menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 07:23
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie godzina dla Ziemi


http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/...la_Ziemi_.html
na forum internetowym przeczytałam sprzeczne informacje, więc jak to jest? godzina dla Ziemi to dobre czy złe działanie?
wyłączyć te światła 20 marca o 20.30 czy nie ?
czy planeta na której żyję skorzysta,że posiedzę godzinę w ciemności? czy wyłączyć tylko światło, czy także inne urządzenia np lodówkę, która też produkuje ciepło ?
  #2  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 08:32
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Nie jestem znawcą w temacie, ale wydaje mi się, że nagłe zmniejszenie pobierania energii może spowodować kolosalne awarie systemu energetycznego. Wytworzona energia nie ma gdzie się podziać. Cel może i słuszny ale nie o jednej porze.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #3  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 21:17
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

jeden z dyskutantów zarzucił,że jest to działanie przeciw Ziemi, bo np wygaszenie wieży Eifla spowodowało większy pobór energii elektrycznej przy jej ponownym oświetleniu. mnie także wydaje sie to naciągane, bo zastanawiam się,o ile spadnie temeratura jak godzinę nie będę korzystała ze światła elektrycznego, a jak zapalę w tym samym czasie świeczkę to co? , przecież też grzeje powietrze.... przyznam,nie rozumiem idei ,a urządzenia prądożrące ?
całkiem się pogubiłam... czy bardziej chodzi o oszczędność energii elektrycznej, czy o efekt cieplarniany?
gnębi mnie temat, bo staram się żyć na "gałęzi" nie podcinając jej.
niech się ktoś zlituje i wytłumaczy !!
  #4  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 10:09
Markon Markon jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 19
Domyślnie

Większe oszczędności moim zdaniem poczyniłoby wyłaczenie 10 % fabryk na tą godzinę niż wyłączanie światła. Ekologia ekoogią ale nie dajmy się zwariować
  #5  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 10:39
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

szkoda,że na forum nie ma energetyka- ekologa , który pomógłby i przybliżył ideę....ja się nie znam, a chciałabym postąpić właściwie z pożytkiem dla Ziemi
  #6  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 11:14
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Moim zdaniem, tu chodzi przede wszystkim o pokazanie, czy możliwa jest światowa mobilizacja dla ratowania ekologii Ziemi.
Działalność człowieka poczyniła już tyle złych rzeczy, że jednorazowa, krótka, akcja ekologiczna to za mało. Musimy zrezygnować z wilu więcej rzeczy, w tym zmniejszenia zużycia energii, z paliw, niepotrzebnych dupereli, ale jest nadzieja, że następne pokolenia zabiorą się do tego energicznie i zaczną poprawiać to, co ich dziadkowie i ojcowie zdążyli spieprzyć przez ostatnie 50-100 lat. To będzie wymagać dużych poświęceń z ich strony.
Australia to nic, ale Ameryka i Europa, Chiny i japonia, tam tkwią największe zagrożenia.
  #7  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 11:41
