menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-04-2009, 15:22
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.XIV


Name:  0002.jpg
Views: 223
Size:  2.0 KBWitaj PT Czytelniku prasy!
Poczytałeś i się zachwyciłeś
lub (nie daj Panie!) wkurzyłeś...
podziel się z nami
- chętnie poczytamy...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #2  
Nieprzeczytane 05-04-2009, 15:45
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał araad
Czy ktoś z Krakowa może mi wytłumaczyć o co znowu chodzi grupie posłów PIS w sprawie uhonorowania Cesarza Austro -węgier Karola I. Za cholerę nie wiem co on zrobił dla Polski.
Wiecie gdyby chodziło o Cesarza Prus to może prędzej bym coś wiedział w końcu Pomorze należało do Niemiec.
Pytam bez złośliwośći bo nigdzie się nie spotkałem z dobroczyńcą Polaków Karolem I a przecież posłowie PIS się nie mogą mylić w sprawie historii.
Skąd powziąłeś tę informację? Może to kaczka zwykła, spóźniona nieco?
Forowiczów z Krakowa pytamy.
No i do IPN należy się zwrócić, żeby prześwietlić kandydata...na ten pomnik.
Dalszych prześwietleń nie sugeruję, bo nie leżą w mocach IPN raczej.
  #3  
Nieprzeczytane 05-04-2009, 16:08
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Pola
Sam na własne uszy słyszałem posła Górskiego z PIS występującego w imieniu grupy posłów.Daję Ci słowo ze nie pobierałem tego dnia nic oprócz kawy.
Może nie powinien pytać, może powinieniem wiedzieć, może to wstyd nie znać zasług Karola I?
  #4  
Nieprzeczytane 05-04-2009, 16:55
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Jak to fajnie się pisze ,jak się nie wie o czym..

Karol I -Habsburg oczywiście ,nie Stuart - był beatyfikowany przez naszego Jana Pawła II.Gdyby nie wynik wojny,byłby władcą Galicji i Krakowa.Może to o to chodzi.
Ten co do tego nie dopuścił -Horthy - wsławił się współpracą z Hitlerem.

Oj ,jakie to śmieszne...szczególnie w sytuacji ,gdy Karol Wojtyła będzie razem z nim w panteonie świętych.

Swoją drogą widzę już dyskusję na takim forum za lat 20,gdy zlkwidują historię ,skoro dzisiaj taka się odbywa.
Przecież to proste .Wystarczy wiedzieć ,kto zastąpił ''poczciwego Franza '' na cesarskim tronie, po samobójczej śmierci jego syna ....
Jakie miał zasługi ?
Aaaa, to sobie poczytać trzeba...
Skoro został świętym ,jakieś musiał mieć..
  #5  
Nieprzeczytane 05-04-2009, 18:11
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Lilu ! Zaitrygowała mnie postać tego Karola I -Habsburga i znalazłem wzmiankę o tym jeszcze sprzed. Zaprawdę, niezbadane są decyzje beatyfikacyjne. Czasami wystarczy jeden "cud", a czasami całe uczciwe życie nie wystarczy, do dostąpienia świętości !
2004-06-01
Beatyfikacja Katarzyny Emmerich i cesarza Karola I
W październiku papież Jan Paweł II dokona beatyfikacji niemieckiej mistyczki, której wizje Męki Pańskiej zainspirowały Mela Gibsona oraz ostatniego cesarza Austro-Węgier Karola I Habsburga.
Katarzyna Anna Emmerich (1774- 1824), niemiecka mistyczka i stygmatyczka. Przez wiele lat była przykuta do łóżka przez ciężkie choroby. Miła wizje Męki Pańskiej, które to ostatnio zyskały znaczną, popularność za sprawą filmu Mela Gibsona „Pasja”. Współcześnie pod ich adresem są kierowane liczne oskarżenia o „antysemityzm”. Co prawda powodem wyniesienia jej na ołtarze nie są wizje których doświadczała, ale świętość życia i jej niezwykła zdolność umacniania i pocieszania innych, mimo że sama była chora i bardzo cierpiała. Niemniej jednak poprzez beatyfikacje te wizje zostaną de facto uznane przez Kościół.
Cesarz Karol I, następca cesarza Franciszka Józefa objął tron w 1916 r. Jego działania na rzecz zawarcia pokoju nie przyniosły rezultatu. Zmarł na wygnaniu w 1922 na portugalskiej Maderze. W grudniu 2003 Stolica Apostolska potwierdziła autentyczność cudu (uzdrowienia nieuleczalnie chorej zakonnicy z Brazylii), jaki dokonał się za jego przyczyną. Jego beatyfikacja również wzbudza również różnorakie „kontrowersje” w Europie.
Uroczystość ma odbyć się 3 października w Rzymie.
(CWNews)
  #6  
Nieprzeczytane 05-04-2009, 18:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Kazimierz..jak zwykle od Ciebie można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.

