menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 01-05-2014, 16:56
Renna Renna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 21
Domyślnie

A ja tyle tych soków piję i jeszcze wnukom daję...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 13-05-2014, 10:54
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Sokowirówki nie posiadam, ponieważ zbyt dużo miejsca zajmuję, aczkolwiek sądzę, że byłaby bardzo przydatna gdy lubimy soki z marchwi - wyciskarką do owoców raczej sobie takiego soczku nie przyrządzimy. Ja mam wyciskarkę ale piję praktycznie tylko soki z pomarańczy albo grejpfruta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 19-05-2014, 16:03
AlTuka's Avatar
AlTuka AlTuka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Aleksandrów Kujawski
Posty: 1
Domyślnie

Sokowirówka ma za dużo obrotów i sok z niej jest bezwartościowy, a po to sami wyciskami, żeby sie leczyć enzymami (przynajmniej ja). Ja kupiłam Cooksensa (http://terapiasokami.pl/wyciskarka-cooksense) na stronie terapiasokami.pl, bo od razu dostałam porady dotyczące zdrowia i wysyłają mi fajne artykuły. Ostatnio było o sokach z polnych kwiatów (wiedzieliście, jak leczy stokrotka, bo ja nie?), więc polecam się zapisać do newslettera także.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 16-09-2014, 22:43
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał AlTuka
Sokowirówka ma za dużo obrotów i sok z niej jest bezwartościowy, a po to sami wyciskami, żeby sie leczyć enzymami (przynajmniej ja). Ja kupiłam Cooksensa (http://terapiasokami.pl/wyciskarka-cooksense) na stronie terapiasokami.pl, bo od razu dostałam porady dotyczące zdrowia i wysyłają mi fajne artykuły. Ostatnio było o sokach z polnych kwiatów (wiedzieliście, jak leczy stokrotka, bo ja nie?), więc polecam się zapisać do newslettera także.
wiele ziół jest jadalnych a nawet leczy, kwiaty też, słuchałam kiedyś fajnej audycji na TOKFM i nawet zaczęłam sama szukać, okazuje się że większość chwastów jest jadalna.. wywiad był z ta panią http://pinkcake.blox.pl/2014/06/Pysz...ba-Drozdz.html
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 13-01-2015, 13:52
profesorek profesorek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 178
Domyślnie

Jasne, że wyciskarka jest lepsza.Ale czy naprawdę kogoś na to stać? Sam osobiście miałbym problem z tym aby wydać na sprzęt ponad 1000 zł a tyle przecież kosztuje...
Jakiś czas temu kupiliśmy sobie z żoną tą sokowirówkę:
http://najtaniej.co/produkt/sokowiro...er-je1003.html
Marki Zelmer. Nie był to duży wydatek ponieważ sprzęcik można mieć już za 200 zł a jesteśmy zadowoleni. Dobra jakosć, radzi sobie z jabłkami ( najbardziej lubimy właśnie sok jabłkowy a jednak wyciskarka nie jest w stanie go przygotować - jedynie cytrusy).
Z kolei żona tak średnio przepada za sokiem z pomarańczy.
Tak więc każdy bierze to co jemu wydaje się najwygdoniejsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 11:30
miloszczek miloszczek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Warszawa,Mazowsze,Polska
Posty: 134
Domyślnie

Dużo zależy od Twoich funduszy ale również od potrzeb. Sam jestem zdania,że jeśli ktoś ma odpowiednie pieniądze ot nie będzie nic złego w kupnie sobie porządnego sprzętu takiego jak na przykład wyciskarka. Soki są zdrowsze. Wystarczy sobie poczytać w sieci .Jest wiele artykółów, które porównują wyciskarki do sokowirówek. Na plus jest zawsze sok z wyciskarki.
Obecnie najlepszy sprzęt na rynku ma Hurom:
http://sokowo.pl/wyciskarki-do-sokow - wyciskarki wyłącznie do zamówienia z internetu ale moim zdaniem warto jest zainwestować jeśli chce się cieszyć czymś naprawdę porządnym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 18-03-2015, 09:04
Izabela54 Izabela54 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 111
Domyślnie

