menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 19-12-2008, 11:56
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie nowoczesny wystrój

jak sie Wam podoba?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 16:03
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Szafki, półki w domu potrzebne. Mogą być ozdobą domu. Tu podaję przykład bardzo pomysłowej dekoracji półeczek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 16:58
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Wlasniue wrocilam z czterodniowego pobytu w Maroku....blizko nas...2.5 godziny podrozy. Zatrzymalismy sie w malym "riadzie", ktory nam udostepnila nasza sympatyczna przyjaciolka, w realu projektantka wnetrz. Jej "riad" jest polozony na najwyzszym punkcie Tangeru - tzw Kasbach i sasiaduje z riadami paru znanych artystow francuskich i znanych osobistosci z Belgii.
Ponizej pare zdjec, ktore zrobilam na te okazje:

Taner - Riad 10 x.jpg Tanger - riad.jpg
Tanger - Riad 1x.jpg Tanger - Riad 3x.jpg
Tanger - Riad 4x.jpg
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 17:01
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Bardzo lubię tu zaglądać, pokazujcie więcej zdjęć, ja narazie nie potrafię, ale milo pooglądać mieszkanka naszych klubowiczek, i te z innych miejsc, ja uwielbiam coś tam zmienić, odświeżyć, aby piękniej się żyło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 17:05
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Riad jest trzy pietrowy, bez windy - schody dosc strome i waskie - dobre na cyrkulacje, hihihi. Na trzecim i prawie czwartym poziomie znajduja sie tzw suity, ktore wychodza na tarasy. Widok wspanialy na dachy i caly Tanger - szczegolnie w nocy.

Tanger - Riad 6x.jpg Tanger - Riad 11 x.jpg
Tanger - Riad 12 x.jpg Tanger - Riad 17 x.jpg
Tanger - Riad 16 x.jpg
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 17:07
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Marbello, te kolory marokańskie i moc wzorów, ale jednak Maroko utkwiło mi jako kraj największych kontrastów, olbrzymiego bogactwa i strasznej nędzy. Ten styl kolorystyki i wzornictwa dla mnie jest symbolem własnie tych kontrastów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 17:09
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK

Piękny ten riad takie klimaty też bardzo mi się podobają nawet ze stromymi schodami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 17:19
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
Marbello, te kolory marokańskie i moc wzorów, ale jednak Maroko utkwiło mi jako kraj największych kontrastów, olbrzymiego bogactwa i strasznej nędzy. Ten styl kolorystyki i wzornictwa dla mnie jest symbolem własnie tych kontrastów.

Nie wiem kiedy ostatnio bylas w Maroku. Czesto tam bywam, bo to naprawde blisko i lubie ten kraj. Nigdy bym nie przypuscila, ze ten kraj tak szybko bedzie sie zmienial. Nowy, mlody krol - zwany przez poddanych "krolem ubogich" dwoi sie jak moze aby podniesc stope zyciowa ludnosci. Powoli napewno bedzie mial wiecej pozytywnych rezultatow. Jest coraz wiecej tzw sredniej klasy, coraz wiecej popularnosci moze kupic mieszkanie. Jest tzw pomoc socjalna dla najbiedniejszych i nie uwierzysz ....maja tzw securite social!!!!!, ktore zupelnie dobrze funkcjonuje. Tanger, Tetuan, Chechouan - tzw polnocna czesc Maroka jest dosc bogata, wiadomo z czego maja dochody (w gorach Riff kultywuja marichuane, ktora inonduja rynki europejskie!!!!). Potem jest centrum ze znanym Fez i Meknes, ktore zupelnie dobrze zyja z turystyki, no i na koncy poludnie Marrakech, Quazrazad....Erfout....prosperuja wcale niezle. A o Rabacie i casablance nie wspomne - bo to sa bogate miasta.
Naturalnie, ze jest nedza - ale nie tak tragiczna jak odbiera ja europejczyk.
Miedzy nami - wedlug mnie nic nie pobije nedzy w Egipcie....nawet czarna Afryka wydaje sie bogatsza. Ale to jest moja prywatna opinia.

A wogole fajnie, ze mozna pogadac na forum i wymienic poglady. Nierprawdaz?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 17:28
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Piękny ten riad takie klimaty też bardzo mi się podobają nawet ze stromymi schodami.

Oj,oj...schody naprawde strome - ale je lubie, nie potrzeba gonic do fitnesu.
Sypialnie - a jest ich siedem plus dwa suity - sa wspaniale udekorowane - naturalnie w stylu marokanskim.

