menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 10:46
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie Polskie opiekunki w Niemczech.


W ramach mojej dzialalnosci zawodowej spotykam sie od wielu lat ze "zjawiskiem" pt. polskie opiekunki osob starszych w Niemczech. Jest to dzialalnosc nie do konca wyjasniona - czy jest to oficjalna praca,czy "na czarno".Kobiety,najczesciej po piecdziesiatce,przyjezdzaja do pracy na 6 tygoni,albo 3 miesiace,niektore na dluzej.Jest to jakby totolotek,na jaka rodzine sie trafi.Czasem,sa to dobrzy ludzie,uczciwi.Czasem,wiem to od tych "opiekunek",przezywaja tam koszmary,ale zaciskaja piesci,bo zarobek jest duzy.
Przecietnie,nie mniej niz 1000 euro na miesiac,ale najczesciej - 1200-1500 eu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 11:02
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Rozia a jak myślisz jaka jest praca dla polaków
w niemczech- przeważnie sprzątaczka opiekunka do
umysłowo chorych ciężko chorych
Żaden Niemiec tej pracy nie podejmnie
taka jest rzeczywistość !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 11:21
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rozia
W ramach mojej dzialalnosci zawodowej spotykam sie od wielu lat ze "zjawiskiem" pt. polskie opiekunki osob starszych w Niemczech. Jest to dzialalnosc nie do konca wyjasniona - czy jest to oficjalna praca,czy "na czarno".Kobiety,najczesciej po piecdziesiatce,przyjezdzaja do pracy na 6 tygoni,albo 3 miesiace,niektore na dluzej.Jest to jakby totolotek,na jaka rodzine sie trafi.Czasem,sa to dobrzy ludzie,uczciwi.Czasem,wiem to od tych "opiekunek",przezywaja tam koszmary,ale zaciskaja piesci,bo zarobek jest duzy.
Przecietnie,nie mniej niz 1000 euro na miesiac,ale najczesciej - 1200-1500 eu.

Roziu, bo aby byc opiekunka trzeba byc do tego odpowiednio przygotowanym zawodowo. To znaczy miec kwalifikacje. To nie jest latwa praca, ot saksy na zarobek tysiaca Euro i hajda! Jezeli takim amatorkom placa do Euro 1'500, to powinny chodzic codziennie do kosciola i dziekowac, ze znalazly pracodawce.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 11:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Roziu, bo aby byc opiekunka trzeba byc do tego odpowiednio przygotowanym zawodowo. To znaczy miec kwalifikacje. To nie jest latwa praca, ot saksy na zarobek tysiaca Euro i hajda! Jezeli takim amatorkom placa do Euro 1'500, to powinny chodzic codziennie do kosciola i dziekowac, ze znalazly pracodawce.

Na naszym częstochowskim forum jest jedna ,co powinna chodzić do kościoła i dziękować.
Niekoniecznie.
Ja bym pirzgła tym tysiącem € takiemu niemieckiemu weteranowi ,prosto w niemiecką ,kurza jego twarz.
Umarł dzięki Bogu, podobno. I ona wraca.

Ostatnio edytowane przez Lila : 03-11-2009 o 11:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 14:44
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie

Jasne Lilu!NIE BEDZIE NIEMIEC PLUL NAM W TWARZ!!!I dzieci nam germanil!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 15:08
czarny_bez's Avatar
czarny_bez czarny_bez jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 92
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rozia
W ramach mojej dzialalnosci zawodowej spotykam sie od wielu lat ze "zjawiskiem" pt. polskie opiekunki osob starszych w Niemczech. Jest to dzialalnosc nie do konca wyjasniona - czy jest to oficjalna praca,czy "na czarno".Kobiety,najczesciej po piecdziesiatce,przyjezdzaja do pracy na 6 tygoni,albo 3 miesiace,niektore na dluzej.Jest to jakby totolotek,na jaka rodzine sie trafi.Czasem,sa to dobrzy ludzie,uczciwi.Czasem,wiem to od tych "opiekunek",przezywaja tam koszmary,ale zaciskaja piesci,bo zarobek jest duzy.
Przecietnie,nie mniej niz 1000 euro na miesiac,ale najczesciej - 1200-1500 eu.

Cytat:
Napisał Lila
Na naszym częstochowskim forum jest jedna ,co powinna chodzić do kościoła i dziękować.
Niekoniecznie.
Ja bym pirzgła tym tysiącem € takiemu niemieckiemu weteranowi ,prosto w niemiecką ,kurza jego twarz.
Umarł dzięki Bogu, podobno. I ona wraca.

1.200 euro x 3 miesiące = 3.600 euro

x 4,29 zł = 15.444 zł : 12 m-cy = 1.287 na miesiąc,

dla kobiety po 50-tce,
dla której nie ma pracy w Polsce,
może
to niewiele.

