menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 10-01-2018, 20:16
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Leonie to że jest korupcja w przemyśle farmaceutycznym i co napisane New England Journal of Medicine i uzdrawiane w skali globu a potem kosmosu nie rozwiązuje problemów istniejących w Polskiej służbie zdrowia cierpiącej na brak środków.

Czy jesteś mili seniorzy za zwiększeniem podatków czy odpłatnością za wizytę u lekarza pierwszego kontaktu.O doubezpieczeniu i stworzeniu tym ludziom innych warunków opieki podstawowej.Czy odpłatność 20 zł czy 50 zł jest możliwa do zapłacenia przez rencistę czy emeryta . Na jaką cie stać kwotę by dodatkowo zapłacić .
Lila płaci 200 zł i ma wszystko z marszu.Ja w Krakowie umawiam się do hirurga telefonicznie opłata 150 zł.W ciągu dwu dni jest możliwość konsultacji z specjalistą lekarzem w niepublicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 11-01-2018, 14:17
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Zaistniałe warunki działania służb medycznych.Cz.II

2/. Działalność rynkowa monopoli farmaceutycznych w gospodarce kapitalistycznej.

Witam
Monopole farmaceutyczne działają w gospodarce kapitalistycznej, opartej na prywatnej własności środków produkcji. W kapitalizmie zakłada się samoregulowanie rynku, głównie przez prawo popytu oraz podaży. Natomiast monopole farmaceutyczne, kierując się własnym interesem maksymalizacji zysku, ustalają ceny na poziomie wyższym niż ceny, które mogłyby się kształtować na rynku konkurencyjnym. Monopole farmaceutyczne, aby być na rynku muszą również nieustannie się rozwijać, tego wymagają od nich kapitalistyczne prawa produkcji.

Przedsiębiorstwa te nie mogą więc być instytucjami dobroczynności publicznej. Muszą nieustannie walczyć, aby nie zbankrutować. Konkurują, robią wszystko, co umożliwia im pozostanie na rynku. Jak widać z poprzedniego postu - Historia korupcji, posiadają wielkie efekty w swoim postępowaniu. Należy podkreślić, że działają one w niezmiernie czułej dziedzinie dla ludzkości - jaką jest zdrowie. Jak wykazują badania CEBOS, w Polsce 97 % obywateli uważa, że największym dobrem dla człowieka jest właśnie zdrowie. Spodziewamy się więc, że to będzie docenione i uwzględnione w działalności instytucji pracujących w tej dziedzinie. Bądźmy realistami i obserwujmy świat taki, jaki faktycznie istnieje, a nie jakbyśmy sobie życzyli. Wtedy tylko znajdziemy warianty dla poprawy zdrowia, mogące zaistnieć w naszym działaniu.

Poniżej podaję wymowny przykład efektywnej działalności monopoli farmaceutycznych - Unia Europejska wydała dyrektywy, że od 1.04.2011 roku wszystkie produkty należące do tzw. medycyn tradycyjnych /medycyny chińskiej, ajurwedy, należą tu również lekarstwa tradycyjne pochodzenia ziołowego/ staną się nielegalne i ścigane przez prawo z urzędu. Na wydaną dyrektywę bardzo szeroko zaistniał sprzeciw mieszkańców w wielu krajach UE. Między innymi powstał we Francji Instytut Ochrony Zdrowia Naturalnego, działa on również w Polsce. Jego cele i misja to - "Szerzenie wiedzy na temat osiągnięć medycyny naturalnej oraz profilaktyki zdrowia. Chcemy odzyskać władzę nad swoim zdrowiem, które obecnie jest w rękach przemysłu farmaceutycznego".

