nie ma prawa do dofinansowania płaci więc w Domu pełną stawkę .Opieka jest dobra.Jedzenie znośne .Tylko....nic kompletnie się nie dzieje swiat p.Heleny to jej malenki pokoik (z własnymi meblami ,a jakże) jęcząca sąsiadka za ścianą (pełna demencja),zejście na posiłki -jeśli jest w stanie (a jeśli nie -posiłki przyjeżdżają na gorę) i ewentualnie spacer wokół domu z przystankiem na ławce pod sosnami.Smutne prawda.

Nie Małgosiu to nie jest smutne.
Pani Helena nie martwi się co ma kupić, jedzenie ,czy leki
Pani Helena nie boi sie co zrobi jak już nie poradzi sobie z domowymi obowiązkami
Pani Helena nie leży chora w nocy i nie marzy aby jej kto podal szklankę wody , a rano zapytał jak się czujesz?..
Pani Helena "jeszcze jest sprawna " patrzy i widzi jak po ulicy spaceruja babcie z dziecmi , wnukami ...
Pani Helena czeka, marzy... czasem płacze
Panią Helenę nie stac na wnuki na " milosc" najbliższych ,
Pani Helena jest tyle warta ile moze dać,dzieciom , wnukom jeżeli nie może dać ,jest niepotrzebna, nie ma dla niej czasu
Panią Helenę nie stać nawet na Dom starcow, mimo że cale zycie ciężko pracowala ...
Pani Helena marzy o domu pachnacym sosnami ale jej na to nie stac ,
I to jest smutne . ..
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 25-08-2008, 08:05
Alisia's Avatar
Alisia Alisia jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdzies w Swiecie
Posty: 472
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
W poniedzialek powinny sie pokazac na ISS informacje na temat jak to wyglada w Niemczech , Francji i zaczyna byc popularne w Hiszpanii. Bardzo popularne struktury dla ludzi od 50+....... .Jezeli znacie francuski mozecie sie wlaczyc na strone: www.cocon3s.fr
Stare lata nalezy przygotowac strannie etap po etapie aby nie bylo za pozno. Liczenie na dzieci i wnuczki - troche nierealne w XXI wielu.



Najbardziej polskego seniora interesuje jakie warunki sa w DSS we Francji,szczegolnie te na Riwierze,Niemcy budza mniejsze zainteresowanie,bo to prawie jak w Polsce, za to Hiszpania ,bedzie oblegana,juz widze te tlumy szczegolnie po tym co tak madzre i ze znajomoscia realiow napisala Tarninka.
========================================

Stare lata nalezy przygotowac strannie etap po etapie aby nie bylo za pozno. Liczenie na dzieci i wnuczki - troche nierealne

========================================
Pozwolilam sobie "zakopiowac"odkrywcza mysl i jakze na czasie,sama mlodziez tu i wlasnie po tym apelu zacznie planowac krok po kroku nastepne 20 lat.


Prosze nie odczytywac tego ,jako sarkazmu skierowanego do Seniorow,
Obnazam stwarzanie iluzji,mozna wkleic do wirtualnej rzeczywistosci sypialnie z lozkiem pod baldachimem i lazienke
z wielka wanna obstawiona swiecami,ale po zgaszeniu komputera "rzeczywistosc skrzeczy'
"Miec marzenia -swietnie,ale nie ulude.
Uwazam ze DSS to powinna byc ostatecznosc.
Matka wyzywila kilkoro dzieci,to te kilkoro ma wyzywic rodzicow.
Nie ma co sie zachwycac idea getta dla staruszkow,
niestety starosc to nie autokar wycieczkowy ,z ktorego mozna wysiac ,aby rozprostowac nogi,to stan pernamentny,ale poki co....wesole ....itd.

Ostatnio edytowane przez Alisia : 25-08-2008 o 11:23.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 25-08-2008, 17:06
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie Tar-Ninko

