menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 02-02-2016, 10:17
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 791
Domyślnie Satyra w krótkich majteczkach ...


...czyli wyszukane w zakamarkach pamięci zabawne historyjki i powiedzonka naszych milusińskich - dzieci, wnucząt, prawnucząt, a także milusińskich sąsiadów, znajomych itp.

Nie wiem czy wątek się przyjmie, ale co tam...próbuję...



Z A P R A S Z A M

No i przykład oczywiście idzie z góry

- Wiele lat temu spaceruję z wnuczkiem (3-4 latka)po mojej miejscowości. Przechodzimy obok gospodarstwa rolnego, wnuczek zatyka nosek i pyta: babciu, to tak gnój śmierdzi ? odpowiadam: może lepiej powiedzieć obornik...
W drodze powrotnej wnuczek znowu zatyka nos i marudzi...babciu ale ten obornik to też śmierdzi jak gnój

Do dwuletniej wnuczki mówię: kochanie przynieś tenisówki. Wnuczka: babciu nie wiem gdzie są "nisówki". Hihihi te-"nisówki"

Druga wnusia na sandałki mówiła "chodźdałki"

__________________
„Cieszyć się życiem to największy sukces. Niezależnie od przeciwności, zachowuj optymizm.”- Ellen DeGeneres
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 02-02-2016, 11:38
Polla's Avatar
Polla Polla jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: opolskie
Posty: 14 822
Domyślnie

Witaj Danusiu, a ja coś z netu....


Tata Kuby (klasa pierwsza) wrócił z podróży służbowej i przywiózł podarunek od klienta - dużą papugę. Mama nie jest zadowolona i od razu mówi, że to ptak taty, a ona "umywa ręce, gasi światło i wychodzi z domu". Na drugi dzień w szkole Kuba dzieli się rewelacją z klasą i wychowawczynią: - Proszę pani, a mój tata ma wielkiego ptaka. Takiego... (tu chłopiec rozkłada ręce). A mama jak go widzi, to myje ręce, gasi światło i ucieka z domu.

Jędrek bardzo chce mieć brata. Kiedy mama zachodzi w ciążę, bardzo się cieszy i dopytuje, czy na pewno urodzi się chłopiec. Kiedyś jest świadkiem, jak mama pokazuje koleżance zdjęcia z USG i mówi: "Na tym zdjęciu widać jajeczka". Jędrek robi wielkie oczy i z pretensjami mówi: - Mamo, okłamałaś mnie, to dziewczynka! Mama nieco zdziwiona pyta: - Dlaczego tak sądzisz? - Bo tylko dziewczynki mają jajeczka. Chłopcy mają jaja



Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 02-02-2016, 13:22
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Witam Cię Danusiu. Zajrzałam do Ciebie aby pogratulować założenia wątku, ale niestety nie pamiętam żadnych śmiesznych powiedzonek z dzieciństwa moich dzieci, wnucząt i prawnucząt.
W necie z kolei, to przeróżnych kawałów jest mnóstwo a szczególnie takich słonych. Ja takich nie lubię i nie wstawiam. A z rodzaju ... satyry w krótkich majteczkach nie spotykam.
Kiedyś , pewnie jeszcze za PL-u, byłaumieszczana w jakimś tygodniku. Bywały bardzo dowcipne, śmieszne sytuacje, powiedzonka.
Nie sposób jednak pamiętać. Jednak myślę, że młodsze babcie obcujące z maluchami, będą mieli coś do powiedzenia.
Pozdrawiam i życzę dużo, dużo odwiedzających.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 02-02-2016, 13:29
wadera wadera jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: małopolskie
Posty: 147
Domyślnie szkolne wypracowania dzieci bezcenne

Humor z zeszytów szkolnych:
- Kaj i Gerda nie byli ani siostrą, ani bratem, tylko rodzeństwem.
- Nasz pies ma trzy lata, długi ogon i niebieskie oczy, zupełnie jak nasz tatuś.
- Jeż i jaskółka to zwierzęta, które pomagają rolnikowi w zjadaniu robaków.
- Gdy przyjrzymy się uważnie ogonowi żaby, to zauważymy, że ona całkiem go nie ma.
- Pszczoła gryzie tyłem, bo przód ma do zbierania miodu.
- Stolicą Polski jest przeważnie Warszawa.
- Harfa jest podobna do łabędzia, tylko gorzej pływa.
- Rośliny motylkowe to te, na których siadają motyle, żeby się zapylać.
- W zimie należy dokarmiać zwierzęta leśne, żeby były smaczne na wiosnę.
- Wewnątrz naszego ciała znajduje się kij, zwany kręgosłupem. Na jednym jego końcu siedzi głowa, a na drugim siedzimy my.
- Syzyf wtaczał ciężki kamień pod górę, a ten mu ciągle spadał na koniec.
- Dawniej ludzie żyli w biedzie. Mieli reumatyzm i dużo dzieci i to wszystko z wilgoci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 02-02-2016, 19:43
MIRA...'s Avatar
MIRA... MIRA... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Pałuki - Polska
Posty: 2 685
Domyślnie


