menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 12:02
Liberwig Liberwig jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 63
Domyślnie Jesteśmy jeszcze ludźmi, czy już bydlętami hodowlanymi?


Z powodu obowiązków rodzinnych dawno mnie nie było, ale jeszcze żyję...

Czym Człowiek różni się od bydła hodowlanego (np. świni lub krowy)? Ma wolną wolę – a zatem zna pojęcie WOLNOŚCI, umie ją zdefiniować i określić jej zakres i uwarunkowania, w ramach określonych przez powszechnie akceptowane normy moralne, wyznaczające granice pomiędzy Dobrem, a Złem. Innymi słowy, Człowiek uważa za naturalne, że ma prawo robić rzeczy, które nie wyrządzają krzywdy innym – a zatem nie są w naznaczone piętnem Zła. I tak samo uważa, że nikt nie ma prawa zmuszać go do robienia rzeczy, które prowadziłyby jego samego do Złych skutków - bez względu na skalę propagandowej demagogii, która starałaby się nakłaniać go do takiego postępowania.

http://gee.wrebeel.salon24.pl/392380...mi-hodowlanymi
  #2  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 12:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

No cóż.
Zamiast komentarza, zamieszczę tu moją wypowiedź do Hypatii z wątku 'Polska'.

Cytat:
A nie zauważasz, że to nie gra w pchełki i przestało być ważne, która partia wygra?
Bo i tak przegrany jest jeden. Suweren.
Ulica i tak ma wszystkich partyjniaków w tyle, a gdy dochodzi do wrzenia ,budzą się demony.
I to Premier je obudził swą głupotą w sprawie ACTA. Teraz to już z górki.
No i właśnie to się dzieje, tylko trzeba TO widzieć.

Miłej niedzieli życzę.
  #3  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 15:59
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Użytkownik Liberwig proszony jest o przestrzeganie regulaminu. Kolejny post niezgodny nie będzie edytowany ale od razu usuwany.
  #4  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 19:08
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

http://gee.wrebeel.salon24.pl/392380...mi-hodowlanymi[/quote]

Trudno stwierdzić z daleka.
Ale może opowiedzcie nam jak sie czujecie.
I do kogo wam bliżej?
W tym przypadku własne odczucia psychiczne powinny wam cos podpowiedzieć. A w razie czego to zawsze warto w lustro spojrzec, albo ...lekarza zapytać.
  #5  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 19:38
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

WAM?
Przecież to nie lewica. Trzeba być ślepym, żeby tego nie widzieć.
  #6  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 21:22
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Dla kapitalistów jesteśmy jedynie targetem a jak człowiek biedny to strach pomyśleć. W PRL-u to pracujący chyba więcej był wart, bardziej był szanowany.
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
  #7  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 21:30
spinoo's Avatar
spinoo spinoo jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 146
Domyślnie

Cytat:
Napisał quasimodo81
W PRL-u to pracujący chyba więcej był wart, bardziej był szanowany.
Naturalnie , dlatego wszystko trzeba było załatwic , dojść...? I chyba tylko w partyjnych tekstach. Zastanawia mnie dlaczego mamy taką pamięć..A co do kapitalistów.. hm a kto nam broni nimi zostać.?
  #8  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 21:51
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

[quote=quasimodo81]
Cytat:
Dla kapitalistów jesteśmy jedynie targetem a jak człowiek biedny to strach pomyśleć.

Q-modo!
Nie bądź targetem! Bąź kapitalistą!!!
A możesz nam powiedzieć czy na panstwowym na papu zarabiasz, czy może w jakiś inny sposób? Bo w końcu jakos many musisz na papu zdobywać? Chyba, że kradniesz, albo w branży rozrywkowej dorabiasz pokatnie

