menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 23-11-2006, 19:51
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka A może tak... RWPK


W przeszłości funkcjonowało coś takiego jak RWPG (dla tych co zapomnieli albo nie chcą pamiętać nie będę przypominała co ten skrót oznaczał) a ja proponuję RWPK - Radę Wzajemnej Pomocy Komputerowej na Cafe S. Taka myśl wpadła mi do głowy gdy czytałam inne wątki. Wiele osób piszących posiada nie tylko wiedzę z zakresu obsługi komputera ale ponadto ma "talenta" dydaktyczne. Jeżeli te osóbki zechciały się tą wiedzą i umiejętnościami dalej"dzielić" - proszę o to w imieniu "TEJ" reszty forumowiczów -to proponuję by to czyniły w "jednym miejscu". Osoby które chcą się dokształcać bedą mogły "odrobić zadaną lekcję" która będzie w "jednym zeszycie".
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 24-11-2006, 23:07
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

Araukario, masz słuszną rację, ja się pod Twoim postem też podpisuję. Trzeba poprosić Administrację, żeby przeniosła wątek o wklejaniu obrazków do nowego tematu. Ja wam tam wyślę program do robienia efektów wody i opis jak go używać. Mam 2 programy, ale wam wyślę ten łatwy, bo ten drugi jest skomplikowany i trzeba efeky robić dwoma programami. A ten pierwszy jest dziecinnie łatwy i mało miejsca zajmuje na kompie.
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 25-11-2006, 08:42
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Dziękuję Krystynko za efekty wody-wszystko to sobie rozpracuję.To wspaniałe, że chcesz nam pomóc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 25-11-2006, 18:31
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Chciałam pobrać "wodę" kilkakrotnie, ale wyskakuje mi okno, że Folder skompresowany /zip/ jest nieprawidłowy lub uszkodzony.Będę jeszcze próbować. Wiem ,że nie mam programu pkzip,może to jest przyczyną że nie mogę pobrać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 26-11-2006, 00:21
Himalaya's Avatar
Himalaya Himalaya jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Gdańsk Polska
Posty: 113
Domyślnie

Urszulko mnie bez problemu wszystko sie zapisało i rozpakowało.
A robie to przez Total commandera wersja 6.54 bardzo dobry program z dwoma okienkami i można kpiować z jednego do drugiego . Ona ma w sobie zipa i rara do rozpakowywania .
Jak ściągam coś z internetu to w tym Total comamanderze stworzyłam sobie katalog - odebrane z netu - i do niego wszystko zapisuje a potem w drugim okienku otwieram folder do którego mam rozpakować i klikam plik - rozpakuj i gotowe
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 28-11-2006, 01:14
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie ależ proszę bardzo :)

i to nie tylko jeden wątek ale całe oddzielne forum. Serdecznie zapraszam do dzielenia się swoimi problemami "technicznymi". My również w miarę możliwości będziemy starali się pomagać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 28-11-2006, 18:45
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

Bardzo dziękuję Administracji za pomoc i pozdrawiam.
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 11-12-2006, 18:48
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Domyślnie Takie sobie linki (adresy)

Czytając posty doszłam do wniosku, że jest zapotrzebowanie na takie adresy:
Magazyn Internet (e-wydanie) Elementarz internetu
http://www.mi.com.pl/elementarz.php
Słowniczek
http://www.gajdaw.pl/bd/24-mi-new/pr...ffline/a_.html
Leksykon na KOMPUTER
http://www.komputerswiat.pl/leksykon/a.asp
Elementarz Pani Elwiry Śliwińskiej
http://www.interklasa.pl/portal/doku...iki/glowna.htm
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 14-12-2006, 10:08
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Mam szczególne powody aby wspierać tę myśl o RWPK.
Rozpocząłem swoją przygodę z komputerem i internetem w lipcu br. Dotychczasowe moje kontakty z komputerem polegały na pogrywaniu , sobie, w kierki i to o ile ktoś mi je ustawił na monitorze. Jednak otrzymanie komputera / w spadku od wnuków / wraz z dostępem do internetu zmobilizowało mnie. Przyznaję, że sporą rolę odegrała w tym ambicja – no bo jak pogodzić się z tym, że 10-cio letnia wnuczka serfuje, nadaje, odbiera, tworzy jakieś kompozycje,... a ja, doświadczony, życiowo i przez życie, człowiek, nie umiem nawet włączyć komputera. Wracając do tematu, chcę, z całą mocą podkreślić, że
mnogość nowych słów, znaków, symboli i całych pojęć, bardzo zniechęca a wręcz odstrasza każdego początkującego. Bez pomocy – instruktażu / choćby tylko obsługi komputera / można bardzo szybko zrezygnować. Ja taką pomoc otrzymałem i dzięki
niej, mogę, już teraz, „rozprawiać” o innych formach pomocy i to nie tylko początkującym. Pragnę podkreślić, że choć idea RWPK dopiero się rozkręca to
ja już skorzystałem z pierwszych informacji. Elementarz Internetu z MI czy słownik, opracowany przez Panią Elwirę Śliwińską to są materiały wprost nieocenione dla początkująceg, jak ja. Serdecznie dziękuję, autorce za ich podanie.
W miarę jedzenia apetyt rośnie. I w myśl tego przysłowia, wyrażam nadzieję, że
ta propozycja, RWPK, zyska sobie, wielu, zwolenników a przede wszystkim, aktywnych twórców informacji, porad, wskazówek i wszelkiej pomocy. Deklaracja administratora o włączeniu się w temat daje pewne gwarancje, że pomtsł się nie rozpłynie.
Serdecznie pozdrawiam i przepraszam za gadulstwo.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 14-12-2006, 13:31
Himalaya's Avatar
Himalaya Himalaya jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Gdańsk Polska
Posty: 113
Domyślnie

