menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Sztuka, kulturoznawstwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 02-10-2008, 23:54
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Augustynie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Co to dzikiego i napalonego nie mozna powstrzymac ?
Miedzy drzwi i laczkiem !
masz rację, między drzwi dzikiego i laczkiem go niech wie z kim ma do czynienia. My byśmy sobie dały radę bez problemów pod warunkiem, że laczek najlepiej drewniany byłby w zasięgu ręki no i drzwi solidne, ciężkie /najlepiej stalowe/ też by się przydały.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 02-10-2008, 23:54
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Faktycznie ! Moga nie miec drzwi ale zamiast laczka mozna uzyc bambusa a napalonemu zwiazac rece do tylu.
I rozrodczosc spadnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 00:06
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Odskoczylismy od tematu watku.
Chodzi o pomoc dla Afryki,nie o bicie laczkiem czy bambusem tego...no,jakby tu powiedziec...pena.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 01:17
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
Odskoczylismy od tematu watku.
Chodzi o pomoc dla Afryki,nie o bicie laczkiem czy bambusem tego...no,jakby tu powiedziec...pena.
Wlasnie o to chodzi - pomoc i rozwiazanie najbardziej pilnych potrzeb. W wioskach w ktorych pracuje moj syn - raczej sponsoruje dyspensaria i szkolki robi sie wszystko aby malym dziewczynkom nie okaleczano narzodow seksualnych. Nie jest to latwy problem nawet dla lekarza. Cholerne tradycje trybalne, czarownicy, przesady biora gore. Po raz pierwszy od paru lat udalo im sie wyperswadowac, i te barbarzynskie obrzedy tradycyjne nie zostaly od roku spraktykowane na zadnej dziewczynce w trzech wioskach gdzie dziala Fundacja. To jest ogromne zwyciestwo personalne syna i jego towarzyszki, mlodej lekarki z Kenya. Marchewka wymienna jest zatrudnienie dla mezczyzn na plantacji kwiatow w Naivascha (ca 6 godzin od Nairobi). Wlascicielem plantacji jest Francuz, bardzo powiazany z kosciolem katolickim, ktory zaofiarowal swoja pomoc. Nota bene ten sam Francuz jest zalozycielem Fundacji Edukacyjnej na Litwie. Tak jak powiedzialam, powoli i przy pomocy ludzi dobrej woli Afryka zacznie sie zmieniac.
Bylam zaskoczona gigantycznymi pracami drogowymi prowadzonymi przez firmy francuskie pomiedzy Nairobi i Mombasa - zupelnie jakby przewracali do gory nogami tony gor i czerwonej ziemi. Prace te maja byc ukonczone w roku 2010 i nareszcie droga pomiedzy Nairobi i Mombassa bedzie bezpieczniejsza.

Zalaczam pare dodatkowych zdjec, ktore zrobilam w czasie jednego z moich pobytow - scen z zycia codziennego w Kenya i Tanzania.

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 11:26
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Nie zapominajcie o Afryce, jej dzieciach i kobietach.

Witam, ciagne dalej temat Afryki . Poza "turystycznymi" wrazeniami zycie w czarnej Afryce kontynuje. Zdjecia, ktore pokazuje, sa z okolic w ktore rzadko zagladaja bogaci turysci, nie sa bowiem dla nich atrakcyjne. Pelne kurzu czerwonego piasku, nieprzejezdnych drog i czasami niebiezpieczenstwa wszelkiego rodzaju.

11.JPG

12.JPG

13.jpg

14.jpg

Wlasnie taka jest Afryka, pelna kontrastow.....
Załączone Grafiki
File Type: jpg Picture 025 Kenya.jpg (38.6 KB, 7 wyświetleń)
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!

