menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #441  
Nieprzeczytane 23-02-2018, 15:12
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anielka
Podczytuję,czasami zabieram głos i tak sobie myślę,że niestet jestesmy troszkę zasciankowi.Nie umiemy sie przystosowac,nagiac,probować.Czasami trzeba sprobowac i zobaczyc,czy damy rade wspolnie pomieszkac,dopasowac sie w miarę swoich i tej drugiej osoby możliwości.Jak wychodzimy za mąż też wiążemy sie z osobą o innym charaterze,innych przyzwyczajeniach,innym statusie,czasami inna wiarą,albo z osoba niewierząca.Jednak jestesmy młodzi,zakochani i gotowi pójśc na ustępstwa.Dlaczego nie umiemy tego zrobić jak jestesmy w wieku dojrzałym,czasami mocno dojrzałym?Bo co?Bo mamy swoje mieszkanie,swoja emeryture,swoje przyzwyczajenia.Wszystko jest do dogadania,tylko trzeba o tym rozmawiać,wyjasniac,umiec poprosic,przeprosic.A my o tym zapominamy,żylismy iles tam lat samotnie i nikt nam sie do niczego nie mieszal,decydowalismy o wszystkim sami.A tu trzeba sie nagiąc,zmienić troszkę ,sluchac drugiej osoby,a nie ;bo jak tak zawsze robiłam i było dobrze.Jak się podejmuje decyzje o wspolnym byciu razem to trzeba być przede wszystkim człowiekiem,lubic drugiego czlowieka ,no i miec dwa pokoje,żeby jednak czasami kazdy miał swoje miejsce do przemyśleń,ustalic wspólny budżet,czasami sprobowac potraw,ktore lubi druga osoba,po prostu liczyc się z drugą osobą i wymagać tego samego od siebie.
Może się troszkę nawymądrzałam,ale tak myślę.Ja osobiscie bardzo bym chciala z kimś zamieszkac,ale niestety mieszkanko mam malutkie/jeden pokoj/,jestem sama od 25 lat,nie wiem czy umiałabym,ale mowią,ze jak nie sprobujesz to się nie dowiesz.
Wszystkim życzę w Nowym Roku duzo dobrego zdrowia,poukladania swoich spraw,dużo radosnych dni i powodzenia w ukladaniu sobie życia.:-)
Bardzo ładnie to wszystko ujęłaś, ale jestem ciekawy czy dopiero po 25ciu latach do tego doszłaś i co na takiej decyzji zawżyło czy wcześniej o tym myślałaś, bo jednak dużo czasu upłynęło może nawet straconego bezpowrotnie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #442  
Nieprzeczytane 23-02-2018, 17:56
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Hej!A więc nadal nie mieszkamy z kimś-i może nie jesteśmy wcale biedni ani samotni??Ja pisałam o facecie ale niekoniecznie!Przyjąć kogoś pod swój dach to duże zobowiązanie.Jest więcej przeciw niz za!!Mimo wszystko najlepiej samemu czy samej!A współlokatorka musi mieć dużą kulturę osobistą. Dancia kiedyś określiła,ze i kobieta nie sprostałaby moim oczekiwaniom i dlatego mieszkam sama i wcale nie jest mi z tym zle.Nie wiadomo jak i ona dostosowałaby się do współlokatorów?
Życzę miłego weekendu i nadal będę Was śledzić-a nóż ktoś pochwali się dobrym pomysłem?!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #443  
Nieprzeczytane 25-02-2018, 00:13
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 121
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
Hej!A więc nadal nie mieszkamy z kimś-i może nie jesteśmy wcale biedni ani samotni??Ja pisałam o facecie ale niekoniecznie!Przyjąć kogoś pod swój dach to duże zobowiązanie.Jest więcej przeciw niz za!!Mimo wszystko najlepiej samemu czy samej!A współlokatorka musi mieć dużą kulturę osobistą. Dancia kiedyś określiła,ze i kobieta nie sprostałaby moim oczekiwaniom i dlatego mieszkam sama i wcale nie jest mi z tym zle.Nie wiadomo jak i ona dostosowałaby się do współlokatorów?
Życzę miłego weekendu i nadal będę Was śledzić-a nóż ktoś pochwali się dobrym pomysłem?!
Witam wszystkich ale wywołałaś mnie do tablicy Danusiu więc odniosę się do Twojego postu choć już dawno próbowałam zakończyć ten temat . Owszem , wyraziłam swoje zdanie w tym temacie ale to akurat nam forumowiczom wolno . Nie było pyskówek , awantur więc moim zdaniem jest ok . Tylko chyba Ty Danusiu masz problem z zaakceptowaniem czyjegoś zdania bo nadal wciąż wracasz do tego... Próbuję Ci to wyjaśnić jak najdelikatniej i dochodzę do wniosku , że jednak nic z tego .... niektóre osoby tak mają niestety . Odnośnie mojej osoby to wydaje się mi , że potrafiłabym dogadać się z innymi osobami o ile te osoby czy osoba byłyby normalne w sensie ogólnym . Ale nie wypada samej siebie chwalić więc może w końcu pomińmy te wypominanie . Jestem nastawiona przyjaźnie i nie chcę głupich waśni chyba , że naprawdę coś mnie zdenerwuje.... wtedy mogę wygarnąć a nie chciałabym takich sytuacji . Nie lubię prowokacji.......
Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli . P.s. Uważam temat za zakończony .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #444  
Nieprzeczytane 25-02-2018, 08:29
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

