menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Pielęgnacja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Pielęgnacja Wszystko o zabiegach i sposobach, na piękny i zadbany wygląd - nie tylko dla Pań.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 20-03-2008, 14:47
agusia's Avatar
agusia agusia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Janikowo kuj-pom
Posty: 12
Gaduła Kolagen


Witam
Czy mogłyby Panie napisać mi coś ciekawego o KOLAGENIE?
Nie chcę wiadomości ściągniętych z neta!
Pozdrawiam
__________________
Nie otwieraj serca na oścież, bo zrobią Ci w nim poczekalnię.

(J. Bułatowicz)

agusia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 20-03-2008, 15:40
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Agusiu, tutaj coś znalazłam. Wypowiadają się bezpośrednio użytkownicy.
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3400759
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 14-03-2012, 20:44
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Kupiłam kolagen platinum
Colway na allegro .Jest tam sklep z kosmetykami dla dzieci i mamy.Najpierw wzięłam próbki po 5 ml.To maleńkie porcje,ale maja moc i można się zorientować czy pasują do skóry.
Są na dzień i na noc. Pachną,po otwarciu pudełeczka, rybowato,ale to nie przeszkadza.Do takiej kuracji potrzebny jest tez krem rożlużniajacy napiętą skórę.Po posmarowaniu twarzy czy rak,skóra jest napięta,jakby wypręzona.Trzeba wcierac lekko w wilgotna skórę. Po kilku minutach nakłada się krem rozlużniajacy.Córka stosuje sobie swój stały krem.Ona ma colagen słabszy, nazywa się grafitowy.Taki jest odpowiedni do młodej twarzy.

Po próbkach kupiłam słoiczek. Dlaczego?
Na rękach miałam pigmentowe przebarwienia i już nie mam !!
Moje naczyńka na policzkach schowały się!! Nie stosuje colagenu non stop,ale wtedy gdy widzę,ze coś się znowu dzieje.
Można zacząć od próbek w maleńkich słoiczkach.Kupiłam po 2 na dzień i na noc.
Córcia ma gładziutka buzię.Też stosuje nie na co dzień.Miała problemy z wysuszeniem skóry.Już nie ma.

To moje doświadczenia.

PS.Nie trzeba go trzymać w lodówce.Zresztą o stosowaniu i przechowywaniu jest na stronie sprzedawcy.

Ostatnio widziałam w drogerii krem z dwoma pojemniczkami w jednym opakowaniu- z jednej strony kolagen,a z drugiej krem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 18-05-2012, 17:10
konwalijka konwalijka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Polska
Posty: 14
Domyślnie

Można łączyć kolagen ze zwykłym kremem, stosowanym na noc przeciwzmarszczkowym? Czy kupujesz specjalny do tego? Ja używam dosyć drogich dermokosmetyków, ale zastanawiam się, czy mój krem po 50 zdaje egzamin. Są jakieś przeciwwskazania? Można go stosować do bardzo wrażliwej skóry?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 22-05-2012, 14:08
Maja69 Maja69 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2012
Miasto: lodz
Posty: 22
Domyślnie

Kolagen z elastyną kupiłam w opakowaniach 30ml ,jest moim zdaniem super, dodaje do zwyklego kremu wraz kwasem hialuronowym i efekty widzialam po 2 tyg, ostatnio kupilam tez olej arganowy, i codziennie po zastosowaniu kolagenu ikwasu hialuronowego (stosuje tez bezposrednio) wklepuje olejek , uwazam ze warto, kupilam wysylkowo http://www.estien.pl/kolagen-elastyna-p-132.html
zreszta zrobilam wieksze zakupy to dostalam jesczze 2 gratisy korund do mikrodermabracji i maseczke pod oczy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 23-03-2018, 13:42
Alicja01 Alicja01 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 4
Domyślnie

Ja genialną maść może nie kolagenową ale również skuteczną poprzez zawartość z ekstraktu z konopi kupiłam tu https://pomocedlaseniora.pl . Jest niedroga , na kieszeń każdego emeryta
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 02-05-2018, 09:41
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 882
Domyślnie

Nie polecam. W sieci jest wiele artykułów promocyjnych o niby cudownym działaniu kolagenu. Ma usuwać zmarszczki. Prawda jest jednak taka,ze syntetyczny kolagen znacznei rózni się od kolagenu naturalnego i nie ma działania, niwelującego zmarszczki.Cząsteczki tego kolagenu są zbyt duże aby mogly wnikac w skórę właściwą. Czyli tam gdzie się tworzą zmarszczki.

Polecam bardziej zabiegi jak
kwas hialuronowy
botoks: http://depilacjalaserem.info.pl/kied...tosowac-botox/
ewentualnie mezoterapia igłowa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 06-05-2018, 07:34
sinners sinners jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 15
Domyślnie modelowanie twarzy

Zdecydowaniem moim faworytem jest kwas hialuronowy. Świetnie działa na włosy i dobrze jest go stosować do codziennej pielęgnacji twarzy jak i dekoltu. Ja pół roku temu wykonywałam modelowanie twarzy za pomocą tego kwasu w Centrum Zdrowej Skóry Damian. Twarz wygląd młodziej i co najważniejsze skóra jest bardziej elastyczna i nawilżona.

Ostatnio edytowane przez sinners : 06-05-2018 o 07:35. Powód: błąd ortograficzny
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.