Ostatnio edytowane przez Mar-Basia : 03-10-2008 o 11:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 11:44
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Pomoc dla Afryki ?
W jakim wydaniu :
- zbrojnym;
- humanitarnym;
- religijnym ;
Mnie sie wydaje ,ze czasem ta pomoc juz okazywana jest grabieza i mieszaniem sie w interesy ,szukajac zyskow dla siebie.
Nikt ci nie pomoze jak sobie sam nie pomozesz - stara maksyma.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 11:53
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Pomoc dla Afryki ?
W jakim wydaniu :
- zbrojnym;
- humanitarnym;
- religijnym ;
Mnie sie wydaje ,ze czasem ta pomoc juz okazywana jest grabieza i mieszaniem sie w interesy ,szukajac zyskow dla siebie.
Nikt ci nie pomoze jak sobie sam nie pomozesz - stara maksyma.
Jezeli wlaczymy ignora na czarna Afryke skutki beda tragiczne. Europa, Ameryka nie moga przyjac na swoj kontynent i rozrachunek wszystkich "emigrantow" afrykanskich, szukajacych lepszego zycia. Wlasnie daltego prostego powodu - powinno sie interesowac problemami Afryki i rozwiazac je w Afryce. czytalej napewno parse, ostatni piracki napad na statek ukrainski na wodach przy Somalie. Z czym z bronia? Dla kogo? A my walczymy aby Ukraina byla czescia EU. Beznadziejne. Gdyby to ode mnie zalezalo wydawalabym surowe wyroki na tych handlarzy smiercia w postaci broni dla lokalnych kacykow i zorganizowanych band. Zacznijmy od tego, reszta przyjdzie sama.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 12:06
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Marabelo z tego co piszesz i widzę na zdjęciach pomoc Afryce powinna być priorytetem dla całego cywilizowanego świata. Wielcy tego świata omijają ten temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 12:09
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

To jest praca na pokolenia.Edukacja i jeszcze raz edukacja.
Łatwo napisać.Ale jak wykonać ? Misjonarze i wolontariusze do takiej Ugandy za nic nie pojadą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 12:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Acha,i jeszcze ta okropna jaskinia Kitum na pograniczu Ugandy.Okno z piekła.Wylęgarnia eboli i innych świństw.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 12:15
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Witaj Marbello,
Ja byłam w Afryce dwa razy. Pierwszy raz , kilka lat temu podczas pobytu na Costa de Sol popłyneliśmy promem do Tangeru. Była to wycieczka jednodnodniwa i pobierznie zwiedziliśmy miasto.
Po raz drugi wybraliśmy się na objazd po Maroku. Podczs dwutygodniowej wędrówki widziałam mnóstwo.
Widziałam cudowne góry Atlas , zarówno wysoki jak i niski.
Widziałam słynną Casablanke, Marrakesz ze słynnym targiem na którym tańczą węże. Widziałam drugi co do wielkości meczet na świecie który został zbudowany nad samym oceanem. Byłam w Rabacie, byłam w Agadirze.
Widziałam cudowne kurorty ( u nas takich nie ma ) gdzie wypoczywają bogaci Niemcy, Anglicy i Francuzi. Zresztą Maroko, jako dawna kolonia francuska jest państwem dwujęzycznym, mieszka tam bardzo dużo Francuzów i w pewnym stopniu to oni narzucają styl życia bogatszym marokańczykom.
Jest to kraj, gdzie ziemia jest czerwona, prowincja strasznie biedna natomiast miasta, to ogromny kontrast.Na tej samej ulicy można spotkać najnowszy model Mecedesa czy BMW i marokańczyka na osiołku.
Mam dużo zdjęć i film z mojej podróży jednak brak zdolności w obsłudze komputera uniemożliwia mi pokazanie Wam choć cząstki tego co tam widziałam....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 12:24
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Inna jest Afryka dla turysty ,inna dla misjonarza czy dziennikarza i jeszcze inna dla tych co szukaja tam zyskow.
Afryka to potezny kontynent ludzi o innym kolorze skory .
Zapytam :
Po co tam pcha sie bialy czlowiek ,ktory jest bardziej sklonny do siania zla niz dobra ???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 12:30
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Jadziu, slicznie opisalas Maroco. Mieszkajac w Marbelli, bardzo czesto spedzam weekendy w Tangerze. Gdybys tam teraz pojechala - nie poznasz miasta. Nowy, mlody krol zrobil z niego "pierwszenstwo". Zbudowano nowy port turystyczny, porobiono szerokie aleje, centrum miasta tetni zyciem. Na ulicach slychac francuski, hiszpanski, angielski i niemiecki, a czasami polski i rosyjski. Jest mase wspanialych francuskich restauracji, ktorych nie mamy w marbelli - dlatego Francuzi, Belgowie i Hiszpanie tak chetnie spedzaja tam weekendy. marbella-Tarifa - samochodem 80 km, potem zaladunek na szybki prom, 35 minut i jestes w Tangerze. Wyladunek samochodu, kontrola graniczna blyskawiczna. A plaza Malabata - 40 km bialego piasku, brak cementowych osiedli nad brzegiem Atlantyku. Rozgadalam sie, wroce pozniej do maroca - mam setki zdjec - napewno sie z Wami podziele jak wroce do domu. Nie wszystko mam na dysku mego laptopcia, reszta zostala na "normalnym" kompku, ktorego zaczyna mi solidnie brakowac.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 12:34
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Jeszcze coś Wam napisze o kobietach marokańskich.
Każdemu przybyszowi z zewnątrz rzuca się w oczy ogromna ilość żebrzących kobiet. Przeważnie każda trzyma w ręku zawiniątko z dzieckiem. I , o dziwo Marokańczycy, wrzucają każdej jakieś pieniądze.
Ponoć jest tam taki zwyczaj, że jak żona zdradzi męża, to on wygania ją z domu razem z tym dzieckiem Cały dorobek pozostaje przy mężu. Ona nie ma nic, nie ma pracy, nie ma alimentów ( tam czegoś takiego nie ma ), nie ma ubezpieczenia i renty .

