menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 31-03-2011, 20:47
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
. Życzyłbym sobie koalicji PO-SLD, ale to chyba moje pobożne życzenie ?
A tu się pisze o Pis i SLD. A to PO kocha SLD. Kocha i mani --my wam to, ale za poparcie w tym......

Jak na PZPR to masz pobożne życzenia. Tak trzymaj.
  #22  
Nieprzeczytane 31-03-2011, 20:56
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Gdyby w pierwszych demokratycznych wyborach Unia Wolności weszła w koalicję z lewicą zamiast z solidarnością byłby teraz inny świat, na pewno lepszy



Jarosławie,historia Polski ostatnich 22 lat jest tak bujna i bogata w wydarzenia ,że czasem człowiekowi się wszystko pokręci.Po pierwsze chodzi Ci chyba nie o UW lecz o Unię Demokratyczną,bo w czasie pierwszych demokratycznych wyborów UW jeszcze nie było ,a Unii Demokratycznej ,która wprawdzie wygrała wybory nie udało się stworzyć rządu i powstał wtedy "najlepszy" rząd wszech czasów , Jana Olszewskiego.To o czym piszesz,a więc koalicja UW z AWS była nieco później ,bo dopiero w roku 1997 ,ale wtedy to nie UW wygrała wybory ,więc nie miała decydującego głosu "kto z kim".
Jakkolwiek bylo ,dziś nie ma większego sensu gdybać ,jednakże warto pamiętać ,że partia której najwięcej zła zawsze zarzucano, de facto nigdy nie była partią zwycięską w pełnym tego słowa znaczeniu.Ot,a to Polska właśnie....


---------------------------------------------------------
1.Najważniejsze,aby najważniejsze było to co najważniejsze!
2.Chuligan zawsze pozostanie chuliganem.
  #23  
Nieprzeczytane 31-03-2011, 21:07
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Czytałem wasze opinie ale trzeba wyrobić swoje zdanie po przedstawieniu przez nich programów narazi to przebiega na poziomie kto co komu obieca.

Masz problem postaram się tobie go rozwiązać napisz do mnie

waclaw.puchala@wp.pl o wszystkich napiszę którzy wnieśli intelektualny wkład w nową ustawę..opłaca się że coś zrobiliśmy.
Jejku--kogo tutaj mamy? Senatora Wacia? A my bezczelnie Go tykamy. A to VIP jest?
  #24  
Nieprzeczytane 31-03-2011, 21:09
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
G. Napieralski chociaż młody , to bardzie douczony niż p. Prezydent. Z pewnością z biegiem lat, zdobędzie więcej doświadczenia. Ala jak dotychczas nie przynosi nam wstydu.
....bo tylko mówi ale nie ma nic do powiedzenia, a mówić można co ślina na język przyniesie, gorzej rozliczyć się ze swoich słów, nawet nie z obietnic
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
  #25  
Nieprzeczytane 31-03-2011, 21:12
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik

Jak pisał Lenin--to tylko właśni komuniści mogą kompromitować komunę.
Dziś to jak ulał pasuje do PO.
Przeczytałeś wszystkie Dzieła Lenina z makulatury czy tylko cytaty z Wikipedii?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
  #26  
Nieprzeczytane 31-03-2011, 21:21
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Przeczytałeś wszystkie Dzieła Lenina z makulatury czy tylko cytaty z Wikipedii?

