menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Kuchnia, kulinaria
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 24-01-2007, 16:12
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

acha moja sklerozowatość zapomniała o oleju -ależ ja sie nachodze , a grzybka zamrożonego tyż wyciągnąć i dorzucić warto jak sie nie ma mieszanki warzywnej do potraw chińskich tylko zwykłą no dobra kuchnia czeka pa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 24-01-2007, 18:39
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Mnie się zachciało dziś racuszków drożdżowych. Można zrobić z drobno pokrojonymi jabłkami, z rabarbarem w sezonie. Ja dziś zrobiłam z porzeczkami rozmrożonymi.
Mikserem wymieszałam:pół kg mąki, dwie niepełne szklanki mleka, 2 jajka,4 łyżki cukru, 2 łyzki oleju.3 dkg drożdży.To musi postać do wyrośnięcia.
Dodałam owoce ,wymieszałam i na trochę zostawiłam w spokoju.Znów ciasto podrosło.
Placki kładłam łyżką na rozgrzany olej i smażyłam z obu stron.
Posypałam cukrem pudrem.
Do tego może być np...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 03-02-2007, 11:46
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie szykujemy śledzika na "ŚLEDZIKA"

http://www.kuchnia.com.pl/DiD/ryby_sledzie.html
W związku z nadchodzącym terminem tradycyjnego "śledzika" (niby termin daleki, ale czas coraz szybciej ucieka) wklejam kilka przepisów - może przydadzą się. Smacznego
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 03-02-2007, 14:20
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Droga Jolitko wielkie dzięki za śledzie, za którymi wprost przepadam. Ja podsyłam już na wiosnę, może ktoś skorzysta http://republika.pl/jduszczynska/kuchnia/wiosna.htm
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 03-02-2007, 15:15
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

iwo1111 - tak nie robi się! Zaledwie zima nastała, a Ty proponujesz nam takie wiosenne pyszności! I co teraz? Będę się ślinić przez conajmniej 3 m-ce? Proszę szybko o jakiś równie smakowity przepis!
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 03-02-2007, 15:30
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Jolitko, abyś nie musiała "się ślinić" to może tu znajdziesz coś na teraz :-)
http://www.przepisy.org/
polecam dorsza w sosie winno-pieczarkowym - pychota!!!!!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 03-02-2007, 15:54
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

DZIĘKI - IWO1111
mój ślinotok został powstrzymany, ale marzenia pozostaną...
p.s dot innego wątku: udało mi się przekleić - jestem wielka!
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 03-02-2007, 19:16
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

podaję włsny zmodyfikowany przepis na włoski deser -tiramisu.Najpierw warstwa okrągłych biszkoptów zamoczona z jednej stronie w chłodnej kawie/mocna,słodka,rozpuszczalna/,potem warstwa serka waniliowego Danone,potem znów biszkopty/moczone z obu stron/serek, posypać go trartą gorzką czekoladą ido lodówy na noc.Nazajutrz jeść i oblizywać się.Wygląda i smakuje jak tort,kroić duże kwadraty.Smacznego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 04-02-2007, 16:13
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

Jolitko Tobie dziękuję za śledzie, bo uwielbiam, a Tobie Nika a deser z biszkoptów. Ja jestem za bardzo leniwa żeby piec, zawsze mi córka piecze, ale ten przepis wykorzystam, bo mało przy nim roboty, nie trzeba piec i napewno będzie pycha.
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 07-02-2007, 23:21
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Tar-ninko ja z kapusty pekinskiej robie surowki-kapusta+seler naciowy+papryka+koper wloski +kukurydza-sos winigret lub majonez. Z duzych lisci robie blyskawiczne golabki - ale do miesa dodaje gotowany ryz lub kasze. Koncowki kapusty, te biale wykorzystuje na lekka zupke-kapusniaczek.

Poczytalam sobie wczesniejsze przepisy, dostalam slinotoku, ide cos zjesc.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 10-02-2007, 12:18
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Proponuję szybki i smaczny obiadek, który dzisiaj robię w domu- pikantne naleśniki.Na usmazony cienki naleśnik kładę plaster żołtego sera do tostóe, plaster szynki drobiowej,plaster marynowanej domowej papryki.żwijam w rulonik. Układam w naczyniu do zapiekania. Posypuję tartym serem i do piekarnika. chrupiące, pyszne, sycące.Do tego surówka z kiszonej kapusty/+kisz.ogórek,szczypiorek.troszkę oliwki i przyprawy/.Smacznego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 26-02-2007, 20:12
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

