menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 20-08-2017, 16:35
rusto's Avatar
rusto rusto jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Miasto: Warszawa,Mazowieckie,Polska
Posty: 212
Domyślnie Zaprojektowanie wnętrza


Czy ktoś z was korzystał może z pomocy projektanta wnętrz? Jakie mogą być koszta takiej usługi? Chodzi o możliwość zaprojektowania przytulnego i dobrze zorganizowanego gniazdka (mieszkanie znajduje się w Warszawie).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 22-08-2017, 12:24
dorian's Avatar
dorian dorian jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Kraków, Małopolska, PL
Posty: 214
Domyślnie

Cytat:
Napisał rusto
Czy ktoś z was korzystał może z pomocy projektanta wnętrz? Jakie mogą być koszta takiej usługi? Chodzi o możliwość zaprojektowania przytulnego i dobrze zorganizowanego gniazdka (mieszkanie znajduje się w Warszawie).

Cena zalezy od wielu czynników:
od biura projektowego
od mieszkania czy domu
od tego co obejmuje projekt ( czy jest to jedynie sama koncepcja czy również nadzór nad remontem).

Proponuję skorzystać z usług firmy, której projekty najbardizej Ci się podobają. Jesli miałbym polecać jakiegoś projektanta to byłaby to ta firma:
http://www.ainprojektowanie.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 22-10-2017, 21:21
marrri marrri jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Miasto: łódź
Posty: 2
Domyślnie

Myślę, że w internecie jest teraz tyle gotowych zdjęć, propozycji i pomysłów gotowych wnętrz, że nie zawsze jest sens płacić za takie usługi, które nie zawsze są najtańsze. Choćby tu: paradyz.com/plytki/tarasowe-salon/doblo a odzwierciedlenie zdjęcia chyba nie jest takie trudne. Gorzej jeśli pomieszczenia są nietypowe i problemowe wtedy można pomóc sobie usługami projektanta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 30-10-2017, 14:07
upolaczka upolaczka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Miasto: Puławy
Posty: 6
Domyślnie

Koszty projektu są różne w zależności od tego czego oczekujesz. Za sam projekt to zapłacisz około 100zł/m2 - ale to najlepsi projektanci. Jeśli chcesz np. projektowanie + wykonanie (nadzór nad wykończeniem) to już zapłącisz 200 zł/m2. W tej samej cenie są w stanie nawet zamówić dla Ciebie meble, złożyć je, ustawić w pomieszczeniu - bys miała pogląd jak to będzie wyglądać poza wizualizacją.

Osobiście korzystałem z usług Pani Małgorzaty Czapli z Puław. Jest mega świetna. Oświetlenie które mi zaprojektowała jest przecudne i nie kosztowało majątku: https://ardant.pl/p464,lampa-ball-fr...k-mosiadz.html
Wiele ciekawych lamp, mech na ścianie, na wszystko otrzymujesz katalogi, wiesz gdzie kupić i ile kosztuje. Nie musisz od razu wydawać 5 tys. na lampę czy meble bo są i tacy projektanci co mają zysk za polecenie.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 30-10-2017, 14:09
upolaczka upolaczka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Miasto: Puławy
Posty: 6
Domyślnie

Pamiętaj, że nie musisz szukać kogoś z okolicy. Projektantowi wystarczy projekt budowlany i jedna wizja domu z pomiarami. Może to być nawet ktoś z drugiego końca Polski.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 11-12-2017, 17:59
zabbkko zabbkko jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 3
Domyślnie

Co prawda ja wypowiem się na podstawie domu ale może komuś się rada przyda. Projektowanie wnętrz powinno odbywać się jeszcze przed wyborem projektu domu bo potem często okazuje się, że to co chcemy nie może być wykonane. Ja korzystałam z firmy Archeton i z gotowych projektówdomów z garażem ale mając już konkretnie zaplanowane prawie każde pomieszczenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 12-02-2018, 16:57
gosiia gosiia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Posty: 3
Domyślnie

Zależy jaką masz powierzchnię mieszkania. Ja jakbym miała teraz urządzać swoje wnętrze zainwestowałabym w beton architektoniczny: http://betonnadom.pl/zanim-kupisz/fa...y-zastosowania dlatego pytam jaką masz powierzchnię bo taki element dobrze się prezentuje ale w dużych pomieszczeniach. No i oczywiście musisz lubić taki styl bo to tak naprawdę tylko Tobie ma się podobać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 12-02-2018, 17:42
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Wiele na temat projektowania wnętrz można dowiedzieć się z programu TV DOMO + polecam, a przy okazji zapraszam od 19-tej jutro
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 15-02-2018, 10:10
marzec marzec jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gliwice, śląskie, Polska
Posty: 21
Domyślnie

Przy ogólnej dostępności Internetu i jego praktycznie nieograniczonych zasobach w temacie inspiracji zdawanie się na gust projektanta jest jak dla mnie wywalaniem pieniędzy w błoto. Moje wnętrze, więc sam wiem czy pasują mi meble ciemne czy jasne, czy kuchnia ma być klasyczna, czy nowoczesna. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś miał za mnie wybierać szkło hartowane do kuchni, panele ścienne czy inne tego typu dodatki. My home is my castle
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 20-02-2018, 19:32
miki6 miki6 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Posty: 13
Domyślnie