Tanger - Riad 8x.jpg tanger - Riad 18 x.jpg
Tanger - Riad xxx.jpg Tanger - riad x.jpg

Uwielbiam wpadac ot tak sobie do Tangeru i okolic. Gonic po boutikach, a sa wspaniale, delektowac sie lokalna gastronomia. Llatem - wole Cap Spartel nad Atlantykiem, gdzie sa najwspanialsze plaze marokanskie i zywej duszy na nich nie ma. Jeszcze nie sa zabetonowane - ale kraza sluchy, ze beda budowac osrodki turystyczne....berg....! Poszukam zdjec z Cap Spartelu i wstawie na Afryce. Dajcie mi troche czasu.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 17:59
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

To nie jest zdjecie riadu. W starej czesci Tangeru jest pare ciekawych sklepow z antykami. Oto jeden - zaobserwujcie ciekawy, recznie malowany sufit na drzewie cedrowym. Wg antykwariusza jest z konca XIX wieku.




Wiszacy "kaftan" - jest tez "stary". Podobno byl noszony przez znana osobistosc marokanska na poczatku XX wieku. A wogole sklepik malutki ale pelno w nim ciekawych przedmiotow. Nie pytajcie o ceny...hihihi...bardzo wygorowane.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 18:51
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

Ja od dziecka miałam bzika na punkcie urządzania wnętrz. Wciąż coś przestawiałam, przewieszałam. Mieszkamy w nowym bloku wybudowanym w 1993 roku i już miałam trzy razy kapitalny remont, łącznie z burzeniem ścian. Moi rodzice też mieszkają w centrum Wrocławia i po śmierci taty, mama pojechała do siostry do Niemiec, a ja zrobiłam jej niespodziankę. Niewielkim nakładem sił i środków zmieniłam wszystkie pomieszczenia w bombonierkę, jak ją po powrocie nazwała mama. Do dziś mam satysfakcję, że tym sprawiłam jej tyle radości. A te zdjęcia tu zamieszczone mogą być dla kogoś inspiracją. Bardzo ciekawy wątek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 19:16
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Marbello piękne zdjęcia i piękne wnętrza. Trochę egzotyczne, ale uchwyciłaś pewien urok. Na twoich zdjęciach nie są te wnętrza bezosobowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 19:58
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Marbello piękne zdjęcia i piękne wnętrza. Trochę egzotyczne, ale uchwyciłaś pewien urok. Na twoich zdjęciach nie są te wnętrza bezosobowe.
Lubie podlapywac rozne aspekty zycia - poprostu takie jakie jest. Normalnie krece film ale rowniez lubie fotografowac wnetrza, pod warunkiem, ze sa ciekawe. Uwielbiam przyrode, zwierzeta i krajobrazy. Czasami nie da sie zrobic zdjecia - ludzie w wielu przypadkach poprostu nie zycza sobie aby fotografowano ich wnetrza...ale jak sie to robi dyskretnie, to nie protestuja.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 20:24
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Marbello w Maroku bylam w 2004 roku, kiedy to zniesli dla nas wizy, myślę, że to już rządził mlody krol Mohamed V, przejechalam wtedy 3500 km, gory Dżebel Saro/ nie wiem jak to jest z pisownią/wioski Berberow, czerwone i niebieskie miasta,Volibilis, minaret Kutubija i pólnadzy farbiarze w niszach ze sredniowiecza,Cudowny hotel w Agadirze i olbrzymia bieda w wioskach gór Atlasu, gdzie osiolek mielił na dwoch żarnach mąkę, W Egipcie takich kontrastów nie widzialam chociaz też przejechalam prawie cały dostepny dla turystow, Tam nie widac aż takiego kontrastu bogactwa z biedą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 20:29
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

O jeszcze, Marbello, jezeli masz wiecej zdjęć, a moze film z prywatnych domow /riadów/ Marokańczykow to zamiesć to na watku podróży, takie piekne zdjęcia przekazujesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 21:27
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
Marbello w Maroku bylam w 2004 roku, kiedy to zniesli dla nas wizy, myślę, że to już rządził mlody krol Mohamed V, przejechalam wtedy 3500 km, gory Dżebel Saro/ nie wiem jak to jest z pisownią/wioski Berberow, czerwone i niebieskie miasta,Volibilis, minaret Kutubija i pólnadzy farbiarze w niszach ze sredniowiecza,Cudowny hotel w Agadirze i olbrzymia bieda w wioskach gór Atlasu, gdzie osiolek mielił na dwoch żarnach mąkę, W Egipcie takich kontrastów nie widzialam chociaz też przejechalam prawie cały dostepny dla turystow, Tam nie widac aż takiego kontrastu bogactwa z biedą.