Witaj Danusiu... wpadłam na Twój wątek... tak ładnie zapraszałaś... no i oczywiście pustka w głowie... nie pamiętam śmiesznych historyjek moich dzieci... Maja jeszcze za mała, żeby coś powiedziała... przypomniałam sobie tylko jak mój synek na skarpetki mówił "patkery"... a na smoczek "didija"... ooooo... przypomniałam sobie jeszcze jak synkowi podawałam mleko... wypił dopiero jak razem ze staruszkiem krzyknęliśmy "łaaaaaa"... i wtedy dopiero zaczął pić mleko... chyba byliśmy dziwakami... ale tak to już jest jak na stare lata rodzi się dzieci...

pozdrawiam... i życzę powodzenia w prowadzeniu tego wątku...

__________________


"Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem..." Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 02-02-2016, 20:16
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 678
Domyślnie

Dobry wątek Danusiu, bardzo dobry!!!
Ja mam tego sporo ale, czy spamiętam...
Moja najmłdsza córka mówiła na smoczek - pipik - Na Panią Edytę Wojdczak...spikerkę TV...Mani...na siostrę swoją nana...Oj, u mnie worek by się posypał.
Świeżo wymalowane ściany w pokoju i moje dziecko bawi się na dywanie...czyściutko w domku aż pachnie...wchodzę do pokoju a ściana pomalowana kredkami...stanęłam jak słup soli..mała woła - Zeka pelna mleka - zamarłam na widok tej rzeki a w brzuchu mi się coś przewróciło...i w tyl zwrot do kuchni....za mną wpada mała i woła - jus, kledki posly ata - Po prostu wyrzuciła kredki za balkon za karę, że zabrudziły ścianę....
Na pierwszy raz wystarczy....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 02-02-2016, 21:21
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 791
Domyślnie

Cytat:
Napisał barteczek
Dobry wątek Danusiu, bardzo dobry!!!
Ja mam tego sporo ale, czy spamiętam...
Moja najmłdsza córka mówiła na smoczek - pipik - Na Panią Edytę Wojdczak...spikerkę TV...Mani...na siostrę swoją nana...Oj, u mnie worek by się posypał.
Świeżo wymalowane ściany w pokoju i moje dziecko bawi się na dywanie...czyściutko w domku aż pachnie...wchodzę do pokoju a ściana pomalowana kredkami...stanęłam jak słup soli..mała woła - Zeka pelna mleka - zamarłam na widok tej rzeki a w brzuchu mi się coś przewróciło...i w tyl zwrot do kuchni....za mną wpada mała i woła - jus, kledki posly ata - Po prostu wyrzuciła kredki za balkon za karę, że zabrudziły ścianę....
Na pierwszy raz wystarczy....

Dzięki Ninko, super, z perspektywy to można się śmiać, ale pewnie chęć na klapsa miałaś

__________________
„Cieszyć się życiem to największy sukces. Niezależnie od przeciwności, zachowuj optymizm.”- Ellen DeGeneres
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 02-02-2016, 21:25
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 791
Domyślnie

Cytat:
Napisał MIRA...

Witaj Danusiu... wpadłam na Twój wątek... tak ładnie zapraszałaś... no i oczywiście pustka w głowie... nie pamiętam śmiesznych historyjek moich dzieci... Maja jeszcze za mała, żeby coś powiedziała... przypomniałam sobie tylko jak mój synek na skarpetki mówił "patkery"... a na smoczek "didija"... ooooo... przypomniałam sobie jeszcze jak synkowi podawałam mleko... wypił dopiero jak razem ze staruszkiem krzyknęliśmy "łaaaaaa"... i wtedy dopiero zaczął pić mleko... chyba byliśmy dziwakami... ale tak to już jest jak na stare lata rodzi się dzieci...

pozdrawiam... i życzę powodzenia w prowadzeniu tego wątku...


