menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Prawo rodzinne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 19-08-2008, 01:44
Magdalena898 Magdalena898 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 15
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
ale nie rozumiem dlaczego corka i jej maz sa utrzymywani przez tesciow? Czy nie pracuja?
Czy caly konflikt jest spowodowany finansami??
Czy twoja corka obrazila sie na ciebie bo nie chcesz juz jej utrzymywac??
A moze jednak cos powiem.... Corka nie pracowala bo jej sie nie chcialo.Studiowala bo ja placilam.Studia rzucila bo mnie juz puscila z torbami a pojawila sie rodzina , ktora zgodzila sie dzieci (28 i 35 ) i wnuczeta utrzymywac. Zarobki ziecia nie starczylyby na jego wyzywienie.

Tesciowie corki chcieli tez odkupic od mojego ojca nasz dom, ktory od lat utrzymywalam. Potem corka wymogla na dziadku w stanie demencji darowizne naszego domu tylko dla niej i dla
jej nowej rodziny (matka pod most).Ojciec umarl, corka nie zdazyla.
Teraz ja jestem z to karana.

Wiecej juz sie tlumaczyc nie bede...

Dziekuje Wszystykim

Magdalena 898
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 19-08-2008, 01:47
Magdalena898 Magdalena898 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 15
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Malgorzato, pozwole sobie dodac jeszcze do moich poprzednich rad, czlowieka z zawodu. Po przeczytaniu wszystkich Twoich postow, moge Cie zapewnic, ze zaden szanowany sie adwokat nie wezmie Twojej sprawy, ktora jest przegrana z gory. Kazdy sedzia, ktory przeanalizuje Twoje wywody wyda wyrok - kompletny zakaz kontaktu z wnuczkami. Uzasadnienie: Niebezpieczenstwo dla dziecka. Trzy slowa, ani mniej ani wiecej! Kropka!
Jezeli chcesz otrzymac prawo widywania, zaznaczam ewentualnego widywania wnuczkow musisz przeanalizowac swoj stosunek do calej sprawy.
I tu sie Pan znow pomylil- nie wyda !


Gratuluje meskiej nieomylnosci

Magdalena 898
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 19-08-2008, 02:18
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Magdaleno

Marbella jest Kobieta i jest prawnikiem.. Chciala dac ci dobra rade .
Na moj gust tez chyba powinnas sie ulozyc z corka i zieciem tak zeby wszystkiego nie stracic.. Dziwne mi sie wydaje ze pala do ciebie taka nienawiscia.. Za co niby?? Za to ze nie masz juz pieniedzy?? A moze jest jeszcze cos o czym nam tu nie mowisz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 19-08-2008, 02:56
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Magdaleno -marbella po pierwsze jest panią ,po drugie prawnikiem ,po trzecie niezwykle życzliwą osobą i dokładnie wie co mówi.
Dziwne dla mnie jest ,że poddając pod dyskusje publiczną swój problem-poważny i czytając tak zbieżne opinie (zdanie) tylu życzliwie nastawionych i kompletnie obiektywnych ,bo obcych osób ,a do tego znających tylko i wyłącznie TWOJĄ wersję historii,obrazasz się na wszystkich -zwróć uwage ,ze nasze zdanie jest jakoś przedziwnie zbiezne ,więc chyba jest coś na rzeczy i jeszcze raz radzę ci bardzo zyczliwie -zacznij od siebie
Przypomnij też sobie przypowieść o krolu Salomonie i 2 kobietach.
Milość do dziecka nie polega na wyrywaniu go sobie.
No chyba ,że jest jeszcze coś -jakaś patologia w rodzinie Twojej córki ,ale nie wymyslona tylko prawdziwa -dziecko krzywd doznaje .
Czy Twoja córka i jej mąż ćpają? Bo cos mi to na to wygląda skoro 2-je bardzoi dorosłych ludzi nie pracuje a rodzice otaczają ich taką nadopiekuńczością.No ..jesli tak to jest insza inszość.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 19-08-2008, 12:02
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Też mam jedyne dziecko - synusia 37 letniego , który chętnie by brał nawet moją emeryturę. Ma dwoje dzieci, pracuje - kocham go bardzo, ale powiedziałam dość!!! Jest osobą dorosłą, tworzy nową rodzinę, do mamuśki proszę przychodzić w odwiedziny i z szacunkiem, bo jeśli nie, to "wynocha" z mojego życia i serca. Trochę popłakiwałam, ale teraz jest mi dobrze, żyję własnym życiem, wnuki od czasu do czasu zadzwonią, rzadziej odwiedzają, i bardzo dobrze.Kiedyś usłyszałam bardzo mądre zdanie wypowiedziane w telewizji przez panią psycholog: "Pan Bóg tylko wypożycza nam dzieci na jakiś czas, potem trzeba je oddać ponieważ na nich przyszedł czas aby Pan Bóg im wypożyczył dzieci na określony czas - nie na zawsze i trzeba się z tym pogodzić. Mnie mówiono "jak sobie pościelisz tak się wyśpisz" , więc musiałam tak robić aby było mi dobrze na nikogo nie liczyłam bo najlepiej liczyć na siebie. Jak moja matka próbowała początkowo ingerować w moje życie to ją wyprosiłam z mojego domu. Sama już nie popełniam jej błędów.Młodzi chcą sami o sobie decydować. a jeżeli w życiu upadną to nie podawać im szybciutko łapki, niech się sami wygramolą, będą bardziej doceniać zdobyte przez samych siebie dobra.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.

