menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #521  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 11:47
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Na faceboku powstała kampania społeczna :"Zrobimy wszystko, aby PiS nie wrócił już do władzy!" wiara ostro ruszyła coby PiS sobie pomarzył o władzy tylko, zapraszają wszystkich i ja też, na facebok, nie chcę nowych prokuratorów, policjantów, uniwersytetów wg pisowego wyobrażenia.... dlatego jestem za taka inicjatywą....
http://wiadomosci.onet.pl/2116543,11...s-em,item.html
ale to słuszne straszenie i celowe
  #522  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 12:08
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał jano43
To prezydent Sopotu Karnowski zarzucił Kurskiemu machlojki przy zakupie tej leśniczówki.Tak się złożyło,że prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie.No i teraz Kurski ciąga Karnowskiego po sądach żądając zadośćuczynienia.
Zdarza mi się- kiedy czytam coś w gazecie-zastanawiać kto jeszcze prócz redakcji temu dziennikarzowi płaci.Bo to sprzedajna hołota jest.


coz za wiara w niezaleznosc prokuratury? zwlaszcza w tamtej kadencji?
Jak poseł Gosiewski w prokuraturze interweniował

10 kwietnia Gosiewski wystąpił do ministra sprawiedliwości i swojego partyjnego kolegi Zbigniewa Ziobro z pismem, w którym prosił o sprawdzenie, czy prokuratura we Włoszczowie słusznie odmawia ścigania burmistrza. Pismo swoje Gosiewski umotywował "szeroko pojętym interesem społecznym". Zaznaczył też, że do interwencji upoważnia go ustawa o wykonywaniu mandatu posła.

A Jacek Kurski...
Jacek Kurski przestraszył się sądu

Jacek Kurski, jeden z najtwardszych polityków PiS, nie zdecydował się na sądową batalię z sopockimi radnymi. Poszedł na ugodę i nie czekając na wyrok wyraził "ubolewanie" za stwierdzenie, że Sopot jest "prywatnym folwarkiem ludzi całkowicie uzależnionych od Jacka Karnowskiego".
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #523  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 12:53
Tulipan Tulipan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Polska
Posty: 30
Gaduła

te wszystkie Jacki, Przemki itp to najgorsza hołata nie wiem jak można na coś takiego głosować
  #524  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 13:02
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie amelia

W #522
Nowa siła Gosiewskiego
Rzeczywiście, interwencje Gosiewskiego nie miały wpływu na prokuratorów, ale w poprzedniej kadencji. Jako poseł opozycji słał on dziesiątki pism do prokuratury, ministra sprawiedliwości czy NIK, powołując się na ustawę o wykonywaniu mandatu posła i "szeroko pojęty interes społeczny". Domagał się najczęściej zbadania nieprawidłowości w samorządach i instytucjach publicznych, o których donosili mu partyjni koledzy, wyborcy lub o których przeczytał w prasie. Efekt tych wystąpień był znikomy.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...3,3465169.html
To z tego artykułu "jak Gosiewski w prokuraturze interweniował. W sprawie burmistrza interweniowali wcześniej radni. Burmistrz jak się dowiedział o przekręcie przy budowie kanalizacji-to sam zawiadomił prokuraturę. Ładnie, tylko czy nie lepiej dopilnować? Ten przekręt ktoś mu pokazał. Stąd to "dowiedział się". Każdy by w tej sytuacji powiadomił prokuraturę.

"Kurski przestraszył się sądu"--ale poszli na ugodę. Fakt że nie powinno się mówić " że Sopot jest "prywatnym folwarkiem ludzi całkowicie uzależnionych od Jacka Karnowskiego". Bo niech tylko jeden z radnych nie jest zależny to sprawa by była przegrana. W tym wypadku to Kurski by musiał udowodnić zależność wszystkich od Karnowskiego.
#515 To co znalazłem wpisując Karnowski w Google to podałem. Artykuły istnieją—linki podałem. A proces chyba nie zakończony. Nie znalazłem nic o wyroku.

