menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Kosmetyki
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Kosmetyki Kremy, mleczka, toniki, tusze do rzęs, pudry, farby do włosów...

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 11-03-2007, 06:56
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

często upoluję coś fajnego w tzw.second handach ,więc mi nie żal pozbyć się ciucha, który już mi się znudził.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 11-03-2007, 09:50
Ditta's Avatar
Ditta Ditta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Kraków
Posty: 37
Domyślnie a ja

Jezeli chodzi o mnie to od dzieciństwa chodziłam w okularach - mam lekki astygmatyzm i nigdy dla mnie nie było problemem ze jestem "okularniczką". Obecnie w zasadzie okulary nosze tylko do czytania.
Nigdy w ciagu całego zycia nie stosowałam kosmetyków.Tylko lekko podmalowywałam oczy.Po co mam sie pacykowac jakąś "chemia", ktora w koncu wchłania sie przez skóre do całego organizmu i nosic "maskę"? Ja to ja - a nie maska.
A ze sie wchłania i oddzialywuje ( a chemia to napewno za dobrze nie oddziaływuje) - to doswiadczyłam na samej sobie. Np. mam sucha skóre - no to powinnam ją natłuscic - wydaje sie to logiczne. Tyle ze np natłuszczajac twarz owszem poprawiam chwilowo jej wyglad, ale za to po trzech czy czterech dniach skóra tak sie "przyzwyczaja" do natłuszczania z zewnatrz - ze bez tego natłuszczenia jest duzo bardziej sucha niz była przed rozpoczeciem przeze mnie "kuracji". Po tych kilku dniach wygladałam wprost koszmarnie jezeli sie nie posmarowałam. Powiedziałam - dosyc - chce wrócic do tego jak było przed "kuracja" i nie pogarszac sprawy. I po kilku takich "doswiadczeniach" nic nie uzywam, tym bardziej ze tak naprawde nigdy nie wiadomo co sie w takim kosmetyku ukrywa.

A ze miałam całe zycie bardzo wrazliwa cere na wpływy atmosferyczne - niestety moja skora obecnie nie jest idealna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 11-03-2007, 10:06
Basinek's Avatar
Basinek Basinek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 44
Domyślnie

Właśnie dlatego trzeba natłuszczać, odżywiać, i pieścić naszą twarz maseczkami, odżywkami, bo z wiekiem będzie coraz trudniej jej być świeżą. Mam skalę porównawczą: ja od lat używam kremów do buzi (i nie tylko)- odpowiednio zmieniając rodzaj kremów i dostosowując je do zmian powodowanych przez upływający czas.Natomiast moja serdeczna psiapsiółka uważa, że nie ma to jak natura i oprócz kremu Nivea zimą, nic nie stosuje. W efekcie, gdy jesteśmy razem, ją traktuje otoczenie jako starszą ode mnie, a w rzeczywistości to ja jestem wcześniej urodzona o conajmniej 7 lat. .
__________________
Żyć, to nie znaczy jeść, pić i spać.
Żyć to kochać, działać, promieniować.

Zenta Maurina Raudive

http://czasnae-biznes.zlotemysli.pl/basinek.php
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 11-03-2007, 14:07
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie obiema rękami

podpisuję się pod tą powyższą odpowiedzią! Trzeba kremy dobierać do siebie i nie raz trochę trwa, nim się znajdzie "swój"krem. To nie o natłuszczanie nawet chodzi, a o nawilżanie i odżywianie. Właściwości liftingujące też po 50-tce są mile widziane. Kto ma wrażliwą skórę, niech szuka w kosmetykach dla alergików - jest takich sporo-naprawdę! Polecam Toleriane rich - do kupienia w aptece, jeśli ktoś żle toleruje dodatki zapachowe.
Wcale nie musza to być bardzo drogie kosmetyki - ostatnio odkryłam krem na noc "Kawior i trufle" Bielendy - ma świetną konsystencję i dobbrze się wchłania.
Gadanie o tym, że się wchłaniają jakieś "chemie" jest śmieszne -żadna firma kosmetycz nie odważyłaby się wypuścić coś szkodliwego w składzie. Więcej chemii znajdzie się w nowalijkach i marchewce z buraczkami. Ostatnio czytałam, że tuńczyk lubi magazynować w sobie rtęć i żeby z nim nie przesadzać. Tradycyjny lepki krem "Nivea" z lat 60-tych zostawmy nastolatkom wychodzacym na mróz i wiatr-ale nowoczesny "Nivea-visage" jest nie do pogardzenia
Wiem co mowię - mówię, co wiem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 11-03-2007, 14:48
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Cytat:
Napisał Basinek
Właśnie dlatego trzeba natłuszczać, odżywiać, i pieścić naszą twarz maseczkami, odżywkami, bo z wiekiem będzie coraz trudniej jej być świeżą. Mam skalę porównawczą: ja od lat używam kremów do buzi (i nie tylko)- odpowiednio zmieniając rodzaj kremów i dostosowując je do zmian powodowanych przez upływający czas.Natomiast moja serdeczna psiapsiółka uważa, że nie ma to jak natura i oprócz kremu Nivea zimą, nic nie stosuje. W efekcie, gdy jesteśmy razem, ją traktuje otoczenie jako starszą ode mnie, a w rzeczywistości to ja jestem wcześniej urodzona o conajmniej 7 lat. .
Racja, trzeba stosować kremy i maseczki do buzi, balsamy do ciała, dbać o dłonie i stopy, nie dopuścić do nadwagi. Ja bardzo często staję na wadze i dzięki temu udaje mi się zachować wagę jaką miałam w wieku 20 lat /56 kg, 171 cm wzrostu/.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 11-03-2007 o 14:52.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 11-03-2007, 14:57
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