Jeśli masz pieniądze- skorzystaj z projektanta. Większość osób nie korzysta ze względu na oszczędności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 21-02-2018, 13:22
jotek jotek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Posty: 11
Domyślnie

Trochę pomysłowości i da radę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 13-11-2018, 10:53
Therese59 Therese59 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał miki6
Jeśli masz pieniądze- skorzystaj z projektanta. Większość osób nie korzysta ze względu na oszczędności.
Z mężem planujemy przeprowadzkę za rok i chcemy skorzystać z usług architekta wnętrz w Warszawie. Do tej pory sami urządzaliśmy swoje mieszkanie, jednak teraz, kiedy możemy sobie na to pozwolić, to czemu nie. Zastawiamy się nad In&Out Design, ponieważ spodobały nam się zrealizowane już przez nich projekty. Ktoś może się na ich temat wypowiedzieć?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 04-12-2018, 11:17
babciairenka babciairenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Kraków
Posty: 228
Domyślnie

Wystrój mieszkania to poważna sprawa. Córka robi remont pokoju dla wnuczki. Jak wyglądają pokoje waszych dzieci, ile czasu zajęły wam zmiany? Czytałam poradnik o tym jak urządzić pokój dla nastolatka http://czasdladzieci.pl/pokoj-mlodzi...-nastolatkowi/ co jeszcze możecie mi doradzić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 11-12-2018, 13:51
Kargul Kargul jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2018
Posty: 1
Domyślnie

Każdy architekt wnętrz ma inne stawki. Cena zależna jest od projektu, czasu jego tworzenia i zaawansowania oraz wdrażanych pomysłów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 28-12-2018, 11:54
Janusz_Senior Janusz_Senior jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Wrocław
Posty: 1
Domyślnie biura projektowe

Jakiś czas temu mój syn projektował sobie dom. Pracownia architektoniczna we Wrocławiu zaproponowała mu nie tylko bryłę, ale również wnętrze. Wydaje mi się to ciekawym rozwiązaniem chociażby ze względu na to, że wszystko będzie ze sobą spójne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 03-01-2019, 10:27
antbar antbar jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2019
Posty: 10
Domyślnie

Możecie polecić jakieś ciekawe meble do salonu? Wiem, że sklepów jest dosyć sporo, ale szukam czegoś nietuzinkowego. Może jakiś konkretny styl, albo kolekcja. Szukam już długo i nic nie wpada mi w oko chociaż wybór mebli na rynku jest przeogromny. Jedyne co mnie zainteresowało jak do tej pory to:link.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 12-01-2019, 13:37
Beciks00 Beciks00 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Wronki
Posty: 71
Domyślnie

Nie wiem czy jest to aż tak niezbędne. Jedyne co to wiadomo że koniecznie trzeba postawić na architekta przy projektowaniu domu, ale z wnętrzami już sobie dacie radę. Macie kominek w salonie? Jeżeli myślicie nad tym to gorące do tego namawiam. Na stronce http://ignif.com znajdziecie nowoczesne wkłady, kasety i drzwiczki kominkowe. Pooglądajcie sobie jak wyglądają.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 13-01-2019, 14:14
Basia_1955 Basia_1955 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 92
Domyślnie

Ja nie korzystałam, córka z mężem zdecydowali się na takie rozwiązanie. Efekt jest bardzo piękny, trzeba przyznać, że taka osoba podpowie rzeczy, o których nie myślimy sami, na przykład podwieszane sufity, czy innowacyjne rozwiązania. Córka mieszka na pierwszym piętrze i projektant polecił, żeby zamontować rolety okienne
wrocław
to duże miasto i wielu jest architektów i projektantów, na pewno znajdziesz kogoś dla siebie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 17-02-2019, 17:28
Marienna2 Marienna2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Pszczyna, Śląsk, Polska
Posty: 53
Domyślnie

Może i jest to dobry pomysł ale nie wiem czy konieczny. W internecie jest pełno inspiracji, wystarczy tylko siąść i dobrze wszystko przemyśleć. Nie stawiajcie ja dużą ilość dodatków, to nie wygląda to dobrze. Skupcie sie na ich jakości Jak bedziecie szukali elementów oświetleniowych, eleganckich lamp i żyrandoli to tu https://lampykemar.pl/30-ouro-orzel bez problemu znajdziecie wiele ciekawych propozycji do każdego mieszkania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 03-04-2019, 13:25
marian406 marian406 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Posty: 34
Domyślnie

Nie trzeba koniecznie brać kosztownego specjalisty z Warszawy - jeśli zrobimy sensowne zdjęcia i zmierzymy pomieszczenie jak należy, wówczas z powodzeniem zrobi to inny, tańszy projektant wnętrz tarnów z tak naprawdę dowolnej lokalizacji. Ja tak zrobiłem i polecam ten ruch - efekt ten sam a pieniądze zaoszczędzone
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
W jak wnętrza chickita Dom, wnętrza, ogród 143 19-08-2019 10:55

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.