menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > O serwisie > Informacje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Informacje Informacje, ogłoszenia, propozycje administracji. Nowe tematy mogą zakładać tu jedynie administratorzy i moderatorzy Klub Senior Cafe.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-08-2011, 03:03
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie Klub Senior Cafe - przygotowanie do nowej wersji


Szanowni Państwo,

W najbliższym czasie rozpoczniemy prace nad nową wersją forum. Mają one na celu unowocześnienie oprogramowania, dostosowanie go do zwiększającej się liczby użytkowników oraz poprawę jego funkcjonalności i likwidację błędów oraz niedociągnięć. Mamy nadzieję, że ich rezultatem będzie miejsce jeszcze lepiej odpowiadające potrzebom naszych użytkowników i pozwalające im na swobodniejsze korzystanie z zasobów oraz możliwości serwisu Senior.pl i Klub Senior

Cafe. Dlatego zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o wpisywanie w tym wątku propozycji dotyczących ulepszenia istniejących funkcjonalności oraz wprowadzenia nowych.

Bardzo prosimy o wpisywanie uwag i propozycji związanych z techniczną stroną KSC, problemami z poszczególnymi jego działami i pomysłów przydatnych Państwu narzędzi oraz usprawnień. Aby zachować jasność wątku prosimy o wpisywanie wyłącznie propozycji zmian czy ulepszeń istniejących funkcjonalności oraz nowych rozwiązań i potrzeb - jeśli trzeba z przykładami w postaci linków czy zrzutów ekranowych. Wątek ten nie ma natomiast służyć uwagom i skargomdotyczącym wkorzystania funkcjonalności przez użytkowników czy jakimkolwiek innym celom. Prosimy także o nie dyskutowanie na temat zasadności takich czy innych propozycji.

Posty odbiegające od tematyki wątku lub nie wnoszące do niej nic nowego będą usuwane, również takie zawierające poparcie (lub wręcz przeciwnie) dla propozycji.

Na forum w wielu wątkach padały różne pomysły. Jednakże chcielibyśmy je zebrać w jednym miejscu, tak by móc następnie przekazać je do dalszych prac. Dlatego zapraszamy również do powtórzenia w tym miejscu propozycji już wcześniej przedstawianych.

W związku z zapowiedzianymi pracami prosimy także Państwa o cierpliwość i wyrozumiałość - część ze zgłaszanych w ostatnim czasie błędów będzie poprawiona dopiero w nowej wersji serwisu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 12-08-2011, 04:26
Kolczuga's Avatar
Kolczuga Kolczuga jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Wisconsin
Posty: 1 321
Domyślnie

Usprawnic zmniejszanie i poprawic jakosc zamieszczanych zdjec.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 12-08-2011, 08:59
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał admin
Dlatego zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o wpisywanie w tym wątku propozycji dotyczących ulepszenia istniejących funkcjonalności oraz wprowadzenia nowych.
A. Do tej pory jest bardzo utrudniona obsługa własnego profilu i nie ma nigdzie jasnego opisu tej obsługi.
1. Na profilu brak mi np. prostego narzędzia do ustawiania szerokości poszczególnych bloków.
2. W bloku "znajomi" jest rubryka "notatki". Wystarczy jeden nieostrożny ruch lub dopisanie czegoś, a wpisane tam mozolnie np. daty dotyczące poszczególnych osób znikają bezpowrotnie i to hurtem.
3. Nie ma prostego narzędzia do ustawienia koloru tła profilu.
Jest natomiast "ustawienie stylu", gdzie podane są "gotowce, pozwalające na zmianę koloru pasków lub "małpowanie" cudzego.
Reasumując: jeśli ktoś chce coś zmienić w profilu - musi korzystać z podpowiedzi kilkorga "oblatanych" użytkowników, którzy tę sztukę opanowali.

B. Na forum jest wyszukiwarka, która nie wyszukuje. Najczęstszą odpowiedzią jest brak odpowiedzi nawet wtedy, kiedy poda się dokładną frazę.

C. Nie wiem, czy jest możliwe takie ustawienie archiwum, żeby można było trafić do czegoś wg daty.
Jest spis treści (250 pozycji), ale żeby trafić w to, czego się szuka, trzeba każdą rzecz otworzyć i sprawdzać. To jest diabelna robota!

