menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Kuchnia, kulinaria
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 26-11-2006, 14:07
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie Przepisy kulinarne


Bardzo proszę jak macie jakieś swoje przepisy wypróbowane, to wklejcie tu. Ja teraz wklejam przepisy na sałatki:
http://voila.pl/jhqvq/
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 26-11-2006, 21:37
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Do Krise1.Krystynko, a możeby tą rubrykę zamienić na:tanio, szybko i smacznie, bo jak widzisz narazie nikt nie podjął tematu w tej formie>Tanio, bo przecież przyjęło się, że śeniorom "nie przelewa się"(?), szybko - byśmy miały czas na naszą kawiarenkę..., smacznie - bo kto by nie chciał.Zastrzegam, że tak się szczęśliwie składa, że narazie nie mam problemu z finansami (odpukać!) zwłaszcza, że wydatki na żywność dla 2 osób (prowadzę ewidencję) stanowią najmniejszą kwotę nawet z codziennym ciastem i owocami. Poprostu czasem chce się zjeść coś "prostego", a potem okazuje się, że bardzo taniego.Warto byłoby wtedy zajrzeć do naszego okienka gdy zabraknie pomysłu...Jeśli pozwolisz (bo to Twoja "działka") to może znajdą się takie pomysły.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 27-11-2006, 10:02
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

Jolitko tytułu już nie dam rady zmienić, ale Twój pomysł mi się podoba. Dobrze by było, gdyby forumowicze wstawiali tu swoje przepisy.
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 27-11-2006, 10:36
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Krise1 Nie umiem, nie znam się (jak zwykle), ale możeby otworzyć okienko p.t. n.p. "A u mnie na obiadek..." Proponuję najpierw konkurs na nazwę, a Twoje "poważne" przepisy niechaj zostaną na osobnej półeczce...Co Ty na to? A Wy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 27-11-2006, 10:49
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

Jolitko masz świetny pomysł, proszę zacznij jako dawczyni pomysłu nowy wątek i wpisz pierwsza, co robisz na obiadek. A my pójdziemy w Twoje ślady.
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 28-11-2006, 10:39
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Cytat:
Napisał krise1
Jolitko tytułu już nie dam rady zmienić, ale Twój pomysł mi się podoba. Dobrze by było, gdyby forumowicze wstawiali tu swoje przepisy.
Dzięki umiejętności Araukarii porozumiewania się z analfabetami komputerowymi otworzyłam na ten temat nowy temat (masło maślane zamierzone).Szukajcie a znajdziecie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 29-11-2006, 11:23
Marylka's Avatar
Marylka Marylka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: mazowsze
Posty: 1 151
Uśmiech

Odchudzamy się,odchudzamy...dlatego u mnie dziś pół piersi drobiowej pokrojonej w kostkę przysypanej torebką mrożonej mieszanki warzywnej (wszystko w garnku do gotowania na parze), lekko posolone gotuje się (paruje) ok. 30 min.Potem już na talerzu dodaję łyżkę oliwy z oliwek i garść kiełków własnej produkcji.Bardzo smaczne.Jak ktoś nie musi dbać olinię może to jeść z makaronem lub ryżem. A jeśli chodzi o naleśniki to czasem robię ze szpinakiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 30-11-2006, 14:06
Elżbieta's Avatar
Elżbieta Elżbieta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Czarnostów Polesie - Mazowsze
Posty: 15
Domyślnie

No to ja dorzucę coś na deser. W tym roku wyrosły mi w ogródku 4 ogromne dynie (kazda po ok 10 kg!!), dwie udało mi się oddać znajomym, z jednej zrobiłam marynaty, a druga czekała na pomysł. Znalazłam przpis na ciasto drożdzowe - pychotka, a do tego błyskawicznie się wyrabia!
Składniki:
1 kg mąki, 0,25 kg cukru, 0,25 kg tłuszczu(ja daję masło roślinne), 40 ml mleka, 5 dag drożdży, 0,4 kg dyni, olejek migdałowy (brak jaj nie jest pomyłką, do tego ciasta nie daje się jajek!!!)
dynię ucieram na grubej tarce, rozgotowuje w połowie mleka i miksuję na papkę, drożdze rozrabiam w reszcie mleka i odrobinie cukru - odstawiam do wyrośnięcia, tłuszcz rozpuszczam. Wszystkie składniki wyrabiam, odstawiam do wyrośnięcia, a potem piekę ok 1 godz. w temp. 180 stopni. Do ciasta można oczywiście dodać bakalie, wtedy jest bardziej wykwintne. Smacznego!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 01-12-2006, 23:59
Himalaya's Avatar
Himalaya Himalaya jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Gdańsk Polska
Posty: 113
Domyślnie