Tak kiedyś powiedział Lenin. Dzieł nie czytałem. A "dzieła" pisze się z dużej litery? Walisz te jak Stalin. To ma być śmieszniej?
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
  #27  
Nieprzeczytane 31-03-2011, 21:26
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Jarosławie,historia Polski ostatnich 22 lat jest tak bujna i bogata w wydarzenia ,że czasem człowiekowi się wszystko pokręci.
Masz słuszną rację. Nazwy partii się bez przerwy zmieniały a ja nie jestem zawodowym politykiem tylko normalnym człowiekiem. W każdym razie jak zwał tak zwał, uważam jako obywatel tego kraju, że najlepszy sojusz i wspólny rząd to liberałowie i lewica a nie jakieś niszowe partie ekstremistyczno- prawicowe z dożywotnią żałobą. Czy ktoś przy zdrowych zmysłach potrafi sobie wyobrazić po dzisiejszych wypowiedziach jarkacza, że będzie miał wieczną żałobę i berło Polski
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
  #28  
Nieprzeczytane 31-03-2011, 21:30
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Tak kiedyś powiedział Lenin. Dzieł nie czytałem. A "dzieła" pisze się z dużej litery? Walisz jak Stalin. To ma być śmieszniej?
Dzieła Lenina to tytuł a tytuł zawsze się pisze z wielkiej litery. Na naukę nigdy za późno. Ja się uczę, bo doskonały nie jestem i polecam
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
  #29  
Nieprzeczytane 31-03-2011, 23:06
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Użytkownik Kazik:
Regulaminu nie może naruszać także podpis w stopce. Ten narusza - stanowi bowiem wycieczkę osobistą w stosunku do innego użytkownika - a konkretnie do jego stopki co jest także sprzeczne z Neykietą. Proszę o jak najszybszą zmianę podpisu (bez względu na to czy został użyty jednorazowo czy "na stałe"), w innym wypadku uznam to za uporczywe naruszanie regulaminu. Nie przewiduję dyskusji na ten temat.
  #30  
Nieprzeczytane 31-03-2011, 23:25
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Życzyłbym sobie koalicji PO-SLD, ale to chyba moje pobożne życzenie ?

Kazimierzu!
A mógłbyś pokazac nam z kim konkretnie PO miałaby wejść do takiej koalicji?
Kto Twoim zdaniem mógłby byc ministrem w rządzie PO-SLD z tego dominującego dzis nurtu w tej partii.
Widzisz takich? Kalisz z Millerem na odstawce, Kwasniewski trzyma sie na dystans wraz ze swoimi pretorianami. Borowski na aucie...itd. Zostaja na tej pierwszej linii pocieszne gadacze- ministranty typu Wenderlicha, czy Wikinskiego. I Napieralski kuglujący z kolega Achimem Yoyem Brudzińskim- dawnym łobuzem, kibolem i rozbójnikiem.
To doskonałe towarzystwo dla plastikowego manekina z tzw lewicy. Szczególnie ideowe
nie uważasz?
  #31  
Nieprzeczytane 01-04-2011, 12:40
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Kazimierzu!
A mógłbyś pokazac nam z kim konkretnie PO miałaby wejść do takiej koalicji?
Kto Twoim zdaniem mógłby byc ministrem w rządzie PO-SLD z tego dominującego dzis nurtu w tej partii.
Widzisz takich? Kalisz z Millerem na odstawce, Kwasniewski trzyma sie na dystans wraz ze swoimi pretorianami. Borowski na aucie...itd. Zostaja na tej pierwszej linii pocieszne gadacze- ministranty typu Wenderlicha, czy Wikinskiego. I Napieralski kuglujący z kolega Achimem Yoyem Brudzińskim- dawnym łobuzem, kibolem i rozbójnikiem.
To doskonałe towarzystwo dla plastikowego manekina z tzw lewicy. Szczególnie ideowe
nie uważasz?
Trochę za wcześnie dzielić skórę na niedźwiedziu, Pluto.
PO ma nadzieję, że będzie rządzić sama i koalicja nie będzie potrzebna, nawet z PSL.
Osoby z lewicy, które wymieniłeś należą do starej doświadczonej lewicy , którzy już rządzili , moim zdaniem, dobrze i nadal cieszą się dobrą opinią w społeczeństwie. Świadczą o tym ich częste i mądre wypowiedzi w tv. Borowski ma własną partyjkę SdRP. To rozbicie na lewicy jest moim zdaiem jej nieszcześciem. Nowa, młoda lewica Napieralskiego korzysta czasami z doświadczeń starej lewicy, byłego dwukadencyjnego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i chwała mu za to.
Liczę na to, że lewicowo myślący ludzie zagłosują na SLD Napieralskiego i PO będzie musiała wejść z nią w koalicję, aby w końcu doprowadzić do końca ważne dla państwa polskiego reformy gospodarcze, bo GOSPODARKA JEST NAJWAZNIEJSZA.
Być może, musi dojść do roszady w PO i do władzy dojdzie skrzydło PO przyjazne lewicy. PO to w końcu platforma większości obywateli myślących postępowo, bez uprzedzeń historycznych.
  #32  
Nieprzeczytane 01-04-2011, 12:54
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Pytanie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Trochę za wcześnie dzielić skórę na niedźwiedziu, Pluto.
PO ma nadzieję, że będzie rządzić sama i koalicja nie będzie potrzebna, nawet z PSL.
Osoby z lewicy, które wymieniłeś należą do starej doświadczonej lewicy , którzy już rządzili , moim zdaniem, dobrze i nadal cieszą się dobrą opinią w społeczeństwie. Świadczą o tym ich częste i mądre wypowiedzi w tv. Borowski ma własną partyjkę SdRP. To rozbicie na lewicy jest moim zdaiem jej nieszcześciem. Nowa, młoda lewica Napieralskiego korzysta czasami z doświadczeń starej lewicy, byłego dwukadencyjnego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i chwała mu za to.
Liczę na to, że lewicowo myślący ludzie zagłosują na SLD Napieralskiego i PO będzie musiała wejść z nią w koalicję, aby w końcu doprowadzić do końca ważne dla państwa polskiego reformy gospodarcze, bo GOSPODARKA JEST NAJWAZNIEJSZA.
Być może, musi dojść do roszady w PO i do władzy dojdzie skrzydło PO przyjazne lewicy. PO to w końcu platforma większości obywateli myślących postępowo, bez uprzedzeń historycznych.


