menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 18-07-2016, 16:13
euraka's Avatar
euraka euraka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 329
Domyślnie Jak przygotować ziemię pod trawnik na przyszły rok


W tym roku już raczej nie damy rady, ale w przyszłym chcielibyśmy posadzić na około 8 arach trawnik. Zależy nam na uzyskaniu idealnej zielonej, gęstej trawy. Jak przygotować glebę aby była maksymalnie urodzajna?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 01-08-2016, 16:16
brotet brotet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Łódź
Posty: 148
Domyślnie

Jeżeli gleba jest gliniasta, to najlepiej rozluźnić ja piaskiem. Niezależnie od tego czy gleba jest normalna czy gliniasta warto rozłożyć warstwę gleby wymieszaną z kompotem. Grubość 10 cm powinna wystarczyć. Gleba pod trawnik powinna mieć również odpowiedni współczynnik pH. Opymalne to takie o pH od 5,5 do 6,5. Można to zbadać - nawet we własnym zakresie. Jeżeli pH będzie odbiegało od normy, to stosuj takie jak te tutaj http://greenecopoland.pl/korygujace-ph-aktywatory/ nawozy korygujące. Ziemię pod trawnik powinniśmy też wzbogacić w składniki pokarmowe, stosując np. długo działający nawóz wieloskładnikowy. Szukaj nawozów w Green Eco Poland - znajdziesz tam wszystko co niezbędne do wzbogacenia ziemi pod nawozy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 15-02-2018, 00:11
Karolcia123's Avatar
Karolcia123 Karolcia123 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: warszawa
Posty: 13
Domyślnie

Na pewno należy wyrównać dobrze teren i można po nawozić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 25-03-2018, 23:45
Artiko Artiko jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: wawa
Posty: 17
Żarówka

a jeśli chcemy sprawdzić ceny lub poszukać atrakcyjnej to radzę zobaczyć na stronę https://gielda-rolna.com/ znajdziemy nawozy i nasiona. Ilość ofert pomaga i przyspiesza proces szukania. czasami warto zbadać zawartość gleby
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 23-11-2021, 19:42
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

Faktycznie są to bardzo ważne kwestie i ja również jestem zdania, że powinniśmy podejść do tego bardzo profesjonalnie. Co więcej teraz już również warto jest się zaopatrzyć w niezbędny sprzęt do nawadniania naszego trawnika. Myślę, że kupno dobrego zraszacza na pewno będzie dobrym wyborem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 01-09-2022, 08:56
kowdan kowdan jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 438
Domyślnie

Drzewka, krzewy i byliny Siejemy też wszelkie nasiona drzew owocowych, dla tych którzy chcą coś wypróbować z pestek ...uwaga, takie nasiona z przejrzałych owoców które zaczynają się rozpadać, się idealnie nadają i siejemy je do ziemi razem z tym gnijącym miąższem bo w tym są enzymy i substancje dla nasionka a właściwie dla tej roślinki co z nasionka wykiełkuje Sadzimy cebule roślin wieloletnich zimujących jak narcyzy, szafirki, przebiśniegi, hiacynty, tulipany itd. Można posiać koper ...rozrzicając nasiona po skopanej grządce ...a także tuż przy bylinach. Siejemy też nasiona niektórych bylin jak malwa, jeżówka, ostróżka, łubin trwały ...i nasiona roślin dwuletnich jak dziewanna Można też posiać nagietki, to one pięknie wiosną wzejdą

Sama w tym roku zamówiłam agrest zielony https://www.podkarpackiesady.pl/20-agresty Chcę posadzić kilka sadzonek agrestu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak przygotować ziemię pod trawnik na przyszły rok Jadwiga62 Dom, wnętrza, ogród 4 29-07-2022 17:45
Chciałabym się wyprowadzić na swoje- jak przygotować babcię? jowi Rodzina bliższa i dalsza 16 11-04-2018 16:51
Jak samodzielnie przygotować kosmetyki? - komentarze ag_aga Ogólny 2 26-03-2014 16:06
Jak przygotować dom do zimy? - komentarze Partner Szczecin Ogólny 27 26-10-2009 12:40
Przyszły emeryt powinien oszczędzać - komentarze kaaza Ogólny 3 26-10-2009 00:55

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.