O tym że politycy i ministrowie PO sami się podają do dymisji to można uznać że napisałem „kpiącą pochwałę.” Pewnie że nie powinni się kurczowo trzymać stanowisk. Wyboru jednak nie mieli. Nie czarujmy się. Bo to tak jakby pracodawca powiedział „pisz zwolnienie, albo ja ci napiszę dyscyplinarkę”.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
  #525  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 14:06
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
W #522
[color="Blue"]Nowa siła Gosiewskiego
.
Czemu tłumaczysz Gosiewskiego i innych twardzieli Twoich, ten co się tłumaczy czuje się winnym, a przecież to nie Ty a tamci winni są, peronu we Włoszczowej też nie ma? Kazik wyluzuj, oni nie są lepsi od Chlebowskiego, Drzewieckiego czy Sobiesiaka...
  #526  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 15:15
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Czemu tłumaczysz Gosiewskiego i innych twardzieli Twoich, ten co się tłumaczy czuje się winnym, a przecież to nie Ty a tamci winni są, peronu we Włoszczowej też nie ma? Kazik wyluzuj, oni nie są lepsi od Chlebowskiego, Drzewieckiego czy Sobiesiaka...
Nie wiem z jakich pieniędzy powstał dworzec. Z miejskich czy innych, lecz społecznych. Ale dworzec istnieje, przekrętów przy budowie nie było. Dworzec zapyziały i tak kiedyś trzeba było remontować. Włoszczowa to nie wiocha.

A Ty nie rozróżniasz tego od przekrętów. Gdyby CBA nie wykryło, to ustawa by była, a potem ogromna łapówka. To jest tak jakby złodziej włamywał się do jubilera, już dwa zamki otworzył, ale pozostałych jeszcze nie. Nic nie ukradł, bo policja go zauważyła. Czy wobec tego niewinny?

Włamania nie było, bo nie zdążył. Analogicznie z tą aferą hazardową. Z tym że Chlebowski wstrzymywał ustawę - bo była napisana z dopłatami. Tak budżet stracił 500 milionów złotych za rok przetrzymywania. A to już nie zamiar. To rzeczywiste uszczuplenie kasy kraju. To kryminał.

Ja się nie tłumaczę. Ja tłumaczę Tobie [między innymi] bo często trzeba tłumaczyć jak dziecku.
Ładny i właściwy avatar masz teraz.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
  #527  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 15:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Na faceboku powstała kampania społeczna :"Zrobimy wszystko, aby PiS nie wrócił już do władzy!" wiara ostro ruszyła coby PiS sobie pomarzył o władzy tylko, zapraszają wszystkich i ja też, na facebok, nie chcę nowych prokuratorów, policjantów, uniwersytetów wg pisowego wyobrażenia.... dlatego jestem za taka inicjatywą....
http://wiadomosci.onet.pl/2116543,11...s-em,item.html
ale to słuszne straszenie i celowe

Dobrze byłoby, aby Facebok dał jakąś sensowną alternatywę.
Bo już była netowa akcja, w wyniku której, do władzy dorwali się nieudacznicy i aferzyści.
Przecież to dawniejszy Kongres Liberałów, a więc Republika Kolesiowska, widocznie mająca swoich ludzi na Facebooku.
Tonący brzytwy się chwyta.
  #528  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 15:45
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Nie wiem z jakich pieniędzy powstał dworzec. Z miejskich czy innych, lecz społecznych. Ale dworzec istnieje, przekrętów przy budowie nie było. Dworzec zapyziały i tak kiedyś trzeba było remontować. Włoszczowa to nie wiocha.

A Ty nie rozróżniasz tego od przekrętów. Gdyby CBA nie wykryło, to ustawa by była, a potem ogromna łapówka. To jest tak jakby złodziej włamywał się do jubilera, już dwa zamki otworzył, ale pozostałych jeszcze nie. Nic nie ukradł, bo policja go zauważyła. Czy wobec tego niewinny?

Włamania nie było, bo nie zdążył. Analogicznie z tą aferą hazardową. Z tym że Chlebowski wstrzymywał ustawę - bo była napisana z dopłatami. Tak budżet stracił 500 milionów złotych za rok przetrzymywania. A to już nie zamiar. To rzeczywiste uszczuplenie kasy kraju. To kryminał.

