menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Pielęgnacja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Pielęgnacja Wszystko o zabiegach i sposobach, na piękny i zadbany wygląd - nie tylko dla Pań.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 27-10-2008, 13:50
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Ppatrzcie, na znane panie po 70, Beata Tyszkiewicz, Irena Santor, HalinaKunicka, czy one nie chodzą do SPA? Czy to są zwłoki?Eee, ciało zadbane, pachnące zawsze będzie mile widziane,mimo zmarszczek, które też mogą być piękne, jak u Beaty Tyszkiewicz,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 15-11-2008, 20:09
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

wiecie co , pamietam ,że jak byłam taką siuśką nastoletnią zwracałam uwagę na ciała starszych pań, podobały mi sie panie opalone, wesołe noszace ciekawe dodatki na starych, nieco pomarszczonych szyjach i piesiach, zwracałam tez uwagę na rece-stare ręce, lekko pomarszczone, ale zadbane paznokcie ,pomalowane, ładna biżuteria...To tez moze sie podobac jak jest zadbane i odpowiednio "zaopatrzone'...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 16-11-2008, 09:57
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

Cytat:
Napisał habibi
Kochane Panie, czy 70-latki też jeżdzą do SPA?To chyba już wiek niezbyt stosowny, nieco przywiędłe zwłoki, jak tu się rozebrać do masażu?Krępacja!!!!!Odpowiedzcie.

Habibi
wiesz - najlepiej gdyby zakłady prowadzące SPA ogłaszały,że 70 - latkom ze względów estetycznych wstęp wzbroniony. Mogłabyś swobodnie korzystać ze SPA- ich obecność nie raziłaby Cię, a dopóki co rozglądaj się przed zabiegami, czy przypadkiem nie widać gdzieś wokół Ciebie przywiędłych zwłok, możesz zażądać by je usunięto - unikniesz krępacji.
Tylko co z publicznymi plażami - może jakiś ogólno krajowy apel do 70-latków....żeby się powstrzymali przed ich odwiedzaniem. Można też apel rozszerzyć na plaże Florydy i ciepłych krajów.


/ dopisane za kilka godzin /
Habibi
być może, nie mam racji i w swoim poście nie miałaś intencji dyskryminacyjnych, które Ci przypisałam. Ponieważ nie wyraziłaś tego jasno, więc jako że jestem w gorącej wodzie kąpana napisałam co napisałam... na wszelki wypadek przepraszam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 16-11-2008, 10:55
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Habibi, a ktoś ty. Mężczyzna czy kobieta ?
Profil masz pusty. A ile masz lat ?
Z pewnością jesteś seniorem/seniorką , skoro wypowiadasz się na tym forum .
A jeśli nie , to napisz nam ile masz lat, wówczas będziemy wiedzeli jak odnosić się do takiej osoby.
Moja mama skończyła 80 lat i nigdy bym nie śmiała w ten sposób określić jej ciała jako "przywiędłe zwłoki ".
Życzę tobie abyś w tak szacownym wieku miał/a skóre jak noworodek!!!
Ciekawi mnie tylko, czy jak dożyjesz do tak pięknych lat ( nie wszyscy mają takie szczęście !!!! ),
to też tak będziesz nazywać swoje ciało.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 16-11-2008, 23:48
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Przywiędle zwłoki? Owszem mam takie skojarzenie kiedy widzę młode anorektyczki bez biustu z wystającymi obojczykami i wychudzonymi rękami ledwo stojace na szczudłach, u normalnych zwane nogami, Ale starsze osoby?Oglądałam ich z przyjemnością na wielu plazach świata, mniej lub więcej ''nadważone'', z brzuszkiem lub szczupłe, ale nigdy nie mialam skojarzeń ze zwlokami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 17-11-2008, 00:04
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Któraś w poprzednich postach posłużyła się tym niefortunnym porównaniem, myśląc że wyjdzie to w sposób żartobliwy, a tu nagle zrobiło się nieprzyjemnie, bo wzięto to porównanie na serio. Ja też nieraz używam porównań niezbyt miłych ale nie złośliwie np boli mnie mój kościotrup i takie tam jeszcze inne porównania / głupawe/.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 17-11-2008, 20:53
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

A może ten artykuł jest odpowiedzią?

http://wyborcza.pl/1,75248,5953709,T...szcza_nie.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 24-11-2008, 18:24
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Dopóki się żyje i czuje, to wszystko pasuje!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 11-12-2008, 12:52
katarzyna's Avatar
katarzyna katarzyna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Domyślnie

Byłam w tym roku w Spa Malinowy Zdrój. Były panie w różnym wieku. Ja jestem po 60-ce. Starsze też były. Były i młode, niektóre kalekie. Czy takie też nie mają prawa do masażu.
Wykonywane są masaże lecznicze, nie tylko te dla upiększenia. Ktoś przesadza, takie opinie to pewnie wśród starszych ludzi pokutują. Do spa jeździmy też po zdrowie a nie tylko dla urody.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 11-12-2008, 12:55
katarzyna's Avatar
katarzyna katarzyna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Domyślnie

