menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 22-09-2008, 21:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

No ,może go wykończą,to się uwiarygodni.
Co do Niemców ...Nie drażnijcie ofiary, która sama się pcha w nasze ręce. Zawierzcie mej metodzie, ja wam dostarcze wschodnie landy w taki sposób, że ich dzisiejsi administratorzy, czyli Polacy, będą nam jeszcze wdzięczni, że zostali europejczykami.


Na zjeździe ziomkostw padły te jakże miłe dla nas słowa.Wygłosił je Gerhard Shreder,obecnie na garnuszku Gazpromu.
  #22  
Nieprzeczytane 22-09-2008, 21:28
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Myślę Matixie, że Suworow jest nacenniejszą zdobyczą "wolnego świata" i jego bezpieczeństwo jest najlepiej chronione. Profesjonalnej ochrony nie widać, a zdobycz chyba nie budzi wątpliwości. Jeżeli chociaż część zdarzeń które opisał w swoich kasiążkach jest prawdziwa, to wiedza którą posiada jest bezcenna dla możnych tego świata.
  #23  
Nieprzeczytane 22-09-2008, 21:30
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
No ,może go wykończą,to się uwiarygodni.
Co do Niemców ...Nie drażnijcie ofiary, która sama się pcha w nasze ręce. Zawierzcie mej metodzie, ja wam dostarcze wschodnie landy w taki sposób, że ich dzisiejsi administratorzy, czyli Polacy, będą nam jeszcze wdzięczni, że zostali europejczykami.


Na zjeździe ziomkostw padły te jakże miłe dla nas słowa.Wygłosił je Gerhard Shreder,obecnie na garnuszku Gazpromu.
Niech dostarcza wschodnie landy, jak był uprzejmy padalec powiedzieć, Polska jest szalenie niestrawna, nie takim stanęła w gardle i już ich nie ma, a przynajmniej w wersji imepraialnej
  #24  
Nieprzeczytane 22-09-2008, 21:49
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Post

Ta wiedza jest przerażająca.Ale widzę tu jeszcze inny aspekt.
Dla wielu "nawrócony Rosjanin" choćby z GRU jest do przyjęcia.A u nas - np: prof. Wolszczana określa się jednoznacznie i robią to najczęściej ludzie, wchodzący na stojąco pod stół w czasach , których złożoności nigdy nie zrozumieją.Nie usprawiedliwiam, ale nie jestem w stanie potępić człowieka, który znalazł się w sytuacji w jakiej ja nigdy nie byłam.
  #25  
Nieprzeczytane 22-09-2008, 21:54
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

A tu się z Tobą całkowicie zgadzam. Nie potrafię osądzić ludzi nie będą w ich połozeniu. Do wchodzących pod stół mam ten sam co Ty stosunek.
  #26  
Nieprzeczytane 22-09-2008, 22:06
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Ale Matriks,nie porównuj naszego astronoma i jemu podobnych z rosyjskimi dysydentami.
Taki Boni np.podpisał ,bo bał się aby żona nie dowiedziała się o kochance.Śmierć specjalnie nie groziła Maleszce.
No a Wolszczan ? Kupa śmiechu.

( na melodię wiła wianki ...) brał mamonę iiiii...wrzucał ją do falującej wody ...
Żałosne .
  #27  
Nieprzeczytane 22-09-2008, 22:15
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Re: Lila
No właśnie.Oni nie mają życia ludzkiego na sumieniu.I nie mogą liczyć na zrozumienie rodaków, w odróżnieniu od agenta GRU.
  #28  
Nieprzeczytane 22-09-2008, 22:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał Matrix
Re: Lila
No właśnie.Oni nie mają życia ludzkiego na sumieniu.I nie mogą liczyć na zrozumienie rodaków, w odróżnieniu od agenta GRU.

Ale jakie życie na sumieniu miał archiwista KGB ?
No zapomniałaś Pyjasa ,który zginął ''dzięki''Maleszce .
  #29  
Nieprzeczytane 22-09-2008, 22:38
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Nie wrzucam ludzi do jednego wora.Maleszka to postać z jeszcze innej "bajki".A Suworow nigdy nie ujawni wszystkiego.Chyba byłby skończonym głupcem, o co go nie podejrzewam.
  #30  
Nieprzeczytane 22-09-2008, 22:40
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał Matrix
Nie wrzucam ludzi do jednego wora.Maleszka to postać z jeszcze innej "bajki".A Suworow nigdy nie ujawni wszystkiego.Chyba byłby skończonym głupcem, o co go nie podejrzewam.

Też racja.
  #31  
Nieprzeczytane 22-09-2008, 23:00
VETUS VETUS jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 149
Domyślnie

Do głównego tematu wracając... Nie ukrywam, że mimo moich skrajnie prawicowych przekonań (NB; ja nie mam poglądów, ja mam przekonania), nie mogę nie przyznać się do określonych panslawistycznych ciągotek. Wielkie Słowiańskie Imperium, byle nie ze stolicą w Moskwie. Może być Bratysława.
Lubię Rosjan, braci słowian, lubię ich jednostkowo a nie w postaci dywizji pancernej.
Nieraz sobie zadaję pytanie; gdybym miał spędzić parę lat w więzieniu z, powiedzmy 20-tką Rosjan, czy 20-tką cywilizowanych "synów Europy Zachodniej".... kogo bym wybrał?