Cele te można osiągnąć głównie przez zastąpienie leczenia objawów /skutków/ chorób niezakaźnych, leczeniem ich przyczyn. Pozdrawiam
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 11-01-2018, 21:42
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Lila placi dodatkowe ubezpieczenie- ja parę razy pisałam aby sie doubezpieczyć- nie za 200 a powiedzmy 50 pln. Ja płace circa 540 pln i to jest moje podstawowe ubezpieczenie- nie jestem doubezpieczona- bo jako sluzba zdrowia cos tam potrafie sobie zalatwić.Cala moja rodzina jest doubezpieczona w przedsiebiorstwach swoich męzow i mają wszystko na "cito"- bez zadnych kolejek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 11-01-2018, 21:45
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Mnie się ostatnio zdarzylo leczyć kardiologicznie i madry lekarz skreslil mi polowę leków zaaplikowanych przez szpital- jak najmniej leków- jak najwiecej ruchu- po co ladowac forse firmom farmaceutycznym?...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 11-01-2018, 22:54
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Lila placi dodatkowe ubezpieczenie- ja parę razy pisałam aby sie doubezpieczyć- nie za 200 a powiedzmy 50 pln. Ja płace circa 540 pln i to jest moje podstawowe ubezpieczenie- nie jestem doubezpieczona- bo jako sluzba zdrowia cos tam potrafie sobie zalatwić.Cala moja rodzina jest doubezpieczona w przedsiebiorstwach swoich męzow i mają wszystko na "cito"- bez zadnych kolejek.
Elu, mysle, ze doubepieczenie bedzie niedlugo koniecznoscia.
Koszty nowoczesnej medycyny galopuja a my zyjemy coraz dluzej
Nie bed Ci pisac jakie sa stawki ubezpieczen obwiazkowych i doubezpieczen w Szwajcarii - znasz je doskonale. Mozesz je smialo przeliczyc 1pln= 1 sfr...i aby. Warunki finansowe w obu krajach nieporownywalne i dla obywatela polskiego , ze srednim dochodem miesiecznym - niewyobrazalne.
Ale za to mamy wszystko na "cito", w jakiejkolwiek szerokosci geograficznej sie znajdziemy.
Osobiscie, pewnie moglabym funkcjonowac bez ubezpieczenia, ktore mam - porady lekarskie u mnie od reki i bezplatne.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 12-01-2018, 21:10
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Ta sytuacja powstała na własne życzenie. Większość chciała PiS-u, to ma dobrodziejstwo PiS-u. Kordaszewski (vel Rydzyk) grabi miliony, a plebs niech zdycha. Dobrze nam tak, że nam tak dobrze.
Przepraszam......ale co ma piernik do wiatraka?
Czy transformacja ustrojowa od 1989 roku zmierzała ku poprawie którejkolwiek dziedziny,czy raczej degradacji całego dorobku,bo jednak coś tam mieliśmy?.
Burzono wszystko po kolei, wciskając nam kit że wszystko co było ,to złe, a teraz to już będzie coraz lepiej.
Komu lepiej to lepiej. Że się pewne grupy niezle na tym dorobiły to każdy wie.
Nie ominęli i tzw.służby zdrowia. Wciąż było gorzej i gorzej......oczywiście dla chorych.
Leon wspomniał rzeczowo o monopolach farmaceutycznych na które Polska szeroko się otworzyła,wyzbywając się swoich firm. Zresztą nie tylko w tej dziedzinie Polska się otworzyła i stała kolonią dla obcego kapitału grubo przed znienawidzonym PIS-em.
Zaraz mnie wyśmiejecie, bo to są tylko moje spostrzeżenia .Cóż ja mogę wiedzieć o sferach politykierów...

Cytat:
Jak czytam te narzekania i opowieści historyczne to się zastanawiam nad pandemią demencji w Polsce i pleceniem trzy po trzy na temat ochrony zdrowia i rządzących.
Wankabor napisał jasno większość wybrała PiS głosując na niego
i na jego program. Odsyłam do programu PiS i jego satelitów.Wiedziały gały na co głosowały a teraz narzekają.
Priorytetem PiS nie była służba zdrowia.
Gały wybierały od 1989 roku różne ugrupowania,jeszcze nie było PIS-u
Wydaje mi się ,że macie alergię na PIS,kościół i jakiś dziwny kompleks ateisty.Gdzieś padło stwierdzenie,że przyznać się do ateizmu to samobójstwo.
Tak się złożyło,że miałam i w szkole ,i w pracy koleżanki ateistki ,i świetnie się dogadywałyśmy. Mogę tylko powiedzieć;to były osoby uczciwe, wzajemnie się szanowałyśmy. Jestem katoliczką,ale nigdy nie oceniam ludzi wg.przekonań religijnych,a wyłącznie zasad moralnych.To tyle.
A w kontekście winy za obecną sytuację w Polsce,
dedykuję wszystkim bardzo wymowną piosenkę,wystarczy słowo podmienić

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=jBmGMoOxqVQ

Winna była Mama Gdy miasto Chicago spłonęło marnie
Ludzie pletli, że
To krowa kopnęła latarnię
I tak zaczęło się
Lecz w tej gadce są prawdy dwie
Bo inni mówią, że...

Winna była Mama, Mamy to był błąd
Płomień jej oczu i ust jej żar
On Chicago w popiół starł
Winna była Mama, Mamy to był błąd

A w dziewięćset szóstym, gdy w San Francisco
Ziemia trzęsła się
To znów gadali, że wszystko
Sprawiły moce złe
Lecz w tej gadce są prawdy dwie
Bo inni mówią, że...

Winna była Mama, Mamy to był błąd
To ona w tańcu tupała tak
Że miasto poszło w drobny mak
Winna była Mama, Mamy to był błąd

A gdy w Kalifornii gorączka złota
Ogarnęła kraj
Zjeżdżała zewsząd hołota
Jak gdyby tu był raj
Lecz w tej gadce są prawdy dwie
Bo inni mówią, że...

