menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3081  
Nieprzeczytane 09-04-2018, 22:58
tesia22022's Avatar
tesia22022 tesia22022 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 895
OK Witam!!

Janku dziękuję za dobre rady, " puknęłam"na klawiaturze słoneczko raz w górę i raz słoneczko w dół. Wszystko OK, proste "jak sierp". Ziębice istnieją , młodzi wyjechali za pracą, starsi to już są bardzo starsi. Ja bawię się na fejsie w zagadki fotograficzne, wciągnęłam się na całego, chociaż muzyka jest mi bliższa sercu.Należę do trzech Klubów , najciekawszy to Towarzystwo Polsko-Austriackie we Wrocławiu. I tak Janku jakoś żyję , a co dalej ?.... Czasem podczytuje Twoje posty i porady," mam Cię w zakładkach."No i w pamięci moje nauki z Tobą. Życzę zdrowia duuuuużo!!!! Ala


__________________
Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi,coś kocha i coś stracił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3082  
Nieprzeczytane 09-04-2018, 23:03
tesia22022's Avatar
tesia22022 tesia22022 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 895
OK Dla Ciebie Janku!

Dołączam Ci kwiatuszki.

Ala.
__________________
Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi,coś kocha i coś stracił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3083  
Nieprzeczytane 09-04-2018, 23:21
tesia22022's Avatar
tesia22022 tesia22022 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 895
Domyślnie Do frasag, z podziękowaniami.

bardzo dziękuję , już wypróbowałam ,
zapisałam nawet, bo to już pamięć do tyłu, a warto wiedzieć . My znamy się dobrze z Kawiarenki, szkoda że wątek padł.Pozdrawiam -Ala/T.

A to prawda!!!!
__________________
Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi,coś kocha i coś stracił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3084  
Nieprzeczytane 17-05-2018, 00:31
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Witam

Chcialam zapytac, czy mozliwosc edytowania wlasnego postu jest ograniczona jakims terminem?
Pytam, bo w watku pt. Rock ( dzial Muzyka ), zauwazylam, ze jeden z zamieszczonych tam przeze mnie linkow do konkretnego utworu jest juz nieaktulany, wiec chcialam go zamienic na aktualny i ... sa tylko mozliwosci: "Cytuj" oraz "Odpowiedz", a nie ma "Edytuj"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3085  
Nieprzeczytane 17-05-2018, 01:05
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
Witam

Chcialam zapytac, czy mozliwosc edytowania wlasnego postu jest ograniczona jakims terminem?
Pytam, bo w watku pt. Rock ( dzial Muzyka ), zauwazylam, ze jeden z zamieszczonych tam przeze mnie linkow do konkretnego utworu jest juz nieaktulany, wiec chcialam go zamienic na aktualny i ... sa tylko mozliwosci: "Cytuj" oraz "Odpowiedz", a nie ma "Edytuj"

Istnieje limit czasu na możliwość zmian edycji. Regulamin tego nie określa ale jest to kilka godzin (było to chyba zmieniane w historii forum). Z własnego doświadczenia wiem, że po trzech godzinach udało mi się jeszcze zmienić edycję tekstu.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3086  
Nieprzeczytane 17-05-2018, 01:22
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Istnieje limit czasu na możliwość zmian edycji. Regulamin tego nie określa ale jest to kilka godzin (było to chyba zmieniane w historii forum). Z własnego doświadczenia wiem, że po trzech godzinach udało mi się jeszcze zmienić edycję tekstu.