Ojej nigdy tu nie zaglądałam bo myślałam , że to cos o oduchudzaniu Atu prosze bardzo jaki fajny temat
Ja mam przepisz na wyśmienite i tanie naleśniki z pasztetowej
I tak ; Usmażyć 1/2 kg pasztetowej z cebulką (lub bez) Potem rozsmarować ją na naleśniki i w środek położyć plasterek ogórka kiszonego pokrojonego wzdłuż, zawinąć i lekko podsmażyć mniam mniam mniam . Właśnie wczoraj miałam taką ucztę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 07-12-2006, 14:45
Marylka's Avatar
Marylka Marylka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: mazowsze
Posty: 1 151
Domyślnie naleśniki

Naleśniki ze szpinakiem, jeśli ktoś lubi szpinak to prawie tak dobre jak z pasztetową: torebkę mrożonego kładę w rondelek i gdy się rozmrozi wlewam tzw zaprawkę zrobioną z czubatej łyżki mąki i odrobiny mleka.Zagotuję i zaraz wbijam 1 lub2 jaja, kładę łyżkę masła , wciskam ze 2 ząbki czosnku i solę.Gotowe. Usmażone naleśniki smaruję tym farszem , zawijam i gdy ktoś nie walczy z sadłem może posypać je tartym żółtym serem.To naprawdę smaczne. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 08-12-2006, 11:42
Marylka's Avatar
Marylka Marylka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: mazowsze
Posty: 1 151
Domyślnie rybka pieczona

Jolito, myślę, że smakowałaby Ci rybka którą często sobie robię na obiad:Aluminiową folię smaruję oliwą z oliwek, na to kładę cebulę pokrojoną w plasterki, na cebulę kładę kawałki ryby(może być każdy rodzaj, ja najlepiej lubię dorsza) wcześniej rozmrożone i natarte lekko solą. Trę na tarce o grubych oczkach marchewkę i pół selera, dodaję do tego kilka (3 - 4) pokrojonych liści kapusty pekińskiej.Rybę obficie posypuję ziołami prowansalskimi i okrywam rozdrobnionymi warzywami.Mam taki maleńki piecyczek elektryczny więc całe to jedzonko zawinięte w folię do niego wstawiam na jakieś 45 minut. Bardzo zdrowe i niskokaloryczne.Kto chce może położyć masełka i jeść np. z ryżem. Ja jem samo tylko z surówką np. z pekinki i pomidora. Ale się rozpisałam...Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 08-12-2006, 12:02
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie A mój "grzybek" to:

2 jajka, jogurt naturalny duży - większa połowa (pozdrawiam matematyków!), 4 do 5 łyżek mąki wrocławskiej, pół łyżeczki proszku do pieczenia, szczypteńka soli. Wszystko dobrze wymieszać (gęstość śmietany) odstawić "na trochę". Na rozgrzany olej wylać - tą porcję na 2 patelnie 18cm. Gdy spód podrumieni się a wierzch "ustoi" - przewrócić na II stronę i dosmażyć pod przykrywką (można położyć różne rzeczy, a na wierzchu ser żółty).Można: podawać z dodatkiem n.p. żurawin,albo uformować małe placuszki n.p. z cienko pokrojonym jabłkiem (ostatnio wrzuciłam do ciasta podrobioną pierś z kurczaka - surową). Dzisiaj M. dostanie "ajntopf", bo córeczka idzie do szkoły - poznawać komputerowe tajniki.
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 08-12-2006, 13:45
Marylka's Avatar
Marylka Marylka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: mazowsze
Posty: 1 151
Domyślnie Jejku,jak uwielbiam

takie potrawy jak grzybek ,dzięki Jolito, ale jak wiecie -odchudzam się więc na razie stop szaleństwom Ale zupa z dyni... proszę bardzo: trzeba zeszklić ze 2 cebule na oleju dodać warzywa jak najróżniejsze do tego miseczka pokrojonej dyni.Zalać warzywnym rosołkiem (są w kostkach ) i gotować do miękkości. Potem dodać trochę przecieru pomidorowego.Lekko przestudzić i zmiksować. Do tego w moim malutkim piecyczku robię grzanki: razowy chleb kroję w kwadraciki ,kładę na tacce i włączam na kilka minut. Chudo, zdrowo, tanio. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 13-12-2006, 12:30
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

Tutaj jest kilka przepisów wigilijnych i świątecznych.
http://www.kuchnia.com.pl/DiD/boznar.html
http://www.gwiazdka.waw.pl/potrawy.htm
http://www.magicpoland.pl/index.php?...21&Item id=51
http://www.mojeprzepisy.info/category/swiateczne/
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 15-12-2006, 11:50
Marylka's Avatar
Marylka Marylka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: mazowsze
Posty: 1 151
Domyślnie