Ja się nie tłumaczę. Ja tłumaczę Tobie [między innymi] bo często trzeba tłumaczyć jak dziecku.
Ładny i właściwy avatar masz teraz.
Kazik masz rację, prawie we wszystkim, i nie pochlebiaj mi z awatarem, to moje zdjęcie , zobacz jak myślę, a Twój kot tylko ślepiami rzuca i jest niewiarygodny, a takiemu jak ja każdy uwierzy, Kazik - to psychologiczny awatar,
nooo wiemmm, że Włoszczowa to nie wiocha, niewiele mniejsza od Krakowa przecież, ktoś mi mówił... ale kolej biedna, ale na stronę w internecie Włoszczowej ekspres niczym francuski wjeżdża, tylko wyglada jakby sie nie zatrzymywał, tak szybko pędzi, zobacz sam, no honorowych obywateli Włoszczowa ma, zobacz sam....
http://www.gmina-wloszczowa.pl/
nie wiem czy się nie pomylili bo gmina napisali, ale sprawdź i zapodaj...
  #529  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 15:49
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Generalnie dworzec jest.
Ale to nie wyciąg i nie przynosi Gosiewskiemu kasy od łebka.
  #530  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 15:53
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Generalnie dworzec jest.
Ale to nie wyciąg i nie przynosi Gosiewskiemu kasy od łebka.
No tak ale zbędny i ja na niego płaciłem też, a Gosiewski honorowy Włoszczowianin, a z kasą, skąd wiesz ile wziął?, oprócz zaszczytów u wójta gminy? ja bym tam za darmo dworca nie pobudował....a myślę, że on też darów nie lubi czynić.....
  #531  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 15:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
No tak ale zbędny i ja na niego płaciłem też, a Gosiewski honorowy Włoszczowianin, a z kasą, skąd wiesz ile wziął?, oprócz zaszczytów u wójta gminy? ja bym tam za darmo dworca nie pobudował....a myślę, że on też darów nie lubi czynić.....

Jednakże Gosiewski nie ma z tego dochodów.
W sumie głupi chłop. A nie mógł wyciągu albo salonu gier sobie załatwić?
Przynajmniej teraz tylko by kasował. A co ma z dworca?
  #532  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 16:12
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Uśmiech

Lila, ile wolnego areału na naszej działce jeszcze mamy?
Zamierzam uprawę przedsięwziąć i miejsce mi potrzebne, a ponieważ nie mam ochoty latać po zagonach odległych, zwłaszcza że buszują tu tacy, co stonkę obrazkową podrzucać lubią, więc grzecznie pytam, bo nad zbiorami nie zapanuję i zadyszki jakiej jeszcze się nabawię.
No, to czekam na informacje o nowym otwarciu.
  #533  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 16:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Lila, ile wolnego areału na naszej działce jeszcze mamy?
Zamierzam uprawę przedsięwziąć i miejsce mi potrzebne, a ponieważ nie mam ochoty latać po zagonach odległych, zwłaszcza że buszują tu tacy, co stonkę obrazkową podrzucać lubią, więc grzecznie pytam, bo nad zbiorami nie zapanuję i zadyszki jakiej jeszcze się nabawię.
No, to czekam na informacje o nowym otwarciu.


Ooooooooooo już otwieram!!!!!!!!!!!
  #534  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 16:27
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Tak się nie spiesz, i tak muszę się oddalić na konferencję, poza tym grunt trza udeptać czy zaorać, nie wiem, nie znam się na tym, ja nie Stefaniuk czy Pawlak jaki.

Na koniec obrazki niech sobie niektórzy powklejają, najlepiej ze Zbychem spoconym.
Z Kaczyńskim - broń Boże! Ładnie ma być....i poważnie, a nasz prezydent ostatnio jakiś rozochocony i wesolutki...
  #535  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 17:45
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Chyba się coś rozdwoiło. Widzę dwa świeże wątki QV XIX i XXIII.
Może by coś z tym zrobić, żeby je zjednoczyć?
  #536  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 18:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Koniec wątku.....
...jest część 19!!!!!
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...XX cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 530 16-11-2009 09:37
QUO VADIS...Polsko...XI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 525 07-02-2009 21:58
QUO VADIS...Polsko...IX cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 506 02-12-2008 00:21
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 23:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 19:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.