Szkoda, ze sa takie limity, a szczegolnie w dziale Muzyka, gdzie linki czesto staja sie nieaktualne z powodu zablokowania strony, zlikwidowania jej przez wlasciciela, czy z jeszcze innych powodow.
Utwory dalej egzystuja na YouTube i wystarczy tylko zmienic link pod tytulem utworu na aktualny i nadal wszystko byloby OK.
Bywa, ze mam wolna chwile, wtedy wchodze sobie na "Muzyka" i zagladam do starszych watkow, by posluchac utworow, ktore mnie zainteresuja i czesto trafiam na nieaktualne juz linki.
Wiem, ze wtedy mozna skopiowac tytul utworu i wykonawce, wrzucic na YouTuba i posluchac, ale to dodatkowa czynnosc, moim zdaniem zupelnie zbedna, ale widac administracja miala swoje powody, by nalozyc ten limit czasowy.
Bardzo dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3087  
Nieprzeczytane 17-05-2018, 11:16
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Zbadałem ten problem dokładniej z własnej ciekawości, która wcześniej mi nie dokuczała.
Stwierdziłem, że wygaszenie możliwości poprawek edycyjnych następuje po 48h.

Kiedyś był to jak mi się wydaje krótszy okres.

Limit czasu jest potrzebny, gdyż nieograniczona możliwość zmian powodowałaby, że późniejsze posty innych użytkowników mogłyby nie korespondować z tym, co wcześniej napisano.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3088  
Nieprzeczytane 17-05-2018, 14:34
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
OK

Cytat:
Napisał Frat
Zbadałem ten problem dokładniej z własnej ciekawości, która wcześniej mi nie dokuczała.
Stwierdziłem, że wygaszenie możliwości poprawek edycyjnych następuje po 48h.

Kiedyś był to jak mi się wydaje krótszy okres.

Limit czasu jest potrzebny, gdyż nieograniczona możliwość zmian powodowałaby, że późniejsze posty innych użytkowników mogłyby nie korespondować z tym, co wcześniej napisano.


Calkiem sluszna uwaga i jak najbardziej logiczna.
Dziekuje za rozwiazanie i wyjasnienie mojego problemu.


Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3089  
Nieprzeczytane 18-05-2018, 09:53
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie

Najgorzej to jest gdy ktoś zmienia zdanie i usuwa swój post, albo gdy moderator ten post usuwa. Jeśli wpis nie jest przykryty następnym wpisem, albo gdy jest troszkę obok tematu- to nic złego się nie dzieje. Gorzej gdy usunie się ważną myśl po kolejnym wpisie- wtedy czasem nie wiadomo o co następnemu chodzi. Na szczęście niezbyt często to się zdarza.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3090  
Nieprzeczytane 20-05-2018, 22:34
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Rozumiem, że udało Ci się zmniejszyć partycję D, ale partycja C nie chce skorzystać z tej zwolnionej przestrzeni i na tym polega problem.
Żeby partycja systemowa mogła wchłonąć ten zwolniony obszar, musi on mieć status nieprzydzielonego miejsca. Nie może być partycją podstawową ani aktywną. Trzeba mu ten status sprawdzić prawoklikiem i odpowiednio zmienić.
Nie mogę tego przeeksperymentować u siebie, bo musiałbym rozwalić dysk, ale teoretycznie tak powinno to działać.
Wiem jednak, że to dyskowe narzędzie systemowe jest do kitu i prawie nikt z niego nie korzysta.
Też kiedyś próbowałem i niby się udało, ale musiałem później naprawiać MBR (Master Boot Record).

Jest kilka dobrych narzędzi do tego celu. Najbardziej popularny jest – Mini Tool Partition Wizard.
Łatwo go znaleźć i pobrać z sieci. Ostatnie wersje oznaczone są jako 9.1 i 10. (Może być też 9.0).
Trzeba go zainstalować i uruchomić. Jest dość prosty i intuicyjny w użyciu. Działa niezawodnie, choć potwierdzanie operacji może być trochę mylące.
Używałem go kilkakrotnie, ale nie chcąc instalować w systemie, pobrałem go w wersji ISO, czyli do wypalenia na płycie CD /DVD i uruchomienia z niej komputera. Uważam to za najlepsze rozwiązanie, gdyż z takiej płyty można zawsze skorzystać bez zaśmiecania systemu dodatkowym oprogramowaniem.
Przepraszam, że do problemu wracam ponownie po tak długim czasie.
Bałem się,że nie będę potrafił skorzystać z tego programu ale kiedy zobaczyłem komunikat o braku miejsca na instalację aktualizacji - 2,7 Gb,przemogłem się i zainstalowałem program Mini Tool, powiększyłem partycję C kosztem partycji D i zezwoliłem na instalację tej aktualizacji. Efekt taki, że ta aktualizacja zżarła mi ok.9 Gb wolnego miejsca na partycji C i ponownie zaczyna mi go brakować. Co się dzieje,proszę o pomoc.Oczyszczać dysku jak mi się wydaje już nie mam z czego. Chyba będę musiał ponownie skorzystać z program Mini Tool albo dokupić drugi dysk, bo już czeka na zainstalowanie następna aktualizacja prawdopodobnie duża. Ratujcie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3091  
Nieprzeczytane 21-05-2018, 09:45
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do: Petrus