Ostatnio edytowane przez Babcia Iwa : 19-08-2008 o 12:29.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 19-08-2008, 12:27
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Dokładnie przeczytałam w/w posty i strach mnie ogarnął, abym nigdy nie była nikomu jak kula u nogi. Teksty są chore i nie bawiąc się w delikatności, ktoś tu potrzebuje ingerencji psychiatry.Wnioskuję, że córka w/w jest szczęśliwa, że udało jej się wyrwać ze szponów małpiej miłości. A Sąd w tej sprawie to czysta kompromitacja i zatrata miana słowa BABCIA.Słowo Babcia powinno znaczyć serdeczność, życzliwość, pogoda ducha, dobre jedzonko, prezencik od czasu do czasu i stanie z boku a nie waleczna baba na rumaku z mieczem w ręku, ziejąca ogniem. Dzieci się takich babć boją i mają rację. Psychikę by im skrzywiono.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 19-08-2008, 12:48
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Jestem matką i babcią dwulatka, którego bardzo kocham. Nie wyobrażam sobie, w przypadku konfliktu z córką, walki o niego w sądzie. Sprawa sądowa przekresla na lata jakąkolwiek mozliwość negocjacji. Babcia zostanie skreslona, a pamięć o upokorzeniach wynikających z wzajemnego oskarżania się i wywlekania pretensji na szerszym forum doszczętnie zrujnuje relacje z córką. Ona dla zasady nie pozwoli babci na kontakt z dziećmi. Myślę, że warto jednak przeanalizować powody konfliktu matki z córką i jeżeli mogę z pełną życzliwością coś doradzić to proszę natychmiast wycofać powództwo z sądu. To będzie katastrofa dla wszystkich życzę nabrania dystansu do sprawy i przeczekania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 20-08-2008, 00:03
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Posty nie na temat w Koszu. Na przyszłość szanowne Panie (i panowie) jak chcecie się bawić w Sherlocków Holmesów to tam od razu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 20-08-2008, 09:17
Jan Bo.'s Avatar
Jan Bo. Jan Bo. jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 66
Domyślnie

