menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 26-07-2007, 09:11
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie Bolesne skurcze miesni lydek


Czy ktos mi doradzi co zazywac na bolesne skurcze lydek ?? I
Dzisiaj w nocy skurcz tak <zaatakowal< lydke mojej Mamie ze nie umialam sobie z tym poradzoc..Masowanie nie za wiele pomagalo - wczoraj bylysmy na dosc intensywnym spacerze moze to jest przyczyna ??
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 26-07-2007, 10:17
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Strzałka

Buniu, to może być spowodowane niedoborem magnezu albo witaminy B.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 26-07-2007, 10:23
tulpe's Avatar
tulpe tulpe jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Cloppenburg Niedersahsen
Posty: 166
Domyślnie

Bunia.
Takie böle nawiedzaly mnie b. czesto.ale po piciu prawie kazdego dnia . tabletek musujacych . /Calzium Wapno)
uspokoilo sie i mam na dluzszy czas spoköj.
sprubuj to napewno pomoze.[
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 26-07-2007, 11:50
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie do Buni

Doraźnie - trzeba spróbować stanąć na pięcie; boli, ale szybko przejdzie. Ja tak robię
Na "zaś" - uzupełnić mikro- (a może makro?) elementy: wapń, potas, magnez. Pewnie witaminy z grupy B też nie zaszkodzą.
Do spacerów zaś trzeba się przyzwyczaić, zaczynać od krótkich, wolnych przechadzek i stopniować.
Zdrowia życzę i Mamusi i Tobie Renatko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 26-07-2007, 16:15
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Buniu

Poo!dpisuję się pod pow. wypowiedziami. Ponoć to brak potasu, ponoć sokiem pomidorowym można go uzupełnić. A praktyka: w momencie skurczu (nakbardziej uciążliwego w nocy) wyskakuję z legowiska i staram się mcno depnąć na piętę - aż do skutku....Życzę co by się nie zdarzało.
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 26-07-2007, 16:57
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Bolesne kurcze napewno spowodowane sa brakiem w organizmie magnezu, wapnia i potasu.Moga byc tez spowodowane brakiem plynow. Pij conajmiej poltora litra plynow dziennie.Pij duzo soku pomidorowego.Ja to stosowalam i od dluzszego czasu mam spokoj. Teraz sezon na pomidory wiec mozna jesc do woli.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 26-07-2007, 18:26
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie Dziekuje Kochane i niezawodne


W imieniu mojej Mamy wzruszonej poradami i,zyczliwoscia przesylam bukiet dla Basi
Tulpe
An_inna
Jolitki
Honorki

a ja spiesze z dobrym winkiem ............................__Alk7.gif.
Bardzo Wam dziekuje 2
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 26-07-2007, 19:54
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Na skórcze mięśni lekarz mi wypisał witaminę B6, tylko na receptę. W buteleczce jest 100 tabletek, trzeba brać po 1 dziennie, wszystkie 100. Pomaga.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 26-07-2007, 21:44
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A ja mysle ze oprocz niedoboru pewnych milroelementow lest to spowodowane skurczem malych naczyniek krwionosnych,istotnie naibardziej pomaga natychwiastowy ruch ,ale moja mama lezala wiec o tym nie moglo byc mowy.Kupijam Nitrocard -to nitrogliceryna w masci i wsmarowywalam w skurczony miesien.pomagalo.pomaga tez Otrex lub tabletki na bazie kasztanowca ,bo zawsze do niewydolnosci tetniczek dolacza sie niewydolnosc zylna.ja mam bardzo czeste skurcze miesni nocne,takie ze staje na bacznosc,Mg ,K,i inksze mikro bardzo dobre,pomaga tylko szybkie chodzenie,ale nogi bola przez pare dni
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 26-07-2007, 23:18
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ja mam je po furaginie,o ile nie przekręciłam nazwy tego paskudztwa na nerki...brrrr...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 27-07-2007, 19:45
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Śledzę ten wątek z zainteresowaniem