Ale ostrożnie z tym pizganiem i życzeniem rychłej śmierci niemieckim emerytom.

_________________________________

Gdyby niektórzy mieli czym pomyśleć, na pewno byliby mądrzejsi. /wesoły pies z głową na karku/.

Ostatnio edytowane przez czarny_bez : 03-11-2009 o 15:29.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 15:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rozia
Jasne Lilu!NIE BEDZIE NIEMIEC PLUL NAM W TWARZ!!!I dzieci nam germanil!

Dokładnieeee !!
Dziadyga kochał ją całować na przywitanie, śliniąc się przy tym nader po niemiecku.
Chyba tylko Polka mogła to wytrzymać, dzielnie i z uśmiechem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 15:28
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

W Niemczech czy gdzie indziej.. praca takich opiekunek jest zawsze b. ciezka.. W to lato we Wloszech.. poznalam pewna Ukrainke z Odessy.. Przychodzila wyplakac sie do nas i cos zjesc.. Jest opiekunka u znajomej mojej tesciowej..
Ta b. stara kobieta jest jeszcze na chodzie ale jak przystalo takiej staruszce ( 96 lat) je b. malo. A biedna Natasha.. nie ma jeszcze 50.. i jest po prostu glodna..
Bardzo nam jej bylo zal.. Moja tesciowa ( 94) dokarmia ja od czasu do czasu...
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 15:41
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
W Niemczech czy gdzie indziej.. praca takich opiekunek jest zawsze b. ciezka.. W to lato we Wloszech.. poznalam pewna Ukrainke z Odessy.. Przychodzila wyplakac sie do nas i cos zjesc.. Jest opiekunka u znajomej mojej tesciowej..
Ta b. stara kobieta jest jeszcze na chodzie ale jak przystalo takiej staruszce ( 96 lat) je b. malo. A biedna Natasha.. nie ma jeszcze 50.. i jest po prostu glodna..
Bardzo nam jej bylo zal.. Moja tesciowa ( 94) dokarmia ja od czasu do czasu...

Przeciez jej placa...czy nie moze sobie cos dokupic...jedzenie we Wloszech nie jest drogie.
A tak nawiasem, to sa skutki zatrudniania sie na czarno bez papierow, osob bez zadnych kwalifikacji zawodowych. Obie strony na tym korzystaja, jedna nie placi podatkow, ubezpieczen.......i zarabia wiecej niz zarobi u siebie w kraju, a druga jest poprostu WYZYSKIWACZEM.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 16:02
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Przeciez jej placa...czy nie moze sobie cos dokupic...jedzenie we Wloszech nie jest drogie.
A tak nawiasem, to sa skutki zatrudniania sie na czarno bez papierow, osob bez zadnych kwalifikacji zawodowych. Obie strony na tym korzystaja, jedna nie placi podatkow, ubezpieczen.......i zarabia wiecej niz zarobi u siebie w kraju, a druga jest poprostu WYZYSKIWACZEM.

Tak nieraz ona robi... ale musi ukradkiem bo jak staruszka widzi ze ona sobie kupuje jakies jedzenie zaczyna sie zloscic ze ta marnuje pieniadze, za duzo je, jest za gruba, no i ze chodzi po ludziach i opowiada ..

Biedna dziewczyna.. nie ma juz odwrotu do domu bo jej maz lezy sparalizowany. ( dostal wylewu podczas jej nieobecnosci) i nie ma zadnych dochodow.
Staruszka zlozyla papiery o zalegalizowanie jej we Wloszech wiec nic innego jej nie pozostaje jak czekac cierpliwie.

Ale co my sie tak dziwimy.. przedziez ludzkosc zawsze zerowala na tych ktorych sie wykorzystywalo..
A te wszystkie chinskie tanie produkty?? Czy nie jest to wykorzystywanie tych ktorzy zadowalaja sie miska ryzu dziennie??
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 16:19
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Tak nieraz ona robi... ale musi ukradkiem bo jak staruszka widzi ze ona sobie kupuje jakies jedzenie zaczyna sie zloscic ze ta marnuje pieniadze, za duzo je, jest za gruba, no i ze chodzi po ludziach i opowiada ..

Biedna dziewczyna.. nie ma juz odwrotu do domu bo jej maz lezy sparalizowany. ( dostal wylewu podczas jej nieobecnosci) i nie ma zadnych dochodow.
Staruszka zlozyla papiery o zalegalizowanie jej we Wloszech wiec nic innego jej nie pozostaje jak czekac cierpliwie.

Ale co my sie tak dziwimy.. przedziez ludzkosc zawsze zerowala na tych ktorych sie wykorzystywalo..
A te wszystkie chinskie tanie produkty?? Czy nie jest to wykorzystywanie tych ktorzy zadowalaja sie miska ryzu dziennie??