D. Galeria. Nigdzie nie znalazłam zastrzeżenia praw autorskich do zdjęć.
Każdy może zapisać sobie zamieszczone tam fotografie i robić z nim, co chce.
Kiedyś nieostrożnie wstawiłam fotkę wnuczki, którą ktoś bez pytania przerobił jakimś generatorkiem i wstawił gdzieś, już nawet nie pamiętam gdzie. Trafiłam na to przypadkiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 12-08-2011, 10:33
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Propozycja miła, ale ważne byłoby przy rekonstrukcji pamiętać że to Klub SENIORA już nie zawsze "kumającego" w nowościach
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 12-08-2011, 10:37
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Proszę opracować możliwość skasowania swojego konta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 12-08-2011, 11:13
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Witajcie i ja ilektroć coś szukam to wściekam się okropnie i byłoby dobrze to poprawić.

B. Na forum jest wyszukiwarka, która nie wyszukuje. Najczęstszą odpowiedzią jest brak odpowiedzi nawet wtedy, kiedy poda się dokładną frazę
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 12-08-2011, 12:02
.......... .......... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 1 485
Domyślnie

Skoro ma być punktacja, to niech by była w innej formie. Oceniany niechby był post, a nie użytkownik. To moim zdaniem takie wywoływanie złych emocji i możliwość eliminacji z powodów często osobistych. Ponadto, słowo reputacja, jest chyba w jakimś sensie bardzo dotkliwe. Jeśli jest dobra punktacja, reputacja jest ok. jesli zaś zła, bardzo negatywna. Reputacja, to odniesienie do człowieka jako całości. A przecież można mieć kontrowersyjne poglądy z kimś o całkowicie odmiennych i być człowiekiem na bardzo wysokim poziomie intelektualnym, etycznym i społecznym. To co zauważyłem, to dla bardzo wielu osób to forum jest w jakimś sensie formą komunikacji z innymi ludźmi. Sporo tu osób, które tkwiąc w czterech ścianach, szukają zrozumienia, wsparcia, bądź zwykłych pogaduszek. Kazdy z nas(prawie każdy ), pragnie zrozumienia i być moze ukojenia, bo otaczający go świat staje się dla niego lub niej niezrozumiały i obcy.. To powiniśmy wszyscy wziąć pod rozwagę i nie być dla siebie przykrymi. Dlatego, gdy ktoś widzi w swoim napisanym poscie pojawiający się czerwony punkcik, bądź jeden zielony i porównuje go z innym usserami, czuję się chyba najzwyczajniej źle.
Oceniany post, dałby mozliwość sprawdzenia własnego poglądu w danej sprawie, a nie wgląd w ocenianie człowieka jako całości, co nie zawsze jest miłe i sprawiedliwe.
Tak więc skoro punktacja, to dla poszczególnych postów, a nie dla użytkownika.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 12-08-2011, 13:05
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

W dużym stopniu podzielam Twoją ocenę sytuacji. Myślę ,że warto jeszcze dodać i przypomnieć ,że każde forum internetowe, które z natury rzeczy jest namiastką żywej ,bezpośredniej dyskusji w realu ma charakter polemiczny . Nie można i nie powinno się oceniać negatywnie czyjś post tylko dlatego ,że mamy inny pogląd i ocenę w takiej czy innej sprawie ,a teraz w znacznym stopniu tak to wygląda - nie podoba się komuś mój pogląd na jakiś temat i już może dać mi punkt ujemny ,nie podając żadnego uzasadnienia ,a przecież nie powinno się ludzi negatywnie oceniać za sam fakt ,że myślą inaczej. Jeśli nie zgadzamy się z czyimiś poglądami to od tego jest przecież właśnie dyskusja na forum ,a nie zza węgła czerwona kartka. W ten sposób prowadzimy do absurdu,że można w zasadzie zrezygnować z pisania polemicznych postów,co wymaga jednak jakiegoś wysiłku i zaangażowania,a wystarczy tylko kliknąć w chmurkę ,dać czerwoną kartkę i koniec dyskusji. Niech delikwent łamie sobie głowę o co właściwie chodzi. To bardzo nieelegancka i tchórzliwa forma rozstrzygania ,czyje na wierzchu ! Jeśli nie zgadzam się z kimś to powinnam napisać otwartym tekstem w jakiej sprawie i dlaczego podając własne argumenty. Dotąd bywało ,że odpowiedzią było obrażanie adwersarza,teraz można się nie wysilać ,wystarczy czerwona kartka ! Inną sprawą jest przekraczanie granic kulturowych w polemice ,a więc obrażanie adwersarzy, jedynie za takie zachowania ,uważam można by dawać komuś punkty karne z uzasadnieniem,ale nigdy za wyrażane poglądy i opinie z którymi się nie zgadzamy ! Reputacja to opinia o człowieku ,a nie o jego poglądach.
Dlatego ja konsekwentnie nie daję punktów ,jeśli podzielam lub nie czyjeś poglądy, to piszę o tym w poście ,a jeśli uważam ,że ktoś przekracza dopuszczalne granice to naciskam trójkąt ,od tego są moderatorzy i Admin ,aby egzekwować przestrzeganie regulaminu ,a o poziom dyskusji powinniśmy dbać sami !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 12-08-2011, 13:07
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Bardzo proszę o trzymanie się zasad opisanych w poście inicjującym i nie popieranie / oponowanie / rozwijanie etc. propozycji już zgłoszonych. Ze względu na charakter i przeznaczenie tego wątku zasady te będą ściśle przestrzegane.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 12-08-2011, 15:16
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

1. Czy w nowej wersji bedzie mozliwosc aby wlasne fotografie, ktore wstawiamy na watki i do galerii Seniora nie mialy mozliwosci kopiowania przez nieuprawnione osoby?