Jedyne co jej pozostaje , to żebranie. Ona za to co uzbiera musi utrzymać siebie i dziecko. Marokańczycy o tym wiedzą i dlatego im dają datki......
Nic , tylko współczuć takim kobietą....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 12:51
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Ona nie ma nic, nie ma pracy, nie ma alimentów ( tam czegoś takiego nie ma ), nie ma ubezpieczenia i renty .

Jedyne co jej pozostaje , to żebranie. Ona za to co uzbiera musi utrzymać siebie i dziecko. Marokańczycy o tym wiedzą i dlatego im dają datki......
Nic , tylko współczuć takim kobietą....

To bylo dawno, teraz kazdy pracujacy Marokanczyk ma ubezpieczenie, rente i jego rodzina korzysta z idem swiadczen. maroco nawet posunelo sie dalej, maja wymiane tzw "socjalna" z wieksza panstw Europy i Stanami, ze obywatele Maroca moga w pelni korzystac ze swiadczen zdrowotnych tych krajow. Jezeli chodzi o kobiety. Kobiety w duzych miastach maja coraz wiecej praw i przywilejow. Pozostaje te z "country" ale i to powoli zaczyna sie zmieniac. Nowy, mlody krol nie darmo jest nazywany "krolem ludu".
Jezeli chodzi o zebractwo, jest wszedzie - najlepszy przyklad bandy Rumunek....chyba nie zaprzeczysz?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 13:01
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Tak , Marbello, tylko te Rumunki nie żebrżą w Rumuni. One przywożone są do nas na taką formę zarobku. Przeważnie za tym ktoś stoi, dlatego ja im pieniedzy nie daję.
Natomiast żebranie kobiet marokańskich na prowincji istnieje nadal i przypuszczam, że szybko sie to tam nie zmieni.
Zawsze i wszędzie są duże różnice między miastami i prowincją.
Co się tyczy ich króla , to myślę , że duży wpływ na niego ma jego żona która wykształciła się w USA i ......chodzi w spodniach. Jest kobietą bardzo nowoczesną .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 13:02
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Wracam do czarnej Afryki - Namibi - takiej autentycznej. Zdjecia sa z malej wioski afrykanskiej w okolicach Himba.