To bardzo madre i prawdziwe co napisałaś o Pani Helenie, jest samotna i to boli najbardziej, całe szczęście, że "Dom" może zapewnić jej godne życie. Chcę wam opowiedziec o mojej sąsiadce z wieżowca. Jest od lat wdową, mieszkała z synem, który się nią opiekował i to właśnie syn zmarł pewnego ranka za zawał serca. Oniemieliśmy z przerażenia mysląc co z nią teraz będzie. Pani Z poprosiła mnie (mieszkam drzwi w drzwi) o załatwienie opiekunki z pomocy społecznej. Tu przeszłam prawdziwe schody (papiery, dokumenty, odcinki renty, odległe terminy itp) i drapiąc się po tych schodach wyszukałam prywatnie działającą opiekunkę, koszt mniejszy niż w opiece państwowej. Zaczęła przychodzić, dyskretnie ją obserwowałam i inne sąsiadki również. Okazała się super osobą, serdecznie zaprzyjaźniła się z Panią Z i do dzisiaj (a jest to juz ponad 5 lat) przychodzi i zajmuje się starszą panią. Pani Z mieszka nadal w swoim mieszkaniu, ma opiekę i towarzystwo i widzę, że jest na prawdę szczęśliwa chociaż została samiuteńka na świecie. To pocieszająca historia, mozna i tak ułożyć sobie starość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 25-08-2008, 17:39
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Maju

Cytat:
Napisał maja59
To bardzo madre i prawdziwe co napisałaś o Pani Helenie, jest samotna i to boli najbardziej, całe szczęście, że "Dom" może zapewnić jej godne życie. Chcę wam opowiedziec o mojej sąsiadce z wieżowca. Jest od lat wdową, mieszkała z synem, który się nią opiekował i to właśnie syn zmarł pewnego ranka za zawał serca. Oniemieliśmy z przerażenia mysląc co z nią teraz będzie. Pani Z poprosiła mnie (mieszkam drzwi w drzwi) o załatwienie opiekunki z pomocy społecznej. Tu przeszłam prawdziwe schody (papiery, dokumenty, odcinki renty, odległe terminy itp) i drapiąc się po tych schodach wyszukałam prywatnie działającą opiekunkę, koszt mniejszy niż w opiece państwowej. Zaczęła przychodzić, dyskretnie ją obserwowałam i inne sąsiadki również. Okazała się super osobą, serdecznie zaprzyjaźniła się z Panią Z i do dzisiaj (a jest to juz ponad 5 lat) przychodzi i zajmuje się starszą panią. Pani Z mieszka nadal w swoim mieszkaniu, ma opiekę i towarzystwo i widzę, że jest na prawdę szczęśliwa chociaż została samiuteńka na świecie. To pocieszająca historia, mozna i tak ułożyć sobie starość.
masz częściowo rację, życie pisze przerózne scenariusze i może zdarzyć się tak, że Pani Heleny nie będzie stać na żadną opiekunkę bo dostaje do ręki co miesiąc 800 zł emerytury. Smutne to ale prawdziwe, takich emerytów mamy sporo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 01:18
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Dlaczego zawsze wszelkie dyskusje kończy biadolenie nt wysokości emerytury i samotności-chodziło mi o coś zupełnie innego .Człowiek stary to nie jest inny gatunek o innych niż mlodsi potrzebach Dlatego skandalem jest moim zdaniem tworzenie domów w których w niezłych warunkach się "dożywa" .Dlaczego w Holandii wszedzie widzialam autobusiki z seniorami z domów opieki ,którzy byli wożenia do muzeów ,na wycieczki i td .Dlaczego u nas owszem dofinansowuje się "dożycie" (większość pensjonariuszy domu o którym pisalam placi coś ok 600 zł-bo pobyt tam jest dofinansowywany przez MOPS czy inne coś -moja Pani Helena jest jedną z nielicznych osób płacacych pełną stawkę).Dlacvzego straych ludzi pozbawia się godności ,osobowosci wrzucając ich do jednego worka z nalepka "stary" .O to mi chodziło i to nie ma nic wspolnego z wysokością emerytury .Powody dla których