Np. znak wodny lub uniemozliwienie kliku mysza "kopiowanie".



2. Jaka "bron" bedzie miala Administracja Forum na szkalujace bez podstaw wpisy na blogach prywatnych w KSC (podawanie oszczerczych i konfabulacyjnych informacji o innym uczestniku forum?), nawet jezeli te blogi czy informacje sa przeznaczone dla wtajemniczonej grupy ludzi?


3. Czy bedzie mozliwosc aby zablokowanie na Profilu w Ustawieniach osoby nie mogly pisac priwow do osoby, ktora je zablokowala. W obecnej wersji jest ciagle taka mozliwosc i zablokowane osoby jakims niewyjasnionym sposobem "przedostaja" sie na privy.

4. Galeria zdjec. Czy przewiduje sie mozliwosc zalozenia albumu tematycznego ze zdjeciami przez osobe wstawiajaca zdjecia do galerii KSC - np. jak w Tinypick. Umozliwiloby to szybkie odszukanie zdjecia. W obecnej wezrsji nie ma takiej mozliwosci i aby odszukac zdjecie trzeba przeleciec przez cala galerie.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 12-08-2011, 15:31
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
2. Jaka "bron" bedzie miala Administracja Forum na szkalujace bez podstaw wpisy na blogach prywatnych w KSC (podawanie oszczerczych i konfabulacyjnych informacji o innym uczestniku forum?), nawet jezeli te blogi czy informacje sa przeznaczone dla wtajemniczonej grupy ludzi?
Zaraz!
Czy to oznacza, że administracja i upoważnieni przez nią moderatorzy forum mieliby wgląd do bloga dostępnego tylko dla użytkowników, których upoważnił piszący?

Mam na "profilu" do tego celu narzędzia ("prywatność").
Jakim prawem mam być ich pozbawiona?

Akurat nikogo nie szkaluję i nie przekazuję żadnych informacji, ale nie życzę sobie, żeby niektóre osoby czytały mój blog.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 12-08-2011, 15:41
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Żeby uciąć dyskusję - jakiekolwiek bezpośrednie narzędzia moderatorskie mogą dotyczyć jedynie części dostępnych "ogólnie" (czyli dla wszystkich użytkowników).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 12-08-2011, 15:56
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Akurat nikogo nie szkaluję i nie przekazuję żadnych informacji, ale nie życzę sobie, żeby niektóre osoby czytały mój blog.

Jezeli jak piszesz nie szkalujesz i nie oczerniasz i mozesz spac ze spokojnym sumieniem - gratulacje. Doskonale wiesz, ze sa blogi, otwarte dla calej publiki internetowej (gosci i ich rodzin, kuzynek, wnuczek....wnukow), ktore w oszczerczy sposob szkaluja ludzi za FRICO.

Wlasnie o to chodzi!!!!!

I na koniec - to sa pytania, ktore KAZDY UCZESTNIK moze postawic w celu polepszenia Forum.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 12-08-2011, 16:16
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

Myślę,ze tak jak na większości for, dyskusje użytkowników powinny być niewidoczne dla niezalogowanych .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 12-08-2011, 16:17
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Jeśli moja "petycja" wchodzi w zakres poruszanego tematu - proszę o skorygowanie błędów w datach przystąpienia do Klubu.
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 12-08-2011, 16:48
matti's Avatar
matti matti jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 56
Domyślnie

Moim zdaniem należałoby skończyć z bałaganem w profilach. Niektóre dane trzeba zmieniać i ustawiać oddzielnie w "ustawieniach", oddzielnie w "mój profil", oddzielnie w "pradach" etc. To bez sensu i mocno utrudnia funkcjonowanie. Niezależnie od tego, że każdy ma jakieś ulubione miejsca, powinien być jeden wspólny dla wszystkiego "panel sterowania", od razu z ustawieniami prywatności i wglądem we wszystkie swoje dotychczasowe aktywności.

Druga sprawa - jeśli użytkownik nie "odpalił" swojego profilu, powinny być jednak widoczne jakieś podstawowe informacje (coś tak jak na gw jest).

