menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Jestem babcią, jestem dziadkiem
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 04-05-2008, 10:47
jurek67 jurek67 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Będzin
Posty: 17
Domyślnie

Witam!
Bardzo dawno mnie tu nie było. Aktualnym tematem jest dla mnie teraz "dziadkowanie". Na razie popodglądam forum i gdy tylko złapię wiatr, podyskutujemy!

Ostatnio edytowane przez jurek67 : 04-05-2008 o 10:51.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 04-05-2008, 10:50
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 083
Domyślnie

Witaj Mistral....cieszę się, że znowu jesteś
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 04-05-2008, 10:57
jurek67 jurek67 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Będzin
Posty: 17
Domyślnie

Witaj BOGDA !
Dużo się zmienia w życiu i psychice. Dałem sobie trochę czasu aby być sobą. Potrzebuję teraz włączyć się w rytm życia. Pobudować popalone mosty, kochać ludzi, oddać się Rodzinie. Mam cudowną wnuczkę (2,5 roku), dla której warto żyć. Podobno po 70-tce dopiero się żyje !!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 04-05-2008, 11:00
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 083
Domyślnie

Mistral...najważniejsze, że zmieniło się w dobrym kierunku to teraz już wszystko będzie dobrze.....nooo....wnuczki i wnuki są cudowne, a jak się je kocha...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 14-07-2008, 06:52
BABUNIA*4's Avatar
BABUNIA*4 BABUNIA*4 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 1
Post Radość * 4

Witajcie! Pozdrawiam wszystkich już dziadków oraz przyszłych.
Mam córkę jedynaczkę, która obdarzyła nas już trójką wspaniałych wnuków, 2 dziewczynki 4 i 2,5 roku oraz chłopcem 1,3 ...w sierpniu oczekujemy na czwartego wnuka. Miłość bezgraniczna, Radość ogromna... Jestem z dziećmi 24/dobę ponieważ mieszkamy razem (w tym samym bloku, na tym samym piętrze). Zięć dużo pracuje i cała radość wychowywania i opieki nad dziećmi przypadła nam w udziale...Jednak coraz częściej zastanawiam się kiedy "odsapnę", nie mówiąc już o prawdziwych wczasach. Pozdrowienia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 14-07-2008, 07:12
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Babunia*4
Co rok prorok. Kocham dzieci ale czy nie za dużo.?
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 18-07-2008, 14:57
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

W rodzinie wszystkiego nigdy zaduzo a szczegolnie dzieci .
Jestem za przyrostem naturalnym !
Panstwo winno sprzyjac rozwijajacym sie rodzinom.
Gratulacje dla tych rodzin !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 20-07-2008, 06:07
teresa60 teresa60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 12
Domyślnie

Witam.Całkowicie zgadzam się z Tadeuszem.Kogo stać na utrzymanie tyle dzieci to niech rodzą nawet 10 ale rodzić dzieci i oczekiwać od państwa pomocy to nie jest w porządku.Współczuję babciom i dziadkom.Po latach pracy i wychowaniu swoich dzieci muszą pomagać w wychowaniu wnuków,a gdzie odpoczynek i własne życie?.Wnuki są cudowne mam dwójkę już dorosłe ale oddzielałam czas dla wnuków i dla siebie.Babcie i dziadkowie pomyślcie o sobie bo to się już wam należy.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 15:20
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie b

Ja tez jestem babcia.Mam wnuczka - 9 mies i wnuczke - wczoraj skonczyla roczek.Widzialam ja na skypie,przyjedzie do nas w maju.Juz sie bardzo cieszymy.Wnuczek ze swoimi rodzicami byl u nas tydzien wlasnie sa w drodze powrotnej do domu.Maja przed soba jeszcze jakies 400 km.Mieszkaja w innym kraju.Synowa nie jest Polka.Czesto mysle,jak to bedzie w przyszlosci z jezykiem moich wnukow - ich mamy mowia inaczej niz ich tatusie,my mieszkamy w kraju,w ktorym mowi sie jeszcze inaczej?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 16:04
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Dzieci do 3-5 rż mają wielką elastycznosć i zdolnosć uczenia się i mówienie w wiecej niz jednym jezyku nie sprawia im trudnosci takiej jak nam teraz, gdybyśmy chcieli sie uczyc..nie przejmuj się akurat tym.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 16:49
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 296
Domyślnie