Miałam swego czasu sokowirówkę ale nie byłam z niej zadowolona.Była problematyczna w czyszczeniu. Obecnie mam wyciskarkę i jestem zdania,że było to o wiele lepsze rozwiązanie.
Warto jest na pewno trochę dopłacić i kupić sobie wydajny oraz dobry sprzęt. Nawet jeśli chodzi tutaj o kwotę ok 1000 zł.
Na stronie:
http://lepsze.co/ranking/wyciskarki
Znajduje się dobry ranking wyciskarek. Możecie sobie zerknąć - wybór wtedy będzie dla Was łatwiejszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 21-04-2015, 11:04
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

W końcu przekonałam się do sokowirówki i teraz robię sobie co drugi dzień świeże soki - nie wiem jak mogłam jej wcześniej nie chcieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 05-05-2015, 13:08
Kostka Kostka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 48
Domyślnie

Ja miałam sokowirówkę. Była ok ale szczerze powiedziawszy to trochę denerwowało mnie czyszczenie. Wyciskarka do soków jest w tym względzie o wiele bardziej wygodna. Tak więć jeśli jesteście tak samo wygodniccy jak ja to polecam wyciskarkę. Jest droższa ale soki również są o wiele zdrowsze . Mitem jest również to,że wyciskarka nie radzi sobie z twardymi owocami i warzywami bo radzi sobie bardzo dobrze.

Mam obecnie tego Kuvingsa:
http://vita-my.pl/wyciskarki-do-soko...prezentem.html

Ma bardzo wygodną funkcjonalność,że można do niego wrzucać całe owoce ( całe jabłka - nie trzeba ich kroić).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 11-05-2015, 12:22
Mermera Mermera jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Chełm
Posty: 156
Domyślnie

Zastanawiałam się nad wyciskarką ale ostatecznie zdecydowałam się na sokowirówkę. Nie było mnie stać na drogie urządzenie za kilka tysięcy złotych ( jakbym miała to bym na pewno sobie kupiła).

Z sokowirówki również jestem obecnie zadowolona i to bardzo. Koszt 1000 zł. Jest niewielka. Bez problemu mozna zrobić sok na przykład z jabłka, banana, maliny .

Zamawiałam tutaj:
http://www.eujuicers.pl/pl/katalog/s...mu/sokowirowki

Mają tam porządne sprzęty a nie jakieś wielkie urządzenia jak w tradycyjnych sklepach stacjonarnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 12-05-2015, 15:41
MariannaK MariannaK jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Opole
Posty: 12
Domyślnie

Ja mam sokowirówkę za sto parę złotych i jak dla mnie jest wystarczająca. Nie ma sensu dawać 1000 za coś, co sporadycznie będziemy używać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 07-06-2015, 11:26
pajaczek pajaczek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: Wrocław
Posty: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał czerwonawyspa
Stoję przed dylematem, co wybrać wyciskarkę, czy popularną sokowirówkę do robienia soczków?
Macie może jakieś doświadczenia w tym kierunku? Jakie firmy polecacie?
Podobno wyciskarki powodują mniejszą stratę soków - wyciskają dokładniej - niestety jednocześnie są także droższe.

Jestem wielką miłośniczką soków z miąższem i oglądając modele wyciskarek trafiłam na wolnoobrotową kuvingsa, z pomocą której mogę popijać takie każdego dnia. Nie muszę być zdana na ofertę knajpek i tym podobnych. Sympatyczne jest w niej z pewnością to, że nie musimy zajmować się krojeniem owoców i usuwaniem gniazd nasiennych – znakomicie radzi sobie z takimi błahostkami np. w gruszce, dzięki czemu nie musimy tracić cennego czasu na bezsensowne czynności. Na dodatek to urządzenie jest zdolna wytworzyć gęstą pulpę owocową, dzięki czemu mogę sama komponować prawdziwe, naturalne sorbety, które robią furorę wśród mojej rodziny i przyjaciół. Jestem naprawdę urzeczona tą funkcją i często z niej korzystam! Już niedługo lato i dobrze, gdyż wreszcie znalazłam sposób na zdrowe orzeźwienie bez domieszki cukru oraz innych szkodliwych dla organizmu substancji, którymi zapełnione są masowo wyrabiane lody i sorbety. Wystarczy wycisnąć jędrny i zdrowy owoc, umieścić w zamrażarce i voila! W wyciskarce doceniłam także to, że wyroby kuvingsa są ogromnie estetyczne. Oczywistym jest że ta cecha dotyczy też mojej wyciskarki – jej wielka zaleta to właśnie wspaniały design Znaczące dla mnie jest także to, że mogę wyciskać sok z ziół! Taka świeżo wyciśnięta mięta rewelacyjnie orzeźwia, nie przypominając już o składnikach odżywczych, jakie taki sok zawiera. Koniec z chemią w butelkach! Nie jest mi żal nabytku. Uważam, że to były całkiem mądrze wydane pieniądze. Sprzęt znakomicie funkcjonuje - jak dotychczas nie "zastrajkował" ani razu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 10-07-2015, 14:38
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Cytat:
Napisał MariannaK
Ja mam sokowirówkę za sto parę złotych i jak dla mnie jest wystarczająca. Nie ma sensu dawać 1000 za coś, co sporadycznie będziemy używać.