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Moim zdaniem, tu chodzi przede wszystkim o pokazanie, czy możliwa jest światowa mobilizacja dla ratowania ekologii Ziemi.
Działalność człowieka poczyniła już tyle złych rzeczy, że jednorazowa, krótka, akcja ekologiczna to za mało. Musimy zrezygnować z wilu więcej rzeczy, w tym zmniejszenia zużycia energii, z paliw, niepotrzebnych dupereli, ale jest nadzieja, że następne pokolenia zabiorą się do tego energicznie i zaczną poprawiać to, co ich dziadkowie i ojcowie zdążyli spieprzyć przez ostatnie 50-100 lat. To będzie wymagać dużych poświęceń z ich strony.
Australia to nic, ale Ameryka i Europa, Chiny i japonia, tam tkwią największe zagrożenia.
Kazimierz ,tak, zgadzam się z Tobą. ale mówisz też,że jednorazowa akcja to za mało, no, od czegoś należaloby zacząć.
może to nieśmiałe próby ratowania naszego "jestem" na tej planecie ?
  #8  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 12:03
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał leluri
Kazimierz ,tak, zgadzam się z Tobą. ale mówisz też,że jednorazowa akcja to za mało, no, od czegoś należaloby zacząć.
może to nieśmiałe próby ratowania naszego "jestem" na tej planecie ?
Kazimierz ma rację, jednorazowa akcja nie wystarcza, jeszcze ta przy oszczędzaniu energii być może pokaże mobilizację.. ale, ale bez szerokiej akcji uświadamiającej zło w ludzkim postępowaniu, np śmieci, ścieki itd, takie jednorazowe akcje nie dają nic oprócz pokazania się ekologów, ekologów nie ma coby naciskać na przestrzeganie prawa związanego z gospodarką nieczystościami, a w każdej gminie jest regulamin gospodarki odpadami, nie ma ich tam gdzie nie bardzo można się pokazać, wolą powisieć na drzewie w namiotach, wolą uskutecznić akcję na kominie, w kopalni, akcję sprzątania świata, bo tam mogą się pokazać, widać też ich wtedy gdzie mogą zgarnąć kasę za zgodę na coś tam nieekologicznego, a zwykłe działania ekologiczne, nie widoczne, albo mało widzialne ........olewają.
  #9  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 12:35
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał leluri
Kazimierz ,tak, zgadzam się z Tobą. ale mówisz też,że jednorazowa akcja to za mało, no, od czegoś należaloby zacząć.
może to nieśmiałe próby ratowania naszego "jestem" na tej planecie ?
Leluri ! Ta akcja, jak australijska akcja sptrzątania świata, podoba mi się, bo budzi świadomość ludzi, że każdy musi coś robić, aby ratować swoje środowisko-świat. Samoograniczanie się, znmiejszenie zużycia energii, to idee fix mojego postępowania od dawna. Idea zmniejszenia zużycia energii w moim domu jest moim hobby na codzień. Ograniczyłem oświetlenie mieszkania, ogrzewania, itp. ale nadal widzę możliwości w tym zakresie.
Ostatnio, zainteresowałem się, jak przewidują przyszłość świata inni. Poniżej wstawiłem link do "Projektowania Przyszłości" proponowanego przez dosyć już zaawansowaną organizację w tym zakresie "Project Venus" . Nie wdaje Ci się, Leluri, że dyskutujemy o tym w niewłaściwym wątku ?
Chętnie podyskutowałbym z Tobą i innymi nad tym "Projektem", i innymi podobnymi inicjatywami, na odrębnym wątku.

