menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Jestem babcią, jestem dziadkiem
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 12:01
zayas's Avatar
zayas zayas jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: małopolska
Posty: 77
Uwaga Prośba studentki


Drodzy Seniorzy
Mam na imię Magda. Jestem studentką III roku pedagogiki. Jedna z moich wykładowczyń zadała nam pracę domową. Poprosiła nas o przeprowadzenie wywiadu bądź przyniesienie i przedstawienie na forum grupy ciekawej historii z życia Naszych Seniorów. Niestety nie mam w domu już ani babć ani dziadków. Czy mogłabym prosić o opisanie przez państwa najpiękniejszego momentu życia bądź też ciekawej historii, takiej którą to chcielibyście się podzielić ze światem?
Być może była to niezapomniana wycieczka, lub coś innego co tak bardzo utkwiło w pamięci. Jeśli się narzuciłam, przepraszam. Ale też proszę o pomoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 21:50
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Magdo a tak wyjść samej do seniorów, przed akademik, uczelnię. Usiąść na ławce koło seniora. Jaki to będzie z ciebie pedagog skoro chcesz iść na łatwiznę. Senior napisze ja sobie to troszeczkę ubiorę już mam gotowe. Ne jestem stetryczałym starcem ale jakoś nie widzi mi się byś uzyskała tu gotową odpowiedż. Współczuję, że brak ci własnych dziadków ale tak w życiu bywa.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 21:54
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Wydaje mi się ,że wystarczy poczytać posty...tyle tu ciekawych historii z życia,że ho,ho,ho....
Może jednak ktoś ....no nie wiem...
A blogi jakie....prawda?
Ten klub to kopalnia wiedzy o seniorach,wystarczy poszukać,zachęcam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 22:02
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Elizko no cóż lepiej iść na łatwiznę. Już kiedyś mi się oberwało, że jestem nieużyty, ale prawdę walę w oczy. Magda w przyszłości też powie dzieci niech rodzice napiszą za was wypracowanie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 22:05
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie Tadziu.

Cytat:
Napisał tadeusz50
Magdo a tak wyjść samej do seniorów, przed akademik, uczelnię. Usiąść na ławce koło seniora. Jaki to będzie z ciebie pedagog skoro chcesz iść na łatwiznę. Senior napisze ja sobie to troszeczkę ubiorę już mam gotowe. Ne jestem stetryczałym starcem ale jakoś nie widzi mi się byś uzyskała tu gotową odpowiedż. Współczuję, że brak ci własnych dziadków ale tak w życiu bywa.
Jesteś wielki.
Czytałam ten post i poprostu go olał...m.
Ty Magdę czegoś nauczyłeś, mam nadzieję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 22:06
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 013
Domyślnie

Magda
poczytaj mój wpis na blogu z 17 i 18 grudnia ubiegłego roku, może Ci się nada.
Popatrz na inne blogi, historie są gotowe.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 22:17
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Tadeusz ma 100% racji. A gdyby Ci się udało posłuchać starszego [niż ja powojenny]. To ten by miał naprawdę co opowiadać. Coraz mniej takich, co ocierali się o śmierć-będąc młodymi. Znajdź takich-chętnie opowiedzą. Życzę powodzenia. Czy studiując to forum na coś się przyda? Może wyrobisz sobie zdanie, że tacy jesteśmy na co dzień, w rodzinie też. Czyli bezzębni-ale zgryźliwi. Błąd. Dziadków ma może Twój wybrany. Życzę powodzenia we wszystkim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 23:30
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Magda ja mam dla ciebie poważną propozycję .Skoro zajmujesz się problematyką osób starszych .Odwiedź jakiś pobliski dom spokojnej starości i spróbuj zaprzyjaźnić się z jakąś Panią lub Panem.Ja tak robię odwiedzam uroczą Panią w DSS w Wesołej .To są miejsca ,gdzie ludzie czują się dość samotni i chętnie pogadają z kimś młodym i zainteresowanym tak jak ty.Tylko pamiętaj ,że najfajniej jest taki kontakt utrzymać bo to jak z Lisem i Małym Ksieciem .Jak kogoś oswoisz to musisz się o niego troszczyć.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 07-12-2008, 17:30
zayas's Avatar
zayas zayas jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: małopolska
Posty: 77
Domyślnie