Winna była Mama, Mamy to był błąd
Jej złotych włosów najzłotszy blask
Ten gorący zesłał czas
Wszystkiemu winna była Mama, Mamy to był błąd



ps.A pandemia demencji,autyzmu,choroby Alzheimera itp
także ma swoje żródło w systemie gospodarki i lecznictwie.
O tym także chyba Leon z Gdańska wspominał
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 13-01-2018, 16:31
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Gaduła

Cytat:
Napisał Vika
Przepraszam......ale co ma piernik do wiatraka?
Czy transformacja ustrojowa od 1989 roku zmierzała ku poprawie którejkolwiek dziedziny,czy raczej degradacji całego dorobku,bo jednak coś tam mieliśmy?.
Burzono wszystko po kolei, wciskając nam kit że wszystko co było ,to złe, a teraz to już będzie coraz lepiej.
Komu lepiej to lepiej. Że się pewne grupy niezle na tym dorobiły to każdy wie.

Nie mogę Viko odpowiedzieć na Twój post tylko dlatego, że jesteśmy obie Kielczankami, a obecnie stoimy na przeciwległych biegunach ideologicznych. Zawsze pragnę mieć przyjaciół , a nie wrogów.

A propos przysłowia: co ma piernik do wiatraka; - dużo. Wiatrak (dawniej) mielił ziarno na mąkę, a z mąki piecze się pierniki. W przyrodzie wszystko jest zależne jedno od drugiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 22-01-2018, 16:01
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Głos w dyskusji w związku z moimi postami.

Witam
Widzę, że moje ostatnie posty wywołały wiele reakcji. Możemy więc wspólnie szerzej spojrzeć na problemy naszego leczenia. Ja próbuję szukać źródła złego leczenia w Polsce. Rozumiem dramaty ludzi chorych i im bardzo współczuję. Bez spojrzenia na te sprawy z perspektywy globalnej, nie zrozumiemy dlaczego u nas dzieje się tak źle. Obecnie internet umożliwia wspólną walkę o nasze zdrowie.

Rozwiązanie poprawy leczenia ludzi nie polega na zwiększeniu nakładów finansowych na służbę zdrowia, ale na racjonalnym ich wykorzystywaniu. W roku 2013 w postach pt. "Dlaczego wzrosły kolejki do lekarzy" /adres: forum.gazeta.pl - nazwa użytkownika Leo.n82/ podawałem - Nakłady finansowe na służbę zdrowia w 2005r wynosiły 35 mild.zł, a w 2012r około 70 mild.zł. Mimo dwukrotnego zwiększenia środków budżetowych, kolejki do lekarzy nie zmniejszyły się, a odwrotnie znacznie się wydłużyły. Czy wymiana ludzi w Ministerstwie Zdrowia, lub zmiana Rządu może problem rozwiązać? Odpowiedź brzmi - nie. Występują tutaj sprawy bardziej skomplikowane.

Dalej w postach piszę - W/g Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 2.01.13 obecnie ilość specjalizacji lekarzy i lekarzy dentystów wynosi 77. Poprzednio jeden lekarz leczył jednocześnie kilka chorób. Obecnie nieraz na wyleczenie jednej choroby trzeba odwiedzić kilku specjalistów. Logiczne rozumowanie podpowiada, że po jakimś czasie należałoby przeprowadzić badania, jak sprawdzają się w praktyce dokonane zmiany. Należy wiedzieć, że zwiększenie ilości specjalizacji lekarskich nastąpiło również i w innych krajach UE.

Na pierwszy rzut wydaje się, że to rzeczywiście poprawi leczenie pacjentów. Rozczłonkowano człowieka na wiele niezależnych części - jak w samochodzie, a on niestety stanowi wzajemnie uzależnioną całość. Każdy lekarz w/g swojej specjalizacji wystawia recepty na lekarstwa, mające leczyć jakąś część całego organizmu. I co się okazuje, jak się zestawi te lekarstwa, one wzajemnie się wykluczają. Gdzie jest tu miejsce na poprawę zdrowia? Odwrotnie, przecież koncerny farmaceutyczne muszą zarabiać, a więc dążą do wzrostu ilości ludzi chorych. Widać tu również, jak monopole farmaceutyczne potrafią działać skutecznie dla swojej sprawy. Pozdrawiam
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 22-01-2018, 17:19
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

100% prawdy.Pozdrawiam.
koncerny farmaceutyczne muszą zarabiać, a więc dążą do wzrostu ilości ludzi chorych..........................................
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kawa a zdrowie - komentarze senioritka Ogólny 95 14-02-2022 15:12
sluzba??? zdrowia dojrzala Opieka 21 26-07-2017 12:41
Banany dla zdrowia i urody - komentarze delfina Ogólny 6 22-01-2010 21:35
Wakacje dla zdrowia - komentarze grazyna Ogólny 18 11-07-2008 23:15
O pożytkach z polityki dla zdrowia płynących ;-) Anna_Maria_57 Społeczeństwo - wątki archiwalne 100 20-12-2007 23:27

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.