http://video.google.com/videoplay?do...76018425&hl=en
  #10  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 12:56
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Kazimierz, ja także ograniczam zużycie energii i wody do koniecznych potrzeb.nie odkręcam kranu bez potrzeby,wyłączam światła w pokojach gdzie mnie ma, gonię jak ktoś próbuje niszczyć zieleń, mówiąc,że niszczy swoje płuca, i to taki malutki wkład w ochronę środowiska, a i jeszcze segreguję śmieci .....
moje wnuczęta też już wiedzą,że śmieci z lasu i łąki się zabiera.
Jip uważam,że wszelkie nagłośnienie działań związanych z ochroną środowiska jest dobre, ale co zrobić, aby było skuteczne i dotarło do mas, zagonionych w codziennym kieracie zajęć??
a co do zmiany wątku, mnie nie przeszkadza,każdy jest dobry do uświadamiania,byle był skuteczny, prawda?
projekt przyszłości bardzo mi się podoba
  #11  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 13:13
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Tak masz rację wątek dobry, a co do oszczędzania energii, wody, segregacji śmieci itp działań, myślę, że coraz więcej ludzi to robi, ale mnie wkurzają działania odwrotne np segregujesz śmieci to walną Ci ceny w górę, podobnie ze ściekami. Potem zobaczyć można śmieci i ścieki na brzegach lasów, jezior, rowach przydrożnych i tutaj ekologów nie widać, bo przecież tutaj nie byli by widoczni.
  #12  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 13:23
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Tak masz rację wątek dobry, a co do oszczędzania energii, wody, segregacji śmieci itp działań, myślę, że coraz więcej ludzi to robi, ale mnie wkurzają działania odwrotne np segregujesz śmieci to walną Ci ceny w górę, podobnie ze ściekami. Potem zobaczyć można śmieci i ścieki na brzegach lasów, jezior, rowach przydrożnych i tutaj ekologów nie widać, bo przecież tutaj nie byli by widoczni.
bardzo słusznie...... ale jak to zmienić ???
to samo ze sprzątaniem świata przez dzieci,,,, worki ze śmieciami zebranymi walają się całe tygodnie i gdzie tu można mówić o wychowaniu proekologicznym ?
  #13  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 13:24
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kazimierzu piszesz, ze akcja "Sprzątanie świata" podoba Ci się. A mnie krew zalewa. Mieszkam w pobliżu kilku szkół i corocznie widzę jak dzieci i młodzież zbierają śmieci do foliowych worków. Bez względu na pogodę i jest czyściej. Hura. Brawo. Ale co to te worki leżą miesiącami w tych miejscach gdzie zostały złożone. Wiatr i czas robi swoje. Jeden wielki śmietnik w pobliżu. Przypominają mi się wszystkie "czyny społeczne" w mojej młodości i "ale to już było i nic się nie zmieniło" Brak organizacji takich akcji. Młodzież mamy wspaniałą co widać w czasie WOŚP, bo widzą naocznie rezultaty, ale po takich idiotycznych akcjach mają uzasadnione wątpliwości do jej celu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #14  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 13:26
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