człowiek zostaje na starość sam są róz ,ale nie o tym teraz rozmawiamy ,ale skoro ktoś (szeroko pojety) podejmuje się opieki nad samotnymi ludźmi w zaawansowanym wieku to nie może traktować ich jak grupy niedorozwiniętych niemowlaków -jedzenie ,spanie ,opieka zdrowotna i szlus...w tych domach przebywają ludzie o róznym poziomie intelektualnym ,roznych potrzebach i róznym stanie zdrowia i każdy powinien tam mieć szansę na względnie normalne zycie i zaspakajanie nie tylko elementarnych potrzeb.To mnie oburza .A wszystkim polecam przedstawienie "Stara" odbywające się codziennie na pl.Konstytucji w Wwie.To jest własnie o tym.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 01:48
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Malgosiu i tu się z Tobą zgadzam,tylko dlaczego tam w Warszawie po sejmie "plątają"starsi od nas i nikt nie przypina im latki stary steterczaly,a do tego nie jeden mocherowieć.Nic nie dzialają na rzecz wlasnie seniorów.Tylko wymyslają durne przepisy...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 01:52
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Otóż to ineczko ,tyle ,ze moim zdaniem wszędzie i zawsze wszystko zalezy od człowieka ,który jest na końcu tego łańcucha ustaw i postanowień,ale zgadzam się z Tobą ,że na początku są jakieś rozwiązania systemowe ,których u nasz brak czegokolwiek się nie dotkniesz ,a jak już nawet są to stosowane przez urzędasów zwanych pracownikami społecznymi bez rozumu i wyczucia .Reklama społeczna jest potrzebna powolne przekształcanie podejścia społeczeństwa do nas ludzi hmmm starszych i jeszcze starszych itd itd.Udało się namówić piękne polskie dziewczęta ,żeby goliły nogi ,udało się nieco zmienić nasze obyczaje kulinarne ,udaje się pomalu uwrażliwiać społeczeństwo na przemoc wobec dzieci i zmieniac podejscie do wychowania ,następna rzecz to trzeba zmieniac podejście do starości ..bo jest nas co raz więcej.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 02:00
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Dlaczego zawsze wszelkie dyskusje kończy biadolenie nt wysokości emerytury i samotności-chodziło mi o coś zupełnie innego .Człowiek stary to nie jest inny gatunek o innych niż mlodsi potrzebach Dlatego skandalem jest moim zdaniem tworzenie domów w których w niezłych warunkach się "dożywa" .Dlaczego w Holandii wszedzie widzialam autobusiki z seniorami z domów opieki ,którzy byli wożenia do muzeów ,na wycieczki i td .Dlaczego u nas owszem dofinansowuje się "dożycie" (większość pensjonariuszy domu o którym pisalam placi coś ok 600 zł-bo pobyt tam jest dofinansowywany przez MOPS czy inne coś -moja Pani Helena jest jedną z nielicznych osób płacacych pełną stawkę).Dlacvzego straych ludzi pozbawia się godności ,osobowosci wrzucając ich do jednego worka z nalepka "stary" .O to mi chodziło i to nie ma nic wspolnego z wysokością emerytury .Powody dla których człowiek zostaje na starość sam są róz ,ale nie o tym teraz rozmawiamy ,ale skoro ktoś (szeroko pojety) podejmuje się opieki nad samotnymi ludźmi w zaawansowanym wieku to nie może traktować ich jak grupy niedorozwiniętych niemowlaków -jedzenie ,spanie ,opieka zdrowotna i szlus...w tych domach przebywają ludzie o róznym poziomie intelektualnym ,roznych potrzebach i róznym stanie zdrowia i każdy powinien tam mieć szansę na względnie normalne zycie i zaspakajanie nie tylko elementarnych potrzeb.To mnie oburza .A wszystkim polecam przedstawienie "Stara" odbywające się codziennie na pl.Konstytucji w Wwie.To jest własnie o tym.

