menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Moda i styl
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 13-04-2007, 01:27
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech silikonowe miseczki....

Widać moje panie, że nie potrzebujecie takich miseczek silikonowych, co mnie zasmuca, bo...

bosom.JPG

po 1. - nie dowiem się nic na ten temat,
a po 2. to zazdroszczę Wam tych Waszych pięknych (dorodnych) biustów...

ps. Lila, ponoć te silikony dopasowują się pod wpływem temperatury do kształtu piersi, no i nie ma żadnych zapięć ani ramiączek...ale nie mam więcej wiedzy....
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 04-06-2007, 21:24
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie moda

Dla seniora moim zdaniem nie istnieje.. Jedyne co to moze jakis kroj ubran jest bardziej nadajacy sie na tych troche szerszych w talii.
Pewnie ze trzeba wszystko przymierzyc i zimnym okiem osadzic czy sie dobrze wyglada w jakims ciuchu czy... nie.
Pamietam kiedys znalazlam sliczna sukienke.. Dorwalam ja bo myslalam ze to jestem wlasnie ja w kazdym calu. I co? Jak ja przymiezylam to sie okazalo ze oczywiscie to jestem ja tylko ze 30 lat temu..
Z checia nosze rozne kolory ale przewaznie za to spodnie z jakas bluzka koszulowa ..a wieczorem tez spodnie z bluzka tylko te elegantsze i wieczorowe dodatki tzn bizuteria, torebka wieczorowa, buty na obcasach wyzszych niz normalnie czy szal..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 05-06-2007, 02:01
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Noszę wszystko w czym sie dobrze czuje.Lubie wszystkie kolory oprócz brązu.Jak uda mi się troszkę schudnąć to zakladam bardziej obcisłe rzeczy,jak przytyje to troszke lużniejsze.Bardzo lubie spodnie,male marynarki i bluzeczki,ale latem bardzo lubie powiewne kolorowe sukienki.Na plaże nie chodzę,bo nie moge przebywac na słońcu,chodzę rano lub pod wieczór brzegiem plaży w szortach i bluzeczce.Pozdrawiam i spokojnej nocy życzę.12.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 11-06-2009, 09:13
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie Odkurzyłam stary wątek...

o modzie dla seniorów.Idzie lato,sezon urlopów..moze warto porozmawiać o letnich kreacjach dla pań dojrzałych.Zawsze mam z tym problem..nie cierpię sztucznych tkanin,bo po prostu sie w nich pocę -jak każdy pulchniak...a kupić gustowną przewiewną sukienkę ze lnu, bawełenki jest szalenie trudno.W rezultacie zabieram do Włoch dwie leciutkie kiecki zakupione w sklepie z indyjską odzieżą i noszę je na okrągło/na szczęście schną w upale szybciutko/.W zeszłym roku kupiłam cieniutkie białe portasy przed wyjazdem do Grecji.Nosiłam je z upodobaniem,bo wygodne ,przewiewne,ale mam watpliwości czy mój tłusty tyłek dobrze w nich wyglądał..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 13-06-2009, 00:36
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