Cytat:
W PRL-u to pracujący chyba więcej był wart, bardziej był szanowany.
Widziałeś ten szacunek na własne oczy?
Towarzysz z POP i wyżej i etatow wyznaczony w KC boss z CRZZ-tu niekoniecznie szanował robola, co w tym watku zapewne kilka osób z własnej praktyki niexle pamieta...
  #9  
Nieprzeczytane 27-02-2012, 00:46
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał spinoo
Naturalnie , dlatego wszystko trzeba było załatwic , dojść...? I chyba tylko w partyjnych tekstach. Zastanawia mnie dlaczego mamy taką pamięć..A co do kapitalistów.. hm a kto nam broni nimi zostać.?
Nie wiem ile masz lat, ja urodziłem się w 1981 roku, wiec coś tam z komuny kojarzę. Nie było takiego wyścigu szczurów.
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
  #10  
Nieprzeczytane 27-02-2012, 01:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

@Liberwig
Podsumowując, jako że Janke też zwinął Ci notkę ( ja mam do niej dostęp), rzekę ;
- o ile dysonans poznawczy nie przygniecie zbytnio oszukanych, a elektorat oszustów nie jest w swej masie monolitem tępego bydełka do dojenia,
- już niebawem będziemy świadkami kumulacji gniewu społecznego.
I nawet jeśli to będzie dotyczyć grzechów ostatnich tylko dwóch lat, to wystarczy.

Bo duch polskości trwa i jak mawiał pewien przedwojenny oficer -trwa mać!
  #11  
Nieprzeczytane 27-02-2012, 13:16
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Cytat:
Liberwig napisał-Czym Człowiek różni się od bydła hodowlanego (np. świni lub krowy)
Odpowiadasz sobie na to pytanie Ale różni się DNA oraz tym że ma mózg inaczej zbudowany od pozostałych saków.Natomiast co najważniejsze ma świadomość przez co potrafi logicznie rozumować, wykształcił język pismo droga ewolucji , co mu pozwoliło zapisywać wiedzę zdobywaną w trakcie jego życia.I nad tym problemem szkoda czasu się zastanawiać wiemy to już po zdobyciu wykształcenia i do tego nie potrzeba wykształcenia wyższego

Pojęcie dobra i zła wynikają z etyki i na to ma wpływ normy kulturowe środowiska w którym żyjesz .Inaczej byśmy się zachowywali żyjąc w kraju religijnym np.Iran,Izrael.Decydując się na przynależność do jakiejś grupy która ma władzę decydujesz się na oddanie niektórych swoich swobód na rzecz grupy.Nic nie ma za darmo i masz wybór przecież nikt cię nie zmusza cię do bycia np. Polakiem i żyć w ustroju demokratycznym ,masz wybór ustrojów i krajów zamieszkania ,do wyboru do koloru ponad 100.

Propagandowa demagogia nie "biadol" nad systemem staraj się zdobyć więcej takich jak ty zwolenników i dokonaj zmiany tego co obecnie jest.Władza to pieniądze i rzesze klakierów to wiesz z historii i autopsji , zacznij od pieniędzy bo wtedy będziesz samodzielny w myśleniu i szybciej zdobędziesz władzę.Powodzenia Liberwig
  #12  
Nieprzeczytane 27-02-2012, 14:08
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał quasimodo81
Dla kapitalistów jesteśmy jedynie targetem a jak człowiek biedny to strach pomyśleć. W PRL-u to pracujący chyba więcej był wart, bardziej był szanowany.
Kapitalizm to nie socjalizm i różnice społeczne są i będą, natomiast wielu się zdaje się że kapitalizm to taka modyfikacja socjalizmu, ale takiego ustroju nie ma.
W PRL nie opłacało się pracować,( czy się stoi czy się leży) bo nie pracowałeś dla siebie, tylko ku chwale ojczyzny (na wschodzie ) a teraz nie opłaca się pracować, bo system zabiera większość. Lepiej się przyglądać bogatym z seriali, przynajmniej się nie narobisz biorąc udział w wyścigu szczurów.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
  #13  
Nieprzeczytane 27-02-2012, 14:42
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Jarek
A jak żyć?- jak żyć?
  #14  
Nieprzeczytane 27-02-2012, 15:15
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
Jarek
A jak żyć?- jak żyć?
Jasinku! Żyć, czy rzyć?
  #15  
Nieprzeczytane 27-02-2012, 17:22
spinoo's Avatar
spinoo spinoo jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 146
Domyślnie

Kiedyś ktoś powiedział albo ma sie równość , albo ma się dobrobyt. Przy równości musi być nędza , a przy bogactwie nie ma równości.