FeliksieG
Jak sam widzisz komputer to taka mała skrzyneczka która bez oprogramowania jest bezużyteczna. Pierwsza zasada to wgrywaj programy które są Ci potrzebne czyli takie co będą Ci służyły do określonego typu zadań . Naucz się je obsługiwać po kolei.
Nie wgrywaj programów na próbe , najpierw przeczytaj do czego one są . Bo nigdy do końca nie usuniesz danego programu . Zawsze pozostaną śmieci które po kilku lub kilkunastu miesiącach bardzo spowalnia komputer a w konsekwencji czeka Cie sformatowanie dysku . Horror straszny bo wtedy bezpowrotnie stracisz dużo ważnych plików . Zasady wszystkich programów są podobne ; otwieranie okienek zamykanie i zapisywanie na dysk.... itd
Życzę Ci powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 15-12-2006, 21:28
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Ojej!!! Ale się przestraszyłem Myślę że już naśmieciłem sbie nieźle. Dzięki za przestrogę i pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 16-12-2006, 22:27
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka Niekiedy komputer.....się "wiesza"

Zawieszanie się systemu w czasie pracy, objawia się tym że system czasami wykonując nieodpowiednie operacje zatrzymuje się i nie reaguje na naciskanie klawiszy klawiatury i klikanie "myszką". W takich sytuacjach należy odszukać na klawiaturze, klawisz z napisem " Esc" (lewy górny róg klawiatury) i go nacisnąć. Często naciśnięcie "Esc" nie daje rezultatu, odszukujemy na klawiaturze przyciski (na dole klawiatury): "Alt", "Ctrl", "Del". Naciskamy te klawisze kolejno ale w taki sposób że po naciśnięciu "Alt" jednym palcem nie puszczając tego klawisza, drugim palcem naciskamy "Ctrl", którego też nie puszczamy i trzecim palcem naciskamy "Del". Pojawi się plansza "Zakończ zadanie". Należy odszukać napis "zakończ zadanie" najechać kursorem i kliknąć lewym przyciskim "myszki". Po chwili (od jednej do kilku minut), program powinien zostać odwieszony. Czasami może pojawić się obraz monitora bez tła, z małym napisem "przywróć mój pulpit" - należy na ten napis najechać kursorem i kliknąć lewy klawisz "myszki".
Przy bardzo masywnych zawieszeniach, kiedy komputer nie reaguje na kilkakrotnie powtarzane poprzednie czynności, należy nacisnąć mały przycisk (najczęściej w kolorze czerwonym) znajdujący się z przodu na obudowie komputera, z napisem "RESET". Spowoduje to zamknięcie i ponowne awaryjne uruchomienie komputera. Tym razem takie awaryjne uruchamianie może potrwać dość długo ponieważ system musi naprawić błędy. Taki sam sposób uruchamiania komputera jak po naciśnięciu przycisku "RESET" system wykona jeśli komputer został wyłączony nieprawidłowo np. jeśli nastąpi przerwa w dopływie energii elektrycznej (wyłączenie prądu). Należy zawsze pamiętać aby komputer zamykać prawidłowo. To ważne.... no i życzę by "komp" się nie "wieszał"
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 16-12-2006, 23:04
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie dot. ratowania "wisielca komputerowego"

W imieniu samouków ogromne dzięki za tak wyczerpujący instruktarz, Mój Laptuś nie chce mi tylko okazać ostatnim wymienionego klawisza (a te trzy kolejne to prawe, czy lewe, czy obojętne?).Jest sobota, godz 22-ga, wszyscy na ŚLĄSKIM WESELU balują a ja piszę i piszę...Przydałaby się drukarka, ale to napewno znów byłby jakiś nowy problem...
Araukario raz jeszcze dziękuję
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 17-12-2006, 00:30
Himalaya's Avatar
Himalaya Himalaya jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Gdańsk Polska
Posty: 113
Domyślnie

Ja tylko w uzupełnieniu do postu araukari dodam iż chodzi o klawisze z prawej strony klawiatury Alt+CTRL+DELete - zakończ zadanie- Natomiast resetowanie całkowite komputera można również zrobić w ten sposób ATL lewy +ALT prawy+CTRL prawy +DELete w takiej kolejności naciskać klawisze. Mnie Pan od komputerów powiedział , że jest to bardziej łagodny sposób resetowania ponieważ komputer sam kończy programy , a gdy się naciśnie "reset" to gwałtownie się wszystko kończy. Lecz gdy komputer już nie reaguje na nic to pozostaje tylko ten nieszczęsny reset
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 20-12-2006, 16:26
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Domyślnie Jak zrobić sygnaturkę (podpis) w emeilu?