O fajny wątek odswieżony, Niko, co Ty opowiadasz o pulchnych ksztaltach, to jest piękne, przynajmniej jest na czym oko zawiesic. chude, starsze panie szczegolnie rozebrane wygladają okropnie, ciuszki na takie fajne figury we Wloszech napewno mozna bez problemu kupić, bo przeciez tam przeciętna Wloszka w pewnym wieku nie jest chuda, tak jak Greczynka, czy Hiszpanka, ja też nie lubię rzeczy ze sztucznych materialow, ale teraz takie lejące, modne tuniki przepuszczaja powietrze i jest w nich chłodno, no i fajnie się wygląda, bo mozna ukryć to i owo..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 13-06-2009, 01:40
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Myślę, że powinnyśmy nosić takie ubrania , w których się dobrze czujemy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 13-06-2009, 07:56
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Własnie to miałam na myśli..co wart urlop w pieknej kreacji,modnej,ale niewygodnej?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 22:08
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 142
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ditta
Do "jolity"
Nic o mnie nie wiesz więc na jakiej podstawie mnie osadzasz ze się chwalę?
Daleka jestem od jakiegokolwiek chwalenia się. Waze przez całe życie stanowczo za mało mimo usilnych prób zwiększenia wagi ( przy wzroście 158 waze obecnie 48 kg, jak miałam 13 lat wazyłam 45)- a uwielbiałam obzerac sie ciastkami, czekolada, kluchami, pierogami, kotletami itp.
Tak niska waga powoduje uczucie osłabienia przez całe zycie oraz uczucie głodu po najmniejszym wysiłku, wiec musze jesc kilka razy dziennie.Nie mówię juz o ciuchach ktore zawsze w sklepach były za wielkie, ani o problemach w pracy kiedy brano mnie z tego powodu za znacznie młodsza ( oprócz niskiej wagi mam jeszcze niski wzrost)i nie liczono sie z moim zdaniem na naradach i zebraniach na ktorych uczesniczyłam( byłam inzynierem i robiłam projekty, pozniej byłam samodzielną księgową )
Badania nic szczególnego nie wykazały pomimo ze wielokrotnie mnie diagnozowano nawet na Klinice UJ -czuje sie w zasadzie niezdiagnozowana i dalej chce przytyc z 4-5 kg conajmniej. Ale waga stoi jak zaczarowana.Nawet po dwoch porodach wracałam niestety zawsze do tej stałej niskiej wagi jakbym miała jakis "wagoregulator" w srodku.I musze sie do tego dostosowac.To wcale nie jest wesołe.
Ditto czytają Twój post czuję się jakbym to była ja. Te same wymiary te same problemy też dwoje dzieci i waga po urodzeniu drugiego dziecka 42kg. Zmieniło się gdy skończyłam 55 lat, nagle bez ostrzeżenia wzrost wagi, a ja byłam przyzwyczajona jeść aby przytyć. Teraz mam 61lat ważę 73kg /10 kg przybrałam gdy rzuciłam palenie/. Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 26-03-2010, 08:44
adriana57's Avatar
adriana57 adriana57 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 181
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ditta
czy wiek daje ograniczenia w sposobie ubierania sie. To zalezy jaki styl ktos preferuje i jak zmieniła sie figura danej osoby. Jezeli ktos chodził w obcisłych mini a teraz wazy znacznie wiecej i ma oczywiscie wiecej lat - to uwazam ze ograniczenia sa i jest to logiczne.
Ja z kolei zawsze ubierałam sie na sportowo w spodnie i podkoszulki. A ze w zasadzie figura mi sie nie zmieniła - waze tylko 3 kg wiecej niz wazyłam majac lat 13 ( i tak przez całe zycie)wiec ubieram sie identycznie - po prostu w tym sie czuje najlepiej.
Uwazam ze kazdy powinien sie ubierac tak aby czuc sie samemu jak najlepiej.
Bardzo Ci współczuję przez całe zycie wyglądać jak 13 latka,
ja natomiast w wieku 13 lat mierzyłam 175 cm wygłądałam jak
tyczka bałam sie ,że będzie tak zawsze ale dojrzałam i cieszę się swoimi krągłościami bo
wyglądam bardzo kobieco a rozmiar 42 -44 jest w wszystkmi dostępny.Ubieram się sportowo na codzień,ale lubie też się
elegancję więc kostium ,spodnium, garsonka ,na wizytę.Latem
zwiewne sukienki do tego obuwie dobrej marki i jest OK.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 26-03-2010, 09:23
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Umiar, umiar ,elegancja-nawet w codziennym czy sportowym ubiorze.To nie znaczy drogie ciuszki...stosowne do figury,schludne, z miłym dla oka dodatkiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 14-07-2010, 00:51
MSen MSen jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 69
Domyślnie

Zgadzam się z opinią,że powinniśmy chodzić w tym w czym dobrze sie czujemy,wiek ma tutaj drugorzędne znaczenie. Chyba ważne jest to,aby ubrac się stosownie do sytuacji,okazji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 10-09-2010, 02:16
stokrotka22's Avatar
stokrotka22 stokrotka22 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: pOLSKA
Posty: 79
Domyślnie

Można również zajrzeć do internetowego sklepu z odzieża dla osób starszych i chorych
www.4care.com.pl

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 16-10-2010, 23:58
Jolcik's Avatar
Jolcik Jolcik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: dolnośląskie
Posty: 3 782
Domyślnie Mieć pomysł na siebie