cześć!Nikogo nie prowokuję!Tylko tak zaczepiłam!!Nie gniewam się-co osoba to inna opinia!Spotkamy się gdzie indziej Danusiu-na pewno nie razem w zamieszkaniu!!Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #445  
Nieprzeczytane 26-02-2018, 19:01
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 121
Domyślnie

Może i kiedyś spotkamy się tylko gdzie ? Bo w realu chyba nie choć kto to wie ? Nigdy nic nie wiadomo a być może przy bliższym poznaniu zyskałybyśmy więcej ? . Pozdrowionka z mroźnego Podlasia .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #446  
Nieprzeczytane 01-03-2018, 18:30
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Witajcie

Wracam do watku, w ktorym kiedys juz pisalam, bo zauwazylam kilka postow, ktore wnosza cos nowego do tego tematu.

Post Anielki chyba najlepiej ujmuje istote rzeczy i moim zdaniem jest to podstawa, by w ogole zaczac myslec o wspolnym z kims zamieszkaniu.
Nie wystarczy jednak stwierdzenie, ze super napisala, ze sie z nia zgadzam itd.
Trzeba po prostu dokladnie to samo myslec i czuc to w sobie, czuc chec do takiego postepowania w zyciu, byc na to gotowym i zdecydowanym, by tak wlasnie z kims zyc na co dzien.
Jesli sie pisze, ze podziela sie jej zdanie, a pozniej dodaje cos w stylu: Nie ma to jednak jak wolnosc, niezaleznosc i bycie panem u siebie samego ..., to od razu mozna sobie darowac rozwazania na temat wspolnego z kims zamieszkania.
I nie mam tu na mysli konkretnego postu, ani osoby, napisalam to ogolnie.

Janczar napisal:
"W wątku możemy dyskutować o rozwiązaniach tego typu, zaletach i mankamentach takich rozwiązań. Resztę dogadywania się najlepiej na Priv. (PW) lub pocztę elektroniczną (e-mail) czy telefon.
Osoby, które mają możliwości stworzenia takiej bazy mieszkaniowej mogą zasygnalizować to tutaj, np. "mogę przyjąc do swojego domu 1-3 osób".

To tez ciekawa propozycja..., obawiam sie jednak, ze jest tu za malo osob, by mogli sie tak dobrac, a szkoda...


Chcialabym sie tez odniesc do czesto tu poruszanego materializmu, bo nie jest to dla mnie takie oczywiste i jednoznaczne.
Nastawienie sie na "oskubanie" kogos, na "wrabianie" by wycjagnac od niego jak najwiecej kasy, a przy tym samemu ponosic jak najmniejszy wklad finansowy jest oczywiscie nie do przyjecia, ale myslenie racjonalne, stapanie trzezwo nogami po ziemi i sprawiedliwe oraz uczciwe rozwazania dotyczace tych tematow, nie sa moim zdaniem materializmem w zlym tego slowa znaczeniu.
Sa jak najbardziej na miejscu i swiadcza o trzezwym i powaznym podejsciu do problemu.
Zasadnicza sprawa jest tu takie podejscie, by nikt nie poczul sie wykorzystany i kazdy ponosil koszty adekwatne do tego, co daje i co otrzymuje.