Jak zrobić podpis czyli syngaturkę w emailu. Jeżeli macie program pocztowy Outlook Express, to powiem Wam jak zrobić podpis czyli tzw. sygnaturkę. Od tej pory nie będziecie musieli się zawsze podpisywać, bo podpis sam automatycznie wyskoczy przy każdej nowej, pisanej przez Was wiadomości. To tak jak mała wizytówka.

A teraz do dzieła:

Otwórz program Outlook Express, ten którym ściagasz i wysyłasz emaile
teraz kliknij w górnym menu na Narzędzia
następnie Opcje
otworzy się okienko, wybierz zakładkę Podpisy
teraz zaznacz w kratce obok napisu: "Dodaj podpisy do wszystkich wychodzących wiadomości"
w następnej kratce też możesz zaznaczyć: "Nie dodawaj podpisów do wiadomości i odpowiedzi przesyłanych dalej", lub jeżeli nie chcesz aby Twój podpis był w wiadomościach przesyłanych dalej, to odznacz
teraz spójrz jest tam klawisz Nowy, kliknij, zauważyłeś? pojwił się kursor w następnym okienku, czyli w Tekst
tutaj wpisz - tekst który chciałbyś aby się pokazywał jako podpis np:

Serdecznie pozdrawiam
araukaria

możesz umieścić to co chcesz aby było dołączone do podpisu
Możesz zastosować kreski np. takie ___ --- lub gwiazki * takie z klawiatury wpisywane, w ten sposób można mieć taki podpis

*************
pozdrawiam
araukaria
tel.
email.
***********

teraz wystarczy kliknąc klawisz Zastosuj
i OK
Teraz zamknij to okienko i sprawdz jak to wygląda w emailu, czyli otwórz Nową wiadomość, i tutaj powinnien ukazać sie Twój podpis. Należy zawsze pisać nad nim.
Jeżeli się nie podoba zawsze możesz go zmienić, albo możesz mieć kilka podpisów, które pózniej możesz wybierać przy otwartej Nowej wiadomości.

otwórz Nowa wiadomość
w górnym menu kliknij Wstaw
wybierz Podpis
i wybierz podpis...... np. podpis 1
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 21-12-2006, 19:11
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie Rwpk

To naprawdę zaczyna działać. Myślę że to będzie, nasz wspólny prezent gwiazdkowy.Instrukcja o "odwieszaniu" komputera, niezwykle przydatna i w moim przypadku, bardzo naczasie. Co ja się namęczyłem a to takie proste - teraz.Dziękuję serdecznie, zwłaszcza, w imieniu tych początkujących, którzy nie wiedzą, często o co pytać. Bardzo bym chciał zamiścić, w swoich tekstach, emotikonki ale nie wiem jak to zrobić. Pomóżcie!
pozdrawiamiżyczę miłych świąt.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 22-12-2006, 11:34
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie Zawieszanie się komp. c.d.

Witaj belfer54. Twoja deklaracja, na forum esenior, o pomocy w obsłudze komputera, wpasowała się w rozwijającą się, tzw, Radę Wzajemnej Pomocy Komputerowej. Mamy, aktualnie, temat "zawieszanie się komputera w czasie pracy"
Informacje o sposobach "odwieszania" uzyskane od innych uczestnikow, są niezwykle cenne ale mnie niepokoi, dlaczego mójkomputer "zawiesza się" i to dość często. Próbowałem poczytać coś na ten temat ale moja wiedza o komputerach, jest za mała aby to objąć. Domyślam się istnienia różnych przyczyn tego zjawiska ale, szczególnie, interesuje mnie tzw. czynnik ludzki.Powiedz nam, jakie błędy w obsłudze komputera, mogą powodować jego "zawieszanie się.
Łączę pozdrowienia i życzenia świąteczne
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 29-12-2006, 11:52
Jadka.Z's Avatar
Jadka.Z Jadka.Z jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Mazowsze Polska
Posty: 760
Domyślnie

Proszę o pomoc. Co to jest gg .Zauważyłam coś takiego w profilu ale nie wiem skąd ten numerek mogę dostać. Chciałabym móc prowatnie się z Wami kontaktować. Jadka.Z
Pozdraw3iam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 29-12-2006, 11:58
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Otwórz wyszukiwarkę Google - wpisz w miejce szukanego hasła: gadu gadu i będziesz miała dużo informacji
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 29-12-2006, 18:29
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka

Jadko... Gadu-gadu to polski komunikator internetowy.
Pod tym adresem wszystko o nim i możliwość pobrania darmowego programu.
http://www.gadu-gadu.pl/
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.