Świetnie to napisałeś,tylko bądź łaskaw i podaj choć kilka nazwisk politykow SLD ,którzy są przygotowani i gotowi
Cytat:
aby w końcu doprowadzić do końca ważne dla państwa polskiego reformy gospodarcze, bo GOSPODARKA JEST NAJWAZNIEJSZA.
bo jakoś ja ich nie widzę.Chyba ,że zupełnie inaczej pojmujesz "ważne dla państwa reformy gospodarcze",ja jak na razie widzę w SLD nurt neososjalistyczny i gotowość do reform ,ale nie gospodarczych tylko światopoglądowych i nic więcej . NIC!


---------------------------------------------------------
Najważniejsze,aby najważniejsze było to co najważniejsze!
  #33  
Nieprzeczytane 01-04-2011, 15:17
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Hypatio,

Cytat:
Napisał Hypatia
Świetnie to napisałeś,tylko bądź łaskaw i podaj choć kilka nazwisk politykow SLD ,którzy są przygotowani i gotowi

bo jakoś ja ich nie widzę.Chyba ,że zupełnie inaczej pojmujesz "ważne dla państwa reformy gospodarcze",ja jak na razie widzę w SLD nurt neososjalistyczny i gotowość do reform ,ale nie gospodarczych tylko światopoglądowych i nic więcej . NIC!


---------------------------------------------------------
Najważniejsze,aby najważniejsze było to co najważniejsze!

Lewica sprawowała rządy w III RP samodzielnie z powodzeniem przez długie lata i posiada mnóstwo świetnych polityków. Jeśli niektórzy krótkowidze polityczni ich nie widzą to trudno, nie mam to rady.
Masz rację, PO boi się , że lewica będzie zbyt napierała na reformy ideologiczne i ustawieniu KK na właściwym miejscu.
w sprawach gospodarczych będzie zbyt hamulcowa, jeśli chodzi o ograniczenie prywaty.
Moim zdaniem, w czasach rządów lewicowych Polska przeżywała rozwój gospodarczy pod każdym względem. Weszliśmy do UE , bezrobocie spadało itd.
Zbyt rozuchwalono KK i to trzeba naprawić.
Masz rację, jeśli chodzi o Twoje motto. Szkoda tylko, że tak mało konkretne.Był bym szczęśliwy gdybym dożył jeszcze rządów Nowej Socjaldemokratycznej Lewicy .
  #34  
Nieprzeczytane 01-04-2011, 15:23
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Trochę za wcześnie dzielić skórę na niedźwiedziu, Pluto.
PO ma nadzieję, że będzie rządzić sama i koalicja nie będzie potrzebna, nawet z PSL.
Osoby z lewicy, które wymieniłeś należą do starej doświadczonej lewicy , którzy już rządzili , moim zdaniem, dobrze i nadal cieszą się dobrą opinią w społeczeństwie. .