Nie w każdym przypadku cena świadczy też o jakości produkty, czasami płaci się kilka stów więcej za samą markę czy design.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 31-05-2016, 15:41
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 880
Domyślnie

Również się z tym zgadzam Wprawdzie jest to droższy sprzęt ale soki są zdecydowanie smacznizejsze i zachowują wiecej właściwości zdrowotnych. Wyciskarka wycisk a nie mieli, Dzięki temu soki traca mniej witamin i można je dłużej przechowywać w lodówce w porównaniu do soków z sokowirówki.
Polecam zajrzeć sobie tutaj:
https://www.eujuicers.pl/wyciskarki/...jednoslimakowe
Jest tutaj spory wybór tych lepszych wyciskarek, których nie znajdzie się tak łatwo w sklepach stacjonarnych jednak jestem zdania,że warto jest zainwestować. My mamy Kuvingsa. Spodobała nam sie bo mam spory otwór na warzywa i owoce.Dzięki temu można na przykład wrzucać jabłka w całości.Nie trzeba ich kroić na kawałki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 22-08-2016, 02:30
miko5 miko5 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Posty: 5
Domyślnie

Ja mam u siebie sokowirówkę, ale słyszałam, że wyciskarka jest lepsza ze względu na to, że taki sok ma więcej witamin.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 20-09-2016, 00:56
henryyka henryyka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 9
Domyślnie

Najwięcej walorów odżywczych (i smakowych!) mają soki przygotowywane na świeżo. Nawet te robione w domu po odstaniu w lodówce kilkunastu godzin będą miały mniej wartości, niż wypite tuż po przyrządzeniu.Ja mam wyciskarkę z philipiaka i jest rewelacyjna, dużo więcej soku wychodzi niż z mojej starej prlowskiej sokowirówki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 13-12-2016, 15:06
MariolaAnna MariolaAnna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Lubartów
Posty: 6
Domyślnie

Ja mam w domu wyciskarkę. Córcia mi kupiła na urodziny. Bardzo przydatne urządzonko w domu. Często pije soki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 14-12-2016, 12:31
Anielkajasna Anielkajasna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Łódzkie
Posty: 18
Domyślnie

A dużo taka wyciskarka kosztuje? Kompletnie się nie orientuje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 14-12-2016, 22:50
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie

Myślę,że teraz już można kupić wyciskarkę za około 400 zł.
ja kupiłem w Mango właśnie za tą cenę.
Jednak myślę,że jeśli ktoś ma sokowirówkę to po kiego
kupować,ja zaraz po kupieniu robiłem codziennie.
Teraz już bardzo rzadko,bo wszystko co nowe to szybko
staje się codziennością i przestaje być atrakcją.
__________________
_____________________
Edward
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 15-12-2016, 15:19
MariolaAnna MariolaAnna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Lubartów
Posty: 6
Domyślnie

Ale to z telezakupów mango? Nie wydaję mi się żeby to było coś dobrego jakościowo, jakoś nie mam do takich sprzedaży zaufania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nowe, lepsze życie po rzuceniu palenia papierosów - komentarze bogus223a Ogólny 11 27-04-2014 01:47
Prosty sposób na lepsze samopoczucie - komentarze laba0203 Ogólny 8 26-04-2014 18:16
Aktywny umysł - sposób na lepsze zdrowie - komentarze Ewunia Ogólny 14 29-12-2012 22:19
Oszczędzanie odkładamy na lepsze czasy - komentarze 178.37.26.xxx Ogólny 5 21-10-2011 14:21
Co mi się podoba, co się zmieniło na lepsze gratka Społeczeństwo - wątki archiwalne 382 07-05-2009 17:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.