menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-10-2012, 16:22
Pogodny Pogodny jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Posty: 8
Domyślnie Trzeba wiedzieć co się pije.


Chcę sie podzielić ciekawym artykułem na temat wody, którą więcej lub mniej ale codziennie pijemy.

Sierpniowy numer Wprost oraz strona www.wodadlazdrowia.pl wiele wyjaśnia w tym względzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 10-10-2012, 21:36
Rowery-Elektryczne_pl's Avatar
Rowery-Elektryczne_pl Rowery-Elektryczne_pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 44
Domyślnie

Ja akurat zawsze pije naturalna wodę mineralną ,żądnych smakowych a już tym bardziej napojów smakowych z coca-colą na czele.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 14-10-2012, 13:21
czerwonawyspa's Avatar
czerwonawyspa czerwonawyspa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Kraków
Posty: 29
Domyślnie

pułki sklepowy uginają się od namiaru różnych rodzajów wód - nałęczowianka, żywiec, muszynianka itp. która jest najlepsza? którą wybrać?
__________________
"Wyleczyć można tylko tego kto chce być zdrowy" - zapraszam na mojego bloga: www.tradzik.eu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 15-10-2012, 16:21
Tulipanka Tulipanka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Posty: 31
Domyślnie

Najlepiej wybrać tą wodę, która najbardziej Ci smakuje. Oczywiście pod warunkiem, że jest to naturalna woda źródlana. Na większości etykiet są wyszczególnione pierwiastki i minerały zawarte w danej wodzie.
Powiem szczerze, że mnie nie smakują tanie wody niegazowane z marketów, mam wrażenie, że mają oleisty posmak. Zatem jest różnica między jedną a drugą wodą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 16-10-2012, 17:16
Pogodny Pogodny jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Posty: 8
OK

Mnie najbardziej smakuje woda mineralna "Krystynka" , która ma lekko słonawy smak i jest też wspomnieniem pobytu w Ciechocinku.

Na szczęście można ją już kupić w Poznaniu ( nawet w szkle !) i nie muszę prosić znajomych, aby przy okazji pobytu na Kujawach mi ją przywieźli.

W rankingu wód mineralnych jest na pierwszym miejscu w Polsce pod względem ilości mineralów, ktore wypłukujemy z organizmu pijąc zwykle tzw. źródlane wody.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 18-10-2012, 23:42
Shareee's Avatar
Shareee Shareee jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 3
Domyślnie

nie słyszałam o tej wodzie ale to sprawdze ;o) Ja tam pije albo żywca albo nałeczowianke, czasmi muszyne albo krynice, ale taie zwykle wody z marketu mi nie smakuja dla mnie jada kranówka...poza tym tak naprawde nie wiadomo co w tych wszystkich wodach jest, niby producenci pisza jaki maja skład ale ja im do konca nie ufam...;/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 23-10-2012, 11:50
Pogodny Pogodny jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Posty: 8
OK

Możesz sie więcej o niej dowiedzieć ze strony www.wodakrystynka.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 25-10-2012, 14:45
Rowery-Elektryczne_pl's Avatar
Rowery-Elektryczne_pl Rowery-Elektryczne_pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 44
Domyślnie

A słyszeliście o Muszyniance. Może ktoś nawet próbował? Jeśli tak to wypowiedzcie się czy Wam smakuje,bo mi ostatnio bardzo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 13-03-2013, 09:58
Klara54 Klara54 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Polska
Posty: 23
Domyślnie

Ja jestem zwolenniczką wody źródlanej, ale pijam ją z dodatkiem soku z cytryny lub naturalnym sokiem owocowym. W zimie oczywiście z rozgrzewającym imbirem, miodem i cynanomen
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 15-03-2013, 21:50
seniorita51 seniorita51 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Polska
Posty: 18
Domyślnie

a ja wam polecam znajdźcie sobie w internecie odcinek wiem co jem o wodzie mineralnej z tvn style, babczeka fajnie tam tłumaczy, którą wodę pić, a którą nie

ja uwielbiam cisowiankę niegazowaną
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 21-09-2016, 16:58
m.michalsky's Avatar
m.michalsky m.michalsky jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 10
Domyślnie

Od kilku lat piję tylko wodę lub herbatę - od tego czasu czuję się dużo lepiej, a i waga, i wygląd lepsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 17-10-2016, 14:48
euzebia euzebia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Posty: 257
Domyślnie

Ja mam problem z odstawieniem kawy - jakoś nie mogę się przestawić na mineralną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 09-06-2017, 09:55
paruzel paruzel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 199
Domyślnie

Woda to woda, ja zawsze piję mineralną i nie wyobrażam sobie by było inaczej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 07-07-2017, 11:25
euzebia euzebia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Posty: 257
Domyślnie

Teraz też nastała moda na koktajle owocowe i smoothie, można popróbować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 07-08-2017, 14:01
Astronom Astronom jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Rzeszów
Posty: 2
Domyślnie