Malgosiu, wlasnie aby tego uniknac napisalam dla ISS jak sie organizuja seniorzy w Niemczech, Francji i Hiszpanii. Sa to przyklady seniorow, ktorych emerytury sa zaliczane do tzw grupy srednio zarabiajacych, to znaczy 60% popularnosci emerytalnej. Wlasnie aby uniknac traktowania na "poziomie", dziecka, byc traktowanym godnie, nie dac sie zywcem pogrzebac - tworza sami odpowiednie struktury. Uwazam, ze w Polsce jest to mozliwe i bardzo wskazane. W koncu nikt nikogo do niczego nie zmusza. Jezeli ludzie sa zadowoleni siedzeniem na starosc z dziecmi i wnukami - ich sprawa, inni chca byc wolni, niezalezni i korzystac godnie z ostatnich dni, ktore im zostaly. Osobiscie nie bylabym szczesliwa, gdybym byla zdana tylko na jedna opiekunke i musiala ja znosic 24/24. Z daleka wole dobrze zorganizowana strukture z lekarzem, pielegniarka, mikrobusem lub autobusikiem do dyspozycji seniorow, dobrze zaplanowane zajecia i rozrywki. Dlatego powtarzam - starosc nalezy przygotowac i nie czekac na ostatni moment.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 02:09
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Muszę przeczytać ten tekst brzmi bardzo zachęcająco i chyba to jest to o co mi chodzi z grubsza .Tym niemniej wydaje mi się ,ze skoro istnieje opieka spol.dla najubozszych emerytów to owa opieka powinna dbać także o ich ducha nie tylko cialo.Też nie uwazam za szczyt szczęścia spędzanie resztek aktywnych mniej lub bardziej lat z wnukami -bo to też jest rodzaj upupiania .." bo mamusia taka szczesliwa ze może nam pomoc" a g.....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 02:13
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Muszę przeczytać ten tekst brzmi bardzo zachęcająco i chyba to jest to o co mi chodzi z grubsza .Tym niemniej wydaje mi się ,ze skoro istnieje opieka spol.dla najubozszych emerytów to owa opieka powinna dbać także o ich ducha nie tylko cialo.Też nie uwazam za szczyt szczęścia spędzanie resztek aktywnych mniej lub bardziej lat z wnukami -bo to też jest rodzaj upupiania .." bo mamusia taka szczesliwa ze może nam pomoc" a g.....
Hania obiecala, ze ten tekst ukaze sie po 3 wrzesnia. Mozesz ja zapytac.
Najsmiesniejsze, ze te nowe "trendy" nie sa wcale drozsze od spolecznych tzw "socjalnych" domow starca. Kwestia organizacji, samo dyscypliny i doboru ludzi. Wlasnie dla ducha i ciala.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 02:23
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Hania obiecala, ze ten tekst ukaze sie po 3 wrzesnia. Mozesz ja zapytac.
Najsmiesniejsze, ze te nowe "trendy" nie sa wcale drozsze od spolecznych tzw "socjalnych" domow starca. Kwestia organizacji, samo dyscypliny i doboru ludzi. Wlasnie dla ducha i ciala.
Czekam więc z ciekawością na ten tekst bo to logiczne -jak wspólnoty mieszkaniowe ludziska płaczą ,że skąd ,że ich nie stać -a w praniu okazuje się ,że to o wiele tańsze niż zbiurokratyzowane spółdzielnie .Im mniej państwa w państwie tym lepiej to znane i słuszne.A poza tym z tego co już napisałaś -ważne jest,że to mieszkańcy decydują jak mieszkają ,co robią jak spędzają czas, sami sobie wynajmują ew. opiekunów ,personel itd czyli to oni decydują o sobie,oni są pracodawcami -to jest to o co chodzi ,a czego osoby hmmm w słusznym wieku, pozbawia tzw opieka społeczna.Która zapomina ,że to oni są dla pensjonariuszy DSS a nie odwrotnie .Ale w Polsce jeszcze chyba nasze dzieci muszą się zestarzeć ,żeby świadomość społeczna w tym względzie się zmieniła i nie tylko w tej dziedzinie -albowiem tabakiera ciągle uważa ,że to nos jest dla niej!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 02:34
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Czekam więc z ciekawością na ten tekst bo to logiczne -jak wspólnoty mieszkaniowe ludziska płaczą ,że skąd ,że ich nie stać -a w praniu okazuje się ,że to o wiele tańsze niż zbiurokratyzowane spółdzielnie .Im mniej państwa w państwie tym lepiej to znane i słuszne.A poza tym z tego co już napisałaś -ważne jest,że to mieszkańcy decydują jak mieszkają ,co robią jak spędzają czas, sami sobie wynajmują ew. opiekunów ,personel itd czyli to oni decydują o sobie,oni są pracodawcami -to jest to o co chodzi ,a czego osoby hmmm w słusznym wieku, pozbawia tzw opieka społeczna.Która zapomina ,że to oni są dla pensjonariuszy DSS a nie odwrotnie .Ale w Polsce jeszcze chyba nasze dzieci muszą się zestarzeć ,żeby świadomość społeczna w tym względzie się zmieniła i nie tylko w tej dziedzinie -albowiem tabakiera ciągle uważa ,że to nos jest dla niej!!!!
Exactly!!!! Co do zmiany swiadomosci - poprostu nalezy madrze wychowywac i przygotowywac spoleczenstwo i nie bac sie czegos nowego. I pewnie tu jest pies pogrzebany, zmienic mentalnosc - hmmmm....mysle, ze "poco a poco", jak mowiaja Hiszpanie (powolutku ale do skutku ) beda zmiany w tym sektorze. Poprostu zycie zmusi nas do znalezienia atrakcyjniejszych rozwiazan.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 20:37
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Jako staruszka ,będę chodzić do przedszkola takiego dla starszych ludzi..Moja córuś mi to obiecała i nawet wypatrzyła takie w Warszawie..