Witaj Kolego.
Niewiele mogę doradzić, ale jeśli masz system W10 to być może siedzi tam po dużej aktualizacji v. 1703 lub v.1709 folder .old. Zawiera on nie potrzebne pliki z poprzedniej wersji i ma do 10 GB. Sprawdź to- jeśli jest to usuń, ale nie ręcznie, bo łatwo o błąd i nie wszystko usuniesz. Trzeba to robić z opcji Oczyszczanie dysku. Normalnie powinien sam się usuwać po iluś tam dniach- ja to zawsze robię gdy sprawdzę że wszystko dobrze działa. Wczoraj dostałem najnowszą wersję Spring Creator v. 1803 i znowu ok. 10 GB zniknęło, ale za kilka (naście) dni zrobię czyszczenie i je odzyskam. Natomiast w W7 takich cyrków być nie powinno. Pewnie moja rada nic nie pomoże. Sam kiedyś korygowałem partycje programem Easeus Partition czy tak jakoś i udało się. Zobacz jeszcze jak wygląda defragmentacja Twojego dysku- bo czasem jak na końcu partycji siedzi bardzo duży plik to i dysku nie podzielisz od nowa- bo nie da się odjąć miejsca. Pozdrawiam
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3092  
Nieprzeczytane 21-05-2018, 23:01
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie

do:Frasag.
Fajnie, że zainteresowałeś się moimi problemami. Z tego co napisałeś wynika,że Win 10 chętnie pożera partycję C i to mnie uspokoiło. Folderu.old chyba u siebie nie znajdę bo jak się domyślam folder ten powstaje przy przesiadce z win 7 lub innego na win 10 a ja go zakupiłem wraz z komputerem.Jeszcze jedno. Podczas Oczyszczania dysku zaznaczyłem poz. Windows Update-czyszczenie z 4,65 GB i niby zostało usunięte ale miejsca wolnego na dysku C nie przybyło.Tego nie pojmuję.
Życzę dobrej nocy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3093  
Nieprzeczytane 21-05-2018, 23:51
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do: Petrus

Jeszcze raz w sprawie tego dysku:
Folder .old tworzy się zawsze gdy przychodzi ta duża aktualizacja- w ub. roku były 2- na wiosnę 1703 i jesienią 1709. W tym folderze zapisują się pliki już nie potrzebne ale są po to że gdyby coś nie grało to można wrócić do poprzedniej wersji. Na początku to było chyba 14 dni, potem zrobili 10 albo 7 dni- nie pamiętam. Po tym terminie powrotu do poprzedniej wersji nie ma- chyba że z kopii zapasowej. I po tym terminie ten folder .old sam powinien się usunąć- ja to usuwałem jak wspomniałem przez oczyszczanie dysku- sam mi nie zniknął tylko był komunikat że przywrócenie już nie jest możliwe. Wczoraj dostałem v. 1803 i znowu mam.old- widać go na zrzucie-ostatni po prawej. Usunę w najbliższych dniach- bo tego jest jak widać ponad 25 GB. W tym małym okienku Oczyszczanie to pisze. Jeśli wszystko Ci działa OK to zaptaszkuj do usunięcia WSZYSTKO OPRÓCZ !!!!! ""Pliki dziennika uaktualniania"". Przy tylu śmieciach oczyszczanie potrwa nawet pół godziny- nie przejmuj się tym i zrób sobie kawkę

