menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 01-12-2008, 23:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską


Otwieram część X wątku o Polsce.Sprzeczajmy się ,nie zgadzajmy ze sobą ,ale nie pozostańmy obojętni .Bo ci co rządzą ,winni JEJ służyć .Niezależnie z której strony sceny politycznej pochodzą.
  #2  
Nieprzeczytane 01-12-2008, 23:57
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
...Bo ci co rządzą ,winni JEJ służyć .Niezależnie z której strony sceny politycznej pochodzą.
Czasem odnoszę wrażenie, że oni tego nie wiedzą, niektórzy na pewno nie wiedzą.
Ale będzie lepiej, za 100lat - na pewno
  #3  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 09:21
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie Instrukcja V-premiera

Witam serdecznie.

W najbliższych tygodniach mamy przeprowadzić w całej Polsce, w każdym powiecie kampanię na rzecz Rządu Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej. By mogło to być skuteczne, wykorzystywane informacje powinny być kompleksowe, ale w miarę możliwości zwięzłe, syntetyczne. Aby pomóc w tym ważnym zadaniu pozwoliłem sobie przygotować na Państwa potrzeby projekt materiału informacyjnego. Każdy w zakresie swojej wiedzy i doświadczenia będzie mógł go sobie modyfikować, zmieniać, rozszerzać lub zawężać, ponieważ przedstawione w nim są na pewno nie wszystkie, a może i nie koniecznie te najlepsze, przykłady działań. Łatwiej jest natomiast coś uzupełnić lub zmienić niż całkowicie od zera tworzyć i to każdy z osobna. Ważne natomiast jest to, by materiał nie był przeładowany szczegółowymi informacjami, dlatego jest przygotowany na odpowiednio wysokim poziomie ogólnikowości, ale zarazem ze wspomnieniem o kilku najważniejszych zadaniach w wybranych (nie wszystkich) dziedzinach. Chodzi o to, by uzyskać efekt wrażenia szeroko zakrojonej i kompetentnie prowadzonej polityki rządu Donalda Tuska.

Mam nadzieję, że moja inicjatywa ułatwi Państwa zadanie,
życzę powodzenia,

Adam Szejnfeld
  #4  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 10:44
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Nie ma to jak wzorowac sie na starych szablonach KC PZPR !
Nie ma to jak harcerstwo w ktorym sie dorastalo w PRL-u.
Czyzby znowu dla nas czerwien jasniala i wnuczeta objely wladze ?
  #5  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 10:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Miller ,Oleksy i Kwaśniewski ...konferencja prasowa właśnie.Czas się zatrzymał.
Tylko jeden z nich ma prawo cokolwiek mówić na temat Prezydenta ,mianowicie Aleksander Kwaśniewski.Którego bardzo lubię,szczególnie jak przemówił do Saby Dorna z trybuny.
Tym bardziej ,że przez wiele lat miał Sabę -kundla z ulicy.
Ale Miller ? Faktycznie ,dużo odwagi i bezczelności potrzeba ,aby zasiąść przed kamerami - w jego sytuacji - i nadawać .Z kartki oczywiście .
  #6  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 10:50
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Witam serdecznie.

W najbliższych tygodniach mamy przeprowadzić w całej Polsce, w każdym powiecie kampanię na rzecz Rządu Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej. By mogło to być skuteczne, wykorzystywane informacje powinny być kompleksowe, ale w miarę możliwości zwięzłe, syntetyczne. Aby pomóc w tym ważnym zadaniu pozwoliłem sobie przygotować na Państwa potrzeby projekt materiału informacyjnego. Każdy w zakresie swojej wiedzy i doświadczenia będzie mógł go sobie modyfikować, zmieniać, rozszerzać lub zawężać, ponieważ przedstawione w nim są na pewno nie wszystkie, a może i nie koniecznie te najlepsze, przykłady działań. Łatwiej jest natomiast coś uzupełnić lub zmienić niż całkowicie od zera tworzyć i to każdy z osobna. Ważne natomiast jest to, by materiał nie był przeładowany szczegółowymi informacjami, dlatego jest przygotowany na odpowiednio wysokim poziomie ogólnikowości, ale zarazem ze wspomnieniem o kilku najważniejszych zadaniach w wybranych (nie wszystkich) dziedzinach. Chodzi o to, by uzyskać efekt wrażenia szeroko zakrojonej i kompetentnie prowadzonej polityki rządu Donalda Tuska.

Mam nadzieję, że moja inicjatywa ułatwi Państwa zadanie,
życzę powodzenia,

Adam Szejnfeld
Czy w parafiach tez maja agitować? Słyszałem, że tak tylko nie wiem na kogo?
  #7  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 10:52
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

A co to "parafie" gorsze od sal konferencyjnych wojtow ?
  #8  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 11:00
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Dostępne salki parafialne są lepsze od zamkniętych na siedem spustów sal konferencyjnych partii rządzącej.
Kościół nikomu nie broni dostępu. Nawet zatwardziałym heretykom - może się nawrócą?
  #9  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 11:15
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Z heretykami gorsza sprawa.Pisze to na podstawie "nauk religijnych" jakie ostatnio w ramach doksztalcania staruszkow pobieram aby jak dozyje setki umiec znalezc sie w tej nowej religii jaka do nas wielkimi krokami zmierza (ta co to polaczy wszystkie religie).
Otoz jeden z wykladowcow amerykanskich zaplikowal mi taka nauke,ze potem jedna noc nie zasnalem i musialem wczesniej zaczac pisac na seniorku, a mianowicie:

"Wyzszy byt czlowieka nie zalezy od Boga ale od tego u kogo pracujesz i komu podlegasz !".