Dobrze Pan Admin napisał i powyrzucał śmieci do kosza. Ja w temacie napiszę, raz jeszcze bo Pani pytała mnie. Ja mam dwoje wnuczków od córki, ile lat maja napisałem, chociaż nie dane mi było zobaczyć je to znają one dziadka z listów, telefonów i ze zdjęć. Nie mieści mi się w głowie jak można by z nich robić sprawę dla sądu. Ja powiem tak, myślę, że sedno tkwi wcześniej gdy córka pani sama dzieckiem była, ona to z domu wyniosła z którego pewnie chciała uciec. Pani co tak pisze to pewnie chciała by by jej każdy przytaknął, ale Pani Droga nijak sie nie da na takie słowa. Ja człowieka w potrzebie nigdy nie opuściłęm, ale potrzeba jest taka, że Pani się gdzieś w tej miłości pogubiła, a ślepa drogi do serca nie znajdzie. Niech pani sądom da spokój, gdy dzieci zobaczą, że babcia kocha sercem to same przyjdą, nawet po pomoc, a kochająca babcia nigdy nie odrzuci. Tak to ja myślę, a czy dobrze?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 20-08-2008, 10:17
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jan Bo.
Dobrze Pan Admin napisał i powyrzucał śmieci do kosza. Ja w temacie napiszę, raz jeszcze bo Pani pytała mnie. Ja mam dwoje wnuczków od córki, ile lat maja napisałem, chociaż nie dane mi było zobaczyć je to znają one dziadka z listów, telefonów i ze zdjęć. Nie mieści mi się w głowie jak można by z nich robić sprawę dla sądu. Ja powiem tak, myślę, że sedno tkwi wcześniej gdy córka pani sama dzieckiem była, ona to z domu wyniosła z którego pewnie chciała uciec. Pani co tak pisze to pewnie chciała by by jej każdy przytaknął, ale Pani Droga nijak sie nie da na takie słowa. Ja człowieka w potrzebie nigdy nie opuściłęm, ale potrzeba jest taka, że Pani się gdzieś w tej miłości pogubiła, a ślepa drogi do serca nie znajdzie. Niech pani sądom da spokój, gdy dzieci zobaczą, że babcia kocha sercem to same przyjdą, nawet po pomoc, a kochająca babcia nigdy nie odrzuci. Tak to ja myślę, a czy dobrze?

Aczkolwiek nadal się wygłupiasz ,to napisałeś niezwykle mądre słowa..
Nic tylko przeczytać i posłuchać..
Ale to łatwe nie jest..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 20-08-2008, 16:39
Jan Bo.'s Avatar
Jan Bo. Jan Bo. jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 66
Domyślnie

Ja chciałęm Panią Admin przeprosić bo ja dopiero się dowiedziałem czytając że Admin to nie pan tylko Pani. Przepraszam serdecznie i pozdrawiam
Jan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 22-08-2008, 00:26
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Rozumiem, ze watek sie skonczyl?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 22-08-2008, 09:39
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Rozumiem, ze watek sie skonczyl?
Chyba tak skoro "zainteresowana" nie włącza się do dyskusji. Widocznie wszystko już wie i nasze rady nie są potrzebne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 07-12-2008, 12:47
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Przeczytałem artykuł w "Magazynie Rodzinnym" i zacytuję jego fragmenty dość zbieżne z założycielką tego wątku.
Chodziłam z dziećmi na kontrolne szczepienia, byłam nie tylko w ciągu tygodnia, ale także w soboty, niedziele itd. I co mam ?? .....podana data -odlecieli do Hiszpanii tam mieszkają do teraz już drugi rok..
................
Córka w domu miała wszystko. Zapewniliśmy jej mieszkanie-3pokoje, umeblowane, kupiliśmy samochód, a zięć nie miał nic, pochodził z rozbitej rodziny, realizował swoje marzenia z dzieciństwa. Ja byłam jak pomoc domowa przez 10 lat.
,,,,,,


i dalej
Dziadkom należą się prawa. Bo jak się słyszy, szybko znajduje się dziadków, jeśli chodzi o alimenty dla wnuczków. Ale jeśli chodzi o pomoc w uzyskaniu praw do wychowywanych przez dziadków wnuków, okazuje się, że gdzie się puka, tam zamknięte. Nikt nie stoi po stronie dziadków. Prawa dziadków, którzy wychowują, powinny być prawie takie jak rodziców

Większe bzdury to już trudno wymyśleć. Moim zdaniem córka wręcz uciekła przed szacowną mamusią jak najdalej od niej. Już słyszę ciągłe biadolenie babci, dzieci nie tak ubrane, zięć niedojda, wszystko nam zawdzięczacie. Chcąc ratować małżeństwo dzieci córka uciekła jak najdalej mogła.Sam pomagam w wychowaniu wnuczki, ale nie uzurpuję sobie do niej prawa w jej wychowaniu. Jest to sprawa córki.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 23:38
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Odgrzebałem ten, w gruncie rzeczy dramatyczny wątek i szczerze Magdalenie współczuję. Jest to dla niej wielka tragedia.