__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)

Ostatnio edytowane przez frasag : 22-05-2018 o 00:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3094  
Nieprzeczytane 22-05-2018, 12:28
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie

do;Frasag.
Byłem w błędzie co do .old, przyznaję się bez bicia.Aktualizacja v.1709 zainstalowana 18.05.Na Partycji C nie mam tego folderu Windows.old. Zrzutu partycji C nie mogę załączyć bo aplikacja do przesyłania obrazów obraziła się.Coś jeszcze odkryłem:
wchodzę >>Ustawienia>>System>>Pamięć>>Ten komputer C>>Pliki tymczasowe>>przewijam do dołu i znajduję Aktualizacje 7,95GB. Czy to są utracone wolne miejsce na partycji C o czym wcześniej pisałem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3095  
Nieprzeczytane 22-05-2018, 12:44
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie

Tutaj Ci na pewno nie odpowiem.Wiem tylko tyle, że 1709 to była rozsyłana jesienią- od października- mieli na to kilka miesięcy. A obecnie od końca kwietnia jest wersja 1803 rozsyłana (rok+ miesiąc zatwierdzenia wersji) Właśnie tę dostałem przedwczoraj. Może sprawdź czy Update nic nowszego nie znajdzie- jeśli nie, to warto poczekać. Jest sposób na samodzielne pobranie 1803 ale wymaga to troszkę zachodu z naszej strony:
https://www.microsoft.com/pl-pl/soft...load/windows10
Przez to narzędzie pobierałem v. 1703- dla każdej wersji nowe narzędzie robią.
A czy sprawdziłeś opcję oczyszczanie- jak na moim 2-gim zrzucie? co tam masz?
Do zrzutów używam opcji Nożyczki/wycinanie dla wycinka albo klawisz z ikoną Windowsa+ Print Scren dla całego ekranu- zapisze się samo w Obrazy. Wrzucam przez: https://postimages.org/
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3096  
Nieprzeczytane 22-05-2018, 12:59
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie

Już to mam co pisałeś- długo mi skanowało- to są właśnie stare aktualizacje. U mnie jest prawie 25 GB ale lepiej to usunąć z opcji Oczyszczanie dysku.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3097  
Nieprzeczytane 22-05-2018, 13:06
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie

W poprzedniej wersji nie korzystałem z tej opcji, nawet się nie zagłębiałem w to- więc nie wiem jak zadziała to oczyszczanie- z tamtym co robiłem to zawsze było OK
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3098  
Nieprzeczytane 23-05-2018, 18:04
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie

Spróbuje wysłać zrzut partycji C
https://naforum.zapodaj.net/8a900b944fb4.png.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3099  
Nieprzeczytane 23-05-2018, 18:09
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie

A teraz zrzut z Ustawienia>>Pamięć>> Tymczasowe pliki i te nieszczęsne Aktualizacje 7,85GB
https://naforum.zapodaj.net/446c1b098120.png.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3100  
Nieprzeczytane 23-05-2018, 18:23
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie

A teraz to co mam aktualnie w Oczyszczanie dysku C

https://naforum.zapodaj.net/ac0d8e9d20f9.png.html

https://naforum.zapodaj.net/32c025c18400.png.html

https://naforum.zapodaj.net/fe2d3dfe7f33.png.html

https://naforum.zapodaj.net/cb9ca8340df4.png.html

Będziesz miał uwagi i czas Ci pozwoli to napisz. Z góry dziękuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomogę. Sewani Różne 1 03-04-2011 09:29
Pomogę każdemu - część IV emka46 eSenior 509 08-06-2010 10:06
Pomogę każdemu część 3-cia emka46 eSenior 509 01-01-2010 15:29
Niedożywienie – grozi każdemu NieDajSieZjescChorobie Choroby, badania, terapie 3 15-06-2009 17:33
Pomogę każdemu Kacper22 eSenior 548 31-12-2008 20:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.