pół kapusty włoskiej pół kg mięska z indyka 1 łyżka czubata żurawiny troche oleju nieco wody nieco przypraw do szybkowara poddusić do tego kartofelki gotowane i mniam mniam .Moje psisko bohunisko już się oblizuje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 01-03-2007, 18:20
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

ciasto naleśnikowe i jabłka tarte na grubej tarce warzywnej wymieszane i na patelnie z odrobiną oleju po usmażeniu odrobina cukru pudru i mniam mniam -moje psisko bohunisko tyż to lubi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 02-03-2007, 11:41
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie Desti robi imieniny

kochana-ja przy takich okazjach podaję rybkę po grecku,śledziki w sosie jogurtowym , pangę w galarecie z jajeczkiem i warzywami oraz ruloniki z wędzonego łososia nadziewane twarożkiem z odrobinką chrzanu /dobrze schłodzone/ dla miłosników tego, co pływa oraz sałatkę ambasador /kawałki wędzonego kurczaka bez skórki, kawałki ananasa z puszki, zielony groszek, świezy ogórek w majonezie/, szynkę z jajkiem w galarecie. Na gorąco-roladki z indyka, o których wcześniej pisałam lub paprykarz z piersi kurczaka i świezej papryki w trzech kolorach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 03-03-2007, 16:05
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Oczywiście, potrzebne sa jelita grube, ziemniaki, kasza manna lub maka, jaja, boczek lub sloninka, cebula i przyprawy.
Ziemniaki zetrzec jak na placki, dodac make lub kasze manne, usmarzone skwareczki z cebulka /i caly tluszcz mozna dodac/jajka /1 na kg.ziemnkiakow/ i przyprawy /sol, pieprz , majeranek i co kto lubi/.
W umyte jelita wkladamy wymieszana mase, ale tak zeby 3/4 bylo pelne.Ukladamy na blaszce i nakuwamy. Przez pierwsze pol godziny pieke w temp. 250st. Nastepna godzine w temp. ok. 180 st. Bardzo czesto zagladam do piekarnika i nakuwam, wtedy nie peknie.
Jezeli chodzi o jelita o musza byc takie jak na kaszanke lub krupnioki, u mnie mozna kupic w sklepie.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 03-03-2007, 19:58
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Przepis dla Destiny-prosty,szybki,wykwintny.
4 polędwiczki wieprzowe tzw rybki
1 kg pieczarek
0.5 l smietany 30%
2 łyżki przecieru pomid.
2 łyżeczki papryki słodkiej
sól
pieprz
natka

Polędwicę pokroić w 2 cm plastry.Pieczarki pokroić w grubsze plasterki.
Pieczarki włożyć do naczynia ,najlepiej tzw.gęsiownicy(moze być szklana ),dobrze posolić i popieprzyć,wymieszać ,najlepiej reką.Na wymieszanych pieczarkach ułożyć plasterki polędwiczek,tak aby wszystkie się zmieściły.Ja układam nawet plasterki z 6 poledw.
Do garnaka dać przecier,paprykę sól i pieprz,dodać trochę śmietany,rozmieszać aby nie było grudek,po rozmieszaniu dodać resztę śmietany.Sos powinien być dobrze słony i pikantny.Przygotowanym sosem polać potrawę,przykryć naczynie,włożyć do nagrzanego piekarnika i piec 50 min w temp.200 stopni.
Do tego najlepiej podać dwukolorowy ryż np.biały i żółty i sałatkę z pekińskiej kapusty z sosem typu winigret.
Potrawa jest pyszna i dobra na bardziej wystrzałowe okazje.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 04-03-2007, 01:38
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Potrawa nazywa się"POLĘDWICZKI WIEPRZOWE W SOSIE PIECZARKOWYM".
Z racji zawodu jaki przyszło mi wykonywac od wielu lat parę rzeczy mogę podpowiedzieć.Jeśli chcesz Destiny efektownie to jako przystawkę proponuję nadziewane tuńczykiem cytrynki i pomidory z serem i szynka.Bardzo smaczna i mało pracochłonna jest rolada z żółtego sera.
0,40 sera goudy włożyć do wrzącej,ale nie gotujacej sie wody.Przykryć pokrywką i pozostawić na 30 min.
Połowę kostki masła
2 serki topione
2 jajka ugotowane na twardo
0,15 kiełbasy wiejskiej
Te składniki przemielić przez maszynkę.
Szczypiorek pokroić drobno nożem
Te składniki wymieszać z solą i pieprzem na jednolitą masę.
Po 30 min.wyjąć ser i dłońmi rozgnieść na stolnicy lub stole na plaster możliwie największy lecz tak aby go nie podziurawić.Na ten plaster nałożyć przygotowaną masę i zwinąć w roladę.Wziąść folię,najlepiej nową w miarę sztywną np z białej torby reklamówki,lub papier pergamin do pieczenia,ale folia jest lepsza.Folię zmoczyć zimna wodą,nadmiar zstrząsnąć ,na tym położyć roladę,ściśle zawinąć i pozostawić w lodówce ok 10 godzin.Pięknie pokroić w plastry i położyć na udekorowanym sałatą strzępiastą półmisku..
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 05-03-2007, 23:22
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Gaduła