Kochana, na pewno nie byliście dziwakami, wszyscy rodzice mają hopla na punkcie swoich maluchów

__________________
„Cieszyć się życiem to największy sukces. Niezależnie od przeciwności, zachowuj optymizm.”- Ellen DeGeneres
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 02-02-2016, 21:28
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 678
Domyślnie

Pewnie wyczuła że będzie klaps bo wywaliła kredki i na nich zwaliła całą winę...
Jutro będziemy opowiadać dalej...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 02-02-2016, 21:30
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 791
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frezja66
Humor z zeszytów szkolnych:
- Kaj i Gerda nie byli ani siostrą, ani bratem, tylko rodzeństwem.
- Nasz pies ma trzy lata, długi ogon i niebieskie oczy, zupełnie jak nasz tatuś.
- Jeż i jaskółka to zwierzęta, które pomagają rolnikowi w zjadaniu robaków.
- Gdy przyjrzymy się uważnie ogonowi żaby, to zauważymy, że ona całkiem go nie ma.
- Pszczoła gryzie tyłem, bo przód ma do zbierania miodu.
- Stolicą Polski jest przeważnie Warszawa.
- Harfa jest podobna do łabędzia, tylko gorzej pływa.
- Rośliny motylkowe to te, na których siadają motyle, żeby się zapylać.
- W zimie należy dokarmiać zwierzęta leśne, żeby były smaczne na wiosnę.
- Wewnątrz naszego ciała znajduje się kij, zwany kręgosłupem. Na jednym jego końcu siedzi głowa, a na drugim siedzimy my.
- Syzyf wtaczał ciężki kamień pod górę, a ten mu ciągle spadał na koniec.
- Dawniej ludzie żyli w biedzie. Mieli reumatyzm i dużo dzieci i to wszystko z wilgoci.

Zawsze jak czytam humor zeszytów to uryczę się ze śmiechu, dzięki, dotleniłam mózg

__________________
„Cieszyć się życiem to największy sukces. Niezależnie od przeciwności, zachowuj optymizm.”- Ellen DeGeneres
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 02-02-2016, 21:35
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 791
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jolina
Witam Cię Danusiu. Zajrzałam do Ciebie aby pogratulować założenia wątku, ale niestety nie pamiętam żadnych śmiesznych powiedzonek z dzieciństwa moich dzieci, wnucząt i prawnucząt.
W necie z kolei, to przeróżnych kawałów jest mnóstwo a szczególnie takich słonych. Ja takich nie lubię i nie wstawiam. A z rodzaju ... satyry w krótkich majteczkach nie spotykam.
Kiedyś , pewnie jeszcze za PL-u, byłaumieszczana w jakimś tygodniku. Bywały bardzo dowcipne, śmieszne sytuacje, powiedzonka.
Nie sposób jednak pamiętać. Jednak myślę, że młodsze babcie obcujące z maluchami, będą mieli coś do powiedzenia.
Pozdrawiam i życzę dużo, dużo odwiedzających.


Halinko, na pewno jak pogrzebiesz w pamięci to coś znajdziesz, a jak nie to też dobrze, poczytasz i pośmiejesz się z powiedzonek cudzych dzieci

__________________
„Cieszyć się życiem to największy sukces. Niezależnie od przeciwności, zachowuj optymizm.”- Ellen DeGeneres
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 02-02-2016, 21:40
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 791
Domyślnie

Cytat:
Napisał Polla
Witaj Danusiu, a ja coś z netu....


Tata Kuby (klasa pierwsza) wrócił z podróży służbowej i przywiózł podarunek od klienta - dużą papugę. Mama nie jest zadowolona i od razu mówi, że to ptak taty, a ona "umywa ręce, gasi światło i wychodzi z domu". Na drugi dzień w szkole Kuba dzieli się rewelacją z klasą i wychowawczynią: - Proszę pani, a mój tata ma wielkiego ptaka. Takiego... (tu chłopiec rozkłada ręce). A mama jak go widzi, to myje ręce, gasi światło i ucieka z domu.

Jędrek bardzo chce mieć brata. Kiedy mama zachodzi w ciążę, bardzo się cieszy i dopytuje, czy na pewno urodzi się chłopiec. Kiedyś jest świadkiem, jak mama pokazuje koleżance zdjęcia z USG i mówi: "Na tym zdjęciu widać jajeczka". Jędrek robi wielkie oczy i z pretensjami mówi: - Mamo, okłamałaś mnie, to dziewczynka! Mama nieco zdziwiona pyta: - Dlaczego tak sądzisz? - Bo tylko dziewczynki mają jajeczka. Chłopcy mają jaja




Gosiu, jestes niezawodna i tutaj... dzięki

__________________
„Cieszyć się życiem to największy sukces. Niezależnie od przeciwności, zachowuj optymizm.”- Ellen DeGeneres
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 02-02-2016, 21:41
MIRA...'s Avatar
MIRA... MIRA... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Pałuki - Polska
Posty: 2 685
Domyślnie

Cytat:
Napisał dajdziuba
Kochana, na pewno nie byliście dziwakami, wszyscy rodzice mają hopla na punkcie swoich maluchów


no to mi ulżyło... a to w necie znalazłam...