Jest orzeczenie SN w sprawie możliwości widywania się z wnukami, ale raczej tylko w sytuacjach gdy między wnukami a dziadkami istnieje więź emocjonalna.
Więc sprawa ta jest chyba nie do wygrania.

Nie jestem prawnikiem, ale dużo czytałem o prawach ojców i dziadków. Polska jest tu prawnie zacofana. W ogromnej większości przypadków polskie sądy przyznają prawo do opieki matkom, często nawet wbrew logice.
W krajach zachodniej Europy sądownictwo jest znacznie łaskawsze dla ojców.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 15-12-2010, 22:44
Marii's Avatar
Marii Marii jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: obecnie Poznan
Posty: 311
Domyślnie

Dziwie sie temu jak mozecie osadzac czlowika tylko po tym co i jak pisze
__________________
'

Nie myl głupoty z odwagą, nie myl dobroci, ze słabością ''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 16-01-2011, 21:08
hania.m's Avatar
hania.m hania.m jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8 486
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marii
Dziwie sie temu jak mozecie osadzac czlowika tylko po tym co i jak pisze

Dokładnie tak. Podpisuję się pod tym obiema rękami, ale tak tu jest.
__________________


"Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi.
W pełni wykorzystaj czas, który będzie Ci jeszcze dany przeżyć"
-Jan Paweł II-



Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 16-01-2011, 21:50
piernatka's Avatar
piernatka piernatka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 95
Domyślnie

Relacje rodzice - dzieci - wnuki to temat rzeka.
Nie da się mówić o tym bez emocji i w realu
i tu na forum też. Każda sytuacja jest inna
i inaczej interpretowana przez zainteresowane strony.
Wiem coś o tym ponieważ borykam się z problemem
od wielu lat. Piszmy o tym bo łatwiej żyć i pogodzić
się z daną sytuacją jeśli się gdzieś wypowiemy.
Nie osądzajmy się jednak nawzajem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 23-03-2012, 00:24
alina53's Avatar
alina53 alina53 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: wielkopolska
Posty: 4
Domyślnie

Walczycie o wnuki a z własnymi dziećmi nie potraficie się dogadać czegoś tu nie rozumie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 28-03-2012, 12:30
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Nie znam cudzej sytuacji, nie znam i sie nie wypowiem, ale .... przypominam sobie - kiedyś powiedziałam mojej mamie - kiedy się za bardzo wtrącała i to jej wczuwanie sie w rolę odpowiedzialnej opiekunki deczko się robiło dziwne i męczące - ty się już wybawiłaś mamuś, teraz moja kolej, jeśli przegapiłaś tamten czas i czujesz sie niezrealizowana - trudno, te dzieciaki sa moje i ja tu decyduję ... i mama popatrzyla i powiedziala - no tak, właściwie to masz rację, ja jestem tylko od święta.... i tak ja potraktuję moje wnuki i dzieci (chyba? w każdym razie tak to teraz czuję )
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kocham Cię SKARBIE destiny Jestem babcią, jestem dziadkiem 375 16-11-2018 21:18
Mamo, zaakceptuj mnie, prosze... destiny Rodzina bliższa i dalsza 151 16-03-2012 23:37
Prosze o informacje na temat.... barbara.s eSenior 6 14-05-2011 19:26
męski punkt widzenia Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 84 07-04-2008 01:54
pomozcie znalezc,prosze elusia Różności - wątki archiwalne 9 16-07-2007 23:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.