Witajcie milutko ..
Ja tez jestem babcią wnuczka i dwóch wnuczek 8,4 i wnuczki , 10 dniowej...mieszkają w w tej samej miejscowości tylko w innym bloku.Dzisiaj rozmawiałam z synową,że jak tylko się ociepli to malutka będę zabierała na spacer..obie nam to wyjdzie na dobre.(dzisiaj akurat kupili wózek dla malutkiej Wiktorii)Jestem na emeryturze, czasu tez mam więcej,,,ale nie jestem zwariowaną babcią ..miłość dla wnuków, i życie dla siebie.ostatnio odwiedzam systematycznie Klub Seniora, tam też upływa szybko życie.. na wzajemnych wymianach doświadczeń w pieczeniu, gotowaniu, rozmawiamy o podróżowaniu, zwiedzaniu ...zawsze wracam do domu naładowana świeżą energią.Pozdrawiam Was serdecznie "babcia podróżniczka, kolekcjonerka prezentacji,oraz szalejąca na parkiecie od czasu do czasu ...Kochani grunt to zdrowie.)
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 17:23
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Dzieci do 3-5 rż mają wielką elastycznosć i zdolnosć uczenia się i mówienie w wiecej niz jednym jezyku nie sprawia im trudnosci takiej jak nam teraz, gdybyśmy chcieli sie uczyc..nie przejmuj się akurat tym.....

Malwinko, dzieci w wieku 3-ch lat maja najwieksze zdolnosci do nauki jezykow ( i wszystkiego). Wlasnie z tego powodu rodzice powinni dbac aby dzieciaki poznawaly drugi, trzeci jezyk. Zobacz jak to wyglada np w Szwajcarii, dzieciaki jak ida do szkoly (wiek 6 lat i nikt szat nie rozdziera), mowia trzema jezykami (niemiecki, francuski i wloski) a potem maja w szkole obowiazkowo angielski.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 17:57
monia's Avatar
monia monia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: dolnoslaskie
Posty: 171
Domyślnie

Dzieci to radość ale dziadkowie powinni byc od zabawy a nie wychowywać wnuki .
Moi drodzy teraz kiedy jest czas należy go spożytkowac dla siebie a nie wychowywac wnuki.Wlaśnie od wychowania sa rodzice .Wychowujecie wnuki a puzniej nazekacie ze niemacie czasu albo nikt tego niedocenia no i dobrze wam skoro sami tego chcieliscie
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 09-03-2009, 09:28
monia's Avatar
monia monia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: dolnoslaskie
Posty: 171
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Jesli macie z tego radosc i chec wyplywa od was to wasza sprawa i tylko dobrze dla corki ,ze tak jest.Ale to o czym mowilam to postawa ktora mnie denerwuje i ktora jest niestety jeszcze ciagle w naszym pieknym kraju popularna -pojawia sie dziecko czyli radosc -i zaczyna sie lancuch poswiecen .Tak dla jasnosci wychowalam szczesliwie sama 2 -je dzieci i ani przez minute nie czulam ze cokolwiek dla nich "poswiecam" nie wymagalam tez poswiecania od dziadkow -ktorzy owszem od czasu do czasu mi pomagali czyli dawali li mi odetchnac od dzieci, ale w granicach rozsadku!!!
Malgośiu zgadzam się z twoja opinia dziadkowie powinni rozpieszczać a ni wychowywać ale jesli komuś sprawia to przyjemnosc poswiecanie sie dla dzieci to jego sprawa.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 21-03-2009, 19:42
turystka turystka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: kartuzy
Posty: 7
Domyślnie

urodzenie sie pierwszego wnuka bylo dla mnie ogromna radoscia ale troche trwalo nim nauczylam sie byc babcia.Teraz mam 5 wnuczat ktore kocham ogromna babcina miloscia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 21-03-2009, 20:00
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał turystka
urodzenie sie pierwszego wnuka bylo dla mnie ogromna radoscia ale troche trwalo nim nauczylam sie byc babcia.Teraz mam 5 wnuczat ktore kocham ogromna babcina miloscia.
Witaj miła babciu -turystko. Skieruj może swoje kroki tu
http://www.klub.senior.pl/roznosci/t...tml#post338610
Tam zostaniesz przywitana z honorami. Już jesteś z nami.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 21-03-2009, 20:54
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie

Macie dziewczyny racje.pomagać o ile sie samemu chce-nie poświęcać się.Ale ja musiałam do tego dojrzeć/pomogłam od 3tyg. i mąz tez/,a dzisiaj synowa od 2m-cy zabrała wnuka i do mamusi ,synowi stawia takie warunki,że głowa mała-chce dużo piieniędzy.Ja bardzo to przeżylam,ale dziś na to patrzę,że co ja mogę.ludzie się rozchodzą a życie toczy się dalej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 21:11
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Babunia*4
Co rok prorok. Kocham dzieci ale czy nie za dużo.?
To moze instrukatazyk dla ziecia Babuni http://www.youtube.com/watch?v=nojWJ6-XmeQ
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 03-07-2009, 18:51
ula49's Avatar
ula49 ula49 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Płock,Mazowsze,Polska
Posty: 233
Domyślnie

26 czerwca urodziła się moja wnusia Martusia....jej starsza siostra Adusia ma prawie 2 latka i mam jeszcze dwoje wnuków od starszej córki-Natalkę pietnastolatkę i jedynego wnuczka Mateuszka dwunastolatka.Kocham je wszystkie bardzo.
__________________
Jeden uśmiech znaczy więcej niż wiele słów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.