menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Muzyka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Muzyka Muzyka słuchana i wykonywana - od klasycznej do tej całkiem współczesnej, od opery do "Idola" - jedym słowem wszystko o świecie dźwięków.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 06-03-2013, 22:08
Brotiar's Avatar
Brotiar Brotiar jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Posty: 3
Domyślnie Makabunda - szlagiery międzywojnia zagrane na nowo


Witam.

Chciałbym Państwa zainteresować swoim zespołem Makabunda.


Gramy szlagiery okresu międzywojennego we własnych aranżacjach. Cały czas poszukując swojego brzmienia z szacunkiem do korzeni, nagraliśmy już kilka piosenek. Może się spodobają użytkownikom tego forum
Tu można posłuchać tzw. promomixu nagranych utworów:

https://soundcloud.com/makabunda/makabunda-promomix

Bardzo interesują mnie Państwa opinie

Pozdrawiam.

Brotiar Stanisławski

.................................................. ..............................
Repertuar Makabundy stanowią głównie polskie tanga i foxtroty powstałe w okresie międzywojennym. Podpisując się pod hasłem „ocalić od zapomnienia” grupa próbuje oddać piękno tych piosenek, jakże często zapomnianych, grając je w nowych, autorskich aranżacjach. Mamy więc eksperymenty z nowoczesną stylistyką,folkiem, ukłony w stronę reggae’owych korzeni Wojciecha "Brody" Turbiarza (założyciela grupy znanego dotąd przede wszystkim jako wokalista i lider reggae'owego zespołu Habakuk) a w tej oprawie piękne, klasyczne linie melodyczne i wzruszające lub też humorystyczne teksty przedwojennych szlagierów.
www.makabunda.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 07-03-2013, 18:19
Nora's Avatar
Nora Nora jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 12 576
Domyślnie

Świetny pomysł! Brawo!
Posłuchałam i bardzo mi się podoba. Fajne aranżacje, dużo świeżości.
Polubiłam już Was na facebooku
Będę kibicować Waszym retro-fascynacjom i czekać na płytę

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 17-03-2013, 14:51
Brotiar's Avatar
Brotiar Brotiar jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Posty: 3
Domyślnie

17 marca przypadają rocznice urodzin dwóch spośród wielkich twórców przebojowych piosenek powstałych w okresie międzywojennym. Tego dnia urodzili się: kompozytor Artur Gold oraz autor tekstów Andrzej Włast.
Korzystając z okazji wspólnego jubileuszu urodzin, pragniemy w tym dniu przybliżyć ich dzisiejszym odbiorcom prezentując utwór ich autorstwa, a zagrany przez zespół Makabunda - "Szkoda twoich łez" .

Artur Gold - ur. 17 marca 1897 w Warszawie, zamordowany w 1943 w Treblince. Kompozytor i skrzypek, wraz z Jerzym Petersburskim i bratem Henrykiem Goldem prowadził orkiestrę w teatrzyku Qui Pro Quo. Skomponował wiele przebojowych piosenek m.in.: "Jesienne róże", "Przy kominku", "Szkoda twoich łez", "Czarne oczy"', "Ach te cyganki".

Andrzej Włast - właśc. Gustaw Baumritter, pseud. art. Willy, ur. 17 marca 1895 w Łodzi, zm. w 1942 lub 1943 w warszawskim getcie. Polski poeta, librecista i autor ponad 2000 piosenek. W okresie dwudziestolecia międzywojennego współpracował z licznymi teatrami i kabaretami. W 1930 roku, z inicjatywy Andrzeja Własta, odbył się konkurs na polski odpowiednik słowa szlagier – zwyciężyło określenie przebój.
Był autorem najbardziej popularnych piosenek dwudziestolecia międzywojennego, takich jak: "Całuję twoją dłoń, madame", "Ja nie mam co na siebie włożyć", "Jesienne róże", "Szkoda twoich łez", "Rebeka" (O mój wymarzony, o mój wytęskniony), "Przy kominku", Tango andrusowskie", "Tango milonga", "Titina", "U cioci na imieninach".

https://soundcloud.com/makabunda/mak...koda-twoich-ez


.................................................. ..................................
www.makabunda.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 20-06-2013, 11:59
Brotiar's Avatar
Brotiar Brotiar jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Posty: 3
Domyślnie

No i jest pierwszy singiel i teledysk Zapraszam do zapoznania się z tą wersją.

"Ty, albo żadna" to wideoklip do pierwszego singla zespołu Makabunda zapowiadającego płytę "Dla pani wszystko"
Teledysk został zrealizowany przez "Esy-Floresy -Pracownię Animacji" (http://esy-floresy.pl/)

Autorką scenariusza i reżyserką jest Urszula Morga, a za animację i montaż odpowiedzialny był Bartosz Mikołajczyk. Dzięki uprzejmości Muzeum Miasta Gdyni, w klipie wykorzystane zostały archiwalne zdjęcia z okresu przedwojennego.

Tekst do utworu „Ty, albo żadna" napisał Ludwig Szmaragd, a muzykę skomponował Jerzy Petersburski. Przed wojną piosenka była wykonywana m.in. przez Tadeusza Faliszewskiego. „Ty, albo żadna" to dzieło muzyczne, które przez wielu uznawane jest za jedną z najpiękniejszych ballad o miłości.

http://youtu.be/z-BXgkdoSGQ
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Na nowo o zaćmie leczeniezacmy Choroby, badania, terapie 2 27-12-2018 09:10
Jak na nowo rozpalić romantyzm w związku - komentarze Mar-Basia Ogólny 8 28-06-2014 12:41
Nowo powstały Klub dla Seniorów zaprasza! krzepka rzepka Zaproszenia 0 09-06-2012 16:10
Spójrz na nowo na wakacyjną Polskę - komentarze 85.89.189.xxx Ogólny 2 02-09-2011 19:10
Szlagiery starej Warszawy nutaDo Kupię, sprzedam, zamienię 10 10-11-2010 12:49

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.