...bo skurcze mięśni łydek - to moja okresowa zmora... Tak, tak - wiem: potas, magnez, sód. Ale ja to sprawdzam przecież, bo jestem od lat na Spironolu! A są okresy, że każda noc (bo właśnie w nocy te skurcze się zdarzają) jest przechlapana! I nic nie pomaga! Jedynie moczenie w gorącej wodzie albo gorące okłady są w stanie rozluźnić taki bolący kamień! A ból i zmęczenie prawie naderwanych mięśni zostaje na ładnych kilka godzin...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 02-08-2007, 19:52
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

poproś lekarza o Detralex - mnie pomógł rewelacyjnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 02-08-2007, 20:46
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A mnie juz nic nie pomaga.Zaczely sie skurcze rak,cos potwornego,i najgorsze ze nikt nie wie co to jest.Strasze rodzine ze moja sp.Mama miala przed smiercia takie skurcze.To glupie,wiem,ale sama jestem przestraszona-to jest tak straszny bol,a najgorsze ze pojawia sie tez po kieliszku np.wytrawnego wina.Na co mi przyszlo na starosc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 02-08-2007, 21:41
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Neurologu nasz kochany, nie strasz! Jak już Ty nie wiesz co robić, to co my szare myszki mamy powiedzieć Qrcze dlaczego wszystko tak mnie boli dzisiaj, chyba pójdę do baru się upić
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 02-08-2007, 21:45
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Cytat:
Napisał an_inna
Neurologu nasz kochany, nie strasz! Jak już Ty nie wiesz co robić, to co my szare myszki mamy powiedzieć Qrcze dlaczego wszystko tak mnie boli dzisiaj, chyba pójdę do baru się upić

Trochę mnie to pocieszyło Aniu,bo myślałam że tylko ja tak się czuję dzisiaj.Do tego stopnia, że wzięłam na jutro dzień urlopu z pracy, przewidując że i tak nie dam rady tam pójść.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 02-08-2007, 22:22
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

ja generalnie dobrze sie czuje tylko te cholerne skurcze.Dzisiajn oracowalam prawie 12 godzin.Wczoraj niewiela mniej a jeszcze ukisilam 40 sloikow ogorkow i skosilam 2 trawniki,ja bjestem b.czynna tylko te skurcze i 0pare innych rzeczy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 02-08-2007, 22:32
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Babcielu kochana,a może byś tak troszke wyhamowala?Mozna byc czynną,ale nie pracocholikiem.Ty niestety do tych drugich należysz.Przysiądż na chwile,pomysl,że zycie nie z samej pracy sie sklada.Aniu i Ewuniu ja też dzisiaj obolała jestem,a przecie sie nie napracowalam,ale jakies dziwne fronty znowu wędruja w naszą strone ,a ja jak barometr.Jakakolwiek zmiana pogoda odczuwam ,nawet wlosy mnie bolą.Trudno dziewczyny taka nasza "uroda" jak mówi mój p.doktor kardiolog i neurolog i reumatolog i jeszcze kilku innych.Pozdrawiam serdecznie i spokojnej ,bez bólu nocy życzę.glitter_maker_07_08_2007_15_19_35_47826.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 02-08-2007, 22:39
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Trochę mnie pocieszyłyście, że to "tylko" fronty. Ale jak tu słoiki z ogórkami zakręcać (albo odkręcać) jak stawy się "wykręcają". Jeszcze sobie troszkę pobuczę - buuuuu!
Zaraz lepiej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 02-08-2007, 22:43
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Pobucz sobie Aniu,jak Ci to pomaga to pobucz.A słoiki robie wtedy jak mnie nie boli i nic nie wykręca.Jak to mówił mój straszy kolega "robota nie ..j ,moze stac i dwa tygodnie"Pozdrawiam i lepszego jutrzejszego dnia życzę.disney106.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 02-08-2007, 22:43
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Mam tak samo ............

Cytat:
Napisał babciela
A mnie juz nic nie pomaga.Zaczely sie skurcze rak,cos potwornego,i najgorsze ze nikt nie wie co to jest.Strasze rodzine ze moja sp.Mama miala przed smiercia takie skurcze.To glupie,wiem,ale sama jestem przestraszona-to jest tak straszny bol,a najgorsze ze pojawia sie tez po kieliszku np.wytrawnego wina.Na co mi przyszlo na starosc
z lewą ręką .......... prawa sluży jako dowód, że jestem oburęczna /muszę ją oszczędzać po usunięciu węzłów chłonnych/ a lewa ........... łapią mnie jakieś cholerne kurcze i rękę mi wykręca, każdy palec "idzie w inną stronę" .
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.