Trawilem to bardzo dlugo ale dopiero dzisiaj zrozumialem co ten "heretyk" chcial przez to wyrazic.
A widze to tak:
Jako podwojny emeryt podlegam pod dwie kasy,pracowac juz nie pracuje,bo kto dziadka przyjmie ( nawet na strozy i ochrone potrzebuja dzisiaj mlodych),wiec moj byt jest z zalozenia zagrozony.
Istnieje jeszcze podleglosc i jezeli sie sprzeciwie temu co podlegam ( rzadowi i wladzom emerytalnym) to niestety zostanie mi torba i kij.
Reasumujac musze przyjac wszelka "swietosc i religie" jaka mi moj pan i wladca narzuci - czy tak ?
  #10  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 11:29
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Gutek! Pamiętaj, że twój kij też ma dwa końce; jednym się podpierasz, ale zawsze możesz użyć ten drugi, jako "argument".
  #11  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 11:48
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Jak nie zamarza, to ląduje awaryjnie w lesie albo coś jeszcze innego.

Zrzućmy się na jakąś przyzwoitą flotę powietrzną, bo nam kiedyś prezydent lub premier nie wrócą z dalekiej, a nawet tej bliższej podróży i byłby kłopot.

A swoją drogą prezydentowi gwiazdy nie sprzyjają i ma pecha.
  #12  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 11:50
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Zgadza sie ale trzeba brac pod uwage i to,ze stary podnoszac kij do gory moze sie przewrocic tracac rownowage.
  #13  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 11:57
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Lila,
ta konferencja jakaś szczątkowa jest... jeśli o persony chodzi... reszta zaproszonych do klubu refleksyjnego wypięła się na zaproszenia

Miller? Zawsze miał tupet. śmieszą mnie ci panowie, jakoś nie pamiętam takich mądrych rozważań i pouczeń, kiedy sami byli przy korytku.
  #14  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 12:04
a_sikorzanka's Avatar
a_sikorzanka a_sikorzanka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 365
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
A swoją drogą prezydentowi gwiazdy nie sprzyjają i ma pecha.

Gwiazdy też,ale ten wiatr w oczy .....Nie zrzucam się na żadną flotę nawet powietrzną.
  #15  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 12:15
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

A ja bym się zrzucił, ale na taką flotę, żeby ten proletariat rządzący wsadzić do jakiegoś transportowca i wysłać z misją na Marsa Tam i z powrotem, to byłby jakiś rok, a przez rok by się posprzatało ten obecny bajzel.
  #16  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 13:17
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Dobra mysl ale realizacja jej jest zbyt kosztowna,sa tansze rozwiazania,jak chociazby dokladne poznanie zyciorysow a nastepnie podziekowanie za "ich serwis".
  #17  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 13:31
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał JacekP
A ja bym się zrzucił, ale na taką flotę, żeby ten proletariat rządzący wsadzić do jakiegoś transportowca i wysłać z misją na Marsa .
To jest myśl, ale:
a nie szkoda Ci Marsa?
a może bilecik tylko w jedną stronę?
A do sprzątania to najlepiej ekipa z importu.

Transportowców kilka, bo jeden tych wszystkich orłów nie pomieści.
  #18  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 13:53
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

A pamietacie jeszcze loty Walesy do Japoni i decyzje jego stworzenia obrazu Polski na jej podobienstwo ?
Czym sie to skonczylo dodawac nie trzeba.
Teraz nastepny polski prezydent lata,tylko po co ???
  #19  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 14:01
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
A do sprzątania to najlepiej ekipa z importu.

Spodobała mi się ta myśl, ale skąd ją wziąć?
  #20  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 14:09
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Konferencja goni konferencję

Najpierw przetrzebiona lewica oprawiała opozycyjną i rządzącą(?) prawicę, potem PiS ogłosił, że wyprowadza się z komisji Przyjaznego(?) z nazwy państwa na znak protestu - Palikot jest beee i gryzie prezydenta, ciągle, następnie Palikot wystąpił był i wyraził swoje ubolewanie, że Poncyliusz - mądry i pożyteczny facet - go opuszcza, ale zaraz dodał, że komisja nie skona, a działać będzie nadal, a jakże. Spieszył się zejść z mównicy, bo już ma wystąpić marszałek, przejściowo, bo wszystko jest przejściowe, nawet życie.
Marszałek mówi i nawet będzie się odwoływał? Na wniosek PiSu?

Może jednak te transportowce?
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...IX cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 506 01-12-2008 23:21
QUO VADIS...Polsko...VII cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 502 22-09-2008 22:44
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 02-04-2008 23:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.