Nu, dawaj Sasza, machniom, naliewaj....Tepier piet' budiem, tak pa duszam...."Kalinka, Kalinka, Kalinka maja.....". "Oczi czornyjee....."
  #32  
Nieprzeczytane 22-09-2008, 23:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

A ,jeżeli chodzi o więzienie ,to jasne.Wszak mamy praktykę ,po tylu latach wspólnego obozu.
Ale mimo wszystko wolałabym w tym więzieniu mieć klawisza amerykańskiego.

ps.A co Ty Vetus nalewałbyś w owym kryminale ? Brat mojego Ojca wrócił zza Uralu ,gdzie pracował w kopalni,ślepy jak kret.
Wypił z braćmi Rosjanami ichni alkohol,po którym większość padła .On miał szczęście.I także w tym,że w porę Stalin przeniósł się na łono...Abrahama,powiedzmy.
  #33  
Nieprzeczytane 22-09-2008, 23:41
VETUS VETUS jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 149
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
A ,jeżeli chodzi o więzienie ,to jasne.Wszak mamy praktykę ,po tylu latach wspólnego obozu.
Ale mimo wszystko wolałabym w tym więzieniu mieć klawisza amerykańskiego.

ps.A co Ty Vetus nalewałbyś w owym kryminale ? Brat mojego Ojca wrócił zza Uralu ,gdzie pracował w kopalni,ślepy jak kret.
Wypił z braćmi Rosjanami ichni alkohol,po którym większość padła .On miał szczęście.I także w tym,że w porę Stalin przeniósł się na łono...Abrahama,powiedzmy.

Słusznie. Niefortunny ten przykład z więzieniem. Cały czas w podświadomości chodzi mi Archipelag Gułag Sołżenicyna, który sobie w ramach wakacyjnych nudów w obcojęzycznej wersji po raz drugi przeczytałem. Zmienię. Może być bezludna wyspa na przykład.
A swoją drogą - biedni ludzie, jak tytuł jednego a opowiadań bodajże Dostojewskiego (anty-Polaka, zresztą)
  #34  
Nieprzeczytane 23-09-2008, 19:56
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Przestancie - sasiadow sie nie wybiera,to my mozemy sie przeniesc.
Jezeli juz o duszach rosyjskich i slowianskich to warto pamietac o ich milosierdziu,tolerancji,wybaczaniu.
Wczesniej jednak trzeba zaczac od nauki kultury bycia (innej tez).
Sa narody,ktorych nie da sie nauczyc pokojowego wspolzycia.
  #35  
Nieprzeczytane 23-09-2008, 20:40
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Seniorze, dobre serce u Rosjan, jak forsowali Wisłę w 1945 roku to lód się pod Wawelem załamał i wielu żołnierzy poszło pod wodę, któryś z Polaków chciał ratować, a na to Ruski, no czto ty nas mnogo, wot i żizń. Nie mam cyrylicy na kompie żeby to prawidłowo napisać. Taki mają stosunek do siebie, do nas, do wszytkiego, wot i żizń.
  #36  
Nieprzeczytane 23-09-2008, 20:48
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Miłosierdzie i wybaczanie.
Augustyn,skąd Tyś się urwał,chłopie ?
  #37  
Nieprzeczytane 23-09-2008, 20:53
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Miłosierdzie i wybaczanie.
Augustyn,skąd Tyś się urwał,chłopie ?
On się nie urwał, on zapomniał, ale coś takiego zapomnieć to trzeba mieć...no jak to się ten Niemiec nazywa który mi wszystko chowa... no jak?
  #38  
Nieprzeczytane 23-09-2008, 21:22
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Moze sie i urwal i to w srodku IIWS ale o milosierdziu i wybaczaniu pamieta choc polskim biskupem nie zostal.
Co zas sie tyczy zapominania to ludziom to sie trafia,nawet tym ktorzy udaja przyjaciol.
Moja pamiec jeszcze "na chodzie'.
  #39  
Nieprzeczytane 23-09-2008, 21:57
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Senior,ale nie o Tobie to było,tylko o wybaczaniu i miłosierdziu Rosjan.
  #40  
Nieprzeczytane 23-09-2008, 22:04
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

A coz to Rosjanom nie nalezy sie milosierdzie i wybaczanie ?
Tylko dlatego,ze tak dyktuja mozni tego swiata ???
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pokochać żyda Bajadera07 Polityka - wątki archiwalne 534 22-10-2008 13:58
Czy bylibyście w stanie adoptować dziecko i pokochać je jak "własne"? Basia. Rodzina bliższa i dalsza 80 06-10-2008 00:41
Pomóż wnukowi pokochać książki - komentarze czort Ogólny 6 24-05-2007 09:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.