Ja w ogóle nie rozumiem ani beatyfikacji,ani kryteriów do zostania świętym.
Po co tylu tych świętych ,zresztą ? Kto się w tym wyznaje ? Nasz Papież był człowiekiem.W ostatnich latach miewał ataki złości ,jak każdy starszy ,schorowany człowiek.
Człowiek . Nie rozumiem tej potrzeby uświęcenia Go .
  #7  
Nieprzeczytane 05-04-2009, 18:33
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Kazimierz..jak zwykle od Ciebie można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.

Ja w ogóle nie rozumiem ani beatyfikacji,ani kryteriów do zostania świętym.
Po co tylu tych świętych ,zresztą ? Kto się w tym wyznaje ? Nasz Papież był człowiekiem.W ostatnich latach miewał ataki złości ,jak każdy starszy ,schorowany człowiek.
Człowiek . Nie rozumiem tej potrzeby uświęcenia Go .

Lilu ! Dla mnie św., przed nazwiskiem, oznacza wart świeckiej,ludzkiej pamięci.
JPII JEST DLA MNIE TAKIM Św. Człowiekiem.
  #8  
Nieprzeczytane 05-04-2009, 18:36
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Lilu ! Dla mnie św., przed nazwiskiem, oznacza wart świeckiej,ludzkiej pamięci.
JPII JEST DLA MNIE TAKIM Św. Człowiekiem.

Dla mnie też.
Szkoda ,że przydomek ''święty '' nie pasuje do Marka Kotańskiego.Paru ludzi zawdzięcza mu życie,bez dwóch zdań.
  #9  
Nieprzeczytane 05-04-2009, 18:42
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Kazimierzu to co podałeś o KArolu I jest owszem ciekawe ale to ze jest świętym dalej nie wyjaśnia mi czym zasłużył się dla Polski ze trzeba go szczególnie u nas uhonorować.A taki wniosek padł.Mysłałem ze ma jeszcze jakieś inne zasługi.
Niemniej dziękuję za normalną odpowiedz.
  #10  
Nieprzeczytane 05-04-2009, 20:36
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Mnie to się wydaje, że każdy święty czymś się zasłużył dla Polski. Czemu akurat cesarz miałby być wyjątkiem.
  #11  
Nieprzeczytane 06-04-2009, 08:40
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Włochy
Trzęsienie ziemi o skali 6,3 st. w skali Richtera. Już co najmniej 20 ofiar.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #12  
Nieprzeczytane 06-04-2009, 14:25
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Dla wszystkich, którzy politycznie lubią pisać:
[IMG][/IMG]
  #13  
Nieprzeczytane 06-04-2009, 14:56
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Włochy
Trzęsienie ziemi o skali 6,3 st. w skali Richtera. Już co najmniej 20 ofiar.
Wlasnie ogladam w telewizjii.
Straszne!!
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #14  
Nieprzeczytane 06-04-2009, 15:40
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie araad do Poli to pisał

Polu
Wyrazy podziwu lub też troski jak wolisz.Tłumaczenie komuś kto ma kłopoty z kojarzeniem /o myśleniu nie wspomnę/ to przecież sprawa beznadziejna.
Świetna była konferencja prasowa Pana Prezydenta .Jestem pełen podziwu zeby za granicą Państwa wszem ogłaszać ze są dwie polityki zagraniczne Pana Prezydenta i rządu który wg tegoż nie ma wogółe polityki zagranicznej.Rewelacja tego jeszcze nie było.Ale kto wie co jeszcze zobaczymy.Myślę ze powinniśmy przestać się denerwować wszyscy w Europie juz wiedzą ze my jesteśmy normalni inaczej.
--- cytat ze starszego wątku.

