menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 27-10-2010, 14:48
Isa Isa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Kraków
Posty: 46
Pytanie Włosy wypadają! Ratunku!


Witam, od około 1,5 roku moja głowa postanowiła pozbyć się włosów. Stosowałam: naftę do wcierania i picia, cytrynę z jajkiem - kompresy, masaże głowy ostukiwaniem szczotką, kompleksy witamin i minerałów specjalnie do wzmocnienia włosów - w bardzo dużych ilościach, magnez z potasem, nalewkę z pączków brzozy do wcierania, szampony dziegciowy, selsun i siarkowy, żelazo, kwas foliowy, vit B12, B complex, ostatnio DHEA...Każdą rzecz co najmniej przez miesiąc. A one wyłażą.
Włosy z natury miałam cienkie, delikatne, ale w ilości normalnej. Teraz boczne części i górna część głowy są coraz gorsze.
Jestem po wycięciu pęcherzyka od roku. Próby wątrobowe są dobre, ogólnie jestem zdrowa.
Nie jem mięsa.
Jem biały ser - dobry, piję białkowe odżywki, jem gotowane jarzyny - marchew, seler.
Pomóżcie. Być może czegoś jeszcze nie zrobiłam?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 27-10-2010, 15:08
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał Isa
Witam, od około 1,5 roku moja głowa postanowiła pozbyć się włosów. Stosowałam: naftę do wcierania i picia, cytrynę z jajkiem - kompresy, masaże głowy ostukiwaniem szczotką, kompleksy witamin i minerałów specjalnie do wzmocnienia włosów - w bardzo dużych ilościach, magnez z potasem, nalewkę z pączków brzozy do wcierania, szampony dziegciowy, selsun i siarkowy, żelazo, kwas foliowy, vit B12, B complex, ostatnio DHEA...Każdą rzecz co najmniej przez miesiąc. A one wyłażą.
Włosy z natury miałam cienkie, delikatne, ale w ilości normalnej. Teraz boczne części i górna część głowy są coraz gorsze.
Jestem po wycięciu pęcherzyka od roku. Próby wątrobowe są dobre, ogólnie jestem zdrowa.
Nie jem mięsa.
Jem biały ser - dobry, piję białkowe odżywki, jem gotowane jarzyny - marchew, seler.
Pomóżcie. Być może czegoś jeszcze nie zrobiłam?
Witaj - ja bym radziła żebyś sprawdziła swoją tarczyce, bo to może byc jeden z powodów. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 27-10-2010, 15:11
Sabinka41's Avatar
Sabinka41 Sabinka41 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 1 969
Domyślnie

Witam zmień dietę wprowadź kasze gryczaną,jaglaną ryby olej
z lniany itd. mówię z własnego doświadczenia powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 27-10-2010, 15:22
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Miałam okresowe, nadmierne wypadanie włosów. O pomoc udałam się do dermatologa. Lekarz spytała mnie, czy nie miałam w ostatnim czasie jakiego dużego stresu, który mógłby powodować tę dolegliwości. Błyskawicznie przypomniałam sobie wypadek samochodowy, w którym szczęśliwym zbiegiem okoliczności nic złego mi się nie stało, ale stres był okropny. Otrzymałam bardzo skuteczny lek recepturowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 27-10-2010, 22:38
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

A może kochanieńka czegoś było za dużo. Nadmiar witamin też szkodzi.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 28-10-2010, 10:50
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Domyślnie

Może to coś pomoże:

http://www.senior.pl/porady/Pielegna...olecacie-%7C90

http://www.senior.pl/porady/Pielegna...oradzic-%7C112

Przy okazji, zajrzyjcie i doradźcie też tam
__________________
Nie kupuję jaj z chowu klatkowego (numer 3 na pieczątce)
ponieważ... http://www.youtube.com/watch?v=h_8LtOAq9bk&hl=pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 28-10-2010, 11:02
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Mojej córce tez tak nagle zaczęły wypadać włosy, fakt ze przeszła wczesniej stres na karb czego lekarze łozyli ten fakt, dopiero dobra dermatolog poradziła zrobic szczególowe badania tarczycy, /te badania robione były prywatnie, bo jak powiedziała za takie fundusz nie zwraca/ i okazało się ze córka miała początek niedoczynnosci tarczycy, - uchwycona choroba w czasie, teraz od 3 lat bierze leki, dobrze sie czuje i włosy nie wypadają, a podejrzewano i leczono nawet na ;plackowatość , żadne płyny, leki, witaminy nie pomagały.
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 29-10-2010, 19:33
Isa Isa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Kraków
Posty: 46
Domyślnie

