menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 20-08-2012, 03:53
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Też coś na ten temat wiem - po przebytym zawale serca musiałam zażywać m.i.aspirynę na rozrzedzenie krwi, a to dziadostwo to sam kwas. Nie musiałam zbyt długo czekać - bóle , niesmak w ustach itp przyjemności.Pobyt na internie w szpitalu, endoskopia i wrzód wielkości 2 złotych!! Odpowiednie leki i spokój. Nie na długo - nawrót, znowu endo,leki. Dopiero kiedy zamiast aspiryny zaczęłam zażywać powlekany Polokard , dolegliwości ustąpiły i od dłuższego czasu mam spokój - tfu tfu - .Lekarstwa zażywane przez długie lata-czyli "do śmierci" /tak mamy my sercowcy/ żołądkowi nie służą-jedno leczą,drugie niszczą-ale tak musi być!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 20-08-2012, 14:08
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Aniu pozdrawiam miło na cały ten gorący Dzień.Zadzwoniłam do Lekarza bo do naszej nowej Lekarki nie chciałam iść a odpowiedż usłyszałam że jest rejonizacja.To ja smyk we środę pójdę prywatnie a te 50 to mnie szlag nie trafii.Do Gastrologa w okresie wakacyjnym mam za daleko i nie mam Autobusu,także wstępne badania porobię u nas w Powiecie.
Napiszę co mi odpowie.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 11-09-2012, 19:47
albercik7 albercik7 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Kraków, Małopolska, Polska
Posty: 2
Domyślnie

Samemu się tego nie wyleczy. Ulgę przynoszą zazwyczaj środki zmniejszające kwasowość w żołądku. Pytanie czy masz zdiagnozowane wrzody? Wrzody mogą pękać zagrażając w ten sposób życiu lub prowadzić do komplikacji. Najlepiej porządnie się zdiagnozować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 28-11-2012, 11:42
Anek Anek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 4
Domyślnie

ja mam zgagę i do tego ostatnio dowiedziałam się ze mam tez refluks ;/ wybieram się na gastroskopię. Trochę czytałam tu o przygotowaniach do badania ale i tak się obawiam - mam nadzieję że jednak nie okaże się ze mam wrzody ;/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 08-04-2013, 09:49
horn horn jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 11
Domyślnie

Nie przyjemna sprawa. Ja miałam problemy z wrzodami. Dobrego lekarza znalazłam na http://www.ekliniki.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 25-11-2014, 08:08
Izabela54 Izabela54 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 111
Domyślnie

Mi bardzo pomogła zmiana diety. I jestem zdania,że w większości przypadków również powinno to pomóc.
Odsyłam na dobrą stronę
http://gastryczne.pl/choroba-wrzodowa/ - znajduje się tam kilka dobrych artykułów opracowanych przez lekarzy na temat tego jak powinniśmy sobie radzić w tym schorzeniu. Jak z nim walczyć. Jaką dietę stosować. Jakie produkty wyeliminować a jakie jeść bez ograniczeń.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 08-12-2014, 20:48
swistak2112's Avatar
swistak2112 swistak2112 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pruszków
Posty: 254
Domyślnie

Dieta może wywołać chorobę, gdy organizm jest już zarażony bakterią helicobakter pylori- ta bakteria odpowiada za 80-90% przyczyn wrzodów żołądka i dwunastnicy.
Ciekawe jest co innego- co sprawia, że organizm zarażony tą bakterią wrzodó nie ma??

Ja byłem (jestem??) zarażony tą bakterią i mam wywołane (prawdopodobnie przez nią) zapalenie zanikowe śluzówki żołądka- efektem tego jest anemia z niedoboru vit. B12.
Miałem 5-6 razy gastroskopię i wrzodów nigdy nie znaleziono. Natomiast obecność wrzodotwórczej bakterii - tak.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 02-11-2017, 10:13
marta60's Avatar
marta60 marta60 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 430
Domyślnie

Orientujecie się czy da się wrzody wyleczyć tak do końca?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 02-11-2017, 11:27
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 880
Domyślnie

Da się. Jednak choroba ma tendencje do nawrotów. Tak weić nawet jeśli wylecysz to do konca to nie masz pewnosci czy wyleczyłaś całkowicie i czy wrzody nie powrócą.... Niestety.

Na stronie jest opisane w jaki sposób skutecznie leczy się wrzody:
http://woman-news.pl/diagnoza-i-lecz...zodow-zoladka/

Najważniejsza w leczeniu jest odpowiednia dieta. Powinno się zrezygnować z produktów, które mogą intensyfikować objawy choroby wrzodowej.Czyli z produktów
kwaśnych
ostrych
oraz tłustych
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.