Hmmm....jak tu zaczac? W 2004 byl juz nowy krol (jego ojciec zmarl jezeli sie nie myle w 1999). Problem Berberow - to skomplikowany problem polityczny i caly problem w tym siedzi. Wlasciwie nie sa biedni - zyja w swoim "skansenie" i nie marza o czyms innym. Historia Berberow, ludu berberskiego jest potwornie dluga i skomplikowana. To tak jak z ludem Kabili w Algerii - problem identyczny.

Egipt- nie zapominaj, ze tam jest bardzo skomplikowany rezim policyjny - turysta z grupa jezdzi tam gdzie sa szlaki turystyczne. Podobnie jak w Rosji (dawnej Rosji). Wyrazilam swoja personalna opinie o Egipcie - gdzie bylam pare razy i za kazdym rasem przeraza mnie ich nedza. Kiedy bylam tam po raz pierwszy - chyba w latach 1978 - widzialam takie rzeczy, ze po powrocie do Europy nie moglam spac i snily mi sie koszmary. Pewne sceny z "zycia" mam do dzisiaj w oczach. Nie opisze ich na t ym forum - bo sa okrutne.
Ostatni raz bylam w ub. roku - nawet odgrzebalam dysketke CD ze zdjeciami. Sytuacja nie zmienila sie , przynajmiej w moich oczach. Mimo to - zawsze podziwialam i podziwiam piekno Egiptu, fascynuje sie ich historia i kultura. Wogole wszystko co Afrykanskie zarazilo mnie wirusem, hihihi.

PS. Zapachu "farbiarni" w Marrakech czy Fez - nie znosze i nawet tam nie wchodze bo robi mi sie niedobrze. Brrr....
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 21:29
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
O jeszcze, Marbello, jezeli masz wiecej zdjęć, a moze film z prywatnych domow /riadów/ Marokańczykow to zamiesć to na watku podróży, takie piekne zdjęcia przekazujesz.
Wlasnie porzadkuje nasze zdjecia i filmy. Jak znajde takie, na ktorych nie ma mnie ,meza i moich dzieci - napewno wstawie. Obiecuje.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 21:22
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Zmienię temat , moje dzieci zrobiły remont łazienki i teraz jest ona w stylu " między nami jaskiniowcami"-zamiast glazury, położyli kamienie?
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 00:27
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
O jeszcze, Marbello, jezeli masz wiecej zdjęć, a moze film z prywatnych domow /riadów/ Marokańczykow to zamiesć to na watku podróży, takie piekne zdjęcia przekazujesz.

Tanger. Kiedy moja kumpelka z Tangeru nie moze nam udzielic gosciny w jej riadzie - udajemy sie do sasiednego riadu, rowniez w Kasbah. Wlascicielami sa mlodzi Francuzi. Jest duzo wiekszy, ma pare suitow i pokoji goscinnych. Bardzo szybko czujesz sie tutaj "jak u siebie w domu". Sniadanka - niezapomniane nalesniczki z dziurkami (prawie jak koronki) z miodem i domowa konfiturka z pomaranczy, sliwek i zielonych pomidorow, kawa - super no i obsluga - niesamowitej grzecznosci z usmiechem na twarzy. Widok z gornego tarasu - niesamowity.

Oto kilka zdjec z tego czarujacego miejsca.







__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 00:32
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie CD. Tanger - riad





Podziwiajcie widok z tarasu na Tanger, zwlaszcza poznym wieczorem.





Mam tez inne ulubione miejsce - 30 min jazdy samochodem , nad oceanem Atlantyckim - Cap Spartel - wspanialy hotel Spa, jeden z najbardziej poszukiwanych w Maroku. Ale o tym to juz innym razem. Obiecuje, ze pokaze Wam fotografiue - sa wspaniale, a widoki - dech zapieraja.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ciekawe miejsca w SIECI część II Melissa eSenior 874 14-12-2018 00:03
Psychotesty----ciekawe iluzje nektarynka Hobby, pasje 189 17-04-2010 23:26
ciekawe kwiaty... Kazimierz Dom, wnętrza, ogród 89 21-10-2009 20:03
Ciekawe artykuły GracekristGold eSenior 40 27-08-2008 22:49
Ciekawe miejsca w SIECI araukaria eSenior 527 31-08-2007 23:52

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.