Piękna była wypowiedź rzecznika rządu: "zakładaliśmy że Polska nie będzie jedyna w sprawie weta". Druga--tak miało być?

Wprost cudowni. Była by druga, ale głosowanie zawsze się odbywa od tego "kto jest za" Następnie kto przeciw i kto się wstrzymał. Ponieważ o Turcji było wiadome już tydzień przed szczytem, to gdyby Prezydent nie podniósł ręki to WSZYSTKIE kamery i aparaty by się na niego skierowały. Pełna konsternacja. Bo o Turcji wiedzieli wcześniej, ale że Polska też?

Bo kto nie jest "za" to zostaje niewielki wybór. Turcja ma argument o obrazie islamu--a my mamy jakiś? Nie możliwe więc było nawet o sekundę (po Turcji) nie wyrazić zgody. Może w przyszłości każde głosowania będą się rozpoczynać od " kto jest przeciw", ale jeszcze tak nie ma.

To chytry rudy lis chciał L.K. wpuścić w maliny (albo pokrzywy). Nie udało się więc cham (mogę-wyrok w sprawie Palikota) na konferencji Peło powiedział "L.K. Nie posłuchał, przynajmniej nie powinien szkodzić". Tą wredną wypowiedź tu w kraju Tusk ogłosił.
Kto araadku więc to nagłaśniał? Nie za granicą i nie L.K. W Polsce i Donek. Czy znasz kawał że "nie dawali lecz kradli" i nie rowery lecz.....?

– Przekazał mi, że ma poparcie premiera Tuska – mówił Lech Kaczyński. Zdecydował się więc na poparcie Duńczyka. Uważał, że szef MSZ Radosław Sikorski nie ma szans. – Nie czas jeszcze na kandydaturę z nowych państw członkowskich. Ale oświadczyłem, że za pięć lat sekretarzem generalnym powinien już być ktoś z nowych państw, a konkretnie Polak – powiedział prezydent Kaczyński. Uważa, że postępował właściwie.---to cytat. A L.K. miał konferencję dopiero po szczycie--czyli w kraju. Więc nie przekłamuj--pokochaj dokładność.
  #15  
Nieprzeczytane 06-04-2009, 17:49
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Kazia skoncentruj się piszę powoli Wesołych Świąt zrozumiałaś?
  #16  
Nieprzeczytane 06-04-2009, 18:00
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał araad
Kazia skoncentruj się piszę powoli Wesołych Świąt zrozumiałaś?
Poziom Jipka. Resztę sobie dośpiewaj.
  #17  
Nieprzeczytane 07-04-2009, 10:24
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

W wieku 84 lat zmarł Andrzej Stelmachowski. Marszałek senatu I-szej kadencji, min. Edukacji w latach 1991-92.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Stelmachowski
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #18  
Nieprzeczytane 07-04-2009, 11:12
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Prof.Andrzej Stelmachowski był wychowany w wierze katolickiej i zmarł jak katolik. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać PANIE!


Aż się dziwię , ze tę wiadomość podał na forum towarzysz Tadeusz.
Piszę "towarzysz" bo w watku senior prasę czytuje..." #484 napisał:
"araad
Idż do klasztoru i daj nam spokój. Nie narzucaj ty i inni tego co wam się w głowach rodzi. Nie chcemy chodzić na sznureczku kościoła."
A przecież "MY" mówili o sobie towarzysze z jedynie słusznej partii.
  #19  
Nieprzeczytane 07-04-2009, 12:02
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Niektorzy widzenie swiata dokonuja oczami partii politycznych i postepuja zgodnie z ich wola !
  #20  
Nieprzeczytane 07-04-2009, 13:00
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Siekierko napisałeś cytuję:wychowany w wierze katolickiej zmarł jak katolik,. Co znaczy zmarł jak katolik.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. cz.XI jolita Polityka - wątki archiwalne 509 03-02-2009 16:58
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. Cz.X jolita Polityka - wątki archiwalne 512 05-01-2009 16:24
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. Cz.IX jolita Polityka - wątki archiwalne 498 09-12-2008 23:18
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.VI jolita Polityka - wątki archiwalne 538 21-07-2008 22:59
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje...cz.II jolita Polityka - wątki archiwalne 502 19-10-2007 15:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.