Cieplutko wszystkich pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #447  
Nieprzeczytane 01-03-2018, 19:17
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Takie rozwiązanie, zamieszkajmy razem widzę tylko wtedy gdy osoby znają się wiele lat
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #448  
Nieprzeczytane 03-04-2018, 14:58
babciairenka babciairenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Kraków
Posty: 228
Domyślnie

Widziałam zabawny francuski film w tym temacie. Taki pomysł wydaje mi się bardzo ciekawy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #449  
Nieprzeczytane 04-04-2018, 11:27
wasyl's Avatar
wasyl wasyl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 40
Domyślnie Nie musisz być samotny - lepiej późno niż wcale

Witam próbuję zrobić coś w tym kierunku, mój pomysł to "razem ale osobno" i osoby optymistyczne, które chcą coś jeszcze działać, realizować swoje marzenia czy pasje, wspierać się wzajemnie, żyć eko itp..
To tak w ogólnym skrócie, jeżeli będą osoby zainteresowane proszę pisać na prv bo na forum trudno mi się dyskutuje, pozdrawiam Wszystkich
Odpowiedź z Cytowaniem
  #450  
Nieprzeczytane 28-04-2018, 12:46
babciairenka babciairenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Kraków
Posty: 228
Domyślnie

Bardzo ciekawe przemyślenia!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #451  
Nieprzeczytane 28-04-2018, 19:09
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Bardzo ładnie to wszystko ujęłaś, ale jestem ciekawy czy dopiero po 25ciu latach do tego doszłaś i co na takiej decyzji zawżyło czy wcześniej o tym myślałaś, bo jednak dużo czasu upłynęło może nawet straconego bezpowrotnie.

Dawno tu nie zaglądałam,bo życie mnie zmusiło do bywania i opiekowania się Rodzicami. Wprawdzie Tatuś mój uważa,ze ze wszystkim sobie radzi,ale choroba Mamusi troszkę zweryfikowała nasze i jego życie.Ale to temat na inną dyskusję
Zapytałeś Jarosławie czy wcześniej nie myślałam o zamieszkaniu z kimś.Oczywiście ,ze myślałam,ale jakoś się nie układało z różnych powodów.Poza tym byłam młodsza,sprawniejsza,ze wszystkim sobie radziłam.Powoli się niestety staję coraz mniej sprawna i dobrze byłoby zamieszkać z kimś,kto podałby tę przysłowiową szklankę wody,czy zawołał pogotowie jak coś złego się przytrafi.
Do niedawna /jeszcze teraz kiedy w miarę dobrze się czuje/spotykałam się ze znajomymi,chodziłam na dalekie spacery,do teatru do kina.Niestety wszystko powoli staje się trudniejsze,a jak byłaby ta druga osoba to można porozmawiać,razem coś obejrzeć podyskutować,razem kawę wypić,zjeść posiłek.Takie niby drobiazgi,ale razem zawsze troszkę raźniej.No i człowiek lepiej się czuje jak może się przydać do czegoś ,drugiemu człowiekowi..
To tyle i aż tyle.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich na wątku.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #452  
Nieprzeczytane 13-05-2018, 23:34
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anielka
No i człowiek lepiej się czuje jak może się przydać do czegoś ,drugiemu człowiekowi..
To tyle i aż tyle.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich na wątku.
Akurat nie jestem samotny, ale to stwierdzenie jest bardzo ważne, powiem że najważniejsze, do czego niewielu chce się przyznać uważając, że nie wolno do tego się przyznawać.
Pozdrawiam serdecznie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Samotny jak bezdomny? - komentarze Basia. Ogólny 15 03-02-2018 21:57
Rozstania i powroty, czyli znowu razem! Style Miłość, przyjaźń, związki, samotność 0 28-07-2008 14:42
Rozstania i powroty, czyli znowu razem! Style Różności - wątki archiwalne 0 28-07-2008 14:39
Damą być Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 83 12-04-2008 16:49
60 w Skali Beauforta - młodzież i seniorzy razem - komentarze Dzidka Ogólny 48 10-08-2007 18:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.