Swiat jest okrutny...ale musisz przyznac, ze tylko czlowiek jest zdolny stworzyc pieklo drugiemu czlowiekowi. Zawsze walczylam przeciwko wyzyskowi pracownika, nigdy bym nie zatrudnila kogos na "czarno", bez zadnych praw i na stawkach ponizej oficjalnych - to jest WYZYSK i podstawowy brak MORALNOSCI.

Co do dziewczyny...jezeli maz jest sparalizowany, to jej miejsce jest przy mezu...nawet jezeli mialaby jesc kromke suchego chleba dziennie. Ja, przynajmniej tak bym zrobila.

O chinskich produktach mi nic nie mow (zartobliwie), bo ich nie kupuje, zawsze ostroznie patrze na etykietke. Gdyby choc przez jeden dzien, ludzie podjeli solidarna decyzje i nie kupowali tych chinskich "cudow" - to napewno byloby lepiej.

A produkty wyrabiane przez male dzieci....haftowane serwety, dywany, male rzezbione figurynki, naszyjniki z paciorkow???????? Lista jest dluga. Jaki wplyw mamy na to? Znasz recepte?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!

Ostatnio edytowane przez Mar-Basia : 03-11-2009 o 18:05.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 16:48
Mag Mag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 523
Domyślnie

Ten świat jest obrzydliwy ! I jak tu nie tęsknić do Królestwa Niebieskiego
__________________
Nolens volens....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 17:29
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie

Czarny bzie.Zle ulozylas zadanie tekstowe.Mimo,ze na maturze wypocilam ledwo trojke,zaraz go zauwazylam!
1.200x 3 mies. = 3.600 ok!
3.600x4.29= 15.444 ok!
Ale,zeby otrzymac zarobek na miesiac,trzeba podzielic to przez 3!15.444:3=5.148 zl!Tyle zarobi niewykfalifikowana opiekunka w Niemczech na miesiac!Bez podatku i na reke!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 17:30
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Piszecie o Niemczech, Włochach i innych krajach a ile tu u nas w Polsce w tym klubie jest ogłoszeń typu "Zaopiekuje się starszą osobą w zamian za mieszkanie" "Potrzebuję kogoś do opieki nad chorym rodzicem". Naprawdę daleko nie trzeba szukać. Nie chodzi o euro dolary czy inną walutę. Doświadczenie też wątpliwe. Zatrudnienie "na czarno" lepsze niż droga ku przestępstwu np kradzieży.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 18:25
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Piszecie o Niemczech, Włochach i innych krajach a ile tu u nas w Polsce w tym klubie jest ogłoszeń typu "Zaopiekuje się starszą osobą w zamian za mieszkanie" "Potrzebuję kogoś do opieki nad chorym rodzicem". Naprawdę daleko nie trzeba szukać. Nie chodzi o euro dolary czy inną walutę. Doświadczenie też wątpliwe. Zatrudnienie "na czarno" lepsze niż droga ku przestępstwu np kradzieży.

Tadziu, jasne ze lepsze. Ci wyzyskiwani nie czuja sie wcale tacy pokrzywdzeni.. Dla nich jest to jedyne wyjscie z nedzy.

Cytat:
Co do dziewczyny...jezeli maz jest sparalizowany, to jej miejsce jest przy mezu...nawet jezeli mialaby jesc kromke suchego chleba dziennie. Ja, przynajmniej tak bym zrobila
Ta kobieta okolo 50tki utrzymuje cala rodzine w Ukrainie. Maz lezy zupelnie nieprzytomny w jakims prywatnym miejscu za ktore ona placi.. Bedac nielegalnie ( ale czekajac juz na dokumenty) w kraju.. nie moze nawet z niego na razie wyjechac.. bo juz nie ma powrotu. Nie byloby nawet tej kromki chleba dla nikogo gdyby ona byla przy mezu.
Ale co bardzo mnie wzruszylo to to ze mimo tego ze byla w pieknym nadmorskim kurorcie.. nie chodzila na plaze. Zapytalam sie jej dlaczego ...? Ona na to ze jej maz nie bylby zadowolony z tego.. bylby zazdrosny..
Okropnie mi zal tej kobiety..urodzil jej sie wnuczek w tamtym roku i nawet go nie widziala jeszcze.

Cytat:
O chinskich produktach mi nic nie mow (zartobliwie), bo ich nie kupuje, zawsze ostroznie patrze na etykietke. Gdyby choc przez jeden dzien, ludzie podjeli solidarna decyzje i nie kupowali tych chinskich "cudow" - to napewno byloby lepiej.