"Tata Kuby (klasa pierwsza) wrócił z podróży służbowej i przywiózł podarunek od klienta - dużą papugę. Mama nie jest zadowolona i od razu mówi, że to ptak taty, a ona "umywa ręce, gasi światło i wychodzi z domu".
Na drugi dzień w szkole Kuba dzieli się rewelacją z klasą i wychowawczynią:
- Proszę pani, a mój tata ma wielkiego ptaka. Takiego... (tu chłopiec rozkłada ręce). A mama jak go widzi, to myje ręce, gasi światło i ucieka z domu..."


__________________


"Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem..." Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 02-02-2016, 21:45
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 791
Domyślnie

D O B R A N O C


__________________
„Cieszyć się życiem to największy sukces. Niezależnie od przeciwności, zachowuj optymizm.”- Ellen DeGeneres
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 02-02-2016, 22:13
wadera wadera jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: małopolskie
Posty: 147
Domyślnie no to wesołych snów

Humor z zeszytów szkolnych ciąg dalszy:

> Robinson z Piętaszkiem wkrótce zaludnili bezludną wyspę.
***
> Jacek Soplica po swojej śmierci był jakiś nieswój, ale przecież wiedział,
że całe życie poświęcił ojczyźnie.
***
> Dosyć szybko można się zorientować, że Izabela nie nadaje się do interesu, który ma Wokulski.
***
> Doktor Judym, ponieważ współżył z chłopami, często znajdował się na czworakach.
***
> Pan Tadeusz zobaczył Zosię na płocie i poznał, że była dziewicą.
***
> Jacek Soplica szukał zapomnienia pod zakonnym habitem.
***
> Nel nałożyła mu piersi na głowę i spokojnie usnęła.
***
> Wokulski spotkał Izabelę na spacerze w łazience.
***
> Skrzetuski zobaczył jak szli: nagi dziad z wyrostkiem na przedzie.
***
> Za ścianą dał się słyszeć tupot kopyt i po chwili do karczmy wpadła Danusia
z księżną Mazowiecką.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 02-02-2016, 22:56
Polla's Avatar
Polla Polla jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: opolskie
Posty: 14 822
Domyślnie




Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 03-02-2016, 21:11
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 791
Domyślnie

Gosiu , Frezjo

__________________
„Cieszyć się życiem to największy sukces. Niezależnie od przeciwności, zachowuj optymizm.”- Ellen DeGeneres
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 03-02-2016, 21:20
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 791
Domyślnie

Mój młodszy syn, w wieku lat 2-3 namiętnie przekręcał słowa. I tak w jego wersji brzmiało, że samochód jest brudny i ma zapalone światła...

"blunda mochaka siatko palić"

Córka Joanna na pytanie -jak masz na imię? mówiła: Anna-jo





Pozdrawiam odwiedzających, zapraszam do wspomnień
__________________
„Cieszyć się życiem to największy sukces. Niezależnie od przeciwności, zachowuj optymizm.”- Ellen DeGeneres
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 04-02-2016, 10:35
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 791
Domyślnie

Rodzice uczą Pawła samodzielności w zakresie czynności kończących korzystanie
z toalety. Mama mówi do niego:
- Synku, musisz się tego nauczyć. Kto będzie ci wycierał pupę, jak mamy nie będzie?
Paweł na to:
- Moja żona.


z netu

__________________
„Cieszyć się życiem to największy sukces. Niezależnie od przeciwności, zachowuj optymizm.”- Ellen DeGeneres
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 04-02-2016, 13:25
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 807
Domyślnie

Mój pięcioletni wnuk na poranne pytanie mamy ile pączków dziś zje - odpowiedział:
Przecież dzisiaj jest tłusty czwartek a nie słodki czwartek i on żadnego pączka nie będzie jadł tylko życzy sobie kiełbasy i szynki.

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Satyra W KrÓtkich Majteczkach arczia Rodzina bliższa i dalsza 25 23-07-2007 19:13

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.