@Yewa - większość forów publicznych jest otwarta dla niezalogowanych, zamknięte mogą być i bywają fora prywatne (z prostej przyczyny - na zamkniętych forach "oglądalność" jest drastycznie niższa niż na otwartych, więc nikt nie ma interesu takich robić, bo zwyczajnie nie zarobi na nich) więc raczej nie spodziewam się takich zmian . I tu (żeby nie było że dyskutuję) postulat o upowszechnienie i rozwinięcie istniejącej funkcji "Dyskusji" w profilu, żeby można było tworzyć prywatne fora, dostępne także z kategorii tematycznych "głównego" forum, z różnymi możliwościami prywatności (zalogowani, zaproszeni, zupełnie ukryte i tak dalej) - fajnym przykładem jest też GW - tam oprócz głównych "gazetowych" działów jest cała masa forów prywatnych które doskonale funkcjonują.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 12-08-2011, 16:54
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 749
Domyślnie

Cytat:
Bardzo prosimy o wpisywanie uwag i propozycji związanych z techniczną stroną KSC, problemami z poszczególnymi jego działami i pomysłów przydatnych Państwu narzędzi oraz usprawnień.

Początkujący błądzą, zadają wiele pytań tego typu:
"- Jak znaleźć wątek.
Znalazłam dział eSenior, ale nie mogę przejrzeć wszystkich wątków...
- Nie chcę zakładać nowego wątku, bo na pewno taki jest. Jak sobie poradzić?
- Jestem nowo zalogowany , pisałem do Administratora o pomoc jak tu się w tym Portalu"poruszać" ale nie mam odpowiedzi...".

Po co mają pisać do Adminki i nie otrzymywać odpowiedzi ?! .

To powinno być na stronie głównej, "czarno na białym", na poczesnym miejscu.
Tymczasem u nas nawet w dziale eSenior funkcja i nazwa "Przyklejony" nie jest właściwie wykorzystywana,
- jakieś dwa mało ważne wątki tam wiszą na stałe.

Mam dwie propozycje pod rozwagę:
1) Albo na górze Strony Głównej KSC umieścić coś pod tytułem np. "Strefa pomocy", a pod tym ze 3 - 4 wątki-linki instruktażowe.

Jak to jest np. na forum Mozilli:

2) Albo przenieść z FAQ/Pomoc wątki-linki, które tam są (może trzy ostatnie).
A są pt. Klub Senior Cafe - przewodnik dla początkujących (i nie tylko) .
I na stałe umieścić w dziale eSenior, jako "Przyklejony:"

Proponowałem coś takiego w: http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...tml#post984614 .

3) Inny, ważny, obszerny (może i trudny technicznie) problem, to pozbieranie "do kupy" wątków pomocowych.
Pod jakimś wspólnym mianownikiem. I koniecznie z podziałem na:
- jak poruszać się na forum
- podstawy komputera.
Bo w tej chwili, w tym "urodzaju", trudno jest połapać się początkującemu.

Pozdrawiam.
S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 13-08-2011, 12:34
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 749
Domyślnie

Mam jeszcze jedną propozycję.
Uważam, że bardzo ważnym momentem dla początkujących forumowiczów jest "wstrzelenie" się w forum oraz serdeczne ich przyjęcie do grona.
Czyli przywitanie.
Nieraz jest to dla nich "być albo nie być" w seniorku.
I bardzo ładnie i fajnie robią to nasze Panie, szczególnie Jolita-Jola, która się w tym wyspecjalizowała .

Uważam, że wątek "Witaj...Przedstaw się..." powinien być także Przyklejony, może na początku Strony Głównej.

Bo dotychczas jest b.ukryty pod "Różności", bardzo trudno do niego trafić i początkujący często o nim nie wiedzą.

Myślę, że wzrośnie także dzięki temu liczba czynnych forumowiczów .

S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 13-08-2011, 16:25
matti's Avatar
matti matti jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 56
Domyślnie

Przydałoby się coś ze strefami czasowymi zrobić, ja miałem ustawione właśnie jakieś coś pokazujące mi wszystko z 2 godzinna różnicą czasu. Chociaż nigdy w tych ustawieniach nie grzebałem. Może jakie wykrywanie lokalizacji?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 13-08-2011, 16:34
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie jest problem

z "zafauszowanymi" na profilach datami przystąpinia do klubu
były nierealne - obecnie znów coś "poplątało się"
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Galeria w Klub Senior Cafe admin Informacje 11 27-01-2013 18:09
Klub Senior Cafe w TVN24 admin Informacje 7 21-03-2007 22:30
Regulamin Klub Senior Cafe admin Informacje 0 19-02-2007 16:00

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.