menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Menopauza/Andropauza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Menopauza/Andropauza Blaski i cienie wieku dojrzałego.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 10-12-2010, 10:48
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

Też słyszałam wiele dobrego o czerwonej koniczynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 30-01-2011, 20:17
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Uważam, że prawidłowe odżywianie wymaga wiedzy. Polega ono na dostarczeniu organizmowi wszystkich potrzebnych składników pokarmowych w odpowiedniej ilości i proporcjach. Zależy też od wieku, bo zmienia się przyswajalność wielu składników pokarmowych. Osoby, które piją kawę, alkohol, palą papierosy, żyją w ciągłym stresie też powinny ten fakt uwzględnić w diecie. Niedostarczenie jednego składnika pokarmowego może skutkować niewykorzystaniem innych. To słynna "beczka Liebiga" będąca podstawą odżywiania roślin. My mamy podobnie. Stąd poszczególne, wybiórcze rady nie dają obrazu całości problemu odżywiania. Lekarze uważają, że w 70% jesteśmy sami odpowiedzialni za zdrowie. Odżywianie spełnia tu ogromną rolę.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 29-04-2012, 20:05
Woj@ Woj@ jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2011
Miasto: katowice
Posty: 31
Domyślnie

Bardzo ciekawy artykuł o czerwonej koniczynie ostatnio znalazłam:
http://www.menopauza.pl/natura/alter...koniczyna.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 29-04-2012, 20:06
Woj@ Woj@ jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2011
Miasto: katowice
Posty: 31
Domyślnie

a jeśli chodzi o sprawę uderzeń gorąca, to najlepszą dietą wydaje się być... dieta azjatycka, a szczególnie japońska. Zawiera ona dużo soi, ziaren, ryb i innych produktów zawierających dużo fitohormonów. Ponadto w dużej mierze polega na dodawaniu sprasowanych alg do posiłków. Zawsze mnie tamte klimaty intrygowały, więc postanowiłam się trochę "przestawić".
A swoje informacje zaczerpnęłam stąd (żeby nie było, ze tak wyskakuję z rewelacjami sroce spod ogona):
http://www.menopauza.pl/zdrowie_2/en...e_znaja_1.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 03-07-2012, 15:21
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Wbrew pozorom oni nie jedzą ryb częściej niż my, wiem to na pewno. Generalnie należy białka zwierzęcego jeść mało, jak najmniej.

Proszę, to wypowiedź fachowców: http://www.youtube.com/watch?v=I6Et_...layer_embedded

A ja jestem żywym przykładem, lecę na wegańskiej prawie bezglutenowej i niskotłuszczowej.
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 25-08-2012, 00:32
Eunicka's Avatar
Eunicka Eunicka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Polska, Pomorze
Posty: 101
Domyślnie Soja - pożywienie pozwalające mnichom wytrwać w celibacie

Cytat:
Napisał Woj@
a jeśli chodzi o sprawę uderzeń gorąca, to najlepszą dietą wydaje się być... dieta azjatycka, a szczególnie japońska. Zawiera ona dużo soi, ziaren, ryb i innych produktów zawierających dużo fitohormonów. (...)http://www.menopauza.pl/zdrowie_2/en...e_znaja_1.html
To ja wrzucę trochę dziegciu do tej soi
http://www.dietametaboliczna.com/soja.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 23-09-2012, 22:42
Rosiczka Rosiczka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Polska
Posty: 1
Domyślnie

No ja powiem szczerze, ze w okresie menopauzy schudłam tylko i wyłącznie dzięki tabletkom simpliq. Nie ćwiczyłam, bo nie lubię, ograniczyłam tylko jedzenie chleba, ale też nie, ze zaprzestałam tylko np. co drugi dzień go jadłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 25-09-2012, 01:54
JAGODA57's Avatar
JAGODA57 JAGODA57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 585
Domyślnie