Jeszcze chciałam dodać. Moja młoda - dwadzieścia kilka lat - siostrzenica, na moje pytanie o coś czy wypada mnie tak się ubrać odpowiedziała - niech się wstydzi ten co widzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 11-12-2008, 12:58
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał basia73
Dopóki się żyje i czuje, to wszystko pasuje!!!
A nawet i więcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 11-12-2008, 15:56
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A ja jezdze co roku do Spa- i uwazam ,że jest to swietna forma wypoczynki( Lila, ostatnio byłam w Zawierciu- unikaj jak ognia-beznadziejne).Raz w roku jestem zajeta tylko soba , robie co mi sie podoba(no, nie wszystko- bo podoba mi sie duzo rzeczy , ktore robilam- dziesci lat temu- a teraz juz nie bardzo zwracam na siebie uwage..)pare dobrze wyszkolonych ludzi doprowadza moje (chciałam napisac zwłoki- cholera) ciało do stanu wzgjednej uzywalnosci. Wracam odnowiona, i jest mi dobrze...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 13-12-2008, 10:00
nona's Avatar
nona nona jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Wodzisław Ślaki
Posty: 16
Domyślnie

Muszę do postanowień noworocznych dodać: Raz w roku do SPA.Napiszcie ,ile taki pobyt mniej więcej kosztuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 12-02-2009, 13:52
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Moje dzieci w ramach prezentu urodzinowego zawiozły mnie do Spa Ireny Eris na Wzgórzach Dykewskich do Wysokiej Wsi.Dojazd koszmarny tzn dzicz,pod górę na uboczu....ale po sforsowaniu ok 5km ukazuje sie piekny zespół(jak pałacowy nieco wyglada..) stajnia, tereny rekreacyjne...W srodku, cisza spokój ,zapachy, muzyka polinezyjska,własna garderoba, własny szlafrok, kapciuszki, w kącikach relaksacyjnych wygodne siedziska, miseczki z nasionami, owocami suszonymi, herbatka na kominku.....Same zabiegi no bajka, bo zajmuje się człowiek tylko Tobą i nic więcej się nie liczy...miałam masaż całego ciała(najlepszy dla mnie był masaz kończyn dolnych-rewelacja)- myślę, że za pieniażki z niepalenia mozna sobie niezłą frajdę zrobić choć dwa razy do roku...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 12-02-2009, 16:54
Alisia's Avatar
Alisia Alisia jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdzies w Swiecie
Posty: 472
Domyślnie

Od rana mnie zaskakujecie ;walentynki a teraz SPA,
nie istnieje slowo uzdrowisko?sanatorium?
-SPA?
a co to znaczy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 13-02-2009, 09:07
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

To nie jest sanatorium, to Klinika zdrowia I. Eris SPA.
Nazwa SPA pochodzi od łac"sanus per agua"-zdrowie przez wodę..Inni upatrują i wywodzą od nazwy miasta w Belgii Spa, w którym odkryto w XIV wieku żródła lecznicze....A nazwa ta przyjęła się w Polsce i różni znacząco sanatoria od spa...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 13-02-2009, 11:21
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Malvinko i rob tak dalej. Uwielbiam SPA - czlowiek po tygodniowym pobycie czuje sie jak nowonarodzony. Dziekuje tez na "namiar" Spa u Pani Ireny Eris - polece znajomym.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 13-02-2009, 15:47
Alisia's Avatar
Alisia Alisia jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdzies w Swiecie
Posty: 472
Domyślnie

Cytat:
Napisał malwina
To nie jest sanatorium, to Klinika zdrowia I. Eris SPA.
Nazwa SPA pochodzi od łac"
Cytat:
sanus per agua
"-zdrowie przez wodę..Inni upatrują i wywodzą od nazwy miasta w Belgii Spa, w którym odkryto w XIV wieku żródła lecznicze....A nazwa ta przyjęła się w Polsce i różni znacząco sanatoria od spa...


Dziekuje za wyjasnienie,ale do wod jezdzilo sie zawsze,to nie wynalazek dnia dzisiejszego.

Miasto w Belgii....ale w Polcse sa zdroje...
No coz, co Francuz wymysli, to Polak polubi....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 14-02-2009, 08:54
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Słowo szalenie nieudane, wywodzi sie od łacinskiego- powinno byc pisane mała litera- no ,i nie jest to leczenie sama woda- jest to zdecydowanie poprawianie urody- nie wiem jak to w polskim brzmiałoby- przyjeło się SPA.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 26-02-2009, 12:09
jantonina jantonina jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 17
Domyślnie

Cytat:
Napisał nona
Napiszcie ,ile taki pobyt mniej więcej kosztuje.
Podłączam się do pytania

W ten poniedziałek cała rodzina trzymała kciuki, ponieważ następowało losowanie takiego wyjazdu na weekend do SPA w Polsce (szczegóły na http://www.kobieteria.eu) a, że akurat moja farba do włosów ukochana (Wellaton) należy do serii produktów, objętych programem, to stwierdziłam, że nic mi nie szkodzi i mogę się pobawić, ale niestety się nie udalo. Tzn. częsciowo, bo otrzymałam zestaw kosmetyków, więc zawsze pewna nagroda pocieszenia jest. Może następnym razem się uda, jak przeczytałam na stronie opisy tych salonów SPA to tak się rozmarzyłam.. Po zimie taki relaks byłby cudowny!

Na co najlepiej zwracać uwagę przy wyborze hotelu/salonu SPA? Na ilość zabiegów, różnorodność?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.