Zawsze piję wodę z sokiem, Albo wodę z cytryną i miodem. Sama woda mi nie wchodzi. Czasem się napiję, ale to nie to samo jak taka zabarwiona czymś.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 17-08-2017, 19:15
Staszek5858 Staszek5858 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Polska
Posty: 8
Domyślnie filtrowana

Ja piję wodę filtrowaną przez czajnik z filtrem i nie zauważam różnicy, kiedyś piłem tylko butelkowaną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 18-08-2017, 00:35
Tolan74's Avatar
Tolan74 Tolan74 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Łódź, łódzkie, Polska
Posty: 4
Domyślnie

Ja też piję tylko filtrowaną, ale przez maxtrę. Swoją drogą myślałem, że rozmowa zejdzie na tematy bojtoku wód ze względu na finansowanie działań partii
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 25-09-2017, 01:05
cudak3 cudak3 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 65
Domyślnie

Znam ludzi, którzy nie są w stanie pic samej wody. Coś w niej musi być, najlepiej jakiś sok. A jak dla mnie woda to najlepsze, co gasi pragnienie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 18-10-2017, 16:19
AnnMil's Avatar
AnnMil AnnMil jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 28
Domyślnie Woda mineralna

Jeśli piję wodę, to raczej mineralną, koniecznie chociaż trochę gazowaną, bez żadnych dodatków smakowych.
Źródlana nie różni się tak naprawdę niczym od wody kranowej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 24-10-2017, 21:48
Vendôme's Avatar
Vendôme Vendôme jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Francja
Posty: 2 419
Domyślnie

Cytat:
Napisał AnnMil
Źródlana nie różni się tak naprawdę niczym od wody kranowej.
Niekiedy tak moze wygladac, ale w analizie, skład tych wód sa diametralnie przeciwne i nie maja samego wpływu na zdrowie.


Cytat:
Napisał Tulipanka
Najlepiej wybrać tą wodę, która najbardziej Ci smakuje. Oczywiście pod warunkiem, że jest to naturalna woda źródlana. Na większości etykiet są wyszczególnione pierwiastki i minerały zawarte w danej wodzie.
Powiem szczerze, że mnie nie smakują tanie wody niegazowane z marketów, mam wrażenie, że mają oleisty posmak. Zatem jest różnica między jedną a drugą wodą.
To nie jest tak prosto... Nawet czesto jest odwrotwnie: tanie wody sa najdrowsze.


"Woda mineralna" jest przede wszystkim lukratywnym
globalnym biznesem i wielkie marketingowe oszustwo.


1 - Dobra, tzw. zywa woda to jest ta ktora mozna pic prosto ze zrodla, jak kiedys wszedzie bylo na wsi, i jeszcze dzisiaj w niektorych miejscach. Mineralna woda to jest cos innego.

2 - Prawdziwe mineralne wody mozna tylko pic w miastach uzdrowiskowych przy zrodle, przewaznie w gorach. A gdzie indziej, dawniej, takie mineralne wody sie kupilo tylko w aptekach, w szklannych butelek (nie wiem jak w Polsce, ale tak bylo u nas).

Dzisiaj, to co teraz reklamy od przemysłowych firm wod (np. Nestlé) nazywaja "mineralna wode" to tylko iz takiej nazwy jej daja. Taka woda w butelkach, to juz martwa woda, z powodu podróży, manipulacja, butelkowanie i czas jaki upłynął między pompowania ze źródle az do domowej konsumpcji (picia).

Oszustwo marketigowe, bo wiele minerałów znalezionych sie we wodzie nie sa przyswajalne przez ludzkie ciało. Minerały, które przyswajamy znajdują się w żywnośći, przewaznie w warzywach i owocach (tak jak witaminy), a nie we wodzie. Wszystkie reklamowe slogany pochwalając ze różne minerały we wodzie sa dobre dla zdrowia, dla kosci, dla mozgu, dla dzieci, itd., to nie prawda.

To tylko blah blah w celu zwiększenia sprzedaży.

Tak jak kosmetyki, tutaj tez trzeba pierw patrzec co jest napisane (malymi literami!) po drugiej stronie butelki ; jak napisala powyzej Tulipanka, wszystko jest szczegółowo opisane bo Unia Europejska uczyniła to obowiązkiem. Potrzeba tylko miec dobry okulary, ciekawość, i troche wiedzy o mineralow.


Ciąg dalszy pozniej...

Pozdrawiam
__________________
Quot homines, tot sententiae

Ostatnio edytowane przez Vendôme : 25-10-2017 o 00:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kłopoty ze słuchem - co warto wiedzieć - komentarze zen Ogólny 11 12-03-2024 11:32
Dom opieki społecznej - co każdy powinien wiedzieć - komentarze misia Ogólny 2 23-09-2011 20:28
Co warto wiedzieć o naturalnych afrodyzjakach? - komentarze 85.89.189.xxx Ogólny 1 15-08-2011 18:11
Chcesz wiedzieć, kiedy umrzesz? Zegar śmierci odpowie... - komentarze 195.150.77.xxx Ogólny 0 13-07-2011 21:47
Co warto wiedzieć o bezsenności - komentarze slava Ogólny 17 24-10-2010 16:59

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.