Warunek : nie chcę leżakować po obiedzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 20:39
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Jako staruszka ,będę chodzić do przedszkola takiego dla starszych ludzi..Moja córuś mi to obiecała i nawet wypatrzyła takie w Warszawie..

Warunek : nie chcę leżakować po obiedzie.

Uwidzimy, uwidzimy....do przedszkola ci sie zachcialo.....?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 23:04
bernarda's Avatar
bernarda bernarda jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 51
Pytanie

Długo pracuję z chorymi ,domy opieki w moim mieście jest od liku,są bardzo drogie ,te z dopłatą z NFZ pożal się ,sale wieloosobowe,dryl wojskowy,beznadzieja dnia codziennego,w oczach pensjonariusza strach,nie chciałabym w takim mieszkać,domy powinny istnieć bo jak nie ma sprawności to tam trzeba być bo kto pomoże?Samotność jest straszna schyłek życia dramatyczny,dzieci rodzina,sama nie wiem,domy tego typu dopiero się tworzą cena:średnio 3000 a renta czy emerytura od 450-1500 i co dalej?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 23:06
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Lidko

Cytat:
Napisał Lila
Jako staruszka ,będę chodzić do przedszkola takiego dla starszych ludzi..Moja córuś mi to obiecała i nawet wypatrzyła takie w Warszawie..

Warunek : nie chcę leżakować po obiedzie.
daj cynk gdzie jest to przedszkole to będziemy w jednej grupie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 23:11
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Bernardo

Cytat:
Napisał bernarda
Długo pracuję z chorymi ,domy opieki w moim mieście jest od liku,są bardzo drogie ,te z dopłatą z NFZ pożal się ,sale wieloosobowe,dryl wojskowy,beznadzieja dnia codziennego,w oczach pensjonariusza strach,nie chciałabym w takim mieszkać,domy powinny istnieć bo jak nie ma sprawności to tam trzeba być bo kto pomoże?Samotność jest straszna schyłek życia dramatyczny,dzieci rodzina,sama nie wiem,domy tego typu dopiero się tworzą cena:średnio 3000 a renta czy emerytura od 450-1500 i co dalej?
to prawda, prywatne domy dla większości emerytów nie są dostępne. Dlatego trzea robić wszystko żeby jak najdłużej zachować zdrowie i sprawność. Osobiście nie chciałabym znaleźć się w takim domu ani prywatnym ani państwowym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 23:12
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
daj cynk gdzie jest to przedszkole to będziemy w jednej grupie.

Moja przedsiębiorcza córuś twierdzi iż coś takiego istnieje.Taki dom dziennego pobytu.Pewnie wyobraża sobie,że mnie doń będzie odprowadzać przed pracą..
Hiii,Basiu z Tobą w jednej grupie to mogłabym nawet leżakować po obiadku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 23:29
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał bernarda
Długo pracuję z chorymi ,domy opieki w moim mieście jest od liku,są bardzo drogie ,te z dopłatą z NFZ pożal się ,sale wieloosobowe,dryl wojskowy,beznadzieja dnia codziennego,w oczach pensjonariusza strach,nie chciałabym w takim mieszkać,domy powinny istnieć bo jak nie ma sprawności to tam trzeba być bo kto pomoże?Samotność jest straszna schyłek życia dramatyczny,dzieci rodzina,sama nie wiem,domy tego typu dopiero się tworzą cena:średnio 3000 a renta czy emerytura od 450-1500 i co dalej?

Wlasnie dlatego nalezy zrobic wszystko co mozliwe aby uniknac wspolnych sal, rezimu wojskowego. Piszesz, ze sredni koszt godnego domu jest zl 3'000, renta 1'500. "Senior" napewno gdzies mieszka, pewnie jest to wlasne mieszkanie. Nalezy je sprzedac i dolozyc do renty - tak robia wszyscy na calym swiecie. Nie ma innego wyjscia, jezeli chce sie byc niezaleznym na starosc. Jestem pewna, ze beda rowniez zorganizowane Urzedy Porady Prawnej, ktore podszepna "seniorowi" rozwiazanie. Jezeli "senior" nie ma wystarczajacych funduszow na takie miejsce, moze nalezaloby aby dzieci cos pomogly. Jak do tej pory dzieci i wnuki ciagna od "seniora" a naiwny "senior" daje sie wykorzystywac. Jestem pewna, ze powoli znajdzie sie rozwiazania, ktore beda dostepne dla wszystkich. W zadnym przypadku nie nalezy opuszczac rak.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moda na Domy Seniora - komentarze ja2977 Ogólny 46 04-03-2020 15:45
Amerykańscy seniorzy remontują domy - komentarze Ewunia Ogólny 2 13-11-2006 12:49

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.