Nie wiem... a co staloby sie wtedy z biednymi Chinczykami?? Nawet na ta miske ryzu juz nie mogliby liczyc.
Jest tak duzo produktow ktore nie maja metek a pochodza z Chin.. np. produkty rolne.. czy chocby ryby

Cytat:
A produkty wyrabiane przez male dzieci....haftowane serwety, dywany, male rzezbione figurynki, naszyjniki z paciorkow???????? Lista jest dluga. Jaki wplyw mamy na to? Znasz recepte?

Nie nie znam recepty..... ale jedyne co przychodzi mi do glowy to to ze jezeli tych krajow cywilizacja pozwala na sprzedawanie dzieci do burdelow.. to juz lepiej zeby robily naszyjniki i haftowaly serwetki..
Moze kiedys w przyszlosci kula ziemska bedzie jednym wielkim panstwem.. w ktorym beda jedne prawa i jedna moralnosc. Dopuki tego nie bedzie ... bedzie niewolnictwo.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 18:37
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
nie chodzila na plaze. Zapytalam sie jej dlaczego ...? Ona na to ze jej maz nie bylby zadowolony z tego.. bylby zazdrosny..

Kto byłby zazdrosny?
Ten co ją wysłał do roboty?

Głupich nie sieją.
Sami się rodzą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 18:42
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Kto byłby zazdrosny?
Ten co ją wysłał do roboty?

Głupich nie sieją.
Sami się rodzą.

Lila, moze ona i glupia byla... ale meza widocznie kochala i mimo tego ze on juz nic nie czul.. w jakis sposob dochowywala mu wiary.. Nie jestem pewna czy to on ja do roboty wyslal.. Moze sama tak zdecydowala?

Czy glupi ludzie zasluguja sobie na nedze??
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 18:45
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Lila, moze ona i glupia byla... ale meza widocznie kochala i mimo tego ze on juz nic nie czul.. w jakis sposob dochowywala mu wiary.. Nie jestem pewna czy to on ja do roboty wyslal.. Moze sama tak zdecydowala?

Czy glupi ludzie zasluguja sobie na nedze??

Jaką nędzę?
Przecież mówimy o pójściu na plażę.
Zapewniam Cię, że na Ukrainie też chodzą się opalać. I mają bardzo piękne kurorty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 18:56
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Jaką nędzę?
Przecież mówimy o pójściu na plażę.
Zapewniam Cię, że na Ukrainie też chodzą się opalać. I mają bardzo piękne kurorty.

Oni zyli w nedzy.. To ze ona mogla wyjechac i pracowac pozwolilo na to ze moze jej wnuczek bedzie mogl kiedys opalac sie w ukrainskich kurortach..
Ta kobieta nie chodzila na plaze aby uhonorowac moze jakas przysiege ktora dala mezowi przed wyjazdem??
Moze robila to z pobudek religijnych?? A moze po prostu tylko tak powiedziala a nie lubi plazy?? Nie wnikalam w to bo wydawalo mi sie niedyskrecja tak sie wypytywac..

Niestety.. biedni ludzie zawsze wydaja nam sie tez glupi..
Pewnie sa glupi.. bo madrzy jakos sie dorobili.. a oni musza jeszcze harowac..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 19:06
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Oni zyli w nedzy.. To ze ona mogla wyjechac i pracowac pozwolilo na to ze moze jej wnuczek bedzie mogl kiedys opalac sie w ukrainskich kurortach..
Ta kobieta nie chodzila na plaze aby uhonorowac moze jakas przysiege ktora dala mezowi przed wyjazdem??
Moze robila to z pobudek religijnych?? A moze po prostu tylko tak powiedziala a nie lubi plazy?? Nie wnikalam w to bo wydawalo mi sie niedyskrecja tak sie wypytywac..

Niestety.. biedni ludzie zawsze wydaja nam sie tez glupi..
Pewnie sa glupi.. bo madrzy jakos sie dorobili.. a oni musza jeszcze harowac..

Tobie się wydaje, że to nędzarze jeżdżą na zarobek?
Mocno byś się zdziwiła...


Na resztę...pozwól iż nie odpowiem.
Nie mam siły myśleć o harówce zmierzającej do dorobku wnucząt.
Myśleć należy rzadko, a jeśli już, to o niczym.
Koniec. Kropka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Poszukuje opiekunki blokern Praca, wolontariat 5 24-05-2023 22:57
W Niemczech wzrasta wiek emerytalny - komentarze Nella Ogólny 5 27-08-2009 15:19
Opiekunki do Osób Starszych. maldobra Praca, wolontariat 0 19-06-2009 22:28
To w Niemczech świętuje się 20 rocznicę pokojowego pokonania komunizmu ..... z centrum Polityka - wątki archiwalne 12 10-03-2009 09:21
szukam opiekunki do rodziców animus Praca, wolontariat 0 06-03-2008 14:37

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.