Ostatnio w TV Polsat Cafe emitowany był program wyłaniający młodych projektantów mody na podstawie stwarzania niewielkim kosztem ciekawych kreacji. Założenie dobre, ale efekt taki,że zdaniem jurorów ciekawie można wyglądać tylko wtedy ,gdy zrobi się z siebie nieestetycznego dziwaka.Chociaż jestem rocznikem48,to nie jestem pruderyjna ,ani zatwardziała w patrzeniu na modę ale nie mogę zgodzić się z tym ,że dziewczyna,która ma na sobie kilka numerów za dużą marynarkę starszego brata,przepasaną paskiem, wygrywa z dziewczyną ubraną estetycznie,bo ta w marynarce prezentuje własny sposób na siebie. Wyglądać ciekawie ,to nie znaczy zrobić z siebie dziwaka.Na szczęście ja nie mam z tym problemu ,bo mam własne spojrzenie na elegancję ,ale co mają powiedzieć kobiety, które chcąc wyglądać dobrze zwracają się do takich autorytetów mody. Młodej,zgrabnej dziewczynie we wszystkim jest dobrze,ale co mają powiedzieć seniorki,z mankamentami figury, dlaczego żaden projektant mody nie zrobił kariery na zmierzeniu się z tym tematem.Każda kobieta rodzi się i umiera pozostając kobietą i nawet jeśli w pewnym wieku zaczyna mówić, że już jej nie zależy na wyglądzie, oszukuje siebie ,bo ma wpisane wewnętrznie, by być atrakcyjną. Nasz rynek odzieżowy nie wychodzi naprzeciw takim osobom i dlatego większość poddaje się siedząc w zaciszu domowym bo"z czym ,a raczej w czym do ludzi"tendencje są takie ,że w tej sprawie nie nastąpią zmiany ,dlatego uważam, że kobiety powinny na tym forum dyskutować , wymieniać rady i doświadczenia.Nie jestem zwolennikiem stylu Maryli Rodowicz ,ani królowej Anglii z całym szacunkiem dla tych pań ale szukajmy własnego stylu, zgodnego z naszą psychiką.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 23-10-2010, 18:36
oanna oanna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łodż
Posty: 1
Domyślnie modne seniorki

Witajcie. Jestem nowa na tym forum. Podoba mi się. Będę częstym gościem. Pozwolcie że wyrażę swoją opinię. Dla hm...starszych pań najbezpieczniejszy jest styl sportowylub klasyczna elegancja. Kolory byle nie szaro-bure. Jeśli mój ukochany czarny, może być , ale nie pod samą brodę. Czy nam się podoba czy nie czarny postarza. Najlepiej zrobić sobie test na kolory zimne i ciepłe. Wiecie na pewno złota chusta - pani lato, srebrna chusta - pani zima. Trzeba w ten test uwierzyć. Mnie np. swietnie jest w różowym, którego nie cierpiałam, ale co robić. Wystrzegać się należy stylu dzidzia piernik.Zgadzam się że nie ma w Polsce rynku dla seniorów. Kojarzymy się fachowcom od mody z biedą, niestety. Dlatego musimy sobie radzić same. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 23-10-2010, 20:26
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Macie rację Dziewczyny w 100%....wszystko zalezy od własnego spojrzenia,naszego samopoczucia i umiaru.....unikałabym tylko wizerunku dzidzi-piernik i skrajnie szaro-burej "staruszki"....
a ponieważ rynek nie jest otwarty na
"starsze panie"musimy zadbac o siebie same....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 23-10-2010, 20:30
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał stokrotka22
Można również zajrzeć do internetowego sklepu z odzieża dla osób starszych i chorych
www.4care.com.pl

Pozdrawiam
Stokrotko.. gdzie masz ten sklepik?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 24-10-2010, 01:05
Jolcik's Avatar
Jolcik Jolcik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: dolnośląskie
Posty: 3 782
Domyślnie