Dzielić nic Kaziemierzu nie trzeba, ale popatrzyć na to jak lewica [czy tzw. lewica] można.
o aborcji, invitro, czy potyczkach z KK mozna w nieskończoność. Tylko trzeba jeszcze żeby partia mająca ambicje do rządzenia wyraźnie powiedziała co i kim chce zrobić, żeby 'ludziom żyło sie lepiej.
Napieralski siedzący obok Brudzińskiego jaks niewiele sie różnil. oba naukowce polityczne mające płynną wymowe ....i nic poza tym. 0 o pomysłach gospodarczych, podatkach, wpływach do budzetu,
tak z mojego punktu widzenia, to w tym kręgu z rozsądnych ludzi, ze stażem w rządzeniu na różnych stopniach ostał sie ...Miller. Reszta to zwykłe ględy i klony Oleksego.
  #35  
Nieprzeczytane 01-04-2011, 17:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Lewica sprawowała rządy w III RP samodzielnie z powodzeniem przez długie lata i posiada mnóstwo świetnych polityków. Jeśli niektórzy krótkowidze polityczni ich nie widzą to trudno, nie mam to rady.
Masz rację, PO boi się , że lewica będzie zbyt napierała na reformy ideologiczne i ustawieniu KK na właściwym miejscu.
w sprawach gospodarczych będzie zbyt hamulcowa, jeśli chodzi o ograniczenie prywaty.
Moim zdaniem, w czasach rządów lewicowych Polska przeżywała rozwój gospodarczy pod każdym względem. Weszliśmy do UE , bezrobocie spadało itd.
Zbyt rozuchwalono KK i to trzeba naprawić.
Masz rację, jeśli chodzi o Twoje motto. Szkoda tylko, że tak mało konkretne.Był bym szczęśliwy gdybym dożył jeszcze rządów Nowej Socjaldemokratycznej Lewicy .

No tak, tylko że ten Rywin poszedł do Michnika i szlag wszystko trafił.
  #36  
Nieprzeczytane 01-04-2011, 19:28
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
No tak, tylko że ten Rywin poszedł do Michnika i szlag wszystko trafił.
No tak, tylko ten Rywin, mimo że robiono wszystko nie powiedzial, że przysłał go Miller, choć robiono wszystko, aby go obciążył, a z nim SLD.
Za swój głup,i nadgorliwy, wyczyn przesiedział w pierdlu chyba ze 2 lata.
  #37  
Nieprzeczytane 01-04-2011, 19:55
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Jak na razie ze strony PISu mamy obietnice wiecznej żałoby i wiecznej demonstracji pod Pałacem... To są prawdziwi ideowcy
Plus catolique que le Pape czy siakoś tak, jak mawiają Francuzi
__________________
  #38  
Nieprzeczytane 01-04-2011, 20:20
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Jak na razie ze strony PISu mamy obietnice wiecznej żałoby i wiecznej demonstracji pod Pałacem... To są prawdziwi ideowcy
Plus catolique que le Pape czy siakoś tak, jak mawiają Francuzi
Jaka żałoba? Któryś z bliźniaków kiedyś powiedział o małpie w czerwonym a teraz zamiast nosić żałobę dwie małpy paradują w czerwonym
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
  #39  
Nieprzeczytane 01-04-2011, 22:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Jaka żałoba? Któryś z bliźniaków kiedyś powiedział o małpie w czerwonym a teraz zamiast nosić żałobę dwie małpy paradują w czerwonym

Ciekawe które ma na myśli łowca leszczy?
Nie kojarzę.
  #40  
Nieprzeczytane 04-04-2011, 16:03
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

"- Po aferze Kobylańskiego, aferze, która dramatycznie moim zdaniem ciąży na wizerunku dzisiaj Prawa i Sprawiedliwości i samego prezesa Jarosława Kaczyńskiego, to niestety wiarygodność jego apeli i jego wypowiedzi dotyczących pamięci po śp. Lechu Kaczyńskim drastycznie maleje. - powiedział Michał Kamiński, europoseł PJN w programie "Gość Radia Zet". "
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...ticaid=1c 117
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wybory prezydenckie - cisza wyborcza admin Informacje 2 02-07-2010 23:51
Cisza wyborcza admin Polityka - wątki archiwalne 45 09-10-2009 11:48
Cisza wyborcza admin Informacje 1 06-06-2009 19:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.