Na szczęście obce mi są menopauzalne dolegliwości,jakoś bezboleśnie mi to poszło. Z soją, faktycznie,lepiej ostrożnie.Wielokrotnie już natknęłam się na negatywne opinie i komentarze na jej temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 27-03-2013, 21:44
yaneczka yaneczka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Posty: 20
Domyślnie

też słyszałam, żeby z soją nie przesadzać, bo w dzisiejszych czasach dodają ją do wszystkiego, w końcu to najtańszy zapychacz świata :/ Sporo dobrego za to słyszałam ostatnio o fitoestrogenach z wyciągu z szyszek chmielu, ma ktoś z tym jakieś doświadczenie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 28-03-2013, 00:26
malina.w malina.w jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Posty: 5
Domyślnie

Jakiś czas temu i mnie to dopadło, sama dieta nie pomagała, więc sięgnęłam po Falvit Estro, suplement stworzony specjalnie dla kobiet po 45 r.ż łagodzący objawy menopauzy. Odkąd go biorę jest dużo lepiej, objawy się załagodziły i da się życ Co do wyciągu z szyszek chmielu to właśnie jest on w składzie Falvitu i z tego co wyczytałam to ma działanie uspokajające, wyciszające, zwalcza objawy zmęczenia/znużenia.Mnie pomogło, więc polecam, spróbowac nie zaszkodzi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 28-03-2013, 23:06
Teresa44 Teresa44 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Polska
Posty: 8
Domyślnie

Witam,
jestem pewna, że w trudnych chwilach dieta wzbogacona w czekoladę czyni cuda! większość z nas ją spożywa dlatego też ślicznie proszę o wypełnienie krótkiej, przyjemnej ankiety na temat czekolady. Jej wyniki potrzebne są mojej wnusi w osiągnięciu celu jakim jest obrona pracy magisterskiej w czerwcu tego roku. Do sukcesu brakuje już nie dużo (ok. 10 osób), tym samym baaardzo proszę o pomoc i pięknie dziękuję każdemu za wypełnienia,

link: http://www.ankietka.pl/ankieta/99860...bliczkach.html - link do ankietki

pozdrawiam:]
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 03-04-2013, 10:42
Rorita Rorita jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: Polska
Posty: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał malina.w
Jakiś czas temu i mnie to dopadło, sama dieta nie pomagała, więc sięgnęłam po Falvit Estro, suplement stworzony specjalnie dla kobiet po 45 r.ż łagodzący objawy menopauzy. Odkąd go biorę jest dużo lepiej, objawy się załagodziły i da się życ Co do wyciągu z szyszek chmielu to właśnie jest on w składzie Falvitu i z tego co wyczytałam to ma działanie uspokajające, wyciszające, zwalcza objawy zmęczenia/znużenia.Mnie pomogło, więc polecam, spróbowac nie zaszkodzi

A ja właśnie zadałam pytanie o ten suplement w innym wątku (menopauza) Ale cieszę się ze komuś pomaga bo moja mama właśnie zaczęła go brać i chciałam się dopytać czy działa i naprawdę łagodzi objawy menopauzy.

A co do diety to ciekawy artykuł znalazłam właśnie na temat diety http://kobieta.wp.pl/kat,1035985,wid...3_artykul.html
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Fitohormonalna terapia zastępcza zamiast HTZ podczas menopauzy - komentarze 77.254.152.xxx Ogólny 1 06-12-2015 18:46
NeoKobieta: darmowe warsztaty na temat menopauzy NeoKobieta Menopauza/Andropauza 3 10-09-2010 22:18
5. Jaka książka sprawiła, że polubił/a Pan/i czytać książki? Alunia Książka, literatura, poezja 51 06-12-2009 12:15
Światowe Dni Menopauzy i Andropauzy - komentarze Malwina Ogólny 1 17-11-2008 17:24
Dieta w okresie menopauzy - komentarze Basia. Ogólny 0 28-03-2007 16:26

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.