Dziękuję Państwu za odpowiedź.
Przyznam, że przegrzebałam forum, blogi i nie idę na łatwiznę. Ciągle szukam "skrawków" waszego życia. Niestety tak mi się w życiu ułożyło, że nie posiadam już tego Jedynego. A nowego nie mam. Jeszcze nie. Mam nadzieję, że kiedyś przybędzie.
Nie uważam, że jesteście starzy i zgryźliwi. Wręcz przeciwnie. Mam ogromny szacunek do osób starszych ode mnie. Tak mnie wychowano i tak ja będę wychowywać.
Też mówię to co myślę.
I zapewne gdybym była na waszym miejscu też "ruszyła" by mną taka wiadomość na forum.
Zapytałam tylko czy moglibyście tak zrobić.
Nie obrażę się i nie obraziłam gdy przeczytałam wasze opinie na ten temat. Mam nadzieję, że nie uraziłam nikogo moją odpowiedzią?
Jeśli tak, proszę mnie "zjechać".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 07-12-2008, 19:12
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Ależ ZAYAS kochana, pewnie ja na Twoim miejscu też bym tak zrobiła. Próbowałaś, a to też jakiejś wyjście. Prawdą też jest, że jak sobie tak poświęcisz kilka godzin to pracę masz na medal albo i dwa.
Życzę Ci szczęścia i bardzo dobrej oceny
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 07-12-2008, 19:21
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

zayas
Jest jeszcze właściwie jedna sprawa raczej natury trochę technicznej. Nie podałaś w jaki sposób można ci taka przygodę podać. Np. email lub prościej tu jest poczta priv, którą masz nie uruchomioną. Uruchom a może jakaś dobra dusza coś ci napisze ale nie chce pewnych faktów ujawniać publicznie. Jak uruchomić to priv opisałem, na "10 porad dla nowicjuszy...
Powodzenia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 07-12-2008, 21:55
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał zayas
Droga Szarotko Ruszyłam i głową i tyłkiem Dziękuję
Ej nie wszyscy są tacy ... odezwij się na prywatną skrzynkę może pogadamy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 07-12-2008, 22:24
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Zayas , moim najpiękniejszym momentem życia było to ,że nie umarłam na cholerę w Istambule.Jest to gdzieś na forum,ale wzbudziło powszechną wesołośc,a nie zadumę nad przemijaniem...

Obawiam się jednakże,że nie nada Ci się ,bo po pierwsze -wtedy nie byłam seniorką ,ba ! nawet nie sądziłam iż nią będę kiedykolwiek.
Po drugie ...chyba to nie chodzi o to ,aby szanowne gremium ,zataczało się ze śmiechu.Ooooo...co innego byłoby,jakbym sczezła na tę cholerę ,po napisaniu ciągu dalszego Sonetów Krymskich.
Ach,jakby jip się cieszył teraz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 09:01
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Zayas , moim najpiękniejszym momentem życia było to ,że nie umarłam na cholerę w Istambule.Jest to gdzieś na forum,ale wzbudziło powszechną wesołośc,a nie zadumę nad przemijaniem...

Obawiam się jednakże,że nie nada Ci się ,bo po pierwsze -wtedy nie byłam seniorką ,ba ! nawet nie sądziłam iż nią będę kiedykolwiek.
Po drugie ...chyba to nie chodzi o to ,aby szanowne gremium ,zataczało się ze śmiechu.Ooooo...co innego byłoby,jakbym sczezła na tę cholerę ,po napisaniu ciągu dalszego Sonetów Krymskich.
Ach,jakby jip się cieszył teraz.
A pierwsze ciągi gdzie poczytam? Pozwól mi się pouczyć jak pisać, proszę!
Znowu namieszałem miało być, gdzie poczytam to co Ty napisałaś, czyli chyba dalszy ciąg.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 09:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
A pierwsze ciągi gdzie poczytam? Pozwól mi się pouczyć jak pisać, proszę!

Aaaaaa pierwsza część to u miszczunia jest ,co wziął i nie przetrzymał cholery w Istambule.
Dobrym był patriotą,wspaniałym poetą ,ale paskudnym człowiekiem,co mobbingował Słowackiego.Zazdrośnik, który w brudnym surducie chadzał.

ps.Marylka Wereszczakówna miała nosa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 10:44
zayas's Avatar
zayas zayas jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: małopolska
Posty: 77
Domyślnie

Seniorzy,
Wy wcale nie jesteście tacy źli , jesteście świetni, macie genialne poczucie humoru.
Dziekuje Wam za to!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 12:52
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał zayas
Seniorzy,
Wy wcale nie jesteście tacy źli , jesteście świetni, macie genialne poczucie humoru.
Dziekuje Wam za to!!!!!!!!!!!!!!!!