Cytat:
Napisał oanna
Witajcie. Jestem nowa na tym forum. Podoba mi się. Będę częstym gościem. Pozwolcie że wyrażę swoją opinię. Dla hm...starszych pań najbezpieczniejszy jest styl sportowylub klasyczna elegancja. Kolory byle nie szaro-bure. Jeśli mój ukochany czarny, może być , ale nie pod samą brodę. Czy nam się podoba czy nie czarny postarza. Najlepiej zrobić sobie test na kolory zimne i ciepłe. Wiecie na pewno złota chusta - pani lato, srebrna chusta - pani zima. Trzeba w ten test uwierzyć. Mnie np. swietnie jest w różowym, którego nie cierpiałam, ale co robić. Wystrzegać się należy stylu dzidzia piernik.Zgadzam się że nie ma w Polsce rynku dla seniorów. Kojarzymy się fachowcom od mody z biedą, niestety. Dlatego musimy sobie radzić same. Pozdrawiam.

Mamy cztery typy kolorystyczne- lato i zima ,to srebro,a jesień i wiosna, to złoto .Znajomość swojego typu bardzo pomaga w doborze ubrań,ale są kobiety,które tylko dobry fachowiec potrafi dobrze zdiagnozować kolorystycznie, a nie ma typów pośrednich.Ekspedientki w sklepach odzieżowych powinny znać się na tych sprawach ale my tego nie doczekamy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 01:34
seniorita102's Avatar
seniorita102 seniorita102 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 28
Domyślnie

Tak, mamy 4 typy urody związane z porami roku. Niemniej opisują one np. naturalny kolor włosów. A jak z wiekiem włosy się wysrebrzają, to wtedy zmieniamy swój typ? Na jaki? Cera przecież też nieco inny ma koloryt... jedynie oczy te same
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 19:01
Jolcik's Avatar
Jolcik Jolcik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: dolnośląskie
Posty: 3 782
Domyślnie

[quote=seniorita102]Tak, mamy 4 typy urody związane z porami roku. Niemniej opisują one np. naturalny kolor włosów. A jak z wiekiem włosy się wysrebrzają, to wtedy zmieniamy swój typ? Na jaki? Cera przecież też nieco inny ma koloryt... jedynie oczy te same[/QUO

Przypisanie kobiety do poszczególnej grupy kolorystycznej odbywa się na podstawie odcienia jej skory, a nie koloru włosów. jeśli kobieta ma w skórze pigment różowy- jest latem lub zimą, a osoba z pigmentem żółtym jest wiosną lub jesienią.
Siwizna służy zimie ,nawet dodaje uroku i nie zobowiązuje do zmiany kolorystyki.lato, tez może nosić siwe włosy, ale lepiej wygląda w pasemkach Kobiety wiosny i jesienie nie wyglądają korzystnie w siwych włosach ,nie pomoże zmiana koloru ubioru,dlatego wskazane jest farbowanie włosów.wiadomo ,ze skora zmienia się z wiekiem ,ale podstawowy pigment nie ulega zmianie.Moja siostra ma 76 lat jest wiosną, szybko posiwiała, ma uczulenie na chemiczne farby, używa tylko ziołowe, nie zmieniła kolorystyki ubrań i tak jak w młodości nie mogła nosić rzeczy różowych, niebieskich ,czarnych i czysto białych, tak do tej pory nie ma nic w tym kolorze.To jest bardzo obszerna dziedzina, analiza kolorystyczna wykonana przez dobrego fachowca ,to wydatek co najmniej 200zł ,ja miałam to szczęście,ze taką osobę miałam w rodzinie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 17-11-2010, 13:40
xys's Avatar
xys xys jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 16 457
Uśmiech

Cytat:
Napisał seniorka48
miałam to szczęście,ze taką osobę miałam w rodzinie.

kult przodkow MA SENS
__________________
Christophe Jean de V.
__VILLA_GARDEN__

__ SZKOŁA ŻYCIA __
------ po prostu -----
Dom i Gospodarstwo
Zdrowia Publicznego
Bolero M. Ravel
kto podróżuje
dwa razy żyje
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
moda na singli Nika Miłość, przyjaźń, związki, samotność 136 07-07-2022 23:11
Moda na Domy Seniora - komentarze ja2977 Ogólny 46 04-03-2020 15:45
Wraz z wiosną - moda na sałatki - komentarze Basia. Ogólny 15 24-03-2015 10:30
dla seniora nina2-58 Zaproszenia 5 10-08-2013 15:51
Moda - bądźmy trendy :) destiny Moda i styl 502 05-10-2009 10:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.