A już myślałem, że to tylko koło mnie takie "cuda" się dzieją.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #15  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 13:52
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Macie obydwaj rację, Leluri i Jip. Mam nadzieję, że wątek jest dobry na dyskusję o środowisku i ekonomii przyszłości, czyli ekonomii zasobów środowiska ( resoures based economy), o której piszą w Project Venus i proponują przejście z ekonomii opartej na pieniądzu (monetary based economy) na rzeczoną ekonomię opartą na zasobach środowiska. Pomyślcie, świat przyszłości bez pieniądza, największego wynalazku ludzkości od starożytności. I o tym się myśli, gdzie, w Ameryce ?
Ale, grunt, że widzi się taką perspektywę przyszłosci świata.
Pozwalam sobie zamieścić w tym wątku info o Projekcie Venus z zapytaniem , co o nim myślicie ?
======================================
Projekt Venus,
Gdy weźmiemy pod uwagę ogrom wyzwań, jakie stoją dziś przed społeczeństwem, możemy z całą pewnością powidzieć, że nadszedł już czas najwyższy , aby zrewidować nasze wartości, zastanowić się nad niektórymi problemami i założeniami, które mamy jako społeczeństwo.
Ta analiza poddaje w wątpliwość sam istotę zagadnienia, co to znaczy być człowiekiem, co to znaczy być członkiem grupy "cywilizacji", i jakich wyborów musimy dziś dokonać,aby zapewnienić pomyślną przyszłości dla wszystkich ludzi na świecie.
W chwili obecnej pozostało nam niewiele alternatyw. "Wczorajsze" odpowiedzi nie są już adekwatne.
Albo będzięmy kontnuować nasze przestarzały model zwyczajów i nawyków myślowych, w takim przypadku nasza przyszłość będzie zagrożona, albo zastosujemy właściwsze wartości, które są adekwatne dla przyszłego społeczeństwa.
Doświadczenie uczy nas, że zachowanie się ludzi można zmieniać,albo w kierunku budowania lub niszczenia. To jest właśnie to, do czego zmierza Projekt Venus-skierowując naszą technologię i zasoby w stronę pozytywną, maksymalnej korztści dla ludzi i planety, szukanieniu nowych dród myślenia i życia, które podkreślałyby i uwypuklałyby ogromną siłę ludzkiego ducha. Mamy pod ręką narzędzia do projektowania- i budowy - przyszłości na miarę ludzkiego potencjału. Projekt Venus to śmiały, nowy kierunek ludzkości, który zawiera totalne przeprojektowanie naszej kultury. Co za tym idzie, to nie zamiar przewidzenia, co będzie zrobione, ale - co trzeba zrobić. Odpowiedzialność za przyszłość leży w naszych rękach i od naszych decyzjii, których dokonamy dzisiaj. Największym zasobem, którym obecnie dysponujemy , jest nasza pomysłowość.
Podczas gdy, reformatorzy społeczni i "zbiorniki myśli" formułują strategie, które trakują tylko symptomach powierzchniowych, bez dotykania podstawowych zagadnień społecznych, Projekt Venus podchodzi do tych zagadnień zgoła inaczej. Czujemy, że nie możemy pominąć tych problemów, które leżą u podstaw obecnego establiszmentu politycznego i monetarnego. Zajęło by to zbyt wiele lat,aby dokoać istotnych zmian. Najprawdopodobniej będą one spłukane i rozcieńczone w takim stopniu, że zmiany byłyby niezauważalne..
Projekt Venus jest za wizją alternatywną, za całkowicie nowym światem, niepodobnym do jakiegokolwiek systemu społecznego,które istniały poprzednio. Chociaż, ten opis jest wysoceskondensowany, to jest on oparty na latach studiów i badań eksperymentalnych wykonanych przez wielu ludzi, z wielu dyscyplin naukowych.
Projekt Venus proponuje świerze podejście--podejście,które poświęcone zarówno człowiekowi, jak i środowisku. Jest to realna wizja jasnej i lepszej przyszłości, która jest osiągalna za naszegożycia, praktycznie wykonalna dla ludzi na całym świecie.
Project Venus wzywa do prostego podejścia do zmian w kulturze, w której okropności wojny, biedy, głodu, zadłużenia, degradacja środowiska naturalnego i niepotrzebne cierpienia ludzkie są postrzegane jako możliwe do uniknięcia, ale całkowicie nie do zaakceptowania.
Jednym z podstawowych założeń Projektu Venus jest to, że będziemy traktować wszystkie z zasobów Ziemi jako wspólne dziedzictwo wszystkich ludzi na świecie. Inne podejście będzie po prostu traktowane jako kontynuiacja obecnego katalogu problemów związanych z obecnym systemem.
W całej historii, zmiany były powolne. Kolejne grupy niekompetentnych przywódców zastępowały te, które je poprzedzały, ale podstawowych problemów społecznych i gospodarczych nie usuwano.. Problemów, z którymi mamy do czynienia obecnie nie można politycznie lub finansowo rozwiązać, ponieważ mają one wysoce techniczny charakter. Może nawet nie być wystarczająco pieniędzy na opłacenie wymaganych zmian, ale za to jest więcej zasobów jest niż trzeba.. Dlatego Project Venus opowiada przejścia od społeczeństwa opartego na ekonomii pieniężnej (monetary-based society ) do ewentualnej realizacji światowej ekonomii opartej na zasobach (.resource-based global economy). .
Zdajemy sobie sprawę, że przejście z naszej obecnej kultury, która jest politycznie niekompetentna, "zorientowanej na niedostatek" i przestarzałej (scarcity-oriented and obsolete), na nową, społeczeństwo bardziej humanitarne, wymagać będzie ogromnego skoku zarówno w sferze myśli jak i działania.
  #16  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 13:57
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Cytat:
Napisał leluri
http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/...la_Ziemi_.html
na forum internetowym przeczytałam sprzeczne informacje, więc jak to jest? godzina dla Ziemi to dobre czy złe działanie?
wyłączyć te światła 20 marca o 20.30 czy nie ?
czy planeta na której żyję skorzysta,że posiedzę godzinę w ciemności? czy wyłączyć tylko światło, czy także inne urządzenia np lodówkę, która też produkuje ciepło ?