Brawo! ale... może te kilka kg więcej nie byłoby grzechem - ostatnio wyczytałam, że tkanka tłuszczowa produkuje estrogeny i delikatne krągłości po przekwicie są wskazane, a ponadto osoby tęższe rzadziej chorują na raka piersi. Od czasu do czasu - mała chałwa-nie zaszkodzi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 11-03-2007, 17:56
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Zupełnie jest mi obce i niezrozumiałe stwierdzenie Ditty
o kosmetykach czyli "chemii", która wchłania się do całego organizmu i żle oddziaływuje. Droga Ditto ale to właśnie brak tej chemii sprawia,że wpływy atmosferyczne niszczą skórę na potęgę.Nie można pozostawiać skóry zwłaszcza twarzy bezbronnie na działanie warunków atmosferycznych, które jak wiadomo są bardzo inwazyjne.
Zgadzam się z tym co twierdzą: Basinek, arczia i Basia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 11-03-2007, 18:32
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Macie racje, tym bardziej, ze teraz sa odpowiednie kremy nie tylko do danej cery ale rowniez biorace pod uwage wiek.A mysle, ze na kremach do twarzy nie mozna oszczedzac.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 11-03-2007, 19:22
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Cytat:
Napisał arczia
Brawo! ale... może te kilka kg więcej nie byłoby grzechem - ostatnio wyczytałam, że tkanka tłuszczowa produkuje estrogeny i delikatne krągłości po przekwicie są wskazane, a ponadto osoby tęższe rzadziej chorują na raka piersi. Od czasu do czasu - mała chałwa-nie zaszkodzi
Osoby z tłuszczykiem /to jest zdanie mojego onkologa/ są bardziej narażone na zachorowanie na raka piersi i jest on u nich trudniejszy do zdiagnozowania. Osoby z tłuszczykiem po mastektomii mają kłopoty z chłonką /dłużej muszą mieć ściąganą chłonkę przy pomocy punkcji/.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 11-03-2007, 19:28
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Cytat:
Napisał qrystyna216
Macie racje, tym bardziej, ze teraz sa odpowiednie kremy nie tylko do danej cery ale rowniez biorace pod uwage wiek.A mysle, ze na kremach do twarzy nie mozna oszczedzac.

Nie można oszczędzać na kremach do twarzy, a zwłaszcza na kremach pod oczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 11-03-2007, 19:36
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Cytat:
Napisał urszula-kol
Nie można oszczędzać na kremach do twarzy, a zwłaszcza na kremach pod oczy.
Zgadzam się całkowicie nie należy oszczędzać na sobie /oczywiście w granicach swoich mozliwości finansowych/, trzeba siebie pokochać /jeżeli się wcześniej nie kochało/ i od razu świat się stanie piękniejszy a i bliscy spojrzą na nas innym okiem. W życiu trzeba mieć osobiste potrzeby, jeżeli ich się nie ma to się nie istnieje. Wówczas na imieniny dostanie się od bliskich w prezencie garnek zamiast np. perfum.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 11-03-2007, 20:14
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Kochana Basiu!
Mogę się dowiedzieć co masz przeciwko garnkom.? Osobiście nie miałabym nic przeciwko temu, aby ktoś podarował mi śliczny garnuszek...a perfumki kupuję sobie na ogół sama ...bo wiem co lubię..i co mi się już znudziło.
Prezent ..jaki by nie był ...świadczy o tym, że ktoś nas lubi...kocha...myśli o nas...a czy to jest garnek czy patelnia...to bez różnicy...przynajmniej dla mnie
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 11-03-2007, 20:25
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie Basia o tłuszczyku