@bronczyk. czasem myślę że może to prawda. Niedobrze mi się robi na widok tej kupy tabsów, brrr. Boję się jednak odstawić, bo na opakowaniach pisze że mają pomagać. Może jednak tak zrobię. Plus zmiana diety...
@wankabor. stres to ja mam ciągle, nie żartuję. Nic nie zrobie z tym, niestety.
@sabinka_41. kasze i olej lniany i w ogóle dieta dr Budwig to było moje jedyne jedzenie przed wycięciem pęcherzyka przez ponad pół roku, do stycznia tego roku. Włosy wypadały cały czas, nie tak okropnie jak teraz, ale wystarczająco, żeby nad uszami wyłysieć. Ta dieta odpowiadała mi, kaszka jaglana była jedzona wyłącznie, natomiast gryczana nie, z powodu glutenu. Wracam do kaszy jaglanej. Ryb nie lubię.
@Jadwiga_G. Jutro idę zrobić badania tarczycy i cały "pakiet wątrobowy". Czy sądzisz, że te podstawowe badania TSH, T3,T4 wystarczą? Robiłam przed rokiem, były prawidłowe, ale powtórzę teraz. Robiłam jeszcze parathormon - był o.k. Te wszystkie badania i jeszcze mnóstwo innych robiłam w ubiegłym roku, bo od lutego miałam bardzo silne bóle w prawym podżebrzu, ponieważ z 6 USG 3 mówiły o jakimś kamieniu a 3 mówiły że go nie ma, przeszukiwałam cały brzuch i okolice. oczywiście przy tej okazji 2 gastroskopie, kolonoskopia i leczenie, co komu do głowy wpadło, od jelita drażliwego do kandydozy. Dopiero 7 USG pokazało co prawda brak kamienia, ale za to zły ogólny stan pęcherzyka - został usunięty. Bóle ustały, a więc to on był sprawcą. Pisze o tym dlatego, żeby się wytłumaczyć z tych diet Budwigowych, stosów badań itd. Normalnie lekarzy omijam dużym łukiem ...
Dzisiaj zamiast wcześniej zaplanowanych badań tarczycy i wątroby dałam do badania mykologicznego zeskrobiny ze skóry głowy. Pani powiedziała, że na oko skóra wygląda na czystą, i że włosy wypadać mogą przy:
* problemach z tarczycą
* problemach hormonalnych
* stresie
Wyniki myko będą za 3 tygodnie.
Stres odkładam, musi być. We środę idę do ogólnego po skierowania na badania tarczycy i hormonów.
Serdecznie dziękuję Wszystkim za dotychczasowe rady. Wrócę tu w przyszłym tygodniu i opowiem, co dalej. Pozdrawiam pięknie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 23-06-2011, 14:44
waserx waserx jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Zielona
Posty: 41
Domyślnie

Na problem wypadania włosów pomocne są domowe płukanki z pokrzywy i skrzypu polnego. Mi pomogły
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 25-06-2011, 13:29
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

jeśli tyle metod nie zdało egzaminu, choć niecały miesiąc stosowania to mało, to warto zrobić kompleksowe badania, jak wyżej pisze, może to być przyczyna w tarczycy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 04-12-2012, 14:59
jacek735 jacek735 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Posty: 15
Domyślnie

Moja córka z podobnym problemem walczyła za pomocą zabiegów laserowych i tlenowych - były bardzo skuteczne w jej przypadku. Jeśli masz odpowiednie środki to udaj się do dobrego dermatologa i spróbuj tego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 04-12-2012, 15:50
Isa Isa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Kraków
Posty: 46
Domyślnie

Dziękuję wszystkim za porady. Tarczyca o.k. krew itd też o.k. Od czasu mojego ostatniego postu włosy jeszcze bardziej są beznadziejne, na szczycie głowy widać skórę przez włosy, brrr. Malowałam skórę jeszcze Bioderma K - bez rezultatu, chociaż po polaniu głowy tym płynem albo szamponem Bioderma K skora głowy mniej swędzi.
Własnie rozmyślam nad masażami tlenowymi a dokładnie ozonem i działaniem światłem fioletowym /podczerwień już stosowałam :-(./
W tym czasie nabrałam podejrzenia ze jest to ŁZS, chociaż nie mam zmian na twarzy, tylko na skórze owłosionej /kiedyś/. Podejrzenia moje są stąd, że od czasu do czasu robi mi się placek na skórze, który można oderwać podważając paznokciem, z kępką włosów, po oderwaniu w tym miejscu skóra jest zaczerwieniona i wilgotna, jakby tam było sebum albo jakaś wydzielina dziwna. Zaczerwienienie i wilgoć po kilku godzinach znikają.
Napiszę jak eksperyment z ozonem i światłem fioletowym się powiódł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 02-01-2013, 14:24
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