Cytat:
Napisał quasimodo81
Nie wiem ile masz lat, ja urodziłem się w 1981 roku, wiec coś tam z komuny kojarzę. .

Hm... 1981 ? niech pomyślę... moja starsza córka skończyła roczek.
  #16  
Nieprzeczytane 27-02-2012, 18:20
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Kapitalizm to nie socjalizm i różnice społeczne są i będą, natomiast wielu się zdaje się że kapitalizm to taka modyfikacja socjalizmu, ale takiego ustroju nie ma.
W PRL nie opłacało się pracować,( czy się stoi czy się leży) bo nie pracowałeś dla siebie, tylko ku chwale ojczyzny (na wschodzie ) a teraz nie opłaca się pracować, bo system zabiera większość. Lepiej się przyglądać bogatym z seriali, przynajmniej się nie narobisz biorąc udział w wyścigu szczurów.
Masz rację, że "Kapitalizm to nie socjalizm", masz również chyba rację, że nie ma jeszcze hybrydy systemów ?
Piszesz, że "W PRL nie opłacało się pracować, ...", ale jak widać niektórym udało się przeżyć , aby móc budować nowy system, taki, w którym żyją talenty , które zbierają wszystko.
Takie talenty potrafią nawet z soli bicz ukręcić i zarobić miliony . Patrz rozkręcająca się " afera solna". Robili to przecież zgodnie z żelazną zasadą kapitalizmu "obniżki kosztów własnych i maksymalizacji zysku"
"Afera solna", pasuje idealnie, moim zdaniem, do tego wątku.
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
  #17  
Nieprzeczytane 27-02-2012, 18:24
spinoo's Avatar
spinoo spinoo jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 146
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz

"Afera solna", pasuje idealnie, moim zdaniem, do tego wątku.

Dokładnie tak samo jak afera mięsna z bardzo dawnych lat? Tylko czemu ma to przeczyć ..?
  #18  
Nieprzeczytane 27-02-2012, 18:35
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał spinoo
Dokładnie tak samo jak afera mięsna z bardzo dawnych lat? Tylko czemu ma to przeczyć ..?
Spinooo , Jaką konkretnie aferę mięsną masz na myśli ?
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
  #19  
Nieprzeczytane 27-02-2012, 18:38
spinoo's Avatar
spinoo spinoo jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 146
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Spinooo , Jaką konkretnie aferę mięsną masz na myśli ?

np. taką http://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_mi%C4%99sna
  #20  
Nieprzeczytane 27-02-2012, 18:43
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Patrz rozkręcająca się " afera solna". Robili to przecież zgodnie z żelazną zasadą kapitalizmu "obniżki kosztów własnych i maksymalizacji zysku"
"Afera solna", pasuje idealnie, moim zdaniem, do tego wątku.

Kazimierzu!
Daj spokój. Przecie takie "afery" to był cały PRL.
Możesz dać przykłady na to co trzymało normy za tamtych czasów? O żywnościowej jakości szkoda wspominac, bo -smy przeżyli. Ale jesli mieszkasz w blokach made in prl, to sprawdź kąty, piony i wymiary.
I NIKT jakoś afer nie robił z tego powodu. Gdyby na czele firmy solnej w tamtych czasach stał odpowiedniej rangi czlen pzpr-u, to żaaden ówczesny CBŚ nawet nie pisnąłby, ze taki proceder kwitnie.
Afera miesna i skórzana miała miejsce raz i ...reszta była milczeniem.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy jesteśmy tacy? Scarlett Społeczeństwo - wątki archiwalne 54 09-08-2009 02:25
Jesteśmy tutaj, bo jesteśmy samotni? część 2 Bajadera07 Miłość, przyjaźń, związki, samotność 257 25-05-2009 13:01
Jesteśmy tutaj, bo jesteśmy samotni? wielebny Miłość, przyjaźń, związki, samotność 537 11-02-2009 17:10
Czy jesteśmy przezroczyści? Ewunia Społeczeństwo - wątki archiwalne 63 13-12-2008 11:59
Czy jesteśmy obiektywni? Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 50 13-04-2008 19:09

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.