Droga Basiu, lekarze twierdzą również, ze osobom z tłuszczykiemwolniej goją się rany pooperacyjne i mnie tez straszyli, gdy przyszło brzucho moje ciąć, a potem sie dziwili, ze goi sie jak na psie, szybciej niż u szczupłej pacjentki obok, az wołali stazystów. myślę, ze to sprawa indywidualna każdego organizmu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 12-03-2007, 17:10
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Niko masz racje, u mnie po operacji na wrzody rana bardzo szybko sie zagoila. A po operacji na rece /zespol ciesni nadgarstka/ rana niby sie zagoila ale okazuje sie ze mam przeczulice. Chociaz od operacji minal rok a ja nadal chodze na zabiegi.Teraz bede chodzic na krioterapie i lasery, moze to mi pomoze.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 12-03-2007, 20:57
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

Na temat każdej teorii jest natychmiast jakaś "anty-teoria" Mimo wszystko wg. lekarzy medycyny naturalnej w Kanadzie -toxyny spożywane przez nas codziennie w zywności najlepiej rozpuszczaja się w tłuszczach. Jeśli kobieta jest b. szczupła, to najwięcej tkanki tluszczowej zachowuje w biuscie i tam te toxyny gromadzi. A potem... najłatwiej rozwijaja sie komórki rakowe własnie TAM! Brzmi dość logicznie i przekonywująco.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 13-03-2007, 17:58
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Bardzo lubię garnki

Cytat:
Napisał Ala-ma-50
Kochana Basiu!
Mogę się dowiedzieć co masz przeciwko garnkom.? Osobiście nie miałabym nic przeciwko temu, aby ktoś podarował mi śliczny garnuszek...a perfumki kupuję sobie na ogół sama ...bo wiem co lubię..i co mi się już znudziło.
Prezent ..jaki by nie był ...świadczy o tym, że ktoś nas lubi...kocha...myśli o nas...a czy to jest garnek czy patelnia...to bez różnicy...przynajmniej dla mnie
Pozdrawiam
Nie mam nic przeciwko garnkom sama bardzo lubię garnki, ale uważam że garnek to jest prezent "dla domu" dla wszystkich domowników a perfumy są prezentem "dla mnie" z okazji np. imienin. Pozdrawiam, Basia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 13-03-2007, 18:03
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Cytat:
Napisał nika
Droga Basiu, lekarze twierdzą również, ze osobom z tłuszczykiemwolniej goją się rany pooperacyjne i mnie tez straszyli, gdy przyszło brzucho moje ciąć, a potem sie dziwili, ze goi sie jak na psie, szybciej niż u szczupłej pacjentki obok, az wołali stazystów. myślę, ze to sprawa indywidualna każdego organizmu
Z pewnością masz bardzo duzo racji, ja powołuję się na opinię mojego onkologa. Jestem osobą szczupłą i po mastektomii miałam o wiele mniej kłopotów niż pacjentki pulchne. Po usunięciu drenu tylko dwa razy jeździłam do Instytutu Onkologii na ściągnięcie chłonki /punkcja/ a bardzo dużo pulchnych pacjentek musi to robić o wiele dłużej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 13-03-2007, 18:05
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Przepraszam wszystkich za to, że przez moje wypociny z wątku o urodzie zrobił się "trochę" wątek o chorobach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 13-03-2007, 19:01
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Strzałka

Cytat:
Napisał nika
Droga Basiu, lekarze twierdzą również, ze osobom z tłuszczykiemwolniej goją się rany pooperacyjne i mnie tez straszyli, gdy przyszło brzucho moje ciąć, a potem sie dziwili, ze goi sie jak na psie, szybciej niż u szczupłej pacjentki obok, az wołali stazystów. myślę, ze to sprawa indywidualna każdego organizmu
Mój tłuszczyk jest ok.Rana pooperacyjna od pępka w dół przez cały brzuch zagoiła się b.szybko.Po półtora roku prawie nie widać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 13-03-2007, 19:15
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Cytat:
Napisał emka46
Mój tłuszczyk jest ok.Rana pooperacyjna od pępka w dół przez cały brzuch zagoiła się b.szybko.Po półtora roku prawie nie widać.
Emko to super, bardzo się cieszę!!!!!!!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.