Przepis na CYTRYNKI NADZIEWANE TUŃCZYKIEM.
8 cytrynek równej wielkości
0,4 kg sera tłustego
2 puszki tuńczyka w sosie własnym dobrej jakości
sól
pieprz
łyżeczka słodkiej mielonej papryki
trochę sku z cytryny

Ser zmielić,rozetrzeć z odsączonym tuńczykiem,doprawić papryka,pieprzem i solą,a takze do smaku sokiem z cytryny.
Masa powinna mieć zdecydowany,wytrawny smak.

Cytryny umyć,sparzyć.Nożem ściąć kapelusili po stronie tzw."dzióbka''.Kapelusiki zatrzymać.
Ostrą łyżeczką od herbaty objechać cytrynki naokoło tak aby wejść między miąższ a skórkę.Delikatnie podważać coraz głębiej,aż do pełnego oddzielenia miąższu od sorki.
CyTrynki nadziać z lekkim naddatkiem,udekorować połową ciemnego winogrona,połową orzecha włoskiego,listkiem natki,lub czymś co mamy w danym momencie pod ręką.Przykryć fantazyjnie kapelusikiem z wierzchołka cytryny.
Doskonały efekt dekoracyjny w prawie każdym przypadku daje dekoracja półmiska czy też talerza sałatą strzępiastą.Sałata krucha jest niestety zbyt płaska.Ja mieszam liście zielone z czerwonymi i gdy np.dekoruję jak tu winogronami to i na sałatę rzucam parę winogron(jak perełki).
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 06-03-2007, 00:03
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Gaduła

Pomidorki nadziewane szynką.
8 pomidorków średniej wielkości,dość twardych,ale dojrzałych
0,30 kg dobrej szynki w jednym kawałku
0,30 kg sera gouda
0,15 kg sera rokpol,lub innego pleśniowego,lecz słonego,np.błękitny brie
sól
pieprz
majonez(najlepiej kielecki)

Pomidorki umyć.Ostrym nożem ściąć niewielkie kapelusze.
Łyżeczką(są specjalne łyżeczki fackelmana,ale przy odrobinie wprawy,wystarczy ta od herbaty)wydrążyć środek każdego pomidorka.Opłukać i odwrócone pozostawić na moment na kuchennym papierze.Środki lekkoposolić.
Szynkę pokroić w drobną kostkę(bez przesady).Sery zetrzeć na grubym tarle,połączyć,dodać majonez i przyprawy do smaku.Dokładnie wymieszać.
Przygotowaną masą nadziać pmidorki.Dekorować np.cienkim plasterkiem świeżego ogórka,dwoma,trzema wąsami świeżego szczypiorku,czy też żagielkiem zielonej części pora.Fantazyjnie przykryć kapelusikiem,lub jego fragmentem.Półmisek dekorować wg fantazji.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 06-03-2007, 00:32
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Jeszcze mam drobne,małe uwagi.Owszem,robiłam też polędwiczki z cebulką,ale jest to już całkiem inna potrawa.Pomysł z dodaniem konserwowej papryki do rolady serowej dla poprawienia wygladu jest owszem przedni,lecz nalezy wiedzieć że wszyscy tą paprykę lubią.Tą samą roladę zamiast z kiełbasą można zrobić z wędzoną makrelą i jest równie pyszna.
Do podanych powyżej przepisów nie dodaje się cebuli,a to z powodu takiego,ze cebula lubi zmieniać smak potraw pozostajacych na stole w ciepłym pomieszczeniu.
Proponowałabym miłym paniom zrobienie małej próby,zanim zabierzecie się za szykowanie na przyjęcie gości.Zawsze to lepiej wczesniej nabrać umiejętności,no i smak dobrać pod swój gust.Przepisy które podałam bardzo smakują nawet różnym kapryśnikom,ale to nie znaczy, że my sami nie mozemy czegoś ulepszyć.
Życzę owocnej pracy i jeśli mogę czymś jeszcze służyć....

__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kuchnia dla ignoranta, przepisy. kufa86 Kuchnia, kulinaria 79 30-09-2022 14:51
Nowe przepisy w niektórych aptekach lawenda Choroby, badania, terapie 4 02-06-2009 19:15

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.