U mnie dziś wątróbka "dietetyczna".Na dno garczka idzie obrane, pokrojone jabłko na to posiekana cebula a na wierzch opłukana wątróbka drobiowa.Lekko solę, wlewam kilka łyżek wody i na małym ogniu duszę 15-20 minut.Potem ze 2 ziemniaki (lub nie) i góra surówki z kapusty pekińskiej z pomidorem. Acha, na talerzu już wątróbkę obsypuję obficie majerankiem , to b. ważne bo zupełnie zmienia smak.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 10-01-2007, 11:53
Marylka's Avatar
Marylka Marylka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: mazowsze
Posty: 1 151
Domyślnie pulpety

Gdy robię pulpety to zamiast gotowego sosu z torebki daję kilka pieczarek i ze 3 drobno pokrojone liście kapusty pekińskiej.Nie jest to drożej a na pewno zdrowie4j bo bez konserwantów.
U mnie dziś kluseczki z 20 dkg chudego sera (+ łyżka mąki i białko z 2 jaj), do tego surówka z marchewki tartej z jabłkiem.Wszystko pokropione łyżką oliwy. Wiadomo - odchudzam się. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 10-01-2007, 18:14
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie obiadek stosowny

A ja z piersi kurczaka tworzę coś w rodzaju pizzy.
Z piersi kurczaka formuję kotleciki układam na blaszce i posypuję Warzywkiem albo Vegetą.Na każdy kotlecik kładę pieczarki,wczesniej pokrojone w kostkę i uduszone na odrobinie oleju ,trochę pokrojonej w talarki cebulki oraz ser żółty utarty na grubej tarce .Zalewam to wszystko słodką /36%/śmietanką Ostrożnie aby nie spłynęły pieczarki.Odstawiam na 2-3godziny - ważne! Potem piekę ok.60 min. Pychota!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 15-01-2007, 12:44
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

u mnie dziś faszerowana papryka-dietetycznie i szybko ,bo w prodiżu/proporcje na 2 osoby/.Dwie ładne papryki/czerwona,zielona/umyć,przekroić pionowo,wyrzucic gniazda nasienne,napakować farszem-ugotowany ryż +pieczarki uduszone z cebulką,na wierzchu trochę tartego żółtego sera i do prodiża.Można zamiast pieczarek dodać do ryżu resztki gotowanego mięska z rosołu,ale pokroić i cebulka koniecznie.Smacznego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 19-01-2007, 16:44
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Naleśniki Znalazłam przepis na naleśniki i wydał mi się dość ciekawy,to go wklejam.


NIEODZOWNE DODATKI:

• mleczko skondensowane słodzone w puszcze.
• paczka mrożonych truskawek.


Włożyć puszkę mleka do garnka z wodą i gotować godzinę – powstanie gęsty sos. Uwaga: otwierać dopiero gdy przestygnie!

Truskawek nie rozmrażać, zmiksować w blenderze lub podziabać widelcem aż będzie mus truskawkowy.

NIEZASTĄPIONE CIASTO:

• 1 jajko
• 1/2 szklanki mleka
• 3/4 szklanki mąki
• szczypta proszku do pieczenia
• 1/2 szklanki wody
• sól/cukier
• olej ryżowy do smarzenia

z podanej ilości będą 4 nalesniki wielkości „małej” patelni.

Mikserem ubić białko. Dodać żółtko. Wlać mleko nadal ubijając. Powoli wsypać mąkę z proszkiem i na końcu wodę ostrożnie. Cisto ma być gęste jak farba emulsyjna.

Smarzyć natychmiast!

Jeść gorące.
/zapewniam, że 4 takie nalesniki z truskawkami to nie jest mało na jedną osobę ;-)/
garniec_zlota
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 24-01-2007, 15:58
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Zawiało zasypało na biało do myślenia zmusiło i w związku z tym ,ze me dziecie wróci zmarznięte i złe - biore sie za przygotowywanie chińszczyzny -co mi wok ma stać bezproduktywnie a ocet balsamiczny i sos sojowy starzeć sie i wietrzeć, pucha ananasa dostawać bombarzu a pierś kurczaka i warzywka wymrarzać sie na darmo i ta cała gama przypraw tracić kolorek. więc bierz sie kobieto do roboty ten ryż też z szfy wyciąg i pichć ,pichć zamiast w "seniorku" grzebać pozdrawiam wszystkich Grażyna
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kuchnia dla ignoranta, przepisy. kufa86 Kuchnia, kulinaria 79 30-09-2022 14:51
Nowe przepisy w niektórych aptekach lawenda Choroby, badania, terapie 4 02-06-2009 19:15

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.