Niestety, nie otwiera się podany link.

Oczywiście każde działanie proekologiczne ma swoje uzasadnienie i jest wskazane.
Ale jednocześnie musimy byc realistami i zdawać sobie sprawę z tego, iż te nasze (nawet miliardów ludzi) działania mają niewielkie znaczenie w globalnym procesie ocieplania ziemi.
Zawodowo i prywatnie również, zajmuję się tymi zagadnieniami można powiedzieć na codzień.
Akcje typu "Sprzątanie Świata" i "Dzień Ziemi" czy też działanie nawiedzonych ekologów, również nie mają wielkiego rozmiaru w całości procesu ocieplania globu.
Podstawowe znaczenie mają przemiany zachodzące na Słońcu, tzw. plamy na słońcu.
Przyjmuje się, iż wpływ działalności człowieka na globalne ocieplenie to ok. 2%.
Podaję przykładowe linki w tym temacie:

http://www.virango.pl/content/ociepl...tu-obalamy-mit

http://www.google.pl/search?client=f...zukaj+w+Google

Czy w tej sytuacji nic nie możemy zrobić?
Oczywiście jeżeli chcemy mieszkać w czystym i schludnym domu to musimy w nim sprzątać. Dlatego popieram z całego serca te akcje.

Zupełnie innym ale blisko związanym zagadnieniem jest sposób wytwarzania energii.
To co napiszę nie będzie mile widziane, szczególnie przez osoby konserwatywne ale przyszłość jest przed energetyką jądrową. Może również z czasem nauczymy się w pełni wykorzystywać energię słoneczną.
  #17  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 14:14
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Kazimierz, wierzę,że to może się udać. Naprawdę...
Jak byłam dzieckiem w dziale fantastyki znalazłam książkę, która opowiadała o Ziemi w przyszłości. Był jeden rząd dla całej planety, regulowana pogoda z uwzględnieniem potrzeb wegetacji roślinnej, pełna eksploracja, oczywiście bez niszczenia ,świata podwodnego, osiedla pod wodą... wyprawy w kosmos, ludzie pracowali dla przyjemności i o dziwo wszyscy, i tak jak opisałeś dostęp dla wszystkich do wszystkich dóbr ziemskich. wydawałoby się pełna utopia.......
i co, mamy już jeden rząd dla Europy, wyprawy w Kosmos, komunikację dla całego globu- Internet, ale nie zniknęli jeszcze ludzie zawistni, pełni agresji wobec siebie i świata, nadal mamona jest wyznacznikiem wartości dla większej części populacji. jak tych walecznych, bo to są waleczni przeobrazić, aby swoją niszczącą energię skierowali dla budowania Świata dla wszystkich, nie tylko dla siebie.?
powiesz, marzycielka i wcale się nie obrażę.
może nie takiego głosu oczekiwałeś w odpowiedzi na swój wyczerpujący post, wybacz i kontynuuj, będzie to z pożytkiem.
  #18  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 15:54
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Leluri ! Jesteś takim samym marzycielem-pragmatykiem jak wielu z nas tu na forum.Chcielibyśmy być świadkami tych opisywanych w Projekcie Veus iProjekcie Przyszłości wydarzeń, ale obydwaj wiemy,że życie bez marzeń o lepszej przyszłości dla jednych, jest tym samym, co wiara w życie wieczne, jest dla innych. Większość wierzy i w jedno, i w drugie. I to jest piękne i sens życia.
To,co czytaliśmy obydwaj w powieściach fantastycznych, inni uważają już teraz za możliwe i realizuje te marzenia, traktują je serio, bo angażują w nie swoje pieniądze i namawiają innych do współuczestnictwa.
Nasze proekologiczne działania, jak te australijskie akcje tworzą klimat do tych wysiłków.
Jip też ma rację, że problem obecnego ocieplenia klimatu to nie jest tylko kwestia działalności człowieka, ale cyklicznych zmian naturalnych. Chodzi tylko o to, że nie powinniśmy do tego się sami przyczyniać przez głupie zużywanie naturalnych zasobów energii i bezmyślnie zanieczyszczanie własnego gniazda-środowiska.
Energetyka jądrowa powinna być tylko jednym ze źródeł energii, ale nie głównym źródłem. Kiedyś byłem entuzjastą tej energetyki, ale teraz coraz bardziej skłaniam się do geotermii itp źródeł.
W młodości słyszałem, że węgla starczy nam na 100 lat , a teraz słyszę, że nie wolno go nam używać w elektrowniach. Czyli, mamy "czarne złoto" i musi ono bezużytecznie pozostać w łonie matki-Ziemi.
Świat musi zredefiniować swoje priorytety: albo coraz większa konsumpcja i zużywanie niepotrzebnej energii na zaspakajanie swoich zachcianek, albo racjonalne zużywanie jej na rzeczy naprawdę potrzebne.
Obecnie mamy już tyle technologii, że można śmiało zmniejszyć tempo wyścigu, zmiejszyć czas poświęcany na wytwarzanie, zwiększyć ilość wolnego czasu.
Mamy już dosyć róźnych gadżetów w rodzaju telewizorów, telefonów komórkowych, samograjów, nagrywajów, intrnetu, itp. i swoją pomysłowość człowiek powinien skierować na ochronę własnego środowiska, własnej matki- Ziemi.

Ps. Przepraszam Cię, Leluri, że wziąłem cię za faceta
.
  #19  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 17:30
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Bardzo lubię czytać fantastykę i sporo jej przeczytałem.
W realizację projektu Venus nie wierzę, nie tylko za naszego krótkiego życia, ale i najbliższych pokoleniach.
Ale miło sobie pomarzyć oglądając te prezentacje.
  #20  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 17:33
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Janczar
Bardzo lubię czytać fantastykę i sporo jej przeczytałem.
W realizację projektu Venus nie wierzę, nie tylko za naszego krótkiego życia, ale i najbliższych pokoleniach.
Ale miło sobie pomarzyć oglądając te prezentacje.
Czarku też tak myślę może powiedzmy jakiś XXX w. a może XL
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Światowy Dzień Ziemi 22 kwietnia iwo1111 Społeczeństwo - wątki archiwalne 4 23-04-2008 15:00

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.