Magdusiu miła ( imienniczko córki mej ukochanej ) ,nie jesteśmy źli globalnie .Absolutnie !
Tylko problem z tymi historiami ,bo każdy ma ich wiele .Tylko jak to opisać ?
Mnie poza cholerą ,wraziło się w pamięć zajście z ''łowcami skór '' 3 lata temu,gdy pewien Winnetou usiłował mi ją ściągnąć z grzbietu.
Skóra była czarną kurteczką do spodni,ale ''łowca '' był autentyczny ,w katowskiej czerwieni i w erce ,która mnie zebrała z rozpieprzonego w drobny mak autka ,po ''czołówce ''.
Ba,nie dałam się położyć ,ani ruszyć mojej kurtki.Siedziałam sztywna ,z urazem głowy a krew ma purpurowa lała się ciurkiem na ową skórę i resztę.
No bo skąd ja ,biedna starowina, miałam wiedzieć ,czy nie dostanę szprycy z pavulonu ? Dobrze się skończyło,pozycję horyzontalną przyjęłam po dojechaniu do szpitala,gdy zobaczyłam obok karetki - radiowóz.Wszak policja musiała sprawdzić ,czy staruszka nie jechała nawalona ,jak trzmiel.

Mogłabyś może opisać strach towarzyszący biednym seniorom ,po wezwaniu karetki ? No bo ileż skończyło w ''parku sztywnych '' co znajduje się w każdym szpitalu ,tylko dlatego ,że producenci trumien ,kirów oraz wieńców ,muszą z czegoś żyć ???
Czyż nie jest to swoisty łańcuch pokarmowy???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 13:47
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Magdusiu miła ( imienniczko córki mej ukochanej ) ,nie jesteśmy źli globalnie .Absolutnie !
Tylko problem z tymi historiami ,bo każdy ma ich wiele .Tylko jak to opisać ?
Mnie poza cholerą ,wraziło się w pamięć zajście z ''łowcami skór '' 3 lata temu,gdy pewien Winnetou usiłował mi ją ściągnąć z grzbietu.
Skóra była czarną kurteczką do spodni,ale ''łowca '' był autentyczny ,w katowskiej czerwieni i w erce ,która mnie zebrała z rozpieprzonego w drobny mak autka ,po ''czołówce ''.
Ba,nie dałam się położyć ,ani ruszyć mojej kurtki.Siedziałam sztywna ,z urazem głowy a krew ma purpurowa lała się ciurkiem na ową skórę i resztę.
No bo skąd ja ,biedna starowina, miałam wiedzieć ,czy nie dostanę szprycy z pavulonu ? Dobrze się skończyło,pozycję horyzontalną przyjęłam po dojechaniu do szpitala,gdy zobaczyłam obok karetki - radiowóz.Wszak policja musiała sprawdzić ,czy staruszka nie jechała nawalona ,jak trzmiel.

Mogłabyś może opisać strach towarzyszący biednym seniorom ,po wezwaniu karetki ? No bo ileż skończyło w ''parku sztywnych '' co znajduje się w każdym szpitalu ,tylko dlatego ,że producenci trumien ,kirów oraz wieńców ,muszą z czegoś żyć ???
Czyż nie jest to swoisty łańcuch pokarmowy???
Lila jak Cię lubię nie strasz dziewczyny, niech o czymś weselszym pisze, może o miłości w wieku trochę więcej dojrzałym a nie zaraz trumny, wieńce, parki sztywnych eee przestań tyle weselszych spraw, które dotyczą seniorów jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 15:58
zayas's Avatar
zayas zayas jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: małopolska
Posty: 77
Domyślnie

Jestem tu drugi dzień dopiero ale za każdym razem serce bije jak szalone jak Was czytam Jestescie wspaniali
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 01:45
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Magda dobrze ci radzę pogadaj z 80-cio latkami -oni to mają opowieści -przeżyli wojnę ,cały PRL- w roku przełomu mieli po 60 lat i byli ciągle młodzi i pełni energii -czyli w wieku większości z nas tutaj co my ci mamy opowiadać ..jeszcze nie weszlismy w wiek snucia wspomnień ..mowię ci Magda mój pomysl z DSS nie jest wcale głupi-bywam to wiem.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Prośba Olgunia21 Muzyka - wątki archiwalne 5 04-11-2008 03:23
Trójmiejskie studentki łączcie się ! Brak_konta pomorskie 4 29-01-2008 00:49
prośba irkoski Muzyka - wątki archiwalne 9 14-12-2007 05:19
Prośba od dziennikarki Jagienka Różności - wątki archiwalne 0 13-02-2007 19:42

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.