Ludzie Himba.jpg

namibia - 1.jpg

Namibia - Himba.jpg

wioska Himba - Namibia.jpg

Wodz szczepu - Namibia 1.jpg

Jak wyobrazacie sobie zycie tych ludzi w naszej "bialej" cywilizacji?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 13:12
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Piękne zdjęcia.One się smarują od stóp do głów -terrakotą.Taka glinka czerwona i rodzaj makijażu.Bez tego ,pies z kulawą nogą nie spojrzy na damę.

Ja -tę część Afryki -wolę oglądać na zdjęciach.Po tym jak złapałam cholerę w Istambule,to Afryki środk.nie przeżyłabym.
A malarię tam przejść jest musowo,mimo szczepień.Nie umiera się na nią obecnie,bo ta odmiana co mózg atakuje,jest rzadka na szczęście.

A żółta febra ?
A gorączka krwotoczna ,która mieszka w tej jaskinii Kitum ?
Przecież tam wszystko szkodzi białemu.Każda mucha ,komar i kropla wody.Podziwiam ludzi ,którzy niosą pomoc Czarnemu Lądowi.Ponoć obecnie jest tam 2.000.000 białych ,którzy pomagają.
A może te liczby są nieprawdziwe ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 13:19
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Podobnie jak Ty, Lilu, nigdy bym nie pojechała do tej " czarnej " Afryki, nie mam takiej potrzeby.
Natomiast lubię oglądać filmy podróżnicze o tej części naszego globu.
Te kobiety smarują się po to by skóra nie była wysuszona przez słońce. Zreszta oni wszyscy sie smarują .
A widziałaś jak one się podmywają ?
Dużo filmów o czarnej Afryce pokazuje nasza "dwójka "
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 13:23
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Podziwiam ludzi ,którzy niosą pomoc Czarnemu Lądowi.Ponoć obecnie jest tam 2.000.000 białych ,którzy pomagają.
A może te liczby są nieprawdziwe ?
Zdecydowanie tak, Ci ludzie sa godni podziwu, zwlaszcza, ze robia to bezinteresownie, w wielu wypadkach inwestujac wlasne fundusze droga bezposrednia aby nie wpadly w niepozadane rece. Liczba 2 mil jest correct, nawet troche wiecej - ale to jest igla w stogu siana na potrzeby Afryki. Nie uwierzysz, aby "bialy" lekarz, nauczyciel, pielegniarka mogla egzystowac i pomagac w wiosce afrykanskiej potrzebuje na to zgode "szefa". Zgode te uzyskuje sie pieniedzmi, prezentami, ktore od czasu do czasu nalezu mu dawac. Inaczej zbuntuja cala wioska, czarownik rzuci czary i klapa z pomoca dla dzieci, dyspensarium, szkola. Jest naprawde duzo problemow, np uzyskanie zgody "szefa" na skolaryzacje dziewczynek - nie jest malym piwem. Ale "biali", zakochani w Afryce dzielnie pokonuja te przeszkody i sprawy posuwaja sie do przodu. Pisze o tym, bo wiem to wszystko od mego syna, ktory jest super pozytywnym facetem i nigdy sie nie poddaje - typem "twardziela", ktory nie zbacza z wybranej drogi.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Problemy z tlenem wuere'le eSenior 6 01-01-2012 12:23
kobiety po 50-tce i bunt pan_tobiasz Miłość, przyjaźń, związki, samotność 111 28-05-2010 19:34
problemy z zatokami adam58 Choroby, badania, terapie 24 05-01-2010 07:59
Tajemnice młodości Joan Collins - komentarze Anna_Maria_57 Ogólny 0 28-02-2008 18:19
Psychika kobiety destiny Różności - wątki archiwalne 61 03-05-2007 11:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.