A hormony męski, może jest nadmiar. Na włosy godne polecenia jest siemie lniane, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 05-02-2013, 11:07
dakota dakota jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Posty: 5
Domyślnie

A nie zastanawiałaś się nad leczeniem własnymi tkankami: osoczem bogatopłytkowym, albo komórkami macierzystymi? Osocze działa delikatniej, ale i tak powoduje regenerację i odbudowę zniszczonych włosów, trzeba wykonać kilka zabiegów tego typu. Komórki macierzyste natomiast działają mocniej, w sumie najmocniej i powodują stymulację uśpionych cebulek włosowych, przez co włosy znowu zaczynają rosnąć. Tutaj można pooglądać sobie efekty po tego typu zabiegach http://www.drbrumer.pl/4_efekty_zabi...terapia_wlosow
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 03-06-2013, 16:07
Martha63 Martha63 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Posty: 3
Domyślnie

Powody wypadania włosów mogą być różne, czy to tarczycy, cz może jakieś niedobory lub nadmiary. Nie ma co gdybać, lepiej udać się do specjalisty. Ja z takimi sprawami udaję się do gabinetu trychologicznego http://www.creeniss.pl/, ostatnio gdy pojawiły się problemy z włosami to bardzo szybko pomogła mi ich terapia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 06-06-2013, 12:20
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie

Proponuję przed myciem głowy wetrzeć sok z czarnej rzodkwi ( 2 łyżki) w skórę głowy. Trzymać min 30 min. w cieple. Naprawdę daje niesamowite rezultaty. Przede wszystkim należy jednak zbadać tarczycę.
__________________
Kochane życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 29-01-2015, 10:02
adka adka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Warszawa,Mazowsze,Polska
Posty: 186
Domyślnie

A może warto byłoby wykonać badania na tarczycę? Sama zauważyłam u siebie swego czasu wzmożone wypadanie włosów. Okazało sie,że spowodowały to głównie problemy związane z tarczycą, z nieodowiednim funkcjonowaniem.
Miałam nadczynność, na stronie:
http://leczymytarczyce.pl/tarczyca/n...nosc-tarczycy/
znajduje się zresztą dobry artykuł o tym z czym właśnie może się wiązać to schorzenie. Wypadanie włosów jest obecnie głównym symptomem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 29-01-2015, 11:17
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Witam - to właśnie radziłam w # 2 z 27.X.2010 roku
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 14-03-2015, 20:13
Marianna1954 Marianna1954 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Poznan
Posty: 99
Domyślnie

Mojej córce wypadały włosy szczególnie po porodzie. Z doświadczenia wiem, że po takim szczególnym wydarzeniu łatwo o anemię. Karmienie dzieciątka i stres, nieprzespane noce... Kupiłam jej Chela Ferr aby troszkę doszła do siebie. Uzupełnianie żelaza to podstawa, szczególnie przy karmieniu piersią, bo nie trudno o anemię....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 15-03-2015, 12:46
Isa Isa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Kraków
Posty: 46
Mruga oczkiem (żart)

Dziękuję wszystkim za dyskusję, jestem przekonana że Wasze rady pomagają nie tylko mnie. Problem z włosami ma bardzo wiele osób, trochę zazdroszczę tym o bujnych fryzurach.
Jak na razie mój problem trochę się opanował. To znaczy wypadło mi bardzo dużo włosów ale od kilku miesięcy sprawa jakby się zatrzymała, włosy wypadają znacznie mniej. Wydaje mi się, że głównym sprawcą był łojotok, ja z tym łojotokiem walczyłam różnymi sposobami od wielu lat, głównie bez powodzenia. Ostatnio to znaczy od roku chyba albo dłużej myję głowę szamponem Head & Shoulders /najlepiej z Niemiec/ dla włosów tłustych, trzymam go na głowie około 3 minuty i spłukuję. Mam jeszcze Selsun Blue 2,5% /z Niemiec/ i stosuję od czasu do czasu, tez trzymając na głowie około 3 minuty.
Włosy myję 2 razy w tygodniu.
Dożywiam się jeszcze mikroelementami chelatyzowanymi /zestaw mikroelementów/ z firmy Olimp, tak na wszelki wypadek.
Gdyby komuś też dolegał podobny problem, niech pisze.
Tarczycę mam według badań w porządku. Więc u mnie ten łojotok.... Brrrr!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Piękne włosy także zimą - komentarze Zenek Ogólny 20 17-04-2023 13:21
Włosy Gocha60 Pielęgnacja 106 05-11-2022 15:40
Zadbaj o włosy - komentarze admin Ogólny 3 06-09-2010 15:38
Jak dbać o starzejące się włosy - komentarze juniorka Ogólny 1 26-05-2010 